Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект "Буханка"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проект "Буханка"

    Аз съм съвсем отскоро на този сайт, но ми харесва меракът с който хората тук се борят за своите мечти. Не са много тези, които биха се юрнали по баира да гонят "дивия" Така и аз реших да реализирам една моя детска мечта и си купих "буханка". Не съм богаташ, който за собствен кеф да се занимава с такива експерименти, затова съчетах приятното с полезното
    Далеч съм от мисълта и да печеля от нея, но поне ще ми върши и някаква полезна работа,още повече ,че тя е част от един по-голям мой проект ,а именно идеята ми да си построя една малка вила на едно "доста недостъпно " място, което по една случайност си е мое
    Понеже ходя на работа и мога да си позволя да "свещенодействам" по моята буханка само в неделя и по празниците, затова проекта ми ще се проточи няколко месеца. Правя го с мерак, без да бързам особено./така протаквам удоволствието/ Също така проекта ми не е толкова специално за оффроуд ,колкото просто е едно възстановяване и подобряване, чиято крайна цел е една здрава и симпатична буханка
    Пускам първата серия от снимки на това което правя
    Прикачени файлове
    Бат Емо е герой, да кара УАЗ обича той !:lol:А вече и Витара :mrgreen:

  • #2
    До: Проект "Буханка"

    Колега мога само да ти пожелая успех в начинанието и много да се слушате двамката.Аз нянам УАЗ,но редовно преглеждам този раздел и изкрено се възхищавам на хора като вас.Дано след време да мога и аз да се сдобия с едно такова бижу.
    УСПЕХ!!!
    ОФА 98г. ДБ Х22ХЕ-дал квото дал!
    Grand Cherokee 2.7
    GSM 0888148630

    Коментар


    • #3
      До: Проект "Буханка"

      Пожелавам Ви успех в реставрацията и ще
      очаквам още снимки,ще следя темата с интерес.
      Още веднъж успех.
      0осем9осем7шест0осем7едно
      Миро

      Коментар


      • #4
        До: Проект "Буханка"

        Поздрави за избора на Буханката колега. Карам такава вече 20 години и 500000км. Моята е на 27 години и като гледам и твоята е около 1980 год. Успех в реставрацията.
        Последно редактирано от dragomir_68; 07-05-10, 19:02.
        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

        Коментар


        • #5
          До: Проект "Буханка"

          Да ти кажа реставрацията е не по-малко удоволствие от карането.
          Тук в раздела ще намериш отговор на всичко, и много полезни идейки.
          Успех.
          "Джипът започва да върви, като спре да ти е жал за него"УАЗ 469ТЕРАНО 2,7ТДПЕЖО 307 1,6хди

          Коментар


          • #6
            До: Проект "Буханка"

            Браво колега-отличен избор.За мен "БУХАНКАТА" си остава най-проходимия автомобил с места 8+1.Дядо ми я караше същата на времето-линейка в с.Ботево-/където беше траяла/ и имаме незабравими преживявания с нея,а и честно казано през миналите години Зимите бяха доста снежни и кални-говоря за периода 1984г-2000г.След това дядо ми се пенсионира и назначиха на негово място един некадърник,който и е..а мамата за нула време.Караше я със 100-110км/ч постоянно и то без причина,а това не е добра скорост за тази машина.Нейните качества са в друго и който не ги е усетил може да се сърди сам на себе си.Успех и още веднъж поздравления-просто с тия снимки ме върна в детството ми,прекарано до голяма степен с великата "буханка".

            Коментар


            • #7
              До: Проект "Буханка"

              Да така е. Най добрата и икономична скорост за УАЗката с бавните диференциали е 60км. Както казват братушките УАЗа е създаден да пълзи, не да лети но пълзи отлично!
              ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
              Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

              Коментар


              • #8
                До: Проект "Буханка"

                Евала колега!!! Пожелавам ти много голям успех и много повече търпение!!! И ще следа с нетърпение развитието на проекта ти!!!
                http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

                Коментар


                • #9
                  До: Проект "Буханка"

                  Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                  Да така е. Най добрата и икономична скорост за УАЗката с бавните диференциали е 60км. Както казват братушките УАЗа е създаден да пълзи, не да лети но пълзи отлично!
                  точно така
                  http://www.offroad-bulgaria.com/atta...2&d=1288641910

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проект "Буханка"

                    Честито пожелавамти успех. Приятни иживявания. Тръпката е невероятна.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проект "Буханка"

                      Тази тема може да ти е от полза.

                      http://www.offroad-bulgaria.com/show...800#post322800
                      only 4 x 4,sim AWD

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проект "Буханка"

                        С чудесна работа си се захванал колега , успех и от мен и ще чакаме още снимки.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проект "Буханка"

                          Благодаря ви на всички от сърце за добрите пожелания ! Напоследък имам доста друга работа и не съм имал много време за моята буханка, но все пак бавничко напредвам
                          Съжалявам,но не съм правил снимки,а то и още няма какво да се види . Засега укрепих/подмених/ поизгнилите профили от рамата, направих си "нови" калници от ламарина и препокрих целия под на купето с нова ламарина,сега майсторя два калобрана за предните колела,защото се убедих, че половината гниене по купето е от натрупана кал над резервоарите и около калниците, а с два елементарни калобрана всичко това се избягва! Близките ми планове са да изтъркам и ошкуря хубаво купето и да му направя една боя Това ще ми отнеме поне един месец , но за мене това е начин на почивкаТо си е доста работа още повече, че става въпрос за боядисване отвътре и отвън .
                          След като приключа с купето почвам ходовата част и някои модернизации Ще се опитам да монтирам сервоапарат, защото моята няма такива "екстри" Двигателя е добре, има само малко гарнитури за смяна иначе работи като часовник . Мисля си за в бъдеще за една малка газова уредба на мястото на малкия резервоар, но до там няма да стигна скоро.
                          Опция за в бъдеще е една малка лебедка за отзад .
                          Засега толкова от мен, благодаря на всички за подкрепата ! Намирам много добри идеи в форума и той ми е много полезен.
                          П.с. Обикновенно работя по уазика само в един от почивните дни , но като почна, отстрани се изстудява биричката,скарата е от едно близко заведение, а за мой кеф и ужас на комшиите се надува до дупка "ЛЮБЕ"
                          Късмет на всички и здраве.
                          Бат Емо е герой, да кара УАЗ обича той !:lol:А вече и Витара :mrgreen:

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проект "Буханка"

                            Буханката доста напредна ! Има си нова боя вече "навсякъде"! отвън,отвътре,отдолу Дотук, отидоха 5 листа ламарина,6 метра тръбни винкели, много заварки /оксижен и електрожен/,3 кила кит,9 кила боя -разна,,смених всички маркучи /спирачни,бензинови,водни/, гумички по спирачките и 2 цилиндърчета, феродо,втулки и други уплътнения по целия кормилен механизъм,въпреки,че смятам да го сменям целия Намерил съм си един с лоста и волана от военна уазка, /тя военната почти не е въртяла,откъде да са износени червяците? а моята е линейка, падало е обикаляне...../Прегледани са скоростите и щангите на понижаващите и предния мост- беха изскочили!!!:0 преработена е генерацията от -до.Прегледана е трансмисията.
                            Предстои ми смяна на малко гарнитури по двигателя,козметика-свещи,кабели,промиване и продухване на карбуратора,елиминиране на течове по радиатора Бе все весели неща!Не съм пускал снимки щото все забравям
                            ААА Имам си ДВА бойни фара на покрива
                            Бат Емо е герой, да кара УАЗ обича той !:lol:А вече и Витара :mrgreen:

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проект "Буханка"

                              между другото като гледам, преди да пусна в движение Уазика, ще се сдобия с една ЗУЗУКИ "Витара"
                              Бат Емо е герой, да кара УАЗ обича той !:lol:А вече и Витара :mrgreen:

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X