Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CR-V Клапани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • CR-V Клапани

    Имам следния въпрос, как се регулират клапаните на CR-V 128к.с.?
    Едим майстор ми казва че били лесно, друг вика че били с накави пулове и било голяма играчка реглажа, подлага ли се разни пластинки или се изпилвали пуловете за да се постигнела необходимата хлабина.
    Аз дет се вика лесно ще разбера ама не искам да свалям капака на клапаните, а и ако отида при неправилния майстор да се учи на моята кола никак няма да се зарадвам
    -------Honda CR-V 128к.с.--------
    "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

  • #2
    До: CR-V Клапани

    Не е никак трудно колега, регулират се с пластини. Изтегли си раководството има го из нета /ако вече не си го направил/, там има хлабините и реда на регулиране. Има една дупка в подкалника в която вкарваш ключ и си въртиш вала и си регулираш. Важно е да е студена колата. Мен са ме учили като и регулирам клапаните да не съм я палил цялата нощ и на утринта да го правя, дори и за момент да не я припалвам защото топлината първо в клапаните утивала.
    Читави пластини и внимание, това е всичко което се изисква, мерак гледам не ти липсва.

    http://hondatech.info/downloads/Auto/Manuals/CR-V/
    Последно редактирано от Deian_g; 08-05-10, 08:06.

    Коментар


    • #3
      До: CR-V Клапани

      мерси, прегледах ръководството, там нещо прочетох че регулировката се прави при температура на двигателя 38*С, но като цяло разбрах.
      -------Honda CR-V 128к.с.--------
      "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

      Коментар


      • #4
        От: CR-V Клапани

        Здравейте Хондаджии!
        Най после да имаме и притежателите на тия хубави автомобили свой раздел .
        Доколкото за техниката на реглаж не съм компетентен ,но правих такъв в Хонда Апостолов Бургас ,та препоръките са ако карате на газ на 25-30к км задължително да се повтори със смяна на свещи.
        [FONT=Comic Sans MS][SIZE=4][B]Викайти линейкътъ дукът е времи[/B][/SIZE][/FONT] :D!!

        Коментар


        • #5
          От: CR-V Клапани

          В отговор на често задаваните въпроси за реглажа на капаните на CR-V (RD1, B20**) ще дам малко систематизрана информация с каринки

          В сервизните ръководства хората са си написали, че проверката на хлабините на клапаните и евентуално реглажа им трябва да се извършва задължително на всеки 40 000 км. За каращите с алтернативни горива (LPG, метан) горещо препоръчвам този интервал да бъде 20 000 км. Проблемът е, че при каране на LPG/метан хлабините намаляват, т.е. клапаните "натягат", оттам следват неприятни явления като "прогаряне", "вкопаване" и др. такива. Вече има продукти на пазара, които уж намалявали това явление - специални лубриканти (омаслители), които се впръскват във всмукателния колектор, смазават, охлаждат, предпазват ...ала-бала. За мен най-сигурно е клапаните редовно да се проверяват и ако се налага да се регулират, ако трябва на всеки 15 000 км!

          Ето как става това:

          Важно условие
          : Прави се на студен двигател (охладен под 38 градуса според сервизното ръководство).





          Дано съм ви бил полезен!
          Поздрави,
          Иво
          Honda CR-V, B20Z1

          Коментар


          • #6
            От: CR-V Клапани

            Здравейте колеги, откъде могат да се вземат читави хлабиномерни пластини? Доколкото разбирам въртенето с ключа на коляновия вал е обратно на часовниковата стрелка?
            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

            Коментар


            • #7
              От: CR-V Клапани

              Аз карам предимно на газ.На всеки 15000 км. най-много проверявам клапаните, и за тези километри винаги се натягат. Общо взето май при смяна на масло трябва и клапаните да се проверяват.

              Коментар


              • #8
                От: CR-V Клапани

                Колега и аз мисля да минавам на газ, и понеже ще се налага често, а и щото нямам доверие на сервизи искам да си направя проверката и реглажа сам, та затова питам за пластините. Четох че имало на Практикер и Бриколаж, някой взимал ли е от там? Още нещо да питам- рамото на ключа колко трябва да е дълго за да е възможно въртенето на вала без да се сваля колелото а само при завито наляво докрай положение?
                "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                Коментар


                • #9
                  От: CR-V Клапани

                  Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                  Здравейте колеги, откъде могат да се вземат читави хлабиномерни пластини? Доколкото разбирам въртенето с ключа на коляновия вал е обратно на часовниковата стрелка?
                  От всеки магазин с човешки асортимент инструменти. Разбирай - щом продават шублери, обикновено имат и луфтомери.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #10
                    От: CR-V Клапани

                    Относно пластините не знам от къде могат да се намерят, мойте са на доста години. А относно въртенето на вала ползвам две удължения по 25 см. на гедорето при завито докрай наляво колело и няма проблем.

                    Коментар


                    • #11
                      От: CR-V Клапани

                      Вчера направих регулировката, между другото в краен случай за въртене на коляновия вал става и ключа за джантите. Луфтомери взех от Мастерхаус, но имаше и на практикер.Развих и свещите, нещо което е пропуснато в ръководството по-горе но спестява излишно напъване при въртене на вала. При мен бяха натегнали/ или по-точно едва ли са били регулирани/ изпускателните на 1ви и 4ти цилиндър, всмукателните почти бяха в норма. Направих всички изпускателни- 0,20 мм горната граница и всички всмукателни-0,10 мм междинната стойност. Разгледах си и свещите имат хлабина- 1,35мм при препоръчителна 1,10мм ама си мисля че не е фатално . След 15000км отново проверка , че май ше газифицирам.
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • #12
                        От: CR-V Клапани

                        Хубуу си направил , но за свещите, не си мисли че не е фатално, или ги регулираи или ги смени, по голямо разстояние повече съпротивление при искрата, повече температура при свеща, по голям товар на бубината, по слаба искра и още и още. То ако си можеше как да е немаше да си играят да ги правят на определени разстояния за определения мотор. А, и още нещо да не вземеш да ги почукваш по електрова, натягането става само с внимателен натиск натиск.
                        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                        Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                        Коментар


                        • #13
                          От: CR-V Клапани

                          Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                          Хубуу си направил , но за свещите, не си мисли че не е фатално, или ги регулираи или ги смени, по голямо разстояние повече съпротивление при искрата, повече температура при свеща, по голям товар на бубината, по слаба искра и още и още. То ако си можеше как да е немаше да си играят да ги правят на определени разстояния за определения мотор. А, и още нещо да не вземеш да ги почукваш по електрова, натягането става само с внимателен натиск натиск.
                          Прав си колега, и аз съм по точните неща обаче в случая говорим за разлика от 1/4 от милиметър и си мислех, че при тия киловолти между електродите не е фатално, към момента. Даже мисля че ако ги регулирам с огъване на външния електрод по зле ше стане, тоест ще се измени искрата и контактната и повърхност.
                          "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                          Коментар


                          • #14
                            От: CR-V Клапани

                            Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                            Хубуу си направил , но за свещите, не си мисли че не е фатално, или ги регулираи или ги смени, по голямо разстояние повече съпротивление при искрата, повече температура при свеща, по голям товар на бубината, по слаба искра и още и още. То ако си можеше как да е немаше да си играят да ги правят на определени разстояния за определения мотор. А, и още нещо да не вземеш да ги почукваш по електрова, натягането става само с внимателен натиск натиск.
                            <br>Прав си колега, и аз съм по точните неща обаче в случая говорим за разлика от 1/4 от милиметър и си мислех, че при тия киловолти между електродите не е фатално, към момента. Даже мисля че ако ги регулирам с огъване на външния електрод по зле ше стане, тоест ще се измени искрата и контактната и повърхност.
                            "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                            Коментар


                            • #15
                              От: CR-V Клапани

                              Абе Zero, от сутринта изписахме с тебе една кофа мастило, а то тук си имало тема!

                              Реших и аз да си погледна клапаните, но ...
                              (Защо винаги трябва да има НО)

                              CRV-то ми е JDM, с двг В20В, 128 коня.
                              Та въпросът ми е има ли разлика в хлабините на клапаните на моя двг и на другите (В20В1 и ...В3)?

                              Питам, защото съм се сблъсквал с други разлики. Изпускателна система и полуоски, например.
                              Honda CR-V RD8 K20A4 i-vtec Auto, Honda Accord CN1 N22A1 i-ctdi Manual

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X