Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CR-V Клапани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: CR-V Клапани

    Zero, колегата Жоро Нешев е пускал снимки за реглаж но поне аз ги виждам всичките.
    Honda CR-V I 2000 г.
    0 осем 96 осем три 3 сто и 10

    Коментар


    • #47
      От: CR-V Клапани

      уфффф верно че е Жоро, нещо пак съм спал чакаи да пробвам с експлоилера
      п.п. тц, и с него не става, виждам първите 4-5 и последните две, има около 5 фаила които се вижда че са прикачени но не се отварят, нищо де
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
      Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

      Коментар


      • #48
        От: CR-V Клапани

        От 5.11.2011 до 18.11.2012 г е една година разтояние във времето колега zero!
        Не съм магазин и не продавам авточасти!Не и нови!
        Вие = При нас в Русе!
        Каква е актуалната цена в момента незнам защото затворих сервиза но ако трябва ще проверя !
        Uaz 469 2.4 D MB
        KTM 600 ROTAX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

        Коментар


        • #49
          От: CR-V Клапани

          Гледам че някой е чел. Ще се опитам да оправя снимките малко въпреки че нета е отврат днес. За късмет ги пазя още.

          [QUOTE=Жоро Нешев;1666536]

          Ахаааа ясно! Ето го. Значи не си струва да се отваря и картера само за проверка на сегментите. Рисковано е малко нооо...


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00666.jpg
Прегледи:1
Размер:147.0 КБ
ID:5428094

          5. Каквото ми трябва да се свали е свалено и подредено ..... обаче ширата зрее в бидона и не се удържам да се подкрепя та трудно фокусирамНатиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00667.jpg
Прегледи:1
Размер:131.7 КБ
ID:5428088




          6. Така или иначе за почистването на клапаните кой знае колко трезва глава не ми трябва. Само телена четка закачена на шмиргела вместо камък и стават като нови.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00670.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5428093Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00669.jpg
Прегледи:1
Размер:88.3 КБ
ID:5428087


          7.Самата приблизително разоборудвана глава се подлага на щателен оглед за кривини пукнатини и прочее дефекти. Понеже тази не показва никакви такива на пръв оглед пристъпвам към щателна баня в секретни субстанции /предимно бензин и Меглио/ за отстраняване на полепналия нагар. Преглеждам пак дали няма мръднали водачи на клапани, наранени легла или каквото и да било друго несвястно нещо, което да ме накара да я изпратя за обслужване в специализирана работилница. Не откривам.Значи ще спестиме на колегата някой лев и ще си доставя удоволствието да я обслужа сам. Хем ще видите и вие.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00672.jpg
Прегледи:1
Размер:176.9 КБ
ID:5428092



          8. Леглата на изпускателните клапани са позахабени вече. Чувал съм че клапана трябва да контактува с леглото в ивица от около 1,5мм. и грабвам ентусиазирано инструмента за фрезоване.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00673.jpg
Прегледи:1
Размер:176.3 КБ
ID:5428091



          Горе долу прилично става.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00676.jpg
Прегледи:1
Размер:148.1 КБ
ID:5428090

          9. Напасването на клапаните към леглата става с друг специализиран инструмент, нарочна шлайфпаста и много търпение. Докато контактуващите повърхности не добият равномерен матово сив цвят, а клапаните не започнат да задържат сипан от горната страна бензин без да се овлажнява челото им. Ама и аз го обясних.....



          10. слагаме нови гумички на мястото на старите. Не че бяха взели да пускат , ама някак си твърда им беше гумата. Пък и не си струва да не се сменят като всичко е разглобено.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00677.jpg
Прегледи:1
Размер:181.6 КБ
ID:5428089


          Неприятното е че от този момент нататък работата ме погълна и забравих да снимам. Не е голяма загуба де. Просто всичко се подрежда по обратния ред. Повечето болтове обаче си имат предвидени величини при натягането. Например тези големите на главата се навиват на две стъпки. Първо с 35нм после с 85нм като се почва от средата и се върви към краищата. Петите на разпределителните валове - болтчета М6 с 10нм. На мен ми се видяха малко и ги донавих до 13нм. Излишно е да споменавам , че се слагат нови гарнитури, семеринги и прочее консумативи, а всичко се работи при максимално възможна чистота. Наново се регулират и клапаните.

          В случая понеже не се знаеше кога за последно са сменявани ремъци - подмених ангренажния и трите аксесоарни също. Спестихме си подмяната на водна помпа. Може и да се окаже грешно решение в бъдеще. Ама скъпа пущината. Ако може да се вярва поне малко на километража и на статистиката тази трябва да издържи до следваща смяна на ангренажен ремък. Ще видим. Ще пишем.
          0888932647

          Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

          Коментар


          • #50
            От: CR-V Клапани

            Браво Жоре..,супер материал...Направо ме успокои..,че има майстори,които наистина са на "Ти"с двигателите на нашите машинки.Ако не е тайна..,на какви хлабини остави клапаните след реглажа,че мойта сага със "скопения" двигател след регулиране на клапани(съответно всмукателни на 0,10 и изпускателни на 0,20).. продължава(настройвахме газови..,сменяхме свещи.. и нищо не помага.., не върви като преди реглажа.. и не върви..) Сега "намерих" един майстор..,който пък казва че клапаните на тези Хонди,трябвало да са регулирани съответно всмукателни на 0,15 и изпускателни на 0,20 и не знам кво става..,дали да му се доверя..! За сега нови 30лв няма да давам..,за нов реглаж..,ще изчакам след 20 000км.
            SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

            Коментар


            • #51
              От: CR-V Клапани

              То тайна не е, но не помня. Гледам в аутодатата и оставям на горната граница на предписаните допуски. С риск да се чуват по малко , но да затварят със сигурност. Тези 5 стотни за които се тревожиш не би трябвало да имат псериозно значение за "вървежа". Нали виждаш по-горес какъв клапан се движеше тази кола и само на тихи - до 2000 оборота единия цилиндър прекъсваше. Във високите режими на работа няма как да се месят регулировките на клапаните. Търси причина другаде. Правилно ли е зацепен ангренажа? Имаш ли си още катализатор? Въздушните пътища - филтър гърнета как са? Горивни пътища - налягане, филтри , инжектори? Токови пътища - делко, кабели ..... А свещите дето извадихте как изглеждат? Колко гори?
              0888932647

              Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

              Коментар


              • #52
                От: CR-V Клапани

                Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                То тайна не е, но не помня. Гледам в аутодатата и оставям на горната граница на предписаните допуски. С риск да се чуват по малко , но да затварят със сигурност. Тези 5 стотни за които се тревожиш не би трябвало да имат псериозно значение за "вървежа". Нали виждаш по-горес какъв клапан се движеше тази кола и само на тихи - до 2000 оборота единия цилиндър прекъсваше. Във високите режими на работа няма как да се месят регулировките на клапаните. Търси причина другаде. Правилно ли е зацепен ангренажа? Имаш ли си още катализатор? Въздушните пътища - филтър гърнета как са? Горивни пътища - налягане, филтри , инжектори? Токови пътища - делко, кабели ..... А свещите дето извадихте как изглеждат? Колко гори?
                Жоро...,благодаря че ми обърна внимание..! Колата я взех "уж" обслужена..(каквото и да означава това), и във връзка с това искам да кажа,че до момента на регулирането на клапаните..,Хондето се държеше прилично..,но... след реглажа на съответните стойности 0,10/0,20..(както казах в една друга тема...,преди реглажа бяха съответно всмукателни- 0,12 и изпускателни-0,19) ,колата стана по-мудна..,нищо друго по колата не е пипано.. Колата е с "ГИ". Свещите са по каталог-NGK-ZFR6F-11 и са работили добре(ако съдим по цвета на електр....),но мисля да ги сменя с DENSO-KR(J)20CR-L-11,понеже НЖК-то не се знае на колко километра са.Катализатора наистина го няма(явно по вина на предишния собственик,и на негово място има резонаторно гърне),но както споменах и така колата беше "самолет",но след регулирането на клапаните М/у другото газаджията каза ,че наистина след реглажа на кл...,вакуума на изпарителя се бил променил и уж го "оправи" ,но аз ходих пак на "тестовата отсечка" и пак същото(Хондата не може да вдигне повече от 130-140км/h, а преди реглажа на клапаните, на същата отсечка с лекота развиваше 160км/h и на газ и на бензин...
                Последно редактирано от vadoiv; 25-11-12, 21:03.
                SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                Коментар


                • #53
                  От: CR-V Клапани

                  Малко ме развесели. Къде го намери този човек дето хваща до 1 стотна хлабина на клапани бе? Аз не мога. Сега гледам аутодата. За мотор В20Z1 хлабините са 0,08-0,12 всмукателни и 0,16-0,20 изпускателни - мерено на студено. Впрочем и за останалите май са такива. Не проверих всички. Спокойно е можело да ги оставите без да пипате с други думи. Аз не бих. Но пак казвам. Не може това да е причината за такъв чувствителен спад в мощността. Особено при високи обороти. Търси друго. Някое вакумче или щепселче да не сте отървали?
                  0888932647

                  Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                  Коментар


                  • #54
                    От: CR-V Клапани

                    Първоначално публикуван от Жоро Нешев Преглед на мнение
                    Малко ме развесели. Къде го намери този човек дето хваща до 1 стотна хлабина на клапани бе? Аз не мога. Сега гледам аутодата. За мотор В20Z1 хлабините са 0,08-0,12 всмукателни и 0,16-0,20 изпускателни - мерено на студено. Впрочем и за останалите май са такива. Не проверих всички. Спокойно е можело да ги оставите без да пипате с други думи. Аз не бих. Но пак казвам. Не може това да е причината за такъв чувствителен спад в мощността. Особено при високи обороти. Търси друго. Някое вакумче или щепселче да не сте отървали?
                    Маркучлетата ..,до колкото си спомням са 2(две),едното на клапанчето за картерните газове и другото пак нещо такова.. и отива в маркуча м/у филтъра и колектора...-закачени са.... Сега...,да ви кажа.. нещо много важно..(на всички съпричастни към моя проблем),непосредствено преди регулирането на клапаните смених летните със зимни гуми-Мишелин Алпин-4х4,които въпреки еднаквия размер с летните(205/70/15),ми изглеждат някакси по големи(дали заради по-големия грайфер),та... дали гумите нещо.. не ми правят номера... Възможно ли е..,заради "по-агресивния" грайфер колата да е по мудна...(те сигурно са и по-тежки)..!
                    Последно редактирано от vadoiv; 25-11-12, 22:10.
                    SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                    Коментар


                    • #55
                      От: CR-V Клапани

                      Мери с рулетка външният диаметър на гумите и смятай с колко те лъжат като начало.
                      0888932647

                      Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                      Коментар


                      • #56
                        От: CR-V Клапани

                        Колега, забрави за клапаните, едва ли е от тях. Ако изключим проблем в газовото, мен по ми прилича на някакъв авариен режим в който е влязла колата вследствие на засечена грешка от компа. При мен ако светне жълтата лапма докато карам на газ,/ регистрира бедна смес/ докато същата свети колата не върви над 2500 оборота, сякаш нещо я орязва и прекъсва. Но със следващото палене се оправят нещата. Лошото е, че ти не си забелязал да светне лампата и предполагам си откачал акумулатора за изчистване на грешките.
                        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                        Коментар


                        • #57
                          От: CR-V Клапани

                          И аз потвърждавам, абсурдно е да от клапаните ОСВЕН!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, ако тоя дето ги е правил не ги е омазал Също така и аз се чудя на акъла при така замерените хлабини защо въобще е тръгнал да ги регулира като са в перфекни норми, и де вика Жорето тая 1 стотна нито има как да я хванеш нито има как да я нагласиш че да си играеш с нея. Въобще го е направил колко да има за кво да ти вземе парите. И да питам след като ги е регулирал ти видя ли с очите си кви пластини като дебелени влизат между тях? или си взе колата готова и не си ги проверявал. Ако не си ги проверявал те съветвам да го сториш много скоро!!!! Това че вакума на изпарителя е паднал може да е признак за прекалено големи хлабини на клапаните макар че не споменаваш да трака като шевна машина.

                          п.п. За гумите, че има значение агресивния граифер има, при мен това свали 1 литър разсход ана гориво доказано многократно, но в самия вървеж и динамика на колата разлики не съм намирал с едните и другите гуми. Тоест както казваш че е била самолет а ся е куцо пиле е ъпсурдно гумата толкова да те заблуждава още повече че са точния размер.

                          Жореее, благодарско за снимките хубаво е да се ивждат такива неща, лошото е че и аз нямам навика да снимам като правя нещо а хем съм фотограф
                          Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                          Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                          Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                          Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                          Коментар


                          • #58
                            От: CR-V Клапани

                            Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                            Жореее, благодарско за снимките хубаво е да се ивждат такива неща, лошото е че и аз нямам навика да снимам като правя нещо а хем съм фотограф
                            Аз гледам да си снимам по-сложните неща дето са ровени. Особено на машини на които не съм собственик. И за собствен архив и за подсещане по-късно кое как е било и за доказателство за свършеното ако щеш. В случая част от снимките изпращах на собственика за да взимаме решения кое на къде да ходи и как да става. Най-противно ми е, като се случи да възникнат съмнения, а се случват менте части и други каръщини.

                            Този конкретен мотор ще го отваряме скоро за смяна на сегменти. Лапа масло - към литър на 1000. Миналата година с оглед на това, че имаше добра компресия и нямаше следи от износване в цилиндрите и данни за консумацията на масълце си спестихме тези екстри. Не от мерак за икономии. По-скоро така ги разбирам нещата аз. Не пипай и не разглабяй ако не се е доказала необходимостта от това. Обаче до тук опита показва една изнервяща "слабост" на моторите на Хонда. Щом прегрее до степен да се изпържи маслото до онзи кафяв цвят от първите снимки на главата , маслените сегменти "омекват". Като се свалят от буталото и се замери ключ си влизат в нормите, но са легнали вече по цилиндъра много и не обират маслото. Колата не пуши и не омазва ауспуха, но маслото си отива някъде. Явно изгаря чисто. Сега си мисля , че онзи мазен нагар по изпускателните клапани е трябвало да ми поскаже, че има нещо. Ама го питах собственика как е разхода на масло и .... Абе няма значение. Очаквайте втора серия "Смяна на сегменти".
                            0888932647

                            Никога не се страхувай да правиш това, което не умееш. Помни, че Ноевият ковчег е направен от любители. Професионалистите са построили "Титаник".

                            Коментар


                            • #59
                              От: CR-V Клапани

                              Еми.. добре..,ще си призная всичко.. !Жълтата лампа(чека),наистина светва през 3-4 дена след като изтрия грешката по"модерния начин"..,с бушона в коша..,но... аз попитах газаджията дали като светне лампата нещо по работата на двигателя се променя(дали влиза в авариен режим,както казвате) и той ми каза ,че "няма страшно"(дори ако ме дразни мога да я извадя от таблото..). И те така..,чистя грешката през 3-4 дена и си карам.. Искам да ви кажа,че всички тестове за вървежа на колата съм ги правил с несветеща чек-лампа.. "Zero"...,разлика в шума на двг почти не усещам,не трака като шевна машина,както казваш(то нали всмукателните даже ги намалихме от 0,12 на 0,10..) При самото сглобяване не присъствах и не знам майстора дали е мерил отново хлабините преди да сложи капака(както казваш..,защо ли изобщо ги е пипал като са били почти във норма..) С клапаните ще се занимавам,както казах след 20 000км. Сега ще правя втулка на стругар за повдигани на втората ланда сонда...,да не отчита грешки..!
                              SUZUKI "GRAND VITARA" 2.0 (16V)-J20A + MITSUBISHI "OUTLANDER"-2.4- AUTOMATIC

                              Коментар


                              • #60
                                От: CR-V Клапани

                                Всичко ще си кажеш ама ква втора ламбда сонда бре, тая кола е с една сонда, еле пък ваща да е с две като е 147 коня, ама лично много се съмнявам
                                И защо си набедил ламбда сондата, ти ли беше показал че с проверка на чека давало грешка ламбда сонда или пак бъркам някои друг колега. Втулката с какво ще помогне на сондата като само ще промени чувствителноста и и ще омаже още повече нещата ?
                                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X