Обява

Свий
Няма добавени обяви.

CR-V Клапани

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: CR-V Клапани

    Първоначално публикуван от pavle Преглед на мнение
    Колегите,понеже ме домързя да чета,нека просветените кажат като толкова коментираме тази смес от газта-пропан-бутана и въздуха дали била бедна или била по богата влияела на изпускателните клапани така,па така е как?Според мене няма значение за клапаните дали е по бедна или по богата-загряването им при постоянни обороти държани дълго време примерко /каране по магистрала/ 2 часа е едно и също.Или греша!Щом температурата на двигателя от водното охлаждане и обдухването е константна величина,то как гори и каква температура развива няма значение.От друга страна пък разликата в по бедна и по богата на гориво смес едва ли прави разлика в калоричността и температурата повече от 50-60 градуса за работата на автомобила и тогава излиза,че пак не би трябвало да оказва особенно влияние,в смисъл,че нагласата на по бедна и по богата горивна смес едва ли ще даде разлика от 200-300 градуса между двете при изгарянето без това да води до ненормална работа на двигателя.Мисълта ми е такава,че температурната разлика от по бедна и по богата горивна смес за нормалната работа на двитагеля е малка и не би оказала фрапиращо влияние върху клапаните.Какво ще кажете?
    Напротив, именно изпускателните клапани доста страдат от бедна смес. Изобщо бедната смес е вредна за двигателите, защото претоварва термично бутала, глава и т.н. Много е важно, каква е температурата на отработените газове в момента на отваряне на изпускателния клапан. Именно при бедните смеси тази температура е по-висока, поради по-ниската скорост на горене. При нормална смес интервала от време от завършване на горенето до отваряне на клапан за изпускане е по-голям и температурата на отработения газ е по-ниска въпреки, че максималната температура и налягане на горенто са по-високи. Обратно при бедна смес максималната температура и налягане са по-ниски, но горенето се влачи по-дълго и в последна сметка обтичаме клапана с 50-100 градуса по-горещ газ. В единия случай най-просто казано кривата на температурата е със стръмно изкачване, висок пик и стръмно падане, докато в другия по-плавна с по нисък пик. Провлачването на горенето през процеса на разширение води и до по-интензивен топлообмен през буталото и пръстените му, както през главата, което ги товари допълнително. Вследствие на това прегряване на тези детайли нараства и риска от поява на детонационно горене или калилно запалване (запалване на сместа от прегрята част на горивната камера преди появата на искра между електродите на свеща), което окончателно да довърши мотора. Отделно няма какво да се говори, че е ефективните показатели при работа с бедни смеси са влошени.
    Казаното е валидно за двигатели които работят с хомогенна смес (тези при които се впръсква гориво в пълнителните колектори). Новите (те вече не са и много нови) с директно впръскване на бензина в цилиндъра работят на малко по-различен принцип и тези разсъждения за тях не важат.

    Коментар


    • От: CR-V Клапани

      Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
      Напротив, именно изпускателните клапани доста страдат от бедна смес. Изобщо бедната смес е вредна за двигателите, защото претоварва термично бутала, глава и т.н. ...
      Данке,за разяснението.Сега отивам при настройчика да ми направи сместа малко по богата и газззз!
      имах и Toyota Rav 4 2006g.
      Mitsubishi Lancer 2008g.
      Honda CR-V 1998г.
      Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

      Коментар


      • От: CR-V Клапани

        Здравейте, днес направих клип и при загрял двигател и определено звукът май е друг, но долавям по-силно чукане само откъм 4-ти цилиндър, може там да е повече износването на гърбицата и при еднакви хлабини с останалите да е по шумен.
        http://vbox7.com/play:11b92d53e7
        "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

        Коментар


        • От: CR-V Клапани

          Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
          Здравейте, днес направих клип и при загрял двигател и определено звукът май е друг, но долавям по-силно чукане само откъм 4-ти цилиндър, може там да е повече износването на гърбицата и при еднакви хлабини с останалите да е по шумен.
          http://vbox7.com/play:11b92d53e7
          Абе колата ти супер си мърка,какво си и се вторачил толкова!Препоръчвам ти правило 1 от подписа на Зеро.
          имах и Toyota Rav 4 2006g.
          Mitsubishi Lancer 2008g.
          Honda CR-V 1998г.
          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

          Коментар


          • От: CR-V Клапани

            Такааа ето и равносметката след около 23-4х.км изпускателните не са мръднали, дори ми се струват леко по хлабави, бях ги правил на 0,10 сега пак са толкова но малко леко влиза пластината 0.11 не влиза обаче. Изпускателните бяха на към 0,20 като пластината влизаше тежко, за изминалите 23 х.км са мръднали около 0.03-0.04 десети по стегнати. В момента 0.16 влизаше на всякъде къде по хлабаво къде нормално. Значи ако върви така за 100 000 км ще потънат с 0,16мм, като гледам още колко имам да развивам от винтовете то мисля че главата ще издържи поне 200 000. Тезо 0.04 които сега отпуснах се равняват на четвърт оборот на винта, демек за цял оборот на винта ще мина 100 000км.а като гледам има поне 2-3 че да не и 4 оборота на винта. Ето и прелижящия снимков матерял, между другото Хваля се!!! със състоянието на мотора вътре, после нека ми разправят че Кастрол Магнатек бил кофти масло
            Видеото първия клип е на токущо запалена студена кола след реглаж, клип преди реглаж не съм правил че исках да запазя колата студена, но ви уверявам че преди и след реглажа не намирам разлика. Втория клип е на позагрял мотор към 50 градуса на газ и после на бензин, на газ ясно се чуват инжекторите. И още нещо клипа преекспонира звука, на живо се чуват доста по малко неща

            п.п. абе момци някои помни ли в коя тема имаше снимки на колега дет беше стигнал до предела на реглажа и беше снимано колко е развито винтчето когато вече няма на къде???



            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3292.jpg
Прегледи:1
Размер:202.7 КБ
ID:5461234Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3293.jpg
Прегледи:1
Размер:220.7 КБ
ID:5461235Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3294.jpg
Прегледи:2
Размер:220.7 КБ
ID:5461236Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3295.jpg
Прегледи:1
Размер:190.8 КБ
ID:5461237Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3296.jpg
Прегледи:1
Размер:212.5 КБ
ID:5461238Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3297.jpg
Прегледи:1
Размер:205.1 КБ
ID:5461239Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3298.jpg
Прегледи:1
Размер:210.3 КБ
ID:5461240Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3299.jpg
Прегледи:1
Размер:134.4 КБ
ID:5461241Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCN3301.jpg
Прегледи:1
Размер:154.2 КБ
ID:5461242
            Последно редактирано от zero; 14-03-13, 13:58.
            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

            Коментар


            • От: CR-V Клапани

              До.Зеро!Бре Зеро,два въпраса,ти не беше ли със 147 коня бре.Що съм останал с такова вчипетление.И втория въпрос нали уж казват,че тези 128 коня били малко по дръжливи на газ от 147,ако е така твойта кола потвърждава този факт,но сега я кажи ти къде по я караш,защото оставам с впечатление от постовете ти,че повече си из града и на по кратки разстояния.Може заради това да е мръднала съвсем малко.Аз обаче за около 2000-3000 км на месец минимум 1200-1500 са ми по магистрала Тракия за около 2 часа.За това ли мойте изпускателни са се натегнали двойно на твойте за 6000 км.Чудя се!Е от време на време съм и малко нервак и за по 5-10 км по магистралата я пилвам и до 160-170,но това са 3-5 минути,иначе около 3500-4000 оборота-120-140 през повечето време.Сподели та колегите от формето с Хондета да могат да сравняват!
              имах и Toyota Rav 4 2006g.
              Mitsubishi Lancer 2008g.
              Honda CR-V 1998г.
              Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

              Коментар


              • От: CR-V Клапани

                128 си е, карам я само извънградско, в града я карам само колкото да я раздвижа да не се заседява, за града си имам една ланча ипсилон, така че от 10 000 км мога да кажа че в града са максимум 1000, ама максимум 1000. Извън града си я карам кротко дори на магистрала, карам макс с 120, нормално 100-110, шумно ми идва на горе, пък и удря в джоба Сега съжалявам че сложих газ, при този интензитет на вкопаване след 20-30 години ще тряя да я хвърля тая глава Макар че последното изречение е повече за Хонда форума, тука няма такива противници на газта на Хонда
                Последно редактирано от zero; 15-03-13, 10:17.
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                Коментар


                • От: CR-V Клапани

                  Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                  128 си е, карам я само извънградско, в града я карам само колкото да я раздвижа да не се заседява, за града си имам една ланча ипсилон, така че от 10 000 км мога да кажа че в града са максимум 1000, ама максимум 1000. Извън града си я карам кротко дори на магистрала, карам макс с 120, нормално 100-110, шумно ми идва на горе, пък и удря в джоба Сега съжалявам че сложих газ, при този интензитет на вкопаване след 20-30 години ще тряя да я хвърля тая глава Макар че последното изречение е повече за Хонда форума, тука няма такива противници на газта на Хонда
                  Иесс!!!Май ще трябва да се науча и аз да си ги регулирам,че май мойте правячи от това да ми се натягат,май само пара събират и ми редат такива страшни натягания.Мисли, след време една среща от мене с теб из Пловдето,реглажа от тебе,пиене,едене,подаръци за децата и др.екстри от мене,да видя и аз с очите си колко ще е мръднала!
                  п.п.само трабва да кажеш какво да купя-гарнитури,марнитури,греси,силикони и т.н.за реглажа
                  имах и Toyota Rav 4 2006g.
                  Mitsubishi Lancer 2008g.
                  Honda CR-V 1998г.
                  Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                  Коментар


                  • От: CR-V Клапани

                    Купуваш аирян, или боза с захар ако намериш друго не требе То тряя се съберете всички, е Ицето и тои вика да ги погледнем и направо един групов...... реглаж.
                    Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                    Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                    Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                    Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                    Коментар


                    • От: CR-V Клапани

                      Айде и аз ъпдейт. Почти бях последвал съвета на Павле ама нали съм щура глава викам дай пак да я отворя /стана ми хоби вече/. И тъй вчера сутринта пъхам пластината 0,20- хлопа на всички цилиндри особено на тоя най шумния-трети. Тоя път викам ще я натегна повече. Пъхам пластината, натягам върху нея и вадя. Ама тоя път при проверкатя я вкарах и движих странично, а не успоредно на гърбицата. Ми кво да ви кажа навих обратно почти с половин оборот. Явно предния път съм се заблудил да пъхам пластината напред и ръбчето явно е закачало а аз си мисля че са натегнати и развивам. Сега вкарах пластината странично и така я движих по дължината на вала като се получи приятен драг. Ето и резултата с шума.
                      http://vbox7.com/play:e8e72eea73

                      p.s. Към Слави- Момко, тая кола работила ли е въобще- двигателя огледало, свещите белтък? Старите ми свещи бяха с по ниско число и с такъв цвят, сега сложих по студени и станаха с приятен керемиден цвят, без да беше пипана сместа. Тоест може и самите свещи да не си влизат в режим.
                      Последно редактирано от HONDAEXPLORER; 15-03-13, 14:41.
                      "Ако мислиш със задника си, не се учудвай, че хората не харесват продукта на мисълта ти"

                      Коментар


                      • От: CR-V Клапани

                        Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                        Купуваш аирян, или боза с захар ако намериш друго не требе То тряя се съберете всички, е Ицето и тои вика да ги погледнем и направо един групов...... реглаж.
                        Еи-и-и ма па се дърпаш,нема да да се сватосваме бре.Кво пречи и Ицето и Мицето и Бицето една убава среща на всички и убав реглаж.Да пусна ли темата"Годишна среща CR-V за групов реглаж на клапаните в Графа-полвдивско резервното летище".
                        имах и Toyota Rav 4 2006g.
                        Mitsubishi Lancer 2008g.
                        Honda CR-V 1998г.
                        Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                        Коментар


                        • От: CR-V Клапани

                          Първоначално публикуван от HONDAEXPLORER Преглед на мнение
                          Айде и аз ъпдейт. Почти бях последвал съвета на Павле ама нали съм щура глава викам дай пак да я отворя /стана ми хоби вече/. Ето и резултата с шума.
                          http://vbox7.com/play:e8e72eea73
                          Аа-а-а не се приема,никъде не пишеш,това на студен или на топъл двигател си го снимал и дунапренче на микрофона дали си слагал.Извън майтапа сега найстина звука е по добър!
                          имах и Toyota Rav 4 2006g.
                          Mitsubishi Lancer 2008g.
                          Honda CR-V 1998г.
                          Honda CR-V 3 2008 2.4 automat

                          Коментар


                          • От: CR-V Клапани

                            Къде се дърпам бре, казах аирян и боза със захара!!!! е ся ако не намерите с захар си е ваш проблем ама аиде жокер, в Лидъл има Вземате си една тетрадка, надписвате си я отпред "Реглаж клапани" и пристигате, спретнати подстригани в добър вид
                            EXPLORER, що не каза още в предния пост чее така си ръгал пластината бре, още тогава да ти кажа че си минимум с 0,05 над тва дет си мислиш , само странично влиза как трябва, моята като я пъхна странични гледам да се движи без да затяга ама и д ане хлопа, хващам кубиличката за винта и я разклащам през тва време ръчкам и пластината и гледам горе долу при кво поклащане пластината запецва, ако е малко начи съм близо до истината и така си ги оставям, след като ги направя, правя едно завъртане на вала за да ги проверя всички и затварям.
                            Тая кола момко по км е на 230х.км а дали има отгоре над тях незнам, по износването в купето ми се чини че маи са истински или може да има още едни 100 отгоре, ама съм я снима, като взема да я продавам един ден да покажа на куповача за ко иде реч под капака Баси да не се хваля ама ако някои ден си купя чисто нова кола то и след 20 год ще изглежда по същия начин, стига да не е италянка де че там опазване нема
                            Последно редактирано от zero; 15-03-13, 18:41.
                            Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                            Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!!!
                            Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1
                            Honda cr-v 98 & Toyoa Yaris Verso AT

                            Коментар


                            • От: CR-V Клапани

                              Първоначално публикуван от zero Преглед на мнение
                              Купуваш аирян, или боза с захар ако намериш друго не требе То тряя се съберете всички, е Ицето и тои вика да ги погледнем и направо един групов...... реглаж.
                              Тъй, тъй

                              Коментар


                              • От: CR-V Клапани

                                Здравейте, приятели! Аз имам хонда ЦРВ 1 с двигател 147 коня на метан. Джипчето го карам от 2 години и м. май започвам третата. Редовно си правех реглажите - смукателни - 0,10, изпускателни на мах. - 0,20. И така минах 45 000 км. на метан. Но за съжаление дойде един ужасен момент на 65 000 км., когато вече три изпускателни клапана нямаше на къде да се развиват. Ииииии тогава приятели направих една "малка" хитринка, която повечето от Вас сигурно я знаят, но все пак да си кажа..... Взех, че свалих петите на тези клапани натискайки с голяма отвертка отстрани на талерките, като се гледа гърбиците на шийките на разпределителния вал /за изп. клапани де/ са сочат нагоре, тоест срещуположно на клапаните. След това взех, че с малък "флекс" ги пилнах отвътре, където петите натискат клапаните /малко - около 1 мм/, след което ги върнах всяка пета на съответното си място и направих реглажа на всички клапани по описан ред в по-горните мнения на колегите. Брейй двигателчето след реглажа така замърка като коте, че чак драго ми стана.
                                Аз съм с монтиран метанов инжекцион "Лнди Ренцо" и инжекторна рейка на "Мед", която се твърди от газаджиите, че са най-бързите до момента. Много съм доволен от разхода и вървенето. Но съответно за това си трябват и необходимите настройки на метановата уредба. Веднъж годишно ходя при Ицо в "Маргела" за профилактика.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X