Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

    И така, случи се. Намерих, харесах, пристигна. Паджеро 2, GLS, дълга база, 7 местно, 2800 ТДИ, ръчни скорости, суперселект, с климатик. Година на раждане в Страната на изгряващото слънце - 1997. Дишало, работило и живяло досега в Германия при един - единствен собственик, който, поне на пръв поглед-оглед, се е грижил добре за питомеца си. 233 хил. км, надявам се и вярвам реални, защото се подтвърждават от състоянието, записите в сервизната книжка и ТЮВ - сертификата. Доста запазено от-към ръжда, интериор и екстериор, с приятен тембър и поведение на мотора. Вече оборудвано с аларма, по искане на застрахователя. Първите ми впечатления от стотината навъртяни километра са много добри. Веднага си признавам, че досега не съм карал джип. Возията, управляемостта и поведението на асфалта - напълно приемливи за такъв автомобил, като се има предвид че ги сравнявам с тези на Пасат 5.5 2004 г., 4 моушън, с тунингован до 160 к.с. / 360 Нм 1900 кубиков турбо дизел с директно впръскване, който с лекота "мачка" доста БМВ-та. Естествено Паджерото е значително по-тромаво, друго не съм и очаквал, но в границите на поносимостта. Приятно съм изненадан от нивото на шума при движение - бях се подготвил да е доста по-високо.
    Предстои - смяна на масло и други консумативи при обстоен преглед в сервиз, преобуване в нови гуми. В момента е с доста износени Бриджстоун 265/70 R15, харесал съм в Германия 4 броя напълно нови Континентала Кросс контакт екс 235/75 R15 за 339 Евро. Молба, ако някой има преки впечатления от тях - да сподели, докато е време.
    Намислил съм, в качеството на първи тунинг, да поставя филтър за подавания в купето въздух. Прочетох в един руски форум, как са го направили братята руси, изглежда съвсем просто, а е много полезно, според мен.

    Прилагам първа снимка, от първи лек офроуд по черен път. Извинявам се за лошото качество,(снимано е с телефон все пак) и контражура.
    Прикачени файлове
    VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
    MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

  • #2
    До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

    Честито, много хубави моменти заедно!
    VARADERO SD2

    Коментар


    • #3
      До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

      харесал съм в Германия 4 броя напълно нови Континентала Кросс контакт екс 235/75 R15 за 339 Евро. Молба, ако някой има преки впечатления от тях - да сподели, докато е време.
      Намислил съм, в качеството на първи тунинг, да поставя филтър за подавания в купето въздух. Прочетох в един руски форум, как са го направили братята руси, изглежда съвсем просто, а е много полезно, според мен.

      Прилагам първа снимка, от първи лек офроуд по черен път. Извинявам се за лошото качество,(снимано е с телефон все пак) и контражура.[/QUOTE]

      Първо честито за новата придобивка ,колега
      Но ,според мен 235/75 15 не че няма да станат но ще изглежда доста грозно
      Много ще ми е интересно да видя как се монтира този филтър на купето и винаги съм се чудел защо няма (или пък аз незнам къде се намира)
      Audi a4 2,5 tdi
      Американски форум: питаш нещо и ти отговарят.Руски форум: питаш нещо и теб те питат.Български форум: питаш нещо и ти обясняват колко си тъп
      Не всичко, което има две бузи е лице!

      Коментар


      • #4
        До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

        Първоначално публикуван от plamensolakov Преглед на мнение
        ...
        Но ,според мен 235/75 15 не че няма да станат но ще изглежда доста грозно ...
        Подкрепям.
        Ще осакатиш хубавия джип и ще заприлича на теснолинейка.

        Коментар


        • #5
          До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

          Честита джипка,много безаварийни и кални километри!
          Верно ли този японец няма филтър на купето?
          0осем9осем7шест0осем7едно
          Миро

          Коментар


          • #6
            До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

            Честито!
            Дано не сме закъснели със съветите - тези гуми са тесни

            Коментар


            • #7
              До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

              Благодаря сърдечно на всички за хубавите пожелания.

              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
              Честито!
              Дано не сме закъснели със съветите - тези гуми са тесни
              По повод гумите - според оригиналната книжка, която дойде с колата, GL и GLX модификациите се комплектоват точно с 235/75 R15, а само GLS с 265/70 R15.

              Пояснете, моля!
              VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
              MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

              Коментар


              • #8
                До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

                Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                Верно ли този японец няма филтър на купето?
                До колкото знам нито едно П2 няма такъв.
                VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
                MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

                Коментар


                • #9
                  До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

                  Първоначално публикуван от sashot Преглед на мнение
                  По повод гумите - според оригиналната книжка, която дойде с колата, GL и GLX модификациите се комплектоват точно с 235/75 R15, а само GLS с 265/70 R15.
                  Погледни отвътре на джантата има размерите. Ако е 7JJ(7 инча) 235 ширина е минимумът, оптималният размер е 265/70

                  Коментар


                  • #10
                    До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

                    Честито!

                    Първоначално публикуван от sashot Преглед на мнение
                    До колкото знам нито едно П2 няма такъв.
                    Зависи от климатика. Аз съм виждал 2 броя с фабричен филтър.
                    Освен това не на всички може да се сложи въпросният филтър. Но това ще разбереш като свалиш кората под жабката.
                    За гумите нещо си се объркал, погледни на средната колонка на вратата на шофьора. Там пише налягането и размера. Ако нямаш стикер ще извадим ръководството...
                    I get High by going Down

                    Коментар


                    • #11
                      Първа кръв.

                      Паджерото влезе в сервиз за смяна на масла и инспекция.
                      Присъдата: разбито каре на предния кардан, преден ляв шарнир и което е най-неприятното - счупен заден амортисьор. Първите две са поносими като цена, но за амортисьора (с регулируема твърдост) ми искат 500 лв.
                      Алтернативата, смяната и на двата задни с обикновени някак не ме вдъхновява? Моля, дайте идеи и по възможност парт номер, да го търся из ширините на и-бея.
                      VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
                      MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

                      Коментар


                      • #12
                        До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

                        За парт номер дай VIN за да сме точни.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

                          Намерих амортисьор 2-ра ръка от морга. За 1/10 от цената на нов. Всеки момент трябва да пристигне. Продавачът твърдеше, че е изправен. Счупеното по стария вероятно може да се завари - имам под ръка заварчик-паспортчик, така че ще си осигуря и един резервен за зор-заман.

                          ВИН кодът е : JMB0NV460VJ004653
                          VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
                          MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

                          Коментар


                          • #14
                            До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

                            Номерът на задния ам е MB891677

                            Коментар


                            • #15
                              До: Вече член, а не кандидат член. Моето Паджеро пристигна.

                              Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                              Номерът на задния ам е MB891677
                              Благодаря сърдечно.

                              Паджерото е готово със сменен амортисьор. Поръчаният 2-ра ръка се оказа напълно работоспособен. Признателен съм на човека от моргата.
                              Колата постепено придобива човешки вид. Днес и направиха компютърна диагностика, има проблем с единия датчик на абс-а, вероятно разкачен куплунг, скъсано кабелче или лош контакт. Ще се проверява тепърва. Странното е че лампата на абс-а не индицира проблем. Затова пък свети постоянно лампата на SRS. За съжаление диагностициращият прибор (Бош) не можа да влезе във връзка с ербег-системата. Официалните представители на Митсубиши в Бургас също имат някакъв проблем с тестера и не можаха да ме диагностицират.
                              Някъде, но май не в този форум, четох за софтуера Evo-scan и за самоделни конструкции на кабел за диагностика, но не успях да си изясня какво точно кабелче ще ми е нужно за моето Паджеро. Това, което имам за Пасата (ВАГ-КОМ висока версия) със сигурност не работи с Ево-то. Някой има ли идея?
                              VW Passat 5.5 (3bg), 2004, 1.9 TDI, 4x4
                              MMC Pajero 2, GLS, 1997, 2800 TDI

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X