Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с ниското налягане на климатика

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с ниското налягане на климатика

    Здравейте колеги.

    Имам проблем с ниското налягане на климатика.Колата е Алфа 164ТД 1988г.Пригодена е за стария фреон т.е. R12.Стария собственик е сменял компресора и сега е с компресор за R134 мисля, че беше от Ситроен Ксантия.Системата със стария фреон сабира 1200г. фреон.Сега го зареждам също с 1200г. фреон R134 тъй като компресора е сменен.Проблема е,че на празен ход т.е. около 900 оборота ниското налягане пада само до 2.6 бара.При рязко подаване на газ за момент пада до 2.4 бара и държейки я на 2500 оборота налягането пак се качва на 2.6 бара.Т.е. независимо дали е на празен ход или в обороти ниското налягане винаги си е 2.6 бара.Високото налягане се движи от 10 до 15 бара.Стига до 15 пуска перката и сваля до 10 където спира перката.Точнно при такива налягания трябва да работи пресостата.Зареждах и с 700гр. фреон и няма никаква разлика в наляганията.При нормално работеща система до колкото знам трябва ниското да е под 1 бар.
    Климатика не охлажда добре в движение, а в задръстванията имам чувството,че въобще нямам климатик.
    Не мога да разбера компресора ли е за смяна, дали има някакъв друг проблем в системата или нещо аз бъркам със зарежданията.

  • #2
    До: Проблем с ниското налягане на климатика

    А дали кондензатора е за новия фреон? Не нали? Дали компресора отговаря на дупката?
    Колкото по-нов е фреона, толкова повече ядове дава и по-лошо работи. Сменя се по екологични причини.
    Един приятел твърди, че с пропан-бутан ставало най-добре...само дето било леко опасно.
    Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
    Към модераторите-А изтрийте го сега.
    Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

    Коментар


    • #3
      До: Проблем с ниското налягане на климатика

      по думите ти имаш или малко фреон или компресора е сдал багажа и неможе да ти свали налягането иначе като стойности р12 и р134 са подобни обикновенно като се минава от 12 на 134 се слага с около 20 процента по малко фреон 134 с други думи за твоя случай около 950 грама и ако всичко е наред ще си работи другото е да видиш персостатите работят ли правилно
      vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
      Suzuki GSR600 98 hp
      Nissan Pathfinder 174 hp
      0878222 три 3 шест

      Коментар


      • #4
        До: Проблем с ниското налягане на климатика

        А маслото в системата как е...

        Коментар


        • #5
          До: Проблем с ниското налягане на климатика

          Мисля, че забравяте за маслото, което се различава от това на р12 и р134а и при замяна на двата хладилни агента, той задължително се сменя, инсталацията трябва да се промие от старото минерално масло и да се зареди с ново синтетично. Друга спънка е филтър-дефидратора, който има голяма възможност да се е позапушил, все пак той е консуматив и трябва да се сменя периодично. Погледнете и ТРВ-то.
          Успех и пиши какво е развитието.
          Toyota Hilux '07 120 hp Double Cab
          Mercedes w212 E350 4matic
          Ducati Monster 600
          O888795575

          Коментар


          • #6
            До: Проблем с ниското налягане на климатика

            Първоначално публикуван от Boby_ Преглед на мнение
            Здравейте колеги.

            Имам проблем с ниското налягане на климатика.Колата е Алфа 164ТД 1988г.Пригодена е за стария фреон т.е. R12.Стария собственик е сменял компресора и сега е с компресор за R134 мисля, че беше от Ситроен Ксантия.Системата със стария фреон сабира 1200г. фреон.Сега го зареждам също с 1200г. фреон R134 тъй като компресора е сменен.Проблема е,че на празен ход т.е. около 900 оборота ниското налягане пада само до 2.6 бара.При рязко подаване на газ за момент пада до 2.4 бара и държейки я на 2500 оборота налягането пак се качва на 2.6 бара.Т.е. независимо дали е на празен ход или в обороти ниското налягане винаги си е 2.6 бара.Високото налягане се движи от 10 до 15 бара.Стига до 15 пуска перката и сваля до 10 където спира перката.Точнно при такива налягания трябва да работи пресостата.Зареждах и с 700гр. фреон и няма никаква разлика в наляганията.При нормално работеща система до колкото знам трябва ниското да е под 1 бар.
            Климатика не охлажда добре в движение, а в задръстванията имам чувството,че въобще нямам климатик.
            Не мога да разбера компресора ли е за смяна, дали има някакъв друг проблем в системата или нещо аз бъркам със зарежданията.
            Колеги, постоянно се натъквам на глупостите, които правите с климатиците на колите си.Постоянно на някой колегата му еди какво си е казал, на друг бакшиша при който се е возил му е казал друго и тн.Някой въобще има ли понятие как работи климатичната система ,на какво изпарение работят различните фреони.Кое кара наляганията да падат или да се качват.На кое място се намират щуцерите за зареждане,и какво е очакваното налягане там.
            FORD MAVERIK 2.7TD
            Тел.0898662817
            LZ1IID

            Коментар


            • #7
              От: До: Проблем с ниското налягане на климатика

              Първоначално публикуван от iliikata Преглед на мнение
              Колеги, постоянно се натъквам на глупостите, които правите с климатиците на колите си.Постоянно на някой колегата му еди какво си е казал, на друг бакшиша при който се е возил му е казал друго и тн.Някой въобще има ли понятие как работи климатичната система ,на какво изпарение работят различните фреони.Кое кара наляганията да падат или да се качват.На кое място се намират щуцерите за зареждане,и какво е очакваното налягане там.
              Е хайде де осветли ни, че да не правим глупости!!!
              Ето и конкретен въпрос- от три години ползвам климатика, работи си, но ми се струва че от година на гадина започва да духа не толкова студено..Необходима ли е някъква периодична поддръжка на системата или чакаме да умре пък тогава му мислим!?
              Последно редактирано от EXALIBUR; 31-05-10, 17:57.
              Не знам за какво е малкия лост на Джипа ми!!!

              А това е поздрав за всички ФЕНОВЕ-http://vbox7.com/play:3dc959bd

              Коментар


              • #8
                От: До: Проблем с ниското налягане на климатика

                може да имаш малко пропускче и с нремето да е намалял мялка отиди при майстор и ще ти каже.Прегледай и филтъра на купето ако има такъв.А пък за фреоните мога да кажа че р12 сменен с р 134 не създава проблеми дори и без да се сменя маслото това е по лични наблюдения на около 40-50 коли които са били за р12 а са заменени с р134от колега хладилен техник същото важи и за хладилниците .
                vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                Suzuki GSR600 98 hp
                Nissan Pathfinder 174 hp
                0878222 три 3 шест

                Коментар


                • #9
                  От: До: Проблем с ниското налягане на климатика

                  Може да имаш малко пропускче и с нремето да е намалял малко отиди при майстор и ще ти каже.Прегледай и филтъра на купето ако има такъв.А пък за фреоните мога да кажа че р12 сменен с р 134 не създава проблеми дори и без да се сменя маслото това е по лични наблюдения на около 40-50 коли които са били за р12 а са заменени с р134от колега хладилен техник същото важи и за хладилниците .
                  vw passat B5 1.9tdi 1997 110 hp
                  Suzuki GSR600 98 hp
                  Nissan Pathfinder 174 hp
                  0878222 три 3 шест

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с ниското налягане на климатика

                    Задължително веднъж месечно целогодишно се пуска климатика на студено за около 10мин, за да разтика маслото в системата, да омасли гумените пръстени по връзките, за да не изтича(изпарява) фреона, това е проблема

                    Коментар

                    Активност за темата

                    Свий

                    В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                    Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                    Зареждам...
                    X