Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ъглошлайф?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ъглошлайф?

    Старият ми флекс ме предаде след вярна служба (въпреки че предвид цената се очакваше да изгори на втория месец)

    Та обмислям този път да не взема най-евтиното китайче.

    Колебая се между хитачи, спарки и макита
    За 125 мм става въпрос - 100-150 лв диапазон

    Хитачито най-ми хвана окото, а макитата най-малко. Това повече визуално и като ергономия.
    Но не съм работил с нито една от трите марки.
    Дайте акъл за здравина и прочее
    Последно редактирано от turtey; 05-05-10, 20:58.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

  • #2
    До: Ъглошлайф?

    Макита е истината. По-скъпи са, но си заслужават всяка стотинка. Питай хора който са работили с Макита, и после пиши за отрицателното което са ти казали, ако има такова.
    Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

    Коментар


    • #3
      До: Ъглошлайф?

      Аз имам опит само с машините на Спарки имам едно флексче 850 вата което работи като негърче повече от 15 години само с едни сменени четки и лагери на ротора преди две години си купих едно 1200 ватово пак на Спарки и за сега работи идеално а старото съм го оставил за резерва . Всичките ми ръчни машини които понасят голямо натоварване са ми на Спарки и от времето когато беше Елпром Ловеч и не съм имал никъкви проблеми за повече от двайсет години съм сменял само четки и лагери.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • #4
        До: Ъглошлайф?

        преди 3 месеца и моята Агояма издаде багажа приятел ме насочи към Спарки М850Е -за около 140 -150 лева нищо общо с китайцкия
        прекрасна машина има и регулиране на оборотите което разширява страшно много приложението и само трябва да се пазят пръстчетата

        Коментар


        • #5
          До: Ъглошлайф?

          Makita е марката...
          Нови части за:
          Уаз, Газ, Зил, Маз,
          Шкода, Авия, Жук, Ниса
          [EMAIL="botevgrad@gmail.com"]botevgrad@gmail.com[/EMAIL]

          Коментар


          • #6
            До: Ъглошлайф?

            За Спарки съм скептичен, преди две години си купих от онези с регулиране на оборотите, ползвах го няколко месеца и то много рядко и роторо задра в статора.Направиха ми гаранционен ремонт и от тогава нямам проблеми, но си имам едно на ум.Другия ми флекс е Black & Decker (китайски естествено) ползвам го над 4 години и до момента само лагерите му смених веднъж.Имах и един BMS или нещо подобно китайче за 30 лв. ама му се скапа ключа, после лагерите и накрая го оставих
            DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
            Skype: pach_bs

            Коментар


            • #7
              До: Ъглошлайф?

              Във Макитата е истината !И сега съм със такъв във вкъщи!На работата ползваме всичко на Макита , що нещо се е пробило,отрязало ,изкъртило и тн. пък до подражка още не сме стигнали !!!
              Suzuki Vitara 1,6 (8v)- къса,автомат !!!
              костeнурков спринт.... и в гората !!!!

              Коментар


              • #8
                До: Ъглошлайф?

                Първоначално публикуван от V69 Преглед на мнение
                Макита е истината. По-скъпи са, но си заслужават всяка стотинка. Питай хора който са работили с Макита, и после пиши за отрицателното което са ти казали, ако има такова.
                +1
                "Many men go fishing all of their lives without knowing that it is not the fish they are after."
                "Много мъже риболовят цял живот , без да осъзнават , че не рибата е това което преследват."

                Коментар


                • #9
                  До: Ъглошлайф?

                  Колега аз съм с хитачи.Много е компактно и лекичко,.Купувах го преди 4години за около 130лв.Трябва да погледна но мисля,че беше 750вата.
                  До сега не ми е правило ядове,а с него основно работя.Имам и голям флекс на спарки/елпром/ сигурно ми е набор,2 смени на лагери и четки.
                  нямам наблюдения над макита,но вероятно също не е лоша.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Ъглошлайф?

                    Я не го заблуждавайте човека.....макита е макита.....! Имам Бош(син) 125 мм.имам бош зелен 115 ,имам макита 125 мм и 230 мм ,спарки 125 мм,райдер 115 мм,ейнхел.125мм...до сега нямам изгорял такъв но бош(син) и макита.....за 200+ лв. бош-а страшен за 120-150 лв. макита.....!

                    Препоръчвам ти това само че без Е-то накрая....Този ми е най-добрия.....

                    Цената му е около 210-220 лв сега може и да е по евтин....Това излиза от цената която е обявил колегата но си заслужава всеки лев.....!



                    тоя е 230 мм...




                    това е твоя........9555NB около 160 лв....с ддс-то

                    В интерес на истината райдера и ейнхела ги експлоатирам най много и в най гадните места и положения а другите си ги пазя........така че помисли и по този въпрос....
                    За хитачи не съм чул лоши неща но притежавам почти цялата гама пробивни и режещи инструменти на макита....експлоатираме ги в безобразни условия и натоварвания......Миналата седмица за първи път сменихме двигател на акумолаторна отверка макита с нов след 7 години нон стоп работа...оказа се че четки няма и като се износят пластините се сменя мотора ....цената с труда беше 28 лв. с ддс......
                    Последно редактирано от Roninn; 05-05-10, 23:07.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      До: Ъглошлайф?

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Всичките ми ръчни машини които понасят голямо натоварване са ми на Спарки и от времето когато беше Елпром Ловеч и не съм имал никъкви проблеми за повече от двайсет години съм сменял само четки и лагери.

                      Когато беше Елпром Ловеч бяха по лиценз на AEG. Сега е различно, малко от моделите останаха същите. Баща ми има ъглошлайф на Ловеч от 68г.(от онези металните) и до момента освен четки друго не е сменявал. От днешните модели, подобна работоспособност не може да се очаква.
                      Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Ъглошлайф?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        .................
                        Колебая се между хитачи, спарки и макита
                        .........
                        Избери българското.
                        Поне когато имаш възможност.
                        Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                        Коментар


                        • #13
                          До: Ъглошлайф?

                          Що не отскочиш до магазина на rumbata?
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар


                          • #14
                            До: Ъглошлайф?

                            Забрави за спарки.......кога за последно си купувал спарки......
                            1 Спарки отдавна не е Българска марка
                            2.Половината от ел.инструментите не се произвеждат в България а в Китай
                            3. Голяма част от продукцията която се продава по магазините в България в завода в Ловеч работниците не са я виждали ......което потвърждава т.2

                            Ползвам и спарки 125 мм.....с регулиране на оборотите.....Sparky - MB 1400CE Plus гледам 200 лв...в момента.....



                            Това работи и до днес......недостатъци....вие на умряло....лагери не са сменяни само е гресиран....вибрира ужасно...при продължителна работа ти изтръпват ръцете и тежи в сравнение с макита и бош..... корпуса му е доста обемист за захващане и още ....копчето за старт е доста обемисто и на такова място където стои захвата на ръката и при работа се изключва ......и трябва да изчакаш да спре да се върти диска и тогава да щракнеш за да тръгне отново...инъче ако се върти и щракнеш копчето нищо.......Аз нямам сервиз но наличието на толкова шлайфове трябва все пак да ви подсказва нещичко.....
                            Като в заключение не че и спарки няма да върши работа но след като колегата ще дава 150-200 лв....нека да е бош или макита казвам го от опит с флексовете....
                            Аз в момента бих купил един бош и един райдер....или направо 2 бр. райдер на промоция по 19 лв..бройката....перкам с райдер и очила даже с главата надолу вися ......изпускам го ,пада и не ми пука...ако спре вадя следващия.....надявам се ме разбрахте.....
                            Последно редактирано от Roninn; 06-05-10, 10:17.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #15
                              До: Ъглошлайф?

                              Колега,и аз имах райдер.Купих го на промоция 12лв. ей така на бъзик.И изкара повече от година доста интензивно рязане и пилене.В крайна сметка рязах лозето с него и на един клон затегна и ми се запали в ръцете.Но се беше изкарало 10пъти.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X