Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

    Колеги с Газки хайде всеки да спомене какво е направил по своята машина.Така ще може да се поучем един от друг,а ще може и да споделим проблемите.Нека всичко е със снимков материал за да се придобие визуална представа.
    Жоро приканвам те да си пръв,защото има най много човешки намеси в тази нечовешки здрава кола.Интересува ме главно лесно ли сложи блокажите ,и къде е трудноста?Кажи и за дисковите спирачки .Мостовете оргинални ли са?
    Густо майна , пътят свърши !!!

  • #2
    Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

    За мен ГАЗката на Жоро е Уникална На всякъде където ходя из България и срещна ГАЗки спирам и ги оглеждам най подробно но такава като неговата не съм виждал и затова казвам че е уникална Естествено парите и труда да се тунингова така не са малко сега и предстой и смяна на сърцето но нека Жоро да каже какво е направил и какво още ще прави по ГАЗката
    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

    Коментар


    • #3
      Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

      Като начало на Жоро му предстои монтаж на хидравлика
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • #4
        Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

        Ще напиша, какво съм правил по Газката, но постепенно. Трябва и да се науча да качвам снимки на ФТП-то, че нещо не мога да се оправя с тия Мозили-Файлзили...
        Относно хидравликата- планирам да сложа от БМВ, но това ще стане едновременно със смяната на мотора. Тогава цялата предница ще е разглобена и ще може спокойно да се намести всичко. Ще сложа двигател от Волга 24. За разлика от Голди( визирам проекта с шестцилиндровия двигател) смятам, че теглото ( и развесовката) е толкова важно, колкото и мощността. Този мотор при 98к.с.( непипан) тежи само 160кг. Той е доста по-лек от настоящия Нисов мотор на мойта Газка( с който тя е много проходима). Освен, че е по-мощен и по-лек е и по високооборотен с 500об/мин.
        Не на последно място е и неубиваем, защото е на водни ризи. Частите му са смешно евтини- комплект ризи, бутала, сегменти, бутални болтове-140лв, комплект лагери(осн.и биелни)- 30лв, комплект гарнитури-20лв.
        Тоест пълен основен ремонт ще струва със шлайфите около 250лв( без труда), което значи че в гората си свободен да го тормозиш без много да му мислиш. Това за мен е ВАЖНО! Чувствам се свободен!
        Разбира се със Слави ще го "пипнем" малко тоя мотор, за да поизстискаме някой и друг кон.
        Мисля, че ще се получи добре...
        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

        Коментар


        • #5
          Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

          Относно блокажите.
          Взимаш самоблокираща касета от БТР и ако си с оригиналните пиньон-корона( 41 зъба), просто я слагаш на мястото на оригиналната касета.
          Ако си с по-бързите пиньон-корона от Уаз( 39 зъба) трябва да разпробиеш отворите в касетата от фи10 на фи12. На оригиналната корона болтовете са фи10 и преминават през короната и се завиват в касетата. На по новата( бързата) корона болтовете са фи12 и се завиват в нея преминавайки през отворите на касетата.

          Аз съм с оригиналните мостове, но с по-бързите пиньон-корона. Те са с по-едри зъби и са по-здрави.
          БТР-овата касета става без преработки и във волговите диференциали.
          Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

          Коментар


          • #6
            Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

            Само да те светна:
            M30
            Straight 6 cylinder SOHC 12V. Big Six. 1973-1993. 143kg 315lbs
            Used in E12 525/528, E28 525i, E23 725i, 2800CS, E28 528i, E23 728i, 3.0CS/i/L, 3.0Si, E12 530i, E23 730i, 3.3Li, 633, 732i, 733i, 535i, 635i, 735i, E12 M535
            2.5i (150bhp), 2.8i (184bhp), 3.0 (185-208bhp), 3.3 (200-206bhp), 3.5 (218bhp)
            143кг.С два цилиндъра повече е със 17 кг ПО-ЛЕК.Жоре,алуминиев е бе,Баце.Иначе като цена на частите руските са по 2,60лв,повечето.Но са консуматив...На тая тема не ми се говори...
            Виж проекта ти е още в началото,не е късно още...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #7
              Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              Относно блокажите.
              Взимаш самоблокираща касета от БТР и ако си с оригиналните пиньон-корона( 41 зъба), просто я слагаш на мястото на оригиналната касета.
              Ако си с по-бързите пиньон-корона от Уаз( 39 зъба) трябва да разпробиеш отворите в касетата от фи10 на фи12.
              На моята Уазка диференциалите са от бавните с 41зъба на короната, но отворите за болтовете са фи12 с резба в тях( болта се навива без гайка), при Газ69 е пак с 41зъба, но фи10 без резба
              sigpic УАЗ-452

              Коментар


              • #8
                Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

                Аз също мисля за волгов,какво мисля имам го вече .Дават ми го с нови ризи ,бутала ,че дори и нов колянов вал,а най хубавото е ,че не е зглобен.Спестяват ми едно разглобяване.
                Относно блокажите да разбирам,че по-добрия вариант / по-здравия/е с бьрзия пиньон-корона с39 зъба.До една седмица чакам за блокажите,за цената на които не искам да коментирам.Доставчика досега не се е издънвал,ако и този път е така ,ще имам 4бр. на цената на 2.
                Що се касае до хидравликата ,в руския сайт наистина преобладава от BMW,което може би и теб те е довело до там.Можеби пасва най -добре.
                Жоро кажи каква лебедка си сложил,а кото гледам май си баснал и калниците отстрани?
                Една молба към всички газкаджии-ако някой знае къде има тапи за дифа ,оригиналния да ми каже, или ако има купувам.
                Дайте всички малко фото!
                Густо майна , пътят свърши !!!

                Коментар


                • #9
                  Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

                  JC значи може да има и вариант,като твоя?Въпроса е ,че и той е решим.Искам да разбера кой е по удачния.Мисля ,че ти беше писал,че буханката неиздържала блокажите ,а при газката нямаш прорлем.Сподели буханката по какви причини неиздържа, и тя с какви пиньон-корона е била?
                  Последно редактирано от e100; 02-03-07, 07:44.
                  Густо майна , пътят свърши !!!

                  Коментар


                  • #10
                    Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

                    Бързия диференциал не е с 39 а с 37 зъба на короната Кажи за какви тапи става на въпрос
                    ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                    Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                    Коментар


                    • #11
                      Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

                      Ето че става интересно 37- 39, а може да има и двата варианта.Хайде ровете да уточним.
                      Густо майна , пътят свърши !!!

                      Коментар


                      • #12
                        Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

                        Има само с 37 и с 41 зъба
                        ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                        Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                        Коментар


                        • #13
                          Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

                          Първоначално публикуван от dragomir_68 Преглед на мнение
                          Бързия диференциал не е с 39 а с 37 зъба на короната Кажи за какви тапи става на въпрос
                          За източване на маслота.Купих две но се оказаха с по- малък диаметър,а ми казаха че са за газка.Нося ги с мен, и навсякъде където проверих са такива.Това са за уазките след еди коя си година.В краен случай ще опре до струг,но никога не съм смятал ,че точно това ще ми е проблем.
                          Сега за да се посмеете малко ,ще ви кажа ,че съм с пласмасова тапа чишмиджийска!!!
                          Густо майна , пътят свърши !!!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

                            Ами причината е, че две години караме Уазката често натоварена с тон и половина, а шпера беше БТР-ов който е почти 100% на блокиране и в завой с тази тежест няма какво да поема разликите в оборотите м/у ляво дясно колело, и така в един момент касетата не издържа и се пръсна

                            За сега съм с блокировка отпред

                            На джиповете издържат защото са леки, а и няма как да бъдат сериозно натоварени, и то за период от време, единствено ще износва по-интензивно гумите на задният мост

                            П.П.В момента на счупването короната си беше с 41 зъба.
                            sigpic УАЗ-452

                            Коментар


                            • #15
                              Re: ГАЗ 69 КОЙ,КАКВО И КАК

                              Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение

                              П.П.В момента на счупването короната си беше с 41 зъба.
                              А пиниона? Той еднакав ли е за 41 и 39 зъбови корони
                              Случайни хора УАЗ не карат

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X