Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Бензинова помпа?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Бензинова помпа?

    Здравейте!! Изгоря ми бензиновата помпа на Фронтерата! Мотора е 2.0 Е, КБ. Някакви идеи за модели от други марки и модели, които стават, т.к оргиналната е много трудна за откриване? Благодаря предварително!!!

  • #2
    До: Бензинова помпа?

    Ето:
    https://forum.offroad-bulgaria.com/s...ad.php?t=21836
    Най-общо,китайки за Вектра,Омега и т.н. със същата кубатура/питай в Евро07,навсякъде са боклуци,там са по-евтини/.Дребни промени при цедката и фиксацията може да се наложат-нищо сложно.
    Колко ще изкарат-Божа работа,като зачетеш последните страници на посочената тема,ще разбереш какви дървета се продават и как се реализират от зор кардинални промени в хранителната уредба.
    Последно редактирано от maxxx; 04-05-10, 12:54.

    Коментар


    • #3
      До: Бензинова помпа?

      Потърси от Омега или Вектра 2000, които се продават на части, но си носи твоя чарк за сравнение.
      ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

      Коментар


      • #4
        До: Бензинова помпа?

        Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
        Потърси от Омега или Вектра 2000, които се продават на части, но си носи твоя чарк за сравнение.
        Все едно да си купиш чорапи втора употреба.
        По моргите повечето продавачи са на принципа "ден година храни" и искат за помпа на 560 000 км. 60 лв. примерно. А чисто нова от Пежо струва 80 лв. Нещо май няма смисъл....
        Влизаш в магазина и казваш "дайте ми помпа за инжекцион, външна за 3 бара." и не се интересуваш от марката кола, гледаш цената и да не е китайска.
        no signature no problems

        Коментар


        • #5
          До: Бензинова помпа?

          Първоначално публикуван от fanatic Преглед на мнение
          ...и да не е китайска.
          По скоро се молиш да те изкара по-дълго,каквото и да пише по корпуса,пак е чайна.Около 80/150 лева друго няма."Made in Germany,ЕЕС" без щрих код и прочее нагласистики.А и бензина колко помага,не е истина,сменяйте си редовно горивния филтър,доста по-рано от 40/50К километра.Този пробег е писан за бензин,не за нашата боза.

          Коментар


          • #6
            До: Бензинова помпа?

            Първоначално публикуван от maxxx Преглед на мнение
            По скоро се молиш да те изкара по-дълго,каквото и да пише по корпуса,пак е чайна.Около 80/150 лева друго няма."Made in Germany,ЕЕС" без щрих код и прочее нагласистики.А и бензина колко помага,не е истина,сменяйте си редовно горивния филтър,доста по-рано от 40/50К километра.Този пробег е писан за бензин,не за нашата боза.
            Мойта онзи ден отново почина. ( изкара 2 години )
            Аман.... беше някаква Френска ако не се лъжа... сега ще изхвърля резервоара и ще сложа някаква външна...
            no signature no problems

            Коментар


            • #7
              До: Бензинова помпа?

              Ако си решил за външна помпа на калибрата с C20NE мотора е такава в евро07 е 126лв.За втора употреба не те съветвам да рискуваш оставят ги на сухо и като я качиш заминават за отрицателно време.Доста приятели изгоряха така.http://www.euro07.bg/catalog/image.php?id=43753 това е от омега.
              Последно редактирано от falkongp; 04-05-10, 21:50.
              OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
              Polaris Sportsman 800 EFI

              Коментар


              • #8
                До: Бензинова помпа?

                Първоначално публикуван от falkongp Преглед на мнение
                Ако си решил за външна помпа на калибрата с C20NE мотора е такава в евро07 е 126лв.За втора употреба не те съветвам да рискуваш оставят ги на сухо и като я качиш заминават за отрицателно време.Доста приятели изгоряха така.http://www.euro07.bg/catalog/image.php?id=43753 това е от омега.
                Колега,не вкарвай в заблуда другите
                Това е потопяема,а не външна помпа,Евро07 нямат външни помпи за Омега,Калибра,Вектра и прочее.На 126 лв. е "MAPCO",дърво,уж немско.
                Питай ме откъде знам.

                Коментар


                • #9
                  До: Бензинова помпа?

                  Колега за калибрата C 20NE е външна защото преди две седмици я сменях.
                  А за омегата дадох линка за модел ако е същата като на фронтерата колегата да се ориентира знам че е потопяема. До колкото разбирам и на фронтерата е потопяема.Така ли е и дали е заменяема с тази от снимката магат да кажат тези които са я сваляли.Ето ти и външна помпа за C20NE на калибра от евро 07 http://www.euro07.bg/catalog/image.php?id=78382 просто им разгледай онлайн магазина за резервни части преди да кажеш че не предлагат аз също не съм привърженик на техните части но ги ползвам за ориентир кое горе-долу колко струва.
                  Последно редактирано от falkongp; 05-05-10, 07:25.
                  OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                  Polaris Sportsman 800 EFI

                  Коментар


                  • #10
                    До: Бензинова помпа?

                    Ами то и Омеги има с външна помпа,аз съм с такава в момента,а и какво значение има един и същ мотор в какъв кош е сложен-дали Калибра,Омега или Вектра.По-скоро през годините са си правили вариации в завода.Кутията,която е в резервоара на Фронтерата/в нея стои помпата и нивомера/ е достатъчно голяма,за да се сложи помпа с доста произволни размери,стига да е на 3бара.Това е основното,в някакви измислени каталози/на "Косер" примерно/ излиза,че налягането е 1,1 бар.Получаваш равномерни тихи обороти и дотам,даваш газ и гасне.
                    Прочети темата,която съм посочил във втория пост и ще разбереш,че съм си писал домашното по трудния начин,за това гледам тия които тепърва се сблъскват с този проблем,да не откриват топлата вода,ако им се чете,разбира се.
                    Външна помпа е по-добрия вариант с тези боклуци,които ги продават за помпи.Като свалиш няколко пъти резервоар на Фронтера и узряваш за идеята.Можеш да разположиш филтър,а не цедка/проверено-нищо не пази,след наслояване на мизерии помпата успява да ги вкара в себе си/ преди помпата,можеш да сложиш и един след нея.За подмяна при дефектиране дума не отварям,едното е песен,другото гърч.
                    п.п.какво да им гледам магазина на Евро07-едната потопяема беше оттам,6месеца.Когато търсих,не предлагаха външни и купих от друго място.Не сме се събрали да спорим на дребно,а да си бъдем взаимно полезни.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Бензинова помпа?

                      Съгласен съм колега че не сме се събрали да спорим просто се опитвам да помогна с това което знами съм видял .А че помпите са много видове е така за това гледах тези с 2.0 мотори преди малко ми изкочи и потопяема за калибра така че се извинявам и спирам да пиша.Затова написах че не съм привърженик на техните части купувам само когато съм на зор.
                      Последно редактирано от falkongp; 05-05-10, 08:02.
                      OPEL Frontera В 2.2 DTI ДБ
                      Polaris Sportsman 800 EFI

                      Коментар


                      • #12
                        До: Бензинова помпа?

                        Първоначално публикуван от a_r4 Преглед на мнение
                        Здравейте!! Изгоря ми бензиновата помпа на Фронтерата! Мотора е 2.0 Е, КБ. Някакви идеи за модели от други марки и модели, които стават, т.к оргиналната е много трудна за откриване? Благодаря предварително!!!
                        Колега моята оригиналната я смених и после видях, че бушона е изгорял,помпата работи, ако не намериш друга мога да ти дам моята за 20лв.
                        Да добавя, че моята я смених с помпа за омега ,но се оказа, че е с по малък диаметър и не застава стабилно в леглото, ходих и я смених с такава уж за фронтера и разликата беше един маркуч нахлузен на помпата за да увеличи диаметъра. Та това можеш и сам да си го направиш с бензиноустойчив маркуч с подходящ диаметър.
                        Последно редактирано от koi4a; 05-05-10, 10:07.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Бензинова помпа?

                          Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
                          Колега моята оригиналната я смених и после видях, че бушона е изгорял,помпата работи, ако не намериш друга мога да ти дам моята за 20лв.
                          Да добавя, че моята я смених с помпа за омега ,но се оказа, че е с по малък диаметър и не застава стабилно в леглото, ходих и я смених с такава уж за фронтера и разликата беше един маркуч нахлузен на помпата за да увеличи диаметъра. Та това можеш и сам да си го направиш с бензиноустойчив маркуч с подходящ диаметър.
                          Доста от бензиноустойчивите маркучи когато са постоянно потопени в бензин стават на дъвка,свличат се на дъното на кутията,помпата засмуква от тези мизерии и пак сме в изходна позиция и без помпа.Ако ще е маркуч,сложете едно парче в буркан с бензин и го наблюдавайте поне седмица-тръгне ли да помътнява бензина,друг.Бандажа на оригиналните помпи не е каучук/ако ще и бензино/маслоустойчив/,а нещо поресто/изхвърча ми името от главата/,наподобяващо гумиран и много сплъстен дунапрен.Това не се разлага от бензин.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Бензинова помпа?

                            Понеже не съм отварял такава помпа в резервоара, не е ли фабрично надената в такъв "маркуч", който да се ползва за новата помпа?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Бензинова помпа?

                              Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                              Понеже не съм отварял такава помпа в резервоара, не е ли фабрично надената в такъв "маркуч", който да се ползва за новата помпа?
                              Не можеш да го махнеш,залепнал е за корпуса на помпата и става на парчета като опиташ да го изнижеш.Гофриран шлаух с подходящ диаметър пак върши работа.Вземаш малко по-тесен,цепиш по дължина и загъваш помпата.Кутията има два стержена за прибиране в резервоара,единия е с пружина,другия без.На свободния в долната част фиксираш помпата с две свински опашки,така стягаш и гофрирания бандаж.Може и две дупки в кутията и пак пристягаш,само гледаш да е верикална,цедките не пасват и има малко интервенция по дъното на кутията,та побългаряването долу/горе така се получава.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X