Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект редукторна Уазка с двигател BMW

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

    Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
    Дълга тема с много неясности. Вероятноста да не бъде завършена докрай не е малка.
    Мааалеееееййй, вече те виждам в едно Паджеро. В един момент като махнеш моторетката от УАЗ-ката ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #17
      Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

      Първоначално публикуван от sariev Преглед на мнение
      Привет за проекта.Карал съм ГАЗ и УАЗ и знам за какво сменяш двигатела и скоростната кутия.Искам да споделя опита от раздатката на ГАЗ-69.Зъбното колело за бавните търка желязо в желязо.При една разходка в гората,синът ми го беше заварил за оста.Излезна с страшно много бой.Корпусът на кутията издържа(това ме учуди много).Новото зъбно колело го носих на стругар и му правих втулка от фосфорен бронз.При теб може да не е така но сега си я разглобил и е лесно да я огледаш.
      Успех.
      Този проблем се решава със два спираловидни канала на вала които да загребват масло. Поради тяхната липса се трошат този модел кутий. Това което сте направили с бронза е голяма грешка тъй като той няма да издържи на натоварването съвсем скоро ще пръснете кутията. Колкото и да изглежда зрдав корпуса все някога се чупи. Вече ми мина през ръцете една пръсната кутия. Проблемът тръгва най вече от лошо масло.
      http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

      Коментар


      • #18
        Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

        Влади браво, според мен си на много прав път!

        Мощността винаги е била слабото място на Уаза(имам предвид карбураторните двигатели)

        А мотора от седмицата кой модел е, кубатура
        sigpic УАЗ-452

        Коментар


        • #19
          Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

          браво Влади, впечатляващ проект . дръж ни в течение.
          мога ли да ползвам части от материала ти за образоване на индианците?
          Stop fawkin email me! I'm trying to drink....
          http://www.danasoft.com/sig/mitak.jpg
          http://www.youtube.com/watch?v=A53Mx...eature=related

          Коментар


          • #20
            Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

            Първоначално публикуван от JC Преглед на мнение
            Влади браво, според мен си на много прав път!

            Мощността винаги е била слабото място на Уаза(имам предвид карбураторните двигатели)

            А мотора от седмицата кой модел е, кубатура
            Коя мощност не и стига на УАЗката направена добре си върви като за неината конструкция повече от прилично Дали с по голям мотор ще спира и ще стане по добро управлението е съмнително за трошенето на приводите е ясно Но браво на Влади за решението да се хвърли в такива игри Преди години изчезна от сцената после като се видяхме реших че се е мирнал А тои бил направо скрит ЛУД

            Аз се чудих какво се върти покраи осмаците а то кво било Влади доидоха 38.5 ще трябва обаче да режеш и от къщурката

            Коментар


            • #21
              Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

              Първоначално публикуван от PETER BLIZNAKA Преглед на мнение
              Коя мощност не и стига на УАЗката направена добре си върви като за неината конструкция повече от прилично
              Е друго си е някой друг кон отгоре
              sigpic УАЗ-452

              Коментар


              • #22
                Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

                Метането на по мощен мотор не е като да си метнеш шапката на закачалката Но аз не се съмнявам във възможностите на Влади просто съм учуден от това така да кажа негово избухване До скоро се кълнеше че УАЗа си е супер И ЗАЩО ПО ДЯВОЛИТЕ Е ИЗБРАЛ ДВИГАТЕЛ ОТ НАЦИЯТА ДЕТО ЗАГУБИ ВОИНАТА

                При Иори случая е съвсем друг него го разбирам

                Коментар


                • #23
                  Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

                  само да попитам..този мотор ще се постави на новата уазка (тази дето се вижда на снимките)? а защо не си купиш една за 1500 лв по окаяна и да не разваляш новата машинка? все пак е само на година. на мен би ми било съвестно. в търново един продава 15-тина 469 от военни търгове. между 1200 - 3200лв парчето. отиваш избираш и действаш. после ще имаш две - една заводска и една homemade
                  "..there is no substitute for cubic inches.."

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

                    По-въпроса за индианците ти благодаря.
                    Мисля че има какво да научат от мен.
                    Искам само да ти припомня годините през които идваше в сервиза и гледаше моите джипове като индианец пишещта машина.
                    Е времената сега са в твоя полза. Въпреки че при теб нещата са прекалено наготово (закупени). Монтажа не се брой.
                    За близнаците какво да кажа.
                    Много пари много самочувствие. Чичко паричко си прави доставка от майната си и ооо- сууупер, страшен монтаж,
                    страшни гуми, страшни пари.

                    Е благодаря ви. проекта без това е тежък за да взема и спорове да водя.

                    Сега по същество.
                    Избрал съм този двигател защото е изпитан в годините с изключителна здравина. За него се говори, че е невъзможно да изкриви глава дори при каране без охлаждаща течност(разбира се в кратки интервали).
                    Сравнително голяма мощност. (184 к.с.) Без да е пипан.
                    За сега немога да намеря конкретни данни но твърденията са че е на теглото на Уаз-ковия мотор.
                    Друга не малка причина е че проекта е осъществен от близко стоящи до мен хора и лично съм пробвал как върви в готов вид.
                    Вярвайте ми доста добре върви. Дори успях да кача тест полигон "Голди" с бързите предавки ( просто бях забравил да включа бавни)
                    Чак горе се сетих какво съм направил.
                    С това обеснявам защо искам мощен двигател.
                    За сравнение там съм качвал моят Уаз само веднъж с мръсна газ идиотска засилка и с перфектно познаване на мястото.
                    Друга причина е че независимо от опитите да се оправят шумовете в раздатки и скорости резултатите са отчайващи.
                    Това което е фабрично направено да шуми , не може да се оправи по друг начин освен със смяна.
                    Друга причина е че ми писна да се движа по магистрала с 80 км.ч.
                    Искам пет скоростна кутия и скорост 120 км ч. не повече, но поне толкова.
                    Проекта се осъществява с помоща на идеолога Соти и с опита на Йори.
                    Проекта независимо от големите ми желания върви с много бавни темпове и с много неизвестности...
                    LZ1VMH

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

                      Първоначално публикуван от fakir Преглед на мнение
                      само да попитам..този мотор ще се постави на новата уазка (тази дето се вижда на снимките)? а защо не си купиш една за 1500 лв по окаяна и да не разваляш новата машинка? все пак е само на година. на мен би ми било съвестно. в търново един продава 15-тина 469 от военни търгове. между 1200 - 3200лв парчето. отиваш избираш и действаш. после ще имаш две - една заводска и една homemade
                      Въпроса ти е много правилен.

                      Става въпрос за редукторна Уазка с допълнително сложени блокажи (не са никак евтини) с чистачки (екстра която в старите е под въпрос) с готова спирачна система (в бъдеще с дискове) с изолация на покрива (истинска кола) с поставена хидравлика на волана и противоударен демфер.
                      Сигорно има неща които пропускам

                      Става въпрос постепенно да се излиза от двора пълен с Уазки
                      а не да се пълни с много такива.
                      LZ1VMH

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

                        Първоначално публикуван от GOLDY-Владиан Христов Преглед на мнение
                        Проекта независимо от големите ми желания върви с много бавни темпове и с много неизвестности...
                        На мен ми е известно най важното, ще стане, няма да е бързо нито лесно. Аз няма незавършен проект. Почне ли се ще се завърши.
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

                          Влади пожелавам ти успех в този проект и съм сигурен че УАЗика с новото сърце ще те радва и удовлетворява
                          ГАЗ 69 УАЗ 452-2 броя УАЗ 31512 Kia Sportage 2.0 16v
                          Калта за УАЗа е като водата за водолаза 0886445318

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

                            РЕСПЕКТ и УСПЕХ
                            Ни шакл, ни, тем более веревоньки, рваться не должны!!! Все должно быть настолько прочно чтобы отрывало мосты!
                            Ει ςεγα ςι εδα μαματα ςαβςεμ

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

                              Направи го и го карай със здраве. Хубаво е да си имаш малко повече мощност дано останалата част от колата да издържи на напъна. Пък като го направиш може да ни повозиш.

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Проект редукторна Уазка с двигател BMW

                                Супер, а след това дали "седмицата" ще я направиш с УАЗ-ковия двигател?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X