Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Завъдих маслояд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Завъдих маслояд

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    А много моля
    М10Д е чудесно масло ... за веригата на триона
    ...защото не режеш зимно време.

    Масълцето си е за трактори, лятно.

    Коментар


    • #92
      От: Завъдих маслояд

      Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
      Има и полусинтетика Тотал кварц 7000. Аз си карам и Ситроена с такова, само че за дизел. На 15К го сменям.
      Аз не сьм толкова смел,пьлна синтетика я сменям на 11-12 000-13 макс,минерал на дизела едно време на 5000.Гледам да ползвам масла с добри почистващи свойства и масла които не са мислени за намаляване на разхода на гориво.Карах тьнко масло за да се изчисти мотора,че е каран с дебел минерал,сега карам дебела синтетика....................за да не влизам и аз в тоя филм с тракането,пушенето,харченето..........Е не било одобрено от марката,голям праз.

      Аз сьм научил едно - маслото е най-евтиното нещо което можеш да направиш за колата си,какво се получава от старо масло друг да обясни.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #93
        От: Завъдих маслояд

        Днес "маслоядът" ме изненада грозно.
        В движение взе да кляфка и да не върви добре. Спрях, надигнах капакът и видях, че се е извадила лулата на свещта на втори цилиндър. Сложих я обратно, отново се извади след като запалих. Извадих я и видях, че над свещта е пълно с масло.

        Отделно щеката за маслото се беше извадила въпреки всички минали почиствания на вентилацията на двигателя.

        Някой може ли да ми каже какъв е пътят на картерните газове от картера към капака на клапаните? Поне до сега не съм виждал да има други маркучи за вентилация, освен тези на капака, следва че чентилацията на картера трябва да е по някои канали в блока и главата.
        Аз не вярвам в чудеса!
        Разчитам на тях!

        Коментар


        • #94
          От: Завъдих маслояд

          При всички случаи има канали за стичане на маслото от ГРМ към картера.

          Коментар


          • #95
            От: Завъдих маслояд

            Първоначално публикуван от Иван Горчев Преглед на мнение
            Днес "маслоядът" ме изненада грозно.
            В движение взе да кляфка и да не върви добре. Спрях, надигнах капакът и видях, че се е извадила лулата на свещта на втори цилиндър. Сложих я обратно, отново се извади след като запалих. Извадих я и видях, че над свещта е пълно с масло.

            Отделно щеката за маслото се беше извадила въпреки всички минали почиствания на вентилацията на двигателя.

            Някой може ли да ми каже какъв е пътят на картерните газове от картера към капака на клапаните? Поне до сега не съм виждал да има други маркучи за вентилация, освен тези на капака, следва че чентилацията на картера трябва да е по някои канали в блока и главата.

            Абе аз не разбирам от Ферози, ама сигурен ли си, че имаш здрава щипка на лулата?
            Не виждам връзка между теча на масло и изпадналата лула.

            Има бая дебел маркуч от капака на двигателя към инжекцина, през който се изсмукват газоете.

            Да нямаш шупла или крив блок, та да духа от цилиндър в картера през маслен канал в блока ?
            Или дефектна гарнитура, та да вдиа налягането направо в катера и да извади щеката.

            Виждал съм щека да хвърчи на 10 метра при форсиране на място, в следствие на запушен възвратен клапан на маслената систма при студен двигател, ама на Шкода.

            Коментар


            • #96
              От: Завъдих маслояд

              Първоначално публикуван от Ачо Преглед на мнение
              Абе аз не разбирам от Ферози, ама сигурен ли си, че имаш здрава щипка на лулата?
              Не виждам връзка между теча на масло и изпадналата лула.

              Има бая дебел маркуч от капака на двигателя към инжекцина, през който се изсмукват газоете.

              Да нямаш шупла или крив блок, та да духа от цилиндър в картера през маслен канал в блока ?
              Или дефектна гарнитура, та да вдиа налягането направо в катера и да извади щеката.

              Виждал съм щека да хвърчи на 10 метра при форсиране на място, в следствие на запушен възвратен клапан на маслената систма при студен двигател, ама на Шкода.
              А аз съм виждал на ЛАДА да опира щеката в капака,но имаше дупка на буталото.

              Коментар


              • #97
                От: Завъдих маслояд

                След една година мълчание има ли развитие по подобряването на "маслояда"?
                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • #98
                  От: Завъдих маслояд

                  Да, преборих го окончателно - евтаназия преди да е починал сам от удаване с масло.
                  Сегмените се оказаха като бръснарски ножчета. По блока и главата нямаше щети.

                  Здравите неща се продават на части, а аз си взех Роки
                  Аз не вярвам в чудеса!
                  Разчитам на тях!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X