Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Завъдих маслояд

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Завъдих маслояд

    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
    Ако беше гейка щеше да върви и с ламаринки вместо биелни лагери, ега ин го тургнье конь ...
    Не слагай пръст в раната.
    Шегувам се бре, хайманата. Ако не се познавахме нямаше да си го позволя.

    Колкото до другото - ако от промиването превъртят, то и по-добре. Ако разчиташ на маслените гнусотии да ти държат лагерите на място, то значи те така или иначе са за ремонт. И не говоря за промивка, дето с нея ще караш. Говоря за такава, дето се сипва в сервиза, преди смяна на маслото, и с нея работи на празен ход 10-ина минути, преди източването.

    А промивка додето караш - просто сипваш прилично масло пълна синтетика. Измива всичко. Казвам отново от опит. След 2 пъти каране със минерално на нисаня, като сипах синтетика за 1000км задръсти филтъра (хваща се по това колко бързо гасне лампата след палене). Смених отново, и си минах вече пълния пробег безгрижно.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

    Коментар


    • #62
      От: Завъдих маслояд

      Смяната на сегменти е неприятна работа . Трябва да извадиш мотора от коша , по -добре си направи още някои опит с масло , може да пробваш с компресорно ,по-гъстое .

      Коментар


      • #63
        От: Завъдих маслояд

        Първоначално публикуван от kiricov Преглед на мнение
        Смяната на сегменти е неприятна работа . Трябва да извадиш мотора от коша , по -добре си направи още някои опит с масло , може да пробваш с компресорно ,по-гъстое .
        Защо "трябва да се вади мотора от коша"?

        Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
        ...
        Говоря за такава, дето се сипва в сервиза, преди смяна на маслото, и с нея работи на празен ход 10-ина минути, преди източването...
        Спарки, каква е целта на тази "промивка"?

        Коментар


        • #64
          От: Завъдих маслояд

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Спарки, каква е целта на тази "промивка"?
          Каквато и на всяка друга промивка - да свали до колкото може натрупаната тук-там гняс. Преставлява течност в шишенце, обикновено межди 200 и 400 милилитра. Има я на много фирми.

          Ако двигателя е каран с читава синтетика или полусинтетика обаче, сменяни навреме, всякакви промивки са просто ненужни. Аз лично не съм ползвал никога.
          Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

          Коментар


          • #65
            От: Завъдих маслояд

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Каквато и на всяка друга промивка - да свали до колкото може натрупаната тук-там гняс...
            Хмъъ ... има едно/две места за които се сещам и където тая "гняс" е по добре да я има. Нещо около бутало/сегмент ... ще се сетиш.
            Тоест, като я измиеме става по зле.
            Това разбира се важи за поизносени мотори.

            Коментар


            • #66
              От: Завъдих маслояд

              Мисля, че на Ферозата картера на може да се свали на място. Но това е бял кахър, двигателя го вадя сам за около час. Достатъчно лек е. Просто не обичам когато се налага да ровя в мотори. Не че няма да го направя ако се наложи.

              Нямам представа как и с какво масло е каран преди да го взема. От както е при мен не съм наливал боклуци.
              Аз не вярвам в чудеса!
              Разчитам на тях!

              Коментар


              • #67
                От: Завъдих маслояд

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                Хмъъ ... има едно/две места за които се сещам и където тая "гняс" е по добре да я има. Нещо около бутало/сегмент ... ще се сетиш.
                Тоест, като я измиеме става по зле.
                Това разбира се важи за поизносени мотори.
                Ами не. Мръсотията не уплътнява. Тя просто пречи на сегмента да прави работните си движения. Историйките, че някой сипал масло за дизел и старият му бензинов двигател се изчистил така, че изгубил компресия, май по-често са плод на неточен експеримент.

                (Виж, от чистенето да се вдигне вековна мръсотия от мазилната уредба и да се премести на по-проблемни места - това сме го гледали. Обикновено е свързано с цялостна загуба на мазането на някой детайл.)

                Коментар


                • #68
                  От: Завъдих маслояд

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  ...
                  Историйките, че някой сипал масло за дизел и старият му бензинов двигател се изчистил така, че изгубил компресия, май по-често са плод на неточен експеримент...
                  Това е от опита на няколко поколения механици занимаващи се с двигатели.
                  По принцип има резон - натрупаната "гняз" е припаснала стените на сегмента и двете уплътняващи стени на буталото към себе си. Като се измие, това припасване на работещите повърхности не е вече една спрямо друга.
                  Не съм правил такъв експеримент. Казвам какво съм чул от много по опитни колеги.
                  Последно редактирано от Аndro 160; 29-07-10, 17:11.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Завъдих маслояд

                    Пробвай със син Шел-10w40.Маслата Шел изчистват много добре двигателя.Нагара около сегменти и бутало не знам с какво ще помогне, освен да блокира сегмента.Не знам майстор който да слага стари бутала с нови сегменти без да почисти този нагар.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Завъдих маслояд

                      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                      И след това за изчистване като превъртят биелните лагери ко правим
                      Ми ко праим............оправяш си мотора,той ако превьрта лагери заради промивка страшен мотор ше дойде.
                      А ко праим преди да се отвори мотор който почти не е сигурно с какви масла е каран и на какви километри е?И аз написах какво аз бих направил което в никакьв случай не е закон вьв форума.



                      Аз сьм чул,че нямам какво да навреди ако се изчисти мотора.Зависи и какво сипваш де,мен ми е протичал семеринг та се наложи за 15 лева семеринг да се вади мотора / Патрол СД33 /,НО за това казвам - сипва се нещо доказало се.А това дали чист мотор е по-добьр от мрьсен няма да споря,на някои дизели им сипваме нафта в маслото за промивка,но и това е друга тема.
                      Последно редактирано от BENZBOSS; 29-07-10, 18:08.
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #71
                        От: Завъдих маслояд

                        Първоначално публикуван от jonjon Преглед на мнение
                        ...
                        Нагара около сегменти и бутало не знам с какво ще помогне, освен да блокира сегмента.Не знам майстор който да слага стари бутала с нови сегменти без да почисти този нагар.
                        Всичко е добре в някакви граници и обратно. Точно е нагар, нещо твърдо и тоя нагар (както обясних по горе) се натрупва между работните стени на буталото. Съответно сегмента постепенно се "припасва" към него, а не към правилната форма на стената на буталото. Когато се "измие" тоя нагар, напасната стена на сегмента по нагара, не отговаря на правата стена на буталото. И се получава загуба на компресия. По същия начин този нагар трябва да се изчисти, когато се монтира нов сегмент, защото пък той е с прави повърхности и не би паснал на нагара. Дали е така първото, не ми се спори, а и няма смисъл. Стигне ли се до толкова нагар, че да разчитаме да го чистим с "нещо" и да оправим работата, най малкото сегментите са много износени и са за смяна.
                        Последно редактирано от Аndro 160; 29-07-10, 18:53.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Завъдих маслояд

                          Добре де, колко ще изкара да работи мотор, дето компресията му се крепи само на тоз нагар, а ако е клеясал сегмента, масления, и от там е проблемът, то с промивка ще се върне нормалната работа на сегмента. При всички случаи промивката или ще оправи или ще индикира проблема. По-добре ли е да ти блокира на път с 90-120км/ч отколкото след промивката да разбереш къде е заровено кучето. Всичко друго само отлага решаването на проблема и утежнява ситуацията. От мен имате 400 мл. безплатно STP за промивка.
                          подаръци за мъже от FACOM
                          промоция на читави инструменти

                          и на хоби такива

                          тел. О879 Ч8Ч 2З5

                          Коментар


                          • #73
                            От: Завъдих маслояд

                            Колега защо не пробваш да сипеш с една спринцовка малко газ за горене в всеки един цилиндър. Ако имо спекъл сегмент това ще помогне. Ако се съмняваш пробваное но на дизел помага без проблеми.
                            За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                            0878 79 20 61 Борис

                            Коментар


                            • #74
                              От: Завъдих маслояд

                              Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                              Колега защо не пробваш да сипеш с една спринцовка малко газ за горене в всеки един цилиндър. Ако имо спекъл сегмент това ще помогне. Ако се съмняваш пробваное но на дизел помага без проблеми.
                              Много съм далеч от идеята точно по такива теми да давам акъл, но един приятел така си оправи Ладата едно време. И аз се чудих доста, ама няма да ме лъже! С нафта или газ не знам точно, ама ако спести отвяряне на мотор - що не? Ако не помогне - няма да навреди!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Завъдих маслояд

                                Нафта в дизелови,а добавките за бензин за бьрзи или бавни.Бьрзите са точно преди смяна за 3-5-10 минутки работа на мотора,бавните са по 2-3 резервоара каране с присадка в маслото,за капризни мотори помага и то доста.Примери няма да давам,че не е това темата.Ако иска някой да питьрси новите поколения мотори на Мерцедес,турбините на Фолксваген...............карани с минерал масло и нередовната му смяна.

                                Тьнко масло от рода на Марвел мистьри или добавка АУТОРЕКС вьршат работа сьщо.И да не оправят проблема поне няма да навредят.
                                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                                W140 S420 '99

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X