Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на джип Италия или Германия/Австрия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

    Първоначално публикуван от ивайло Преглед на мнение
    гадно е , мърлящина по пътя , пък и там , граници , митничари (навсякъде са едни и същи)...
    Колега я раздуй - къде по пътя от Холандия до БГ има митничари... Че и "едни и същи" /като нашите?/
    и къде е мърлящина? аз след нашата граница "мърлячи" не съм виждал /като изключиме едно пътуване с автобус този януари - стояхме 2 часа на Хърватско-Словенската граница/...
    Останалите ми пътувания /с кола/ само подаваш документите през прозореца и ти пожелават приятен път... Сърбите в момента са най-любезни и бързи - даже и пътя са ремонтирали...

    Е, стигнеш ли Калотина... Welcome to Bulgaria !? - 4лв дезинфекция?!, паспортна проверка, митница, 2-3 поста на КАТ по пътя до Сф...
    А обстановката - "бомба е паднала", тоалетната /50ст/ - смрад!
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #47
      Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

      Последното ми пътуване беше лятото на 2006 , а и преди това, на излизане от Унгария (там ти трябва печат , че си напуснал ЕС заради ДДС) вечно правят въртели митничарите , и 20Е оправят нещата . Сръбските - също кога как го случиш. А за мърлящината имам предвид най-вече битовите неудобства на евтините нощувки и по пътя.
      Единият път карах и каравана , не че спечелих от нея , ама поне спах като човек по пътя.

      Коментар


      • #48
        Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

        при положение, че вече толкова много българи живеят в чужбина, все трябва да може да си намериш къде да спиш...
        тогава е най-добре - хем отиваш на гости, хем и кола си вземаш... и ти излиза почти без пари...
        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

        Коментар


        • #49
          Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

          Първоначално публикуван от koi4a Преглед на мнение
          Цитат:
          Имам голям опит с докарване на автомобили от Германия без търговска цел. Личното ми мнение е, че ако колата е единствена причина за пътуването, просто няма смисъл.



          Може ли да споделиш още малко, защо да няма смисъл, няма да излез по евтино от вече внесена, трудно се намира добра кола или какво.
          Това е мое мнение, което е базирано на няколко ситуации преживяни по "пътят към София". Чували сме доста такива и няма да описвам конкретно. Просто технически проблеми и големи разходи.
          При закупуване на автомобил от България, можем да огледаме внимателно, да се посъветваме при съмнение и най-важното можем да си позволим да закупим кола в ЛОШО състояние.
          Както казах, не съм търговец и вероятно намирането на подходящ автомобил за мен или приятел е свързано с по-големи разходи.
          Необходимата финансова мотивация за внос на автомобил, намирам само ако пътувам по работа или разходка и попадна на подходящо возило.
          Друга сериозна мотивация е определен модел, който или не се намира в България или е прехвален и с нереална цена.
          Поздрави!
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #50
            Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

            Моя е от Италия - не работеше парното, промих системата отвътре изтекаха разни парцали, явно антифриз на 15 години, оказа се че и термостата не работи, ама в Италия за какво им е парно и подгревните свещи бяха изгорели. Абе мърлячи са.
            А и като гледам в италианските такова нешто като кожен салон не се среща и общо взето повечето екстри липсват.
            ONROAD & OFFROAD ONLY WITH ALLWHEEL PERMANENT DRIVE

            Коментар


            • #51
              От: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

              Харесах си една кола в Италия, обявена за продан, с италиански рег. табели. Знае ли някой дали мога да я купя с италианската регистрация (итал. номера) и да я докарам до БГ на ход? Какъв е редът за купуване там и прехвърлянето тук? Има ли промени през миналите 8 години от последния пост?
              ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

              Коментар


              • #52
                От: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                Пост #10 в твоя случаи важи все още.
                „Дори водата придобива лош вкус, щом се взема по рецепта.“

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X