Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внос на джип Италия или Германия/Австрия

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

    Преди години ходих до Германия да си избера първия джип.Загубих 4 дена в обиколки .Минах през ада мога да напиша книга .Накрая от няма на къде взех едно паджеро .Два дена го следим дали капе от някъде ,проверки всякакви и тръгнахме да се пребираме. Добре ,че моя човек не купи нищо и имахме пари. На сред Виена димна мъгла от зад познайте-ГЛАВА. Сервиз във ВИЕНА за един ден беше готова не ме питайте за колко пари ,че още ме е яд.На митница в България колата излиза,че е бензинова по документи,а тя е дизел.Тъкмо вече мислех да я бутам в Дунав(беше ми писнало) един митничар ми помогна без да ми иска нищо(да е жив и здрав).Малко след това разбирам ,че инвалида ми има нередовен телк.Събирам в Русе телкова комисия да го оправят.Това е една малка част от одисеята.Според вас дали ще отида в чужбина да докарам кола на ход отново???? Пожелавам ви безаварийни пребирания аз за сега ще си стоя тук.

    Коментар


    • #32
      Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

      Колега ако си организираш правилно нещата проблеми няма ( ся ако си карък е друга работа)
      LZ1PER

      Коментар


      • #33
        Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

        Първоначално публикуван от peppy76 Преглед на мнение
        Колега ако си организираш правилно нещата проблеми няма ( ся ако си карък е друга работа)
        Как мога да предвидя спукване на глава? Колата загря малко след средата ,но за паджеро (след това разбрах)това било достатъчно.

        Коментар


        • #34
          Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

          Имам голям опит с докарване на автомобили от Германия без търговска цел. Личното ми мнение е, че ако колата е единствена причина за пътуването, просто няма смисъл.
          VARADERO SD2

          Коментар


          • #35
            Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

            Ето това зависи от теб


            Първоначално публикуван от edd2 Преглед на мнение
            Загубих 4 дена в обиколки.
            Два дена го следим дали капе от някъде ,проверки всякакви и тръгнахме да се пребираме.
            На митница в България колата излиза,че е бензинова по документи,а тя е дизел.
            Малко след това разбирам ,че инвалида ми има нередовен телк.
            Всичко това се подготвя предварително

            А за спуканата глава - да съглесен съм с теб при автомобили 2-ра употреба веички е възможно
            LZ1PER

            Коментар


            • #36
              Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

              Имам два автомобила внесени от Италия.Вектра Б и Корса Б.Ходовата част и на двата е перфектна.Двигателите и на двата дефектираха.Причината е мърлява подръжка в Италия.Тиня в картера и запушени маслени канали.Не помогна и промивката при смяна на маслото.Вярно че всичко се оправя но е пари и време та моят савет е да внимавате с "италянките".

              Коментар


              • #37
                Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                Първоначално публикуван от enev Преглед на мнение
                Точно през Румъния с жълти табели не пускат още на границата , номера минаваше през Сърбия но мисля си че и там вече искат зелена карта ако си с жълтурите.
                е кои не пуска? то няма граница . нали сме европеиски съюз. аз докарах преди 2-3 седмици и нямаше проблем

                Коментар


                • #38
                  Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                  Първоначално публикуван от sariev Преглед на мнение
                  Имам два автомобила внесени от Италия.Вектра Б и Корса Б.Ходовата част и на двата е перфектна.Двигателите и на двата дефектираха.Причината е мърлява подръжка в Италия.Тиня в картера и запушени маслени канали.Не помогна и промивката при смяна на маслото.Вярно че всичко се оправя но е пари и време та моят савет е да внимавате с "италянките".
                  това за 100-150 хиляди км пробег без смяна на масло и т.н. не са само слухове...
                  смяната им била "скъпа" и т.н. италианска им работа...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                    Много е лесно даже стига да има кои да ти обясни как става всичко.

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                      Първоначално публикуван от superMAX Преглед на мнение
                      е кои не пуска? то няма граница . нали сме европеиски съюз. аз докарах преди 2-3 седмици и нямаше проблем
                      Извинявам се , моят опит беше отпреди да станем европейци.
                      подпис : Драги ми смехурко;))

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                        Цитат:
                        Имам голям опит с докарване на автомобили от Германия без търговска цел. Личното ми мнение е, че ако колата е единствена причина за пътуването, просто няма смисъл.



                        Може ли да споделиш още малко, защо да няма смисъл, няма да излез по евтино от вече внесена, трудно се намира добра кола или какво.

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                          мисля, че логиката и аритметиката на цялата работа е проста. ако на някоя автокъща в Германия се продава автомобил на изгодна (за България) цена то тази обява ако е в интернет (mobile.de) вече e прегледанa от всички кандидат купувачи (от часни лица до търговци, вносители, автокъщи и т.н.), на практика в целия свят...

                          на тях (търговци и спекуланти) "докарването" на колата им излиза на практика без пари (ползват отстъпки, отложени плащания, имат автовози, и т.н.) и ако колата наистина си струва (т.е. изкарва поне 1000 евро чисто) тя няма да дочака нащенеца дето отива на гурбетче за кола.. защото тя ще е на горубляне преди той да се накани да фане рейса за странство, или в най-добрия случай ще се разминат някъде по пътя.
                          полза може да има ако се отиде организирано (примерно 2-3 души) с конкретна представа кой какво точно търси и се остане 3-4 дни да се огледа колкото може повече екземпляри и задължително да се върнат "пълни" дори с малки компромиси. също много важен е опитът или ...немският език.

                          иначе, в името на авантюрата = винаги си струва!!!! adventure is priceless..
                          "..there is no substitute for cubic inches.."

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                            3-4 дни са абсолютният минимум , аз съм ходил до Холандия 4-5 пъти и под седмица , до 10 дни не съм оставал . Само първият път като ходих за моя си джип (още го карам ) го взех в 9.00 на сутринта след пристигането си . След това ходих още няколко пъти - без чакане , обикаляне , ровене в нет-а ТАМ (че се реагира по-бързо0 не става . Ако вземаш по-скъпа кола има смисъл - и финансов , и си по-сигурен , че ще се прибереш безпроблемно . Ако трябва с това да си вадиш хляба - гадно е , мърлящина по пътя , пък и там , граници , митничари (навсякъде са едни и същи). След като си взех моя докарах още две-три Дискавърита и еди Рейндж - всичките 7-8 годишни и нямах никакъв проблем по пътя . Единият път бяхме с един приятел , той също си взе Диско ,13годишно , също си дойде ОК (докато не го вкара в морето миналата година ама това е друга история).
                            Така че на въпроса за Холандия - има много добре поддържани коли ,трудно е да намериш на добра цена , но не е невъзможно , с две думи според мен сметката излиза . Ще продължавам да ходя по веднъж годишно , хем за разнообразаие .

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                              Аз пък ги виждам нещата така : Отива автовоза на въпросния търговец от горубляне(примерно) товари 10 коли и вижда в ъгъла една удрена витара(приммерно) и аиде и тая витара за 200 евро че е направил оборот и в някое българско село витарата става на външен вид все едно не е карана до сега и става 3000 евро.Дано не обидя някого.
                              Аз се надявам първо да си видя колата в оригиналния вид в който се продава, второ да ми излезе не повече от 1000лв по евтино, може и за същите пари като тука, но в доста по добро състояние.
                              Пък може и да не стане така но после ще знам само на кои да се сърдя.

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Внос на джип Италия или Германия/Австрия

                                не говорете на изуст - на Горубляне предлагането на джипове е много слабо... Предлагането на "читави" джипове пък е почти нулево... Защо? Много просто - те докарват джип, само ако е "за без пари" т.е. тежко ударен, развален и т.н.

                                Само в мобиле.де има 900 000+ обяви - дали е възможно да се прегледат всичките...
                                Преди 2 дни например намерих едно Терано 2003г 3.0Д 154кс в отлично състояние само с една вдлъбнатина на една от вратите за 11700Е... В БГ първо почти не се намират такива /все са 2.7ТД/, а цените им са като на тези в мобиле.де, че и по-високи...
                                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X