Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на руски боен пистолет.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Избор на руски боен пистолет.

    Първоначално публикуван от Mad Dog Преглед на мнение
    За това може ли линк за информация от НЕ руски източник... че никъде не съм го намирал до сега освен в руски и български източници... Не за друго а защото точно през 70 във Виетнам ПМ е бил от катерица сълза- ТТ рулз там.... че и до момента.
    Ще се опитам да намеря цялата история,конкретния филм доколкото си спомням го гледах по Discovery Channel и не беше руски

    Коментар


    • #47
      От: Избор на руски боен пистолет.

      Един глас за Макаров- надежден и безотказен, здрав и непретенциозен, компактен и относително (за изцяло железен пистолет) лек, може и точен в добри ръце. Разбира се, на пазара има достатъчно руски и неруски пистолети за всеки вкус и претенции. А казват, че меракът се лекувал само с пари

      Интересно ми е само, защо цената на Макаров в магазините се вдигна в последно време, а почти всички се надпреварват да обясняват колко не става ... Във ВИП София цената на Макаров втора ръка е 299 лв., а в другите магазини нов струва около 380 лв. при цена от бивши военни втора ръка около 100-150 лв. и дори по-ниска ... Как се определя цената в магазините: на принципа търсене - предлагане или на принципа цена/качество? Попитах един продавач какво му е на Макаров, че толкова много хора не го харесват и той ми каза: Ами пистолетът си е супер, просто е омръзнал на хората понеже е много лесно достъпен и го има навсякъде (армия, полиция, частни охрани)... и беше прав!

      Коментар


      • #48
        От: Избор на руски боен пистолет.

        Не мога да повярвам и никой не може да ме убеди ,че има макарони с 50000 изстреляни патрона (без да са сменени няколко цеви и куп други части),РЕСУРСА МУ Е 5-6000 изстрела по книга и толкова!Лично съм стрелял с 2 годишен пистолет на не повече от 800 патрона , който започна да плюе куршумите след 5-ия пълнител мамка му!Както казах СПОРЕД МЕН проблема е в ресурса,патрона и малкия пълнител , който няма бутон за освобождаване !
        И Опел Кадет е с евтина поддръжка и ниска начална инвестиция , но всичко добро до там!
        Никой притежател на такова оръжие не искам да засегна!

        Коментар


        • #49
          От: Избор на руски боен пистолет.

          Въобще не искам ,да те убеждавам в нещо.В школата на МВР-преди 20-тина год. в стрелбището за един учебен час,4бр.пистолети(щото толкова са коридорите)стреля по един взвод ,от по 30 човека ,значи 30 по 16 патрона ,прави 480 патрона,на 4бр.,пистолети -става 120патрона,на час стреля всеки пистолет.Минимум в деня който има стрелби се стреля 5ч.значи 600патрона стреля всеки макаровец ,за ден.Има поне 2 дни в седмицата огнева подготовка става 1200патрона на седмица.На месец се събират поне по 4000 изстрела.Не помня за 6м.да са сменяни цевите на някой,още повече че пистолетите се въртяха по стрелбището с години.Разбирам че сега е такова времето -всичко руско е боклук.

          Коментар


          • #50
            От: Избор на руски боен пистолет.

            Бих казал ,че всичко руско и българско произведено след 1990 е с пъти по-некачествено от старото производство!Така е с Макаров така е и с АК,така е и с боеприпасите !
            Освен ,че доста пъти съм бил свидетел на плюене на куршуми от позагрял Макаров,виждал съм и ПМ - нов след 5-600 изстрела да ги кара на автоматична (износва се една хуйня)!
            С две думи Макаров е перфектния пистолет за игра на покер,за поръчкови убийства на неохранявани жертви,за сватби и най-вече за нашето бедно МВР !

            Коментар


            • #51
              От: Избор на руски боен пистолет.

              Но пък си е добро бюджетно решение,с цел човек да си начеше крастата,че ако му мине мерака после,и седи в касата като моя постоянно, и се вади само за преглед при презаверка,да не го е яд че едни 2-3 000 лв стоят така?

              Коментар


              • #52
                От: Избор на руски боен пистолет.

                Първоначално публикуван от pepihm Преглед на мнение
                Но пък си е добро бюджетно решение,с цел човек да си начеше крастата,че ако му мине мерака после,и седи в касата като моя постоянно, и се вади само за преглед при презаверка,да не го е яд че едни 2-3 000 лв стоят така?
                2-3000 лв.? Това ли е алтернативата на руското "бойно" късо нарезно оръжие? Стига глупости

                Продават се модерни железа в 9х19 за под 'иляда лева, с доста по-сериозен ресурс от макаровеца, за хора, които искат наистина да стрелят редовно с късо (по стрелбища разбира се), а не за в касата, където според мен е мястото точно на това руско "чудо". За чешане на крастата препоръчвам пак на стрелбище с 22 калибър, една кутия 20 патрона е около 4-5лв.

                Втора ръка макаров не те съветвам да си купуваш. Примамливо евтини са, има причина!
                Както един приятел занимаващ се с оръжие ми разказа за служител от системата на МВР със служебен макаров - при наскорошна проверка на железата им се оказало, че 12 години господина си носел желязото по време на работа, без да има игла. Носят ги масово, защото ОЩЕ не са се провъоръжили с модерно оръжие, не защото "нищо му няма" или е "хубав" пистолет.
                Мобилна Спасителна Служба "Сдружение Офроуд" - http://www.mss-offroad.org/
                LZ1BGE / А+ / механик-водач MTTU Падзверо (Мк2, '94, LWB 2.8TD)

                Fortune favours the bold.

                Коментар


                • #53
                  От: Избор на руски боен пистолет.

                  Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                  ...(износва се една хуйня)...
                  "Американские спецслужбы выяснили, что российские ядерные ракеты делают всего из трех деталей:
                  хуевины, пиздюлины и соединяющей их поебени, и что все три абсолютно взаимозаменяемы..."

                  P.S. Това е една от трудно преводимите игри на думи. Пояснение - "хуевины", "пиздюлины" и "поебени" са нецензурни синоними на "предмет, детайл". На български има жаргонна дума "хуйня"...

                  P.P.S. Изобщо, вижда се какъв "спец" си, та по добре си замълчи.
                  Последно редактирано от Павлин Андреев; 01-11-12, 20:37.
                  "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

                  2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

                  Коментар


                  • #54
                    От: Избор на руски боен пистолет.

                    Първоначално публикуван от АРКАН Преглед на мнение
                    Бих казал ,че всичко руско и българско произведено след 1990 е с пъти по-некачествено от старото производство!Така е с Макаров така е и с АК,така е и с боеприпасите !
                    Освен ,че доста пъти съм бил свидетел на плюене на куршуми от позагрял Макаров,виждал съм и ПМ - нов след 5-600 изстрела да ги кара на автоматична (износва се една хуйня)!
                    С две думи Макаров е перфектния пистолет за игра на покер,за поръчкови убийства на неохранявани жертви,за сватби и най-вече за нашето бедно МВР !
                    Тази "хуйня" се казва разединител и по същство е едно зъбче на ударника . В 99% от случаите в които съм виждал такова износване то е в следствие на пернишки тунинг на пистолета някой с пила решава да си направи по мек спусък. Макаров не подлежи на такива тунинги те са опасни най вече за стрелящия с него . Плюенето на куршум както и засядането на такъв в цевта се длжи на боеприпаса не на пистолета . Който иска оръжие с безкрайни възможности за ъпдейтване си купува Глок за него има от пиле мляко стига да ти се дават пари .
                    Последно редактирано от sek.1; 03-11-12, 06:08.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #55
                      От: Избор на руски боен пистолет.

                      Искам да попитам,по-младото поколение,колко от тях,са виждали Макаров да засича.Аз,въобще не съм му фен на този пистолет,но за 27г,контакт,с тази марка,мога смело да кажа че съм виждал само веднъж.Иначе май от всички други пистолети съм виждал какво ли не.Даже на един люгер-п-08,му заседна куршум в цевта ,заради много стари муниции,когато го изпробвах.Наскоро въведоха на въоръжене в НСО и някой места в МО на новите Зигове,много красив и удобен пистолет,но това е единствения пищов с който като стрелях реших че това не е за мене.За сравнение Глог,какъвто никога не бих си купил,ми допада,като баланс и мерни прибори много.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Избор на руски боен пистолет.

                        Първоначално публикуван от r_vardarov Преглед на мнение
                        Искам да попитам,по-младото поколение,колко от тях,са виждали Макаров да засича.Аз,въобще не съм му фен на този пистолет,но за 27г,контакт,с тази марка,мога смело да кажа че съм виждал само веднъж.Иначе май от всички други пистолети съм виждал какво ли не.Даже на един люгер-п-08,му заседна куршум в цевта ,заради много стари муниции,когато го изпробвах..
                        Носих в МВР две години Макаров. "Носих" е силно казано, повече седеше в касата. Взех го, защото на едни стрелби стрелях с такъв на колега и имаше отличен бой. Преди него имах АП МВР 7.65 мм. обаче белгийско производство на FN. При него трябваше да се меря 10 см. под десетката, докато с Макарова точно в десетката. Оказа се обаче, че Макаров ми идва малко дебел и груб и пак се върнах на АП. Аз харесвам по-плоски и елегантни пистолети. В този ред на мисли ТТ-то е много по-удобно от ЧЗ-75 или Астра-100 /Зиг Зауер/.
                        Колегата Вардаров е абсолютно прав. Аз не съм видял и чул Макаров да засече. По начало всички оръжия когато ги проектират изработват, изпитват и пускат на пазара не ги правят да засичат "по рождение". Всичко си зависи от боеприпаса. Ако в процеса на експлоатация се окаже, че някой детайл е с недостатъчен ресурс на издръжливост, то това е друго нещо.
                        По повод на Люгера, на времето ми припадна една "къса" Берета м. 1934г. за 9х17.
                        То затова ми припадна щото нямаше един патрон. С голяма мъка и всевъзможни бартери от две Окръжни успях да събера двайсетина патрона, що годе на вид. При "изпитанията" от 17 патрона ми гръмнаха само 4, като единия куршум заседна в цевта и се наложи на терен да правя импровизиран шомпол. Иначе пищовчето беше абсолютно запазено и прекрасно ми седеше в ръката. Било е на въоръжение в бирниците /данъчните/ преди девети. По сегашните разбирания би трябвало да кажем, че от това нищо не става, 25% статистическа надеждност и 0% практическа /не знаеш кога ще гръмне/.
                        Не знам колко пъти вече се каза, личното оръжие трябва да ти хареса, да ти е удобно и да можеш да си го позволиш. Дали издържа 5000 или 40 000 изстрела, просто не е важно. Ако тръгнем на война ще ни дадът автомати и картечници. Пистолета се взима от мерак, за авторитет, да ти пази страха и ако недай Боже се наложи, да можеш да изстреляш един или два пълнителя за самоотбрана на теб, на семейството или имота. Не вярвам някой да ходи постоянно с няколко кутии патрони в джоба.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #57
                          От: Избор на руски боен пистолет.

                          Първоначално публикуван от Павлин Андреев Преглед на мнение
                          "Американские спецслужбы выяснили, что российские ядерные ракеты делают всего из трех деталей:
                          хуевины, пиздюлины и соединяющей их поебени, и что все три абсолютно взаимозаменяемы..."

                          P.S. Това е една от трудно преводимите игри на думи. Пояснение - "хуевины", "пиздюлины" и "поебени" са нецензурни синоними на "предмет, детайл". На български има жаргонна дума "хуйня"...

                          P.P.S. Изобщо, вижда се какъв "спец" си, та по добре си замълчи.
                          Написал съм "хуйня" защото така съм решил,като естествено съм имал предвид ЗАПЪВАЧ!Дали при Макаров се случва стрелянето на автоматична срелба от износен(повреден)запъвач,самозводен механизъм или боен скос на чукчето, не мисля че е толкова важно предвид контекста!
                          Също така не знам как някой си там г-н Павлин Андреев на база на какво определя кой е спец и кой не и дали изобщо той е лицето , което трябва да ми казва дали да замълча или не!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Избор на руски боен пистолет.

                            Колега,не знам,какъв спец си,може би много голям,това тук май не е много от значение,но пиши обективни постове и нещата ще си дойдат на мястото.За нас и кремъчните пистолети,са голямо дърво,но факт,е че са избили много повече хора отколкото прехвалените марки сега,щото се е воювало постоянно.Всяко оръжие си има своето място в историята,щото след време на притежателите на лазерни пистолети,сегашните ще им изглеждат,прашки,но за нас,сега са добри.Макаровия,не е лош пистолет за времето си,макар че сега е малко остарял,със слаб боеприпас,и малък магазин

                            Коментар


                            • #59
                              От: Избор на руски боен пистолет.

                              Винаги, когато по форумите се пише за Макаров се прокрадва и "слаб боеприпас"! Слаб за какво? За пробиване на прегради, за пробиване на бронежилетки, на каски...? Човек не пада ли от истрел в тялото(в неубойна зона)? А от другите 9мм. системи пада ли? Дайте да говорим с факти.
                              Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                              Коментар


                              • #60
                                От: Избор на руски боен пистолет.

                                Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                                Винаги, когато по форумите се пише за Макаров се прокрадва и "слаб боеприпас"! Слаб за какво? За пробиване на прегради, за пробиване на бронежилетки, на каски...? Човек не пада ли от истрел в тялото(в неубойна зона)? А от другите 9мм. системи пада ли? Дайте да говорим с факти.
                                Естествено боеприпаса на Макаров е по-слаб от едни, но по-силен от други. Оръжието и боеприпаса са разчетени един за друг и безпристрастната статистика казва, че си пасват отлично. може би защото няма стари боеприпаси крити по мазета и тавани
                                Спомням си когато МВР се превъоръжаваше от ТТ и ЧЗ-27 на Макаров и АП МВР, носителите на Макаров гордо обясняваха, че това е специален пистолет цевта му била на конус и при попадение в човек се получавал шоков ефект, все е дно, че те е ударил ток /като чели някой от тях беше стрелял в човек/. Старите милиционери обаче бяха скептични. Първо нямаха патрони "настрана" и второ "Като пием на село и гръмна у тУваня, куршума троши циглите и отпред излиза половин метър пламИк. А с това гръмнах у дирекО на сламника и куршума едвам се заби".
                                Формата на куршума и по-малката начална скорост в сравнение с 9х19 и 7,62х25 определя по-големия спиращ ефект на 9х18, но по-слаба пробиваемост. Един приятел казваше "за правене на дупки си имам бормашина".
                                Макарова си е отличен "работен" пистолет, безотказен, с добра точност и лесен за поддържане. За по-претенциозни клиенти си има други марки.
                                За граждански цели, за самоотбрана всеки калибър е добър. Един литературен герой, американец естествено, на Робърт Лъдлъм стреляше с "Ремингтон" 22 кал. На подобни въпроси относно калибъра отговаря: "Противника трябва да ме погледне, съответно аз му виждам окото". И там ги улучваше. Тренировката му беше на полето - стрелба по лалугери. Лалугера се показва за секунди от дупката и той ги поразяваше. Ние не сме такива снайперисти, но всеки добър стрелец, не е задължително да е шампион, с един или два премерени изстрела може да реши проблема, без да робува на големи и магнум калибри с "огромен стопиращ ефект" сякаш ако го улучиш по малкия пръст на ръката или крака това ще ти помогне.
                                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X