Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дайте мнения за това

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Първоначално публикуван от hyenna Преглед на мнение
    Да, мисля че схванах за какво говориш. Още повече че ще огъна външната тръба според мястото което имам. Още утре след работа къпувам материала и отивам при едно приятелче да заварява. Рахат работа - отпуших си резервоара с една 60 кубикова спринцовка, под налягане вкарах нафта наобратно и се отпуши. Сега колата върви с пълния си капацитет (който по начало не е много, ама какво да правим) и няма разлика с вървенето и само на нафта. Ама мисля даже и сега нафтата и идва в повечко . Сделам ли устройството, бензиностанциите ще ме забравят.

    Ако правилно съм те разбрал говориш за това:
    точно за това

    Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
    Да де, той моя е 300Д без турбо, обикновен. То това е предимството на старите трактори, че каквото и да сипеш все ще върви . Да си призная никога не съм пробвал и малко ме е страх, много си го обичам трактора, неискам да му се случи нещо лошо . Но ако наистина няма проблем - защо не, нали ти казвам, олио мога да взимам бол. Отработено масло също, сигурно 100-200 литра на ден, честно, няма майтап. Та, ако може да върви така ......... Даже преди време имаше на едно място олио с изтекъл срок отпреди няколко месеца. Даваха го за някакви си 50 евро на тон в гюмове по 1 тон. Ама кой ти мисли за олио тогава , други бяха времената. Работата е там, че аз търсех евтино олио за експорт, нали помните, че тогава в БГ литъра беше по 3,60 лв, или някъде там. Сделката пропадна, щото моя човек от Стара Загора неможа да намери кой да го бутилира изгодно, а тук французите го даваха в гюмове по 1 тон и туй то, ако искаш. Та така.
    колега,няма особена разлика от 300Д и 240Д освен някое друго бутало,не се страхувай,ако искаш налей в една туба масло и малко нафта и захрани мотора направо от нея пъхни там и маркуча за обратното гориво пък ако не ти хареса не карай с масло и да не забравиш да пишеш ако си направил опита
    Последно редактирано от giorgio; 18-05-10, 06:41.

    Коментар


    • #32
      Първоначално публикуван от dino412 Преглед на мнение
      Друго гориво за дизела е трансформаторното масло.Това,че за турбо дизел не става е легенда.Лично съм виждал 300л резервоар на Шкода Европа турбо интерколер пълен с трансформаторно масло.Камиона караше трупи и редовно вървеше из балкана заедно с един Камаз също на масло.Единствения проблем по думите на шофьора и на собственика на камионите беше с намирането на големи количества масло.
      Колега, прости моето невежество, но какво е това трансформаторно масло?

      Първоначално публикуван от roshliakG
      колега,няма особена разлика от 300Д и 240Д освен някое друго бутало,не се страхувай,ако искаш налей в една туба масло и малко нафта и захрани мотора направо от нея пъхни там и маркуча за обратното гориво пък ако не ти хареса не карай с масло и да не забравиш да пишеш ако си направил опита
      Ооооо, и двата мотора са феноменално здрави, какво да говорим - 80-те години, ГФР-то ........... Ще пробвам. Боже, като знам какви грамадни количества масло се изхвърлят . А имаш ли някакъв съвет за оптимално и най-добро филтриране? И на маслото, и на олиото?
      Последно редактирано от giorgio; 18-05-10, 06:41.
      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
      Само DIESEL !!!

      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

      Коментар


      • #33
        До: Дайте мнения за това

        Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
        Колега, прости моето невежество, но какво е това трансформаторно масло?
        виждам,че колегата към който задаваш въпроса май не е във форума затова ще се опитам да отговоря.Това е масло ,което служи за охлаждане и гасене на евентуални искри в намотките на трансформаторите общо казано.Много силно гориво за дизел,но според мен трябва да се кара 50на50 с нафта понеже не маже много добре

        Коментар


        • #34
          До: Дайте мнения за това

          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
          Колега, прости моето невежество, но какво е това трансформаторно масло?
          Във Франция няма откъде да се краде. Иначе е охлаждаща течност за мощните трансформатори и кабели с високо напрежение, има добри електроизолационни свойства.

          За филтрирането - етап 1: оставяш да се утаи 1-2 дни, може и повече. Едни боклуци ще изплуват надолу, други - нагоре, а ти ще вземеш един маркуч (или с канелка) и ще си източваш някъде от средата. При това положение можеш направо да сипваш в колата. Само горивния филтър го наглеждай по-често.

          Коментар


          • #35
            До: Дайте мнения за това

            Първоначално публикуван от мишоци
            Ооооо, и двата мотора са феноменално здрави, какво да говорим - 80-те години, ГФР-то ........... Ще пробвам. Боже, като знам какви грамадни количества масло се изхвърлят . А имаш ли някакъв съвет за оптимално и най-добро филтриране? И на маслото, и на олиото?
            аз съм си направил мини филтрираща станцийка.Един 60-литров варерл на който съм закрепил два филтъра.Първият е груб с монтирани вътре магнити за обиране на евентуални метални частици и след него горивен филтър .Маслото се изпомпва от обикновенна инжекционна помпа в подходяшият съд и от там в резервоара.За олио обаче не съм пробвал,но мисля,че ще върщи работа

            Коментар


            • #36
              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
              Във Франция няма откъде да се краде. Иначе е охлаждаща течност за мощните трансформатори и кабели с високо напрежение, има добри електроизолационни свойства.

              За филтрирането - етап 1: оставяш да се утаи 1-2 дни, може и повече. Едни боклуци ще изплуват надолу, други - нагоре, а ти ще вземеш един маркуч (или с канелка) и ще си източваш някъде от средата. При това положение можеш направо да сипваш в колата. Само горивния филтър го наглеждай по-често.
              Братче, не да се краде, аз постоянно обикалям по предприятията, та си помислих ......... Нали не ме виждаш да вляза в завода скришом и да почна да мишкувам туй-онуй . Просто имам сериозни познанства /може да се каже навсякъде/ и някои неща мога да уредя. А за маслото да питам, опасно ли е, ако освен моторно в гюма има и хидравлично, и трансмисионно? Защото те ползват цистерна няколко тона и в нея изливат всичкото отработено масло, независимо какво е. Аз като помоля те ще ми източат колкото искам, ама вътре има всякакво машинно, не само моторно.

              Първоначално публикуван от roshliakG Преглед на мнение
              аз съм си направил мини филтрираща станцийка.Един 60-литров варерл на който съм закрепил два филтъра.Първият е груб с монтирани вътре магнити за обиране на евентуални метални частици и след него горивен филтър .Маслото се изпомпва от обикновенна инжекционна помпа в подходяшият съд и от там в резервоара.За олио обаче не съм пробвал,но мисля,че ще върщи работа
              Да, и аз имам няколко такива 60 литрови и отделно 4 броя 200 литрови варели за масло. Тук по индустриалните зони в контейнерите пред заводите има какво ли не . Навремето, когато карах камиона, тези варели бяха златни, цена нямаха, брей! А иначе за олиото едва ли ще му трябва филтър с магнити .
              Последно редактирано от giorgio; 18-05-10, 06:41.
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • #37
                До: Дайте мнения за това

                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                Братче, не да се краде, аз постоянно обикалям по предприятията, та си помислих ......... Нали не ме виждаш да вляза в завода скришом и да почна да мишкувам туй-онуй . Просто имам сериозни познанства /може да се каже навсякъде/ и някои неща мога да уредя. А за маслото да питам, опасно ли е, ако освен моторно в гюма има и хидравлично, и трансмисионно? Защото те ползват цистерна няколко тона и в нея изливат всичкото отработено масло, независимо какво е. Аз като помоля те ще ми източат колкото искам, ама вътре има всякакво машинно, не само моторно.
                И хидравлично, и трансмисионно става. Само да няма вода и антифриз, които често са в същия гюм, на дъното.

                Коментар


                • #38
                  До: Дайте мнения за това

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  И хидравлично, и трансмисионно става. Само да няма вода и антифриз, които често са в същия гюм, на дъното.
                  Чисто е, само масло, без други сурогати, тук поне тези работи ги спазват.
                  Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                  Само DIESEL !!!

                  Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                  Коментар


                  • #39
                    До: Дайте мнения за това

                    Иначе за трансформаторното масло - то се ползва по 20-30 години в едно съоръжение, най-често само се долива. Единствен източник на такова масло за горивни цели са изоставените съоръжения и кражбите.

                    Там при тебе, предполагам има ред за рециклиране на бракуваните машини и полиция за крадците. Затова говоря, че няма какво да го мислиш това вещество.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Дайте мнения за това

                      Първоначално публикуван от мишоци
                      Да, и аз имам няколко такива 60 литрови и отделно 4 броя 200 литрови варели за масло. Тук по индустриалните зони в контейнерите пред заводите има какво ли не . Навремето, когато карах камиона, тези варели бяха златни, цена нямаха, брей! А иначе за олиото едва ли ще му трябва филтър с магнити .
                      абе нищо не му пречи на олито да си мине през магнита пък и знаешли какво пържат французите с тая тяхна екзотична кухня

                      Коментар


                      • #41
                        До: Дайте мнения за това

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Иначе за трансформаторното масло - то се ползва по 20-30 години в едно съоръжение, най-често само се долива. Единствен източник на такова масло за горивни цели са изоставените съоръжения и кражбите.

                        Там при тебе, предполагам има ред за рециклиране на бракуваните машини и полиция за крадците. Затова говоря, че няма какво да го мислиш това вещество.
                        Ясене, стига бе, човек, обиждаш ме . Виж машините, които продавам, затова казвам, че имам контакти по фирми и предприятия, нали от тях ги взимам тези машини? За трансф. масло питам, защото незнам какво е това . Ти да не ме сравняваш с онези, дето ходят по Испания за да крадат кабели и гуми? Недей така - имам фирма, имам къща, познават ме .
                        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                        Само DIESEL !!!

                        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Дайте мнения за това

                          Ясно де. Обяснявам ти в духа на темата, вярвам - разбра.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Дайте мнения за това

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Ясно де. Обяснявам ти в духа на темата, вярвам - разбра.
                            Естествено, нали сме тук за да си помагаме?
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • #44
                              До: Дайте мнения за това



                              Аз тия работи и друг път съм ги пускал ама... Горното е фуния с цедка на 74 микрона. Цедката обира всичко включително и вода. Не ме питайте защо водата не минава, не знам, само знам, че водата си стои а нафтата тече през цедката. Долу жълтия филтър е няй-разпространения вид филтър по лодките. На колбата от долу, бялата тапа може да се махне и да се завие електрически нагревател, може и аларма за вода да се сложи. Хартиения елемент се сменя за секунди без инструменти. През колбата може да се гледа какво точно си си налял в резервоара и колко боклуци има. Ако ще карате на олио, ще ви се наложи да го топлите тоя филтър. Ако маслото е гъсто-пак с топлене става. Народа тука се избива да кара стари дизелови Мерцедеси с олио. И си вървят с години, и си мирише на картофки...

                              https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                              Коментар


                              • #45
                                До: Дайте мнения за това

                                Колега, ама как бе, това и в Щатите ли го правят ???? А стига, бе, немога да повярвам .
                                Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                                Само DIESEL !!!

                                Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X