Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казан,Татарстан,Русия.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Казан,Татарстан,Русия.

    Здравейте искам да споделя моите снимки с описания за руския град Казан,който аз и няколко мои руски приятели посетихме Юли месец миналата година. Бих искал да започна смалко информация за самия град от уикипедия: Казан (на руски: Казань) е един от най-големите градове в Русия и столица на Татарстан, Приволжски федерален окръг. Разположен е при вливането на река Казанка (Казансу) във Волга (Идел). Населението му е над 1 млн души.Казан е основан през 10 век от волжските българи.През 11-12 век се превръща в търговски център на търговския път, свързващ Северна Европа с Близкия Изток. След превземането на Болгар и Биляр от монголите през 13 век, много техни жители се преселват в Казан, който става център на държава, зависима от Златната орда. По това време градът става известен като Булгар ал-Джадид ("Новия Болгар").През 1552 градът е превзет от руския цар Иван Грозни, повечето му жители са избити, а много сгради са разрушени. През 1708 Казанското ханство е окончателно унищожено и Казан става център на руска губерния. По времето на Петър Велики там се изгражда основната част от новия Каспийски флот.В края на 19 век Казан се разраства като нов промишлен център в Средното Поволжие. През 1875 е пуснат в действие конски, а през 1899 - електрически трамвай. В началото на 20 век в града е създаден първият татарски театър и започва да излиза първият татарски вестник. По време на Руската гражданска война Казан е център на държавата Идел-Урал, унищожена през 1919 от болшевиките.След 1919 Казан е център на Татарска АССР. През 1920-те и 1930-те повечето джамии и църкви в града, както и в целия Съветски съюз, са разрушени. По време на Втората световна война в Казан са евакуирани много промишлени предприятия и градът става център на военната промишленост, произвеждайки танкове и самолети.След разпадането на Съветския съюз Казан става център на татарското национално движение. След 2000 някои части от града са обновени,В Казан е изградено първото метро след рападането на СССР. През 2005 се отбелязва тържествено 1000-годишнина от основаването на Казан. Предварително се извинявам ако снимките излизат малко бавно,качени на руски фотосървиз, в момента се намирам в Русия. Следва продължение!

  • #2
    До: Казан,Татарстан,Русия.

    Много красиво!!! Как ми се ходи....
    Там където свършва асфалта, започва моят път!! тел: 0886763494

    Коментар


    • #3
      До: Казан,Татарстан,Русия.

      Никога не съм бил в Русия , но вече видях . Имам чувство че ако бъдат премахнати надписите по сградите и колите с тяхните номера и марки може човек да се пообърка от къде са снимките . Благодаря за споделеното .
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • #4
        До: Казан,Татарстан,Русия.










        Коментар


        • #5
          До: Казан,Татарстан,Русия.

          Много краиво. Прави ми впечатление и голямата чистота.

          Коментар


          • #6
            До: Казан,Татарстан,Русия.

            На мене ли ми така се струва или наистина живеем в най-шибания град на света....
            (Сори за офф-а, ама не се сдържах...)

            Репортажа е много хубав!
            Когато опознаеш живота - няма закъде да бързаш...

            Коментар


            • #7
              До: Казан,Татарстан,Русия.

              Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
              На мене ли ми така се струва или наистина живеем в най-шибания град на света....
              (Сори за офф-а, ама не се сдържах...)

              Репортажа е много хубав!
              Не е само на теб... Красиво, чисто, подредено, широки булеварди без нито една дупка.
              Същите мисли ме налегнаха, когато бях в Скопие наскоро..
              Благодаря за снимките, надявам се и аз да посетя този град скоро.

              Коментар


              • #8
                До: Казан,Татарстан,Русия.

                Красота! А защо има толкова малко коли и хора?
                Не мисли като човек!

                Коментар


                • #9
                  До: Казан,Татарстан,Русия.

                  Страхотно съчетание на широки пътища, история и нова архитектура. Браво на Казанци. Това редко се среща.

                  Как са жилищните квартали ми е любопитно?
                  В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                  В. Иванов

                  Коментар


                  • #10
                    До: Казан,Татарстан,Русия.

                    Първоначално публикуван от CAESAR Преглед на мнение
                    На мене ли ми така се струва или наистина живеем в най-шибания град на света....
                    (Сори за офф-а, ама не се сдържах...)

                    Репортажа е много хубав!
                    Ми един от тях, не най ш.. де, ако броим Африка и част от Азия. За съжаление...факт.

                    Но това не ми пречи да си го обичам и затова вземам отношение.
                    Последно редактирано от Жоро Байкушев; 30-04-10, 18:11. Причина: добавка
                    В наши дни Вазов щеше да напише " Под Егото", а Алеко само "До Чикаго".
                    В. Иванов

                    Коментар


                    • #11
                      До: Казан,Татарстан,Русия.

                      Първоначално публикуван от Еднорог Преглед на мнение
                      Красота! А защо има толкова малко коли и хора?
                      Хората са направили по-трудното и удобно за жителите. Създали са пешеходни зони, свободни от смог.

                      Липсват в репортажа спортните зали и съоръжения. Отборите на Казан - Рубин по футбол и Ак Барс по хокей, са първенци на Руската федерация.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Казан,Татарстан,Русия.

                        Спортните съоръжения не съм ги снимал,а и нямах много време честно казано.Що се касае до чистотата тя е навсякъде,иначе хора и коли си има достатъчно,но града се почиства много добре.Ние бяхме в почивните дни и може би за това исе виждат малко хора.Комплекси има по покрайнините,но до колкото разбрах има някаква правителствена програма,според която старите къщи се премехват,а жителите им се местят в нови многоетажни блокове.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Казан,Татарстан,Русия.

                          Страхотни снимки. Благодаря!
                          Женя Вълчанова 0888272565

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Казан,Татарстан,Русия.

                            Прекрасно е Браво не срешнахте ли поне един УАЗ
                            HONDA AFRICA TWIN XRV 750 RD 04

                            Коментар


                            • #15
                              От: Казан,Татарстан,Русия.

                              Гледай филмите на Казанския офф роад клуб. Има ги в раздел УАЗ.
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X