Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лада Нива Ръжда

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Лада Нива Ръжда

    Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
    Точно от тази ръжда да не ту пука въобще. Купи си е такава http://www.orgachim.bg/index.php?loc...id=157&start=7 боя и с една четка мини смело направо върху ръждата. Резултата ще ти хареса много. Така ще изкара 1-2 сезона. После пак. За другото колегите са писали...
    Избора е между 1/2 и 2 сезона.

    Коментар


    • #17
      До: Лада Нива Ръжда

      Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
      Точно от тази ръжда да не ту пука въобще. Купи си е такава http://www.orgachim.bg/index.php?loc...id=157&start=7 боя и с една четка мини смело направо върху ръждата. Резултата ще ти хареса много. Така ще изкара 1-2 сезона. После пак. За другото колегите са писали...
      Колега това е "умряла работа"... С каквото и да зацапаш отгоре - ръждата отдолу си яде ли яде...

      Коментар


      • #18
        До: Лада Нива Ръжда

        Е точно за тези ламарини не знам защо трябва да се вкарват много пари. По добре да се направят нови от рифел например ако някой толкова много се втелясва...
        Only after the last tree has been cut down,
        Only after the last river has been poisoned,
        Only after the last fish has been caught,
        Only then will you find that money cannot be eaten.

        Коментар


        • #19
          До: Лада Нива Ръжда

          Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
          Колега това е "умряла работа"... С каквото и да зацапаш отгоре - ръждата отдолу си яде ли яде...
          Аз така направих преди 2 години. С боя 3 в 1. Тази есен ще се наложи да повторя упражнението със същата четка и кутия боя. Отне ми 15-20 минути без да свалям тенекиите. Резултата в началото е супер
          Only after the last tree has been cut down,
          Only after the last river has been poisoned,
          Only after the last fish has been caught,
          Only then will you find that money cannot be eaten.

          Коментар


          • #20
            До: Лада Нива Ръжда

            Първоначално публикуван от blackfirefly Преглед на мнение
            Аз така направих преди 2 години. С боя 3 в 1. Тази есен ще се наложи да повторя упражнението със същата четка и кутия боя. Отне ми 15-20 минути без да свалям тенекиите. Резултата в началото е супер
            Да си кажем, че просто "изглежда супер"

            Моите прагове бяха така. Купих колата и изглеждаха супер. Няколко месеца по-късно се оказа, че единият го нямам въобще

            Коментар


            • #21
              До: Лада Нива Ръжда

              Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
              Да си кажем, че просто "изглежда супер"

              Моите прагове бяха така. Купих колата и изглеждаха супер. Няколко месеца по-късно се оказа, че единият го нямам въобще
              Ти май не правиш разлика между прагове и подкартерни ламарини. Ако е толкова зор за тези ламарини сваляйте боята до метал, поцинковайте, грундирайте, после боя, лак, пастиране и т.н. На мен това ако ми беше голям проблем отдавна да съм ги сменил с рифел. Не, че ме мързи но нямам време да се занимавам с такива подробности. Колко идеи има преди тези ламарини, но както казах няма време...и пари. И въобще ще прощавате колеги ама егати темата точно за тези тенекии...
              Only after the last tree has been cut down,
              Only after the last river has been poisoned,
              Only after the last fish has been caught,
              Only then will you find that money cannot be eaten.

              Коментар


              • #22
                До: Лада Нива Ръжда

                Колега, хич да не те притеснява тази ръжда. Погледни за друга обаче. Ако караш само в града и не влизаш кален и със сняг няма проблеми. Обаче ако ходиш из горите и вкарваш вода и сняг с обувките изолацията на пода попива и мухлясва. Освен това, пода е замазан с един каплав битум, който не е поставен добре и там където пропуска към тенекията се получава ръжда и направо се пробиват дупки в пода. В багажника е пак така. Ако ти капе вода от кранчето или по други причини пак става така. Изтъжи този битум и удари едно боди. Отдолу пак така и няма да ти пука. По опасно с ръждите обаче е по други места. На колега на 3 години му се проби вратата от ръжда. Огледай дали няма подпухнало някъде другаде по тенекиите. Слабо място е и от вътрешната страна на вратите. Махни тапицерията и виж. Стича се вода през стъклата и там също ръждясва вързо.
                За бодита ако решиш съм пробвал оригиналното гръцко 950 и на Novol икономична серия. Новолското е по-евтино и значително по добро. Гръцкото се лющи малко и е по-трудно за нанасяне.

                Коментар


                • #23
                  До: Лада Нива Ръжда

                  Подкрепям последното мнение - боди и кит до дупка на всяка невидима част по ламарините

                  Коментар


                  • #24
                    До: Лада Нива Ръжда

                    Ръжда има и под капака, и на багажника и т.н. но не изглежда като ламарините отдолу, за сега Жалко че нямат гаранция за корозия Нивите. Като отстане време лятото ще я боря ръждата. Не разбирам много от тези неща за това ще попитам какво боди да изпозвам, под него слага ли се нещо или то е първото и след него болкит или боя или как мислите че ще стане най лесно бързо и устойчиво :Д

                    Коментар


                    • #25
                      До: Лада Нива Ръжда

                      Колега, до като е още нова налей някакво масло в праговете през отворите на задните калници, като преди това запушиш по възможност всички отвори за да е течът по-малко. Покарай така известно време да ги облее от вътре и го остави да изтече. Най-добре на някое сметище. Раздигай я отвътре и я мини с грунд. Не с Буди, че съхне бавно. С него на канал или естакада я боядисай от долу. С антикорозионен срей напръскай кухините. Монтирай пластмасови подкалници или кори на калниците и колата е готова. Това е най-важното. Ще осигури по-дълъг живот на купето.
                      Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                      Коментар


                      • #26
                        До: Лада Нива Ръжда

                        Първоначално публикуван от sman Преглед на мнение
                        Ръжда има и под капака, и на багажника и т.н. но не изглежда като ламарините отдолу, за сега Жалко че нямат гаранция за корозия Нивите. Като отстане време лятото ще я боря ръждата. Не разбирам много от тези неща за това ще попитам какво боди да изпозвам, под него слага ли се нещо или то е първото и след него болкит или боя или как мислите че ще стане най лесно бързо и устойчиво :Д
                        Ако имат гаранция за корозия всички щяхме да караме все нови и гаранционни Ниви!
                        Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

                        Коментар


                        • #27
                          До: Лада Нива Ръжда

                          Първоначално публикуван от philipp Преглед на мнение
                          Да си кажем, че просто "изглежда супер"

                          Моите прагове бяха така. Купих колата и изглеждаха супер. Няколко месеца по-късно се оказа, че единият го нямам въобще
                          Твойте прагове може да ги е нямало и преди да се намеже с боя. Хората дават доста добри отзиви за боята. 3-1
                          Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

                          Коментар


                          • #28
                            До: Лада Нива Ръжда

                            Първоначално публикуван от pepino2829 Преглед на мнение
                            Твойте прагове може да ги е нямало и преди да се намеже с боя. Хората дават доста добри отзиви за боята. 3-1
                            Аз пък не мога нищо хубаво да кажа за въпросната боя 3 в 1!
                            Абе хубаво си знаех аз,че е абсурдно тВа 3в1-нерде ръждопреобразувател,нерде антикорозионен грунд,нерде боя-баси несъвместимостта!
                            Ама пуста надежда(и мързел)-купих си 3-4 комплекта различни цветове(и разредител),които продавам на 1/4 от цената!
                            много автомати-слаби резултати!

                            Коментар


                            • #29
                              До: Лада Нива Ръжда

                              Аз съм доволен от въпросната боя.Само че ако говорим за защитни ламарини и другите най-ниски части на колата, никоя боя не може да изкара кой знае колко.А иначе плочата на лебедката ми е поцинкована и цинка държи обаче не става да се боядисва отгоре...

                              Коментар


                              • #30
                                До: Лада Нива Ръжда

                                Най-добре е да се намажи с миниум и после с боди,пробвано е.
                                0осем9осем7шест0осем7едно
                                Миро

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X