Страница 2 от 2 ПървиПърви 12
Резултати 21 до 35 от 35

Тема: Лада Нива Ръжда

Място
    София
    Публикации
    2,119
    Точки (при гласуване)
    18

По подразбиране До: Лада Нива Ръжда

Цитат Мнение на philipp Преглед на публикациите
    Да си кажем, че просто "изглежда супер"

Моите прагове бяха така. Купих колата и изглеждаха супер. Няколко месеца по-късно се оказа, че единият го нямам въобще
    Ти май не правиш разлика между прагове и подкартерни ламарини. Ако е толкова зор за тези ламарини сваляйте боята до метал, поцинковайте, грундирайте, после боя, лак, пастиране и т.н. На мен това ако ми беше голям проблем отдавна да съм ги сменил с рифел. Не, че ме мързи но нямам време да се занимавам с такива подробности. Колко идеи има преди тези ламарини, но както казах няма време...и пари. И въобще ще прощавате колеги ама егати темата точно за тези тенекии...
    Only after the last tree has been cut down,
    Only after the last river has been poisoned,
    Only after the last fish has been caught,
    Only then will you find that money cannot be eaten.

Място
    Бургас
    Публикации
    378
    Точки (при гласуване)
    10

Колега, хич да не те притеснява тази ръжда. Погледни за друга обаче. Ако караш само в града и не влизаш кален и със сняг няма проблеми. Обаче ако ходиш из горите и вкарваш вода и сняг с обувките изолацията на пода попива и мухлясва. Освен това, пода е замазан с един каплав битум, който не е поставен добре и там където пропуска към тенекията се получава ръжда и направо се пробиват дупки в пода. В багажника е пак така. Ако ти капе вода от кранчето или по други причини пак става така. Изтъжи този битум и удари едно боди. Отдолу пак така и няма да ти пука. По опасно с ръждите обаче е по други места. На колега на 3 години му се проби вратата от ръжда. Огледай дали няма подпухнало някъде другаде по тенекиите. Слабо място е и от вътрешната страна на вратите. Махни тапицерията и виж. Стича се вода през стъклата и там също ръждясва вързо.
    За бодита ако решиш съм пробвал оригиналното гръцко 950 и на Novol икономична серия. Новолското е по-евтино и значително по добро. Гръцкото се лющи малко и е по-трудно за нанасяне.

Място
    В Интернет
    Публикации
    1,900
    Точки (при гласуване)
    0

Подкрепям последното мнение - боди и кит до дупка на всяка невидима част по ламарините

Публикации
    4
    Точки (при гласуване)
    0

Ръжда има и под капака, и на багажника и т.н. но не изглежда като ламарините отдолу, за сега Жалко че нямат гаранция за корозия Нивите. Като отстане време лятото ще я боря ръждата. Не разбирам много от тези неща за това ще попитам какво боди да изпозвам, под него слага ли се нещо или то е първото и след него болкит или боя или как мислите че ще стане най лесно бързо и устойчиво :Д

Място
    Русе
    Публикации
    697
    Точки (при гласуване)
    12

Колега, до като е още нова налей някакво масло в праговете през отворите на задните калници, като преди това запушиш по възможност всички отвори за да е течът по-малко. Покарай така известно време да ги облее от вътре и го остави да изтече. Най-добре на някое сметище. Раздигай я отвътре и я мини с грунд. Не с Буди, че съхне бавно. С него на канал или естакада я боядисай от долу. С антикорозионен срей напръскай кухините. Монтирай пластмасови подкалници или кори на калниците и колата е готова. Това е най-важното. Ще осигури по-дълъг живот на купето.
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

Място
    Русе
    Публикации
    697
    Точки (при гласуване)
    12

Smile До: Лада Нива Ръжда

Цитат Мнение на sman Преглед на публикациите
    Ръжда има и под капака, и на багажника и т.н. но не изглежда като ламарините отдолу, за сега Жалко че нямат гаранция за корозия Нивите. Като отстане време лятото ще я боря ръждата. Не разбирам много от тези неща за това ще попитам какво боди да изпозвам, под него слага ли се нещо или то е първото и след него болкит или боя или как мислите че ще стане най лесно бързо и устойчиво :Д
    Ако имат гаранция за корозия всички щяхме да караме все нови и гаранционни Ниви!
    Случайността е съвпадение на обстоятелства, предварително обмислени и организирани!

Място
    Самоков
    Публикации
    192
    Точки (при гласуване)
    10

Цитат Мнение на philipp Преглед на публикациите
    Да си кажем, че просто "изглежда супер"

Моите прагове бяха така. Купих колата и изглеждаха супер. Няколко месеца по-късно се оказа, че единият го нямам въобще
    Твойте прагове може да ги е нямало и преди да се намеже с боя. Хората дават доста добри отзиви за боята. 3-1
    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

Място
    София
    Публикации
    2,226
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на pepino2829 Преглед на публикациите
    Твойте прагове може да ги е нямало и преди да се намеже с боя. Хората дават доста добри отзиви за боята. 3-1
    Аз пък не мога нищо хубаво да кажа за въпросната боя 3 в 1!
    Абе хубаво си знаех аз,че е абсурдно тВа 3в1-нерде ръждопреобразувател,нерде антикорозионен грунд,нерде боя-баси несъвместимостта!
    Ама пуста надежда(и мързел)-купих си 3-4 комплекта различни цветове(и разредител),които продавам на 1/4 от цената!

Място
    Асеновград
    Публикации
    666
    Точки (при гласуване)
    9

Аз съм доволен от въпросната боя.Само че ако говорим за защитни ламарини и другите най-ниски части на колата, никоя боя не може да изкара кой знае колко.А иначе плочата на лебедката ми е поцинкована и цинка държи обаче не става да се боядисва отгоре...

Място
    Ловеч
    Публикации
    3,997
    Точки (при гласуване)
    19

Най-добре е да се намажи с миниум и после с боди,пробвано е.

Място
    Русе
    Публикации
    697
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на pepino2829 Преглед на публикациите
    Купето, в това число и праговете изгниват от вътре на вън. За това предложих да се сипе някакво масло. Най-добре да се разтопи грес с масло и докато е още горещо да се налее в праговете. Така ще изтече по-малко.
    Стар метод още от социализма, но изпитан.

Място
    Aberdeen UK
    Публикации
    1,923
    Точки (при гласуване)
    12

Колега изчистия от долу хубаво и мажи хубаво с боди може да съхне бавно ама запечатва добре , като манажеш от вън изхвърли всичко от купето и тегли и там една четка за да ти е читава работата
    Едно време Тате кърпеше Москвича през 3 години после се появи Бодито обърна Московеца намаза го и така си го и продадохме. 1-вото нещо преди 5 години като взех Нивата беше точно това "мазане с Боди" и нея си я продадох Красавица

Място
    Самоков
    Публикации
    192
    Точки (при гласуване)
    10

Ето тук дискутирахме тази боя.
    http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=92282
    Това което обичам да правя или не се харесва на жена ми или е забранено със закон

Място
    На 20 км от Бургас
    Публикации
    985
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: Лада Нива Ръжда

И аз да споделя какво направих с моята нивичка,тъй-като съм много доволен от резултата.Като си купих нивичката махнах кичетата от пода тъй-като бяха подгизнали,свалих също така и смолата.Ламарината под нея вече беше взела да ръждясва леко(явно колите изгниват отвън навътре ,защото моята отдолу няма никаква ръжда).Намазах ръждата с ръждопреобразовател на Вюрт 2 пъти през 15-20 мин.След това грундирах с един сив грунд(дадаха ми го и за това не знам какъв е,бяха 3 шишета -грунд,втвърдител и разредител) след като изсъхна грундът боядисах с Протекта.За сега всичко е шест,въпреки че почти постоянно си имам вода в колата.С въпросния ръждопреобразовател преди 5-6 години бях намазал едно петънце ръжда на старата ми кола и то все още си стои така черно(такъв цвят придобива ръждата след третиране-получава се някакво много твърдо съединение,което не корозира).Не бъде ли спряна ръждата,с каквото и да се замазва винаги ще избие.

Място
    Бургас
    Публикации
    39
    Точки (при гласуване)
    7

По подразбиране От: Лада Нива Ръжда

Да повдигна малко темата от два дена се занимавам с превенция на ръждата на възлови места.Колата е декември 2008г. без никаква профилактика до сега разликата между шофьорското място и пасажерското е огромна, като виновник е кечето и прокапването при дъжд :

Име:  56565656565611111.JPG
Прегледи: 105
Размер:  459.9 Кб Име:  565655622222222.JPG
Размер:  361.1 Кб Име:  56565644444444444444444.JPG
Прегледи: 106
Размер:  413.0 Кб

след обработката

Име:  56565333333333333.JPG
Размер:  338.0 Кб Име:  565656556566666666666666.JPG
Прегледи: 104