Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Затварят ”Арена” и ”Замунда”

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Затварят ”Арена” и ”Замунда”

    До сега никога нищо не съм теглил, че нямам регистрация, но и за в бъдеще няма да ми се отвори парашута:

    Ще затворим "Арена" и "Замунда" - сървърите, които предоставят пиратско съдържание и точат джоба на потребителите със SMS-и.

    Това каза началникът на сектор "Компютърни престъпления" в Главната дирекция Борба с организираната престъпност (ГДБОП) Явор Колев по телевизия PRO.bg....
    Целия текст: http://www.radar.bg/redirect.php?newsid=7055390
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

  • #2
    До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

    Уфф, само глупости...

    Те с кондукторите във влака не могат да се оправят, а камо ли със сървъри които най-вероятно са в офшорна държава с която нямаме спогодби....

    Кучето лае, кервана си върви, само дето държавните чиновници станаха по нагли.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #3
      До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

      Странно, сега разгледах Арената и Замунда, и нямаше никакво съдържание предоставяно чрез плащане на смс-и. До колкото знам и двата сайта се издържат от реклами.
      Другото което ме учуди е че никъде не се споменава за Дата.бг, където за сваляне на пиратско съдържание без да се чака, искат да им се прати смс.

      Коментар


      • #4
        До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

        SMS-и има само за каталогизираното съдържание.

        Ще ми бъде интересно обаче как ще затворят сървъри, дето не са в България??? До колкото знам арена не е в България. За замунда не знам.

        Ше повярвам като го видя, ама надали. А и да ги няма тях, ще са други. Интернет не могат да затворят.

        Просто всичко се прави под натиск на разлигавени американски милионерчета, дето явно не са доволни от доходите си.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #5
          До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

          то имаше преди няколко години един такъв спор дето се развихриха нещата и когато собственика на Замунда или Арена.БГ не се сещам отиде в "Часът на Милен Цветков" и там го питаха
          " Добре , във вашия сайт има ли нещо незаконно"
          - " В моя сайт има само нулички и единички"
          който не разбира(не че аз съм разбирач ама от обща култура) , 0 и 1 са числата които процесора разбира , тоест това е неговия език .. пример "01011000100" ... идете докажете че там има нещо незаконно .. всъщност в сайта наистина има само цифрички , ние протребителите сами си разнасяме файловете от един на друг чрез торентите които всъщност няма как да ги заковът ! усещам че дълго време ще съм си супер потребител и в двата сайта
          Няма кал - Няма кеф !!!
          Suzuki Samurai LJ410 1984
          Suzuki LTZ400 2008
          Honda Accord 2.0i SE Exec. 2002

          Коментар


          • #6
            До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            SMS-и има само за каталогизираното съдържание.

            Ще ми бъде интересно обаче как ще затворят сървъри, дето не са в България??? До колкото знам арена не е в България. За замунда не знам.

            Ше повярвам като го видя, ама надали. А и да ги няма тях, ще са други. Интернет не могат да затворят.

            Просто всичко се прави под натиск на разлигавени американски милионерчета, дето явно не са доволни от доходите си.
            Като знам колко хора свалят много е вероятно да се проведат предсрочни парламентарни избори и следващото управление да бъде оглавено от пиратската партия

            Коментар


            • #7
              До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

              Първоначално публикуван от NIK_ Преглед на мнение
              ...пиратската партия
              Има ли такава? Веднага ставам член!
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #8
                До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

                От Замунда съм гледал филми няколко, никога не са ми искали пари.

                Коментар


                • #9
                  До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Има ли такава? Веднага ставам член!
                  Айде не се блъскайте, ами я намерете в Интернет(да не ме биете за линка сега )
                  Последно редактирано от Ясен; 29-04-10, 16:32. Причина: Все пак Правилата.

                  Коментар


                  • #10
                    До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

                    Няма как българска полиция да затвори сайтове, които не са регистрирани в България и сървърите им не са тук-това е повече от ясно, так че споко! Няма начин! Още повече аз съм теглил от замунда повече от 5 години и един път не съм платил смс, не разбирам за какви смс говори този Яворчо?
                    LZ1ZAH

                    Коментар


                    • #11
                      До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

                      Още нещо замунда се намира в Холандия там торент тркерите не са забранени, замунда е регистрирана на сириец.
                      LZ1ZAH

                      Коментар


                      • #12
                        До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

                        малко ще им е трудно да ги затворят... все пак сървърите са в щатите, а и там няма нищо друго освен едно просто следене, кой какво тегли и от кого да го тегли... нищо повече. Могат временно да спрат пиъринга към тези сървъри, но и това лесно се оправя, а и няма да е баш законно... демек - нищо немогат да направят освен да говорят глупости
                        Единственото което могат да направят е да тръгнат масови проверки за лицензен софтуер и филми и музика... ама нека започнат от компютъра на кмета, на деловодтвото, на тия в нап, социалните... нали се сещате, а после да тръгнат по частните фирми, накрая и по домовете. Когато това стане - точно тогава ще спра да тегля филмчета, музика и софтуер без пари!

                        Коментар


                        • #13
                          До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

                          Хаха тоя колко неподготвен се е изказал, след акцията преди години всички сървари ги преместиха в чужбина, а и те на самите сървари имат един постер и осъществяване на връзка между крайните потребители. Никой не може да ги преследва за това че са сложили постерите на филми на сайта си, а щом казва че няма да се гонят потребителите, които всъщност са пиратите показва колко разбира.
                          Това е добре за гледащите и слушащи филми от Арена и Замунда в крайна сметка

                          Коментар


                          • #14
                            До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

                            Между другото и двата сайта - Арена и Замунда имат един параграф из правилата, който гласи/извадката е от Замунда/:

                            За носителите на права

                            Ако Вие сте притежател на права и откриете информация на този сайт, която нарушава авторското Ви право по смисъла на ЗАПСП, моля да ни уведомите на мейл: ххх ( @ ) ххх.ххх за да изтрием информацията.
                            Мейлът трябва да съдържа: линк и доказателство за притежание на правата.

                            С цел по-бърза реакция, молим коресподенцията да се води на английски език.
                            Та не виждам какъв им е проблемът на въпросните носители. Намират нещо - пишат, то изчезва, нали ? Е, народът е казал, че трябва малко акъл ама на време. До сега нищо не видях освен през година-две да се говори за затварянето на тези сайтове.

                            Ъъъ, това, приятели как се наричаше - симулиране на дейност, усвояваща едни пари ?

                            Коментар


                            • #15
                              До: Затварят ”Арена” и ”Замунда”

                              Първоначално публикуван от diecast Преглед на мнение
                              Между другото и двата сайта - Арена и Замунда имат един параграф из правилата, който гласи/извадката е от Замунда/:


                              Та не виждам какъв им е проблемът на въпросните носители. Намират нещо - пишат, то изчезва, нали ? Е, народът е казал, че трябва малко акъл ама на време. До сега нищо не видях освен през година-две да се говори за затварянето на тези сайтове.

                              Ъъъ, това, приятели как се наричаше - симулиране на дейност, усвояваща едни пари ?
                              Направо си представих как Стивън Спилбърг пише писмо и доказва авторските си права ужасТ!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X