Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Багажник на покрива - Фероза

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Багажник на покрива - Фероза

    Тези дето съм ги виждал се монтерат на мястото на резервната гума,но винаги има начин нещо да се измисли за конкретната кола.
    Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

    Коментар


    • #17
      До: Багажник на покрива - Фероза

      Здравейте,

      Преди малко гледах Ферозата - място за багажник има и то достатъчно.

      Над вратите има ръб като на всички коли за който се закача обикновенно багажника, леко проблемче е, че той започва от предна долна част и свършва точно в горен заден край над вратата.

      Но, точно отзад над стълкото на задната врата има място за поставяне на захващащи лайсни и/или има 2 дупки Ф4-5 мм може би за които може да се сложи задната носеща част на багажник и отпред да се закрепи щедро/стабилно за ръбовете над вратите.

      Мисля си за багажник от стъклопласт, формата му отгоре погледната ще да е трапецовидна с остър ъгъл посока предницата и широка част задницата, ако е 20тина см висок и при наличната ширина мисля се получава сериозно местенце което би побрало доста багаж с подходяща форма и консистенция ( дрехи, обувки, одеала, не тежка екипировка и т.н.)...

      Като имам време може да направя моедел от картон и хартия и да снимам за какво точно говоря.

      А и да подчертая, варианта за който говоря лесно ще се сваля и поставя, особено когато ще се ходи по разходки из горите или просто няма да е нужен да прави съпротивление...

      Поздрави,
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #18
        До: Багажник на покрива - Фероза

        Да изровя малко темата от прахта- днес се сдобих с оригинарен багажник за Фероза. намери го баща ми от mobile.bg .....цената беше направо символична. Конструкцията му е много приятна, пускам снимки за който го интересува





















        Надявам се да съм бил полезен
        2015 KTM EXC 450 six days Argentina
        Toyota Land Cruiser KDJ 125

        Коментар


        • #19
          До: Багажник на покрива - Фероза

          Само ако можеш да ги намалиш на 800х600, грешка няма да имаш.
          Благодаря
          LZ1PER

          Коментар


          • #20
            До: Багажник на покрива - Фероза

            виж и моето решение - много му се кефя, а и върши точно работата, за която го създадох
            ето http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=20796

            Коментар


            • #21
              До: Багажник на покрива - Фероза

              Всичко добре, ама тия планки отзад къде се завинтват? Нещо дупчене ли трябва да се прави, или си има конструктивни отвори някъде, че не съм се заглеждал?
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #22
                До: Багажник на покрива - Фероза

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                Всичко добре, ама тия планки отзад къде се завинтват? Нещо дупчене ли трябва да се прави, или си има конструктивни отвори някъде, че не съм се заглеждал?

                Дупчи се калника на две места непосредствено над стоповете
                2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                Toyota Land Cruiser KDJ 125

                Коментар


                • #23
                  До: Багажник на покрива - Фероза

                  Axa... на следващата среща ще се фукаш, а ние ще цъкаме...

                  ...ще си взема ролетката.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Багажник на покрива - Фероза

                    Здравейте, аз малко не се обаждам по темата, но имам нужда от консултация. С какво масло е най-добре да се кара ферозата, моята е 96 1.6. Досега я карах с мотул и в началото всичко беше наред, но на 3000км нещо започна да изчезва. Дойде време да сменя маслото и още се чудя какво да си купя!
                    Ако някой може да ми каже или да ми пише на tdsprite@abv.bg

                    Коментар


                    • #25
                      До: Багажник на покрива - Фероза

                      Аз съм с 15W50 на OMV. Дали е читаво - не знам, но засега съм доволен. Мойте не харчи хич, или е толкова малко че не мога да го засеча, а пък и не я карам много.

                      Поне със сигурност не е менте. Карал съм си колата с Repsol 10W40 полусинтетика и бях доволен. Сега на колата съм с Castrol TXT. Не знам що за стока е, понеже тая кола с друго не съм я карал.

                      Просто масло като на всеки бензинов двигател, нищо специално.
                      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                      Коментар


                      • #26
                        До: Багажник на покрива - Фероза

                        благодаря за мението. Аз моята я карам постоянно и незнам има ли толкова значение това масло, ама да питам...
                        Ако някой има опит с друго масло да споделя, още събирам мнения.

                        Коментар


                        • #27
                          До: Багажник на покрива - Фероза

                          Аз сложих ЛИКИ МОЛИ с Молибден 10 В 40 мисля беше, около 70-80 лева за тубата от ХИТ, имам усещането, че ми вдигна мощността след малко каране и звука малко се промени, на хубаво...

                          Поздрави,
                          Бъдете живи и здрави!

                          Коментар


                          • #28
                            До: Багажник на покрива - Фероза

                            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                            Аз сложих ЛИКИ МОЛИ с Молибден 10 В 40 мисля беше, около 70-80 лева за тубата от ХИТ, имам усещането, че ми вдигна мощността след малко каране и звука малко се промени, на хубаво...

                            Поздрави,

                            Темата и без това я превърнахме в масларска- тоя Лики Моли едни маслари ми препоръчаха да го сменям, че създавал проблеми.....при мен на леката кола проблема беше, че след 5000км почваше яко да го гълта, което си е признак за некачествено масло
                            2015 KTM EXC 450 six days Argentina
                            Toyota Land Cruiser KDJ 125

                            Коментар


                            • #29
                              До: Багажник на покрива - Фероза

                              Първоначално публикуван от Vladislav Kostevski Преглед на мнение
                              Да му се невиди, днеска ме изпревари една Фероза, с правен багажник, ама бях с други хора и нямаше как да настигна човека за да разгледам подробно

                              Та конструкцията беше от дебели тръби и тръгваше от малко над стоповете... правеше извивка и продължаваше към предната част /където нищо не видях/

                              хаха това ще да съм бил аз ...

                              багажника е страшен - намерих го захвърлен в дъното на една автоморга из пловдиско и го спазарих за 80 лв ! - лесно се сваля и маха , разглобява се дори
                              освен това може да си го имаш и зимата върху хардтопа и лятото в/у мекия , което е супер ... а и носи на товар - не е като мижавите пръчки до 60 кг
                              за съжаление сега нямам снимки а и съм го свалил за да не ми пречи на ежедневното отваряне на кабриото , но ако някои има интерес да пише или да ми зв - 0886402872 - мога да ви го покажа , да си вземете размерите и с малко повече желание всеки може да си го направи при железар ...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X