Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda XRV Africa Twin

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Re: Африка 750

    Ако ти е първо ендуро,ще ти е много тежък.Имай впредвид,че по неравен черен път(още по-вече хлъзгав)и във гората ще ти е много много трудно.Иначе за по-дълги преходи и градско става,но не вярвам да се готвиш за Париж-Дакар Но...-ти си знаеш..Обикновено всеки прави по някоя грешка,докато не разбере от какво има нужда.
    ОФБ 2.2 ДТИ,YAMAHA XT,Дaihatsu Feroza SX 93

    Коментар


    • #17
      Re: Африка 750

      Не ми е първо но съм карал доста по малки но ще ми е първото голямо ендуро, мисълта ми беше дали е изгодно като цена има забележки само по външния вид.

      Коментар


      • #18
        Re: Африка 750

        Цената е много добра, но зависи от състоянието ?!
        Нямаш ли снимки поне ?
        Ендурото и сексът не са шега работа !
        -------------
        Животът се измерва с броят на издишванията !

        http://sixdayscrazyjob.com
        http://crazy-job.com

        Коментар


        • #19
          Re: Африка 750

          Нямам снимки то е още в Италия ,мои много добър приятел го е прегледал и каза че всичко му е наред има забележки по споилерите но не са изпочупени, технически напълно е изправно.

          Коментар


          • #20
            Re: Африка 750

            Първоначално публикуван от jonyu Преглед на мнение
            Нямам снимки то е още в Италия ,мои много добър приятел го е прегледал и каза че всичко му е наред има забележки по споилерите но не са изпочупени, технически напълно е изправно.
            Ако е така както го казваш го взимай без да се замисляш. Изгодна оферта е. Покарай го и ще разбереш пасва ли ти - то това е въпрос на вкус и лично разбиране. За мен Африката е отличен мотор като се използва по предназначение.

            Коментар


            • #21
              Re: Африка 750

              Благодаря ви за мненията да знаете че мотора е мои . Като го докарат ще ви пратя снимки.

              Коментар


              • #22
                Re: Африка 750

                Щом е твой да ти е честит тогава и със здраве!

                Коментар


                • #23
                  Re: Африка 750

                  Първоначално публикуван от jonyu Преглед на мнение
                  Благодаря ви за мненията да знаете че мотора е мои . Като го докарат ще ви пратя снимки.
                  Честито!
                  Пък ако не ти хареса обаждай се...
                  Път без препятствия обикновено не води до никъде.

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Африка 750

                    За градско с този параход...малко ще ти е трудно, но се свиква.
                    Супертенерето избягвам да го карам градско. По принцип избягвам да карам градско мотор, но това е друга тема.
                    Африката е удобна за дълъг път най-вече асфалт, не пречат дупките и равен черен път. По-слаба е от СТ-то и по-вяло наема, но съм чувал че е по-комфортна.
                    Добре дошъл в отбора на параходите, печелили Дакар

                    Коментар


                    • #25
                      Re: има ли някой с afrika twin

                      Я да се намеся и аэ.Карам Аfrica Twin от 11г.Обиколих доста с нея, от Европа не съм бил в Англия,Португалия и Малта.В Африка ходих до Тунис а в Аэия, Турция и Иран.Това са 298 000км.На 10.6. тръгвам эа Кавкаэ.Не съм сигурен дали друг мотор би се справил БЕЭПРОБЛЕМНО.Някой да каже нещо????
                      http://forum-lines.ru/rez/ab75176.gif

                      Коментар


                      • #26
                        Re: има ли някой с afrika twin

                        Може ли аз, може ли аз... Чувал съм, че на тръгване за Турция и Армения преди няколко години, на Аспарухов мост Африката се скапала, пък на Тенерето нищо му нямало
                        И ми прати телефона си на лично, че не мога да те намеря за турския инструктаж (нали се сещаш - Ицхак паша, Сумела...).
                        Ride to arrive.

                        Коментар


                        • #27
                          Re: има ли някой с afrika twin

                          Ех как ме забиии??? Тогава скъсах веригата САМО!тел.0889325504
                          http://forum-lines.ru/rez/ab75176.gif

                          Коментар


                          • #28
                            До: има ли някой с afrika twin

                            Honda Afrika Тwin...
                            Най-точните определения за този мотор са : Много здрав, удобен и универсален, с нисък разход на гориво.... Мотоциклетът е идеален за пътешествия, като позволява движение не само по асфалт и магистрали, но и комфортно, и бързо придвижване по всякакви черни пътища, и макадам. 210 кг, обаче, определено не са добър избор за мотокрос... Двигателя е здрав и прост, без сложни електроники, със сравнително висок въртящ момент, позволяващ използването на бензин с различно октаново число. С проста смяна на пиньоните може да се направи по-шосеен, или по-хард ендуро, а с различни комплекти китове може да се направи и за околосветско пътешествие... Охладителната система е с два радиатора и е предвидена за голям студ, но и за големи жеги (от Норвегия до Сахара). V-образният двигател с 650, или 750 кубика са идеалният компромис за дълги пътешествия. Разхода е, около 5 л на 100 км. Конкуренцията на Африката е БМВ 1150 ГС, но той е с доста по-сложен и тежък двигател и самият мотор е по-тежък. За това го олекотяват в последно време, вече новият БМВ 1200 ГС, но там пък в следствие на олекотяването се явяват други проблеми. Но това е вече друга тема...
                            Та Африката е УНИВЕРСАЛНА!
                            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                            Златомир Попов - Forry

                            Коментар


                            • #29
                              До: има ли някой с afrika twin

                              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                              Конкуренцията на Африката е БМВ 1150 ГС, но той е с доста по-сложен и тежък двигател и ....
                              Е с това закопа всички тенеристи и фенове на Петерханзел
                              Те си мислиха, че са основните, но явно са след БМВто
                              Вече си имаш сигурни врагове да знаеш.....

                              Коментар


                              • #30
                                До: има ли някой с afrika twin

                                Има един германец Клаус Поссберг, който прави вече 10 години през годишната си отпуска много яки пътешествия по целият свят, но кара тунинговано БМВ 1100 ГС ХПН. Естествено, че германец няма да вземе Хонда да пътешества. Човека е университетски преподавател и си има предостатъчно пари, но изобщо не взема за пътешествията си новите ГС-и, поради това че имат много електроника и са много тежки!!
                                Ето сайта му http://www.possi.de/ Има и невероятни снимки.

                                Някой по-горе беше писал за Ямаха 750 Супертенере, като алтернатива на Африката. Ямахата е по-тежка от Африката, с повече конски сили, но не и с по-висок въртящ момент поради редовият си двигател. Двигателя е петкалпанен и е интересен с това, че буталата се движат синхронно и поради тази причина има два успокоителни вала. Този двигател (двуцилиндров редови) е "по-шосеен" от V - двигателя на Африката и за това започнаха да го слагат на ТДМ-а и да ги правят все по-шосейни ямахите. Освен това Супертенерето гори 6,5-7л на 100 км. Така че Ямаха няма алтернатива на Африката....
                                Много добра за пътешествия е Ямаха 660 Тенере, с много мек модерен и гъвкав двигател, водноохладен и петклапанен, но за съжаление едноцилиндров.
                                Ако смятат, че не казвам истината феновете на Стефан Петерханзел могат да ме опровегаят...

                                За 1000 кубиковите мотори, прегледа изглежда по друг начин, но тук темата е за Африката на Хонда.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X