Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Майстор за шлайфане на цилиндър?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Майстор за шлайфане на цилиндър?

    Търся добър майстор и добри машини за шлайфане на цилиндърчето на Априлията (рх 125).Сега съм го дал на некви ушкем ремонтирали цилиндри и др ама вече почти 2 седмици ме мотаят и мисля да си го взема и ако знаете майстор който се намира в София или околията да ми кажете.
    Мерси предварително!

  • #2
    До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

    Ако става в София, в орландовци има две жени, които са мн добри, само при тях шлайфам.

    Коментар


    • #3
      До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

      Дай някви телефони. За колко време става работата и колко пари ще ми струва?

      Коментар


      • #4
        До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

        Колега,цилиндъра ти не е ли никасил?

        Коментар


        • #5
          До: Майстор за шлайфане на цилиндър?


          Ако по това може да се разбере какъв е кажете.Аз не разбирам.
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

            Мога да ти кажа каде са точно жените в Орландовци...Стигаш до пощата в Орландовци там има едно площадче и има Си Банк, срещу банката точно се пада !
            Луд Умора Няма,Само Се Поти !!!

            Коментар


            • #7
              До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

              Първоначално публикуван от Добромир Младенов Преглед на мнение
              Мога да ти кажа каде са точно жените в Орландовци...Стигаш до пощата в Орландовци там има едно площадче и има Си Банк, срещу банката точно се пада !
              И аз съм ходил и майсторите са добри,а и колегата е обеснил много точно къде се намира,то е едно гаражче.
              [COLOR=darkorange][B][SIGPIC][/SIGPIC][SIZE=7] [/SIZE][SIZE=5]
              [/SIZE][/B][/COLOR]

              Коментар


              • #8
                До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

                Ок мерси, а дали ще може да ми кажете колко праи ще ми вземат и колко време ще отнеме?

                Коментар


                • #9
                  До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

                  20-30лв ще ти вземат. А за колко време става - ми зависи колко работа имат ма сиг 3-4 дена

                  Коментар


                  • #10
                    До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

                    0888088999- Иро
                    Моя цилинзър го хонингова този чевик,и съм страшно доволен.
                    Има модерни машини които правят всичко доста добре.
                    Цената е около 20 30 лева .Зависи.
                    Намира се някъде в Младост ,ама незнам къде по течно.
                    Не помня адреса.
                    Обади му се и го попитаи .Много точен човек е !

                    Коментар


                    • #11
                      До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

                      Първо трябва да кажеш от какво покритие ти е цилиндъра.
                      Ако е от никасил забрави ... чугунена риза и никасилено поркитие .. резултат много лош ...

                      Коментар


                      • #12
                        До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

                        С никасил му е цилиндъра. Моя съвет е, ако няма надрано просто да си сложи ново бутало. Тия цилиндри търпят няколко смени на бутало като се съди по ремонтните размери които са през 0.01мм. и при всеки следващ ремонт просто се слага по-голямо бутало, като хлабината м/у цилиндъра и буталото, което се дава по мануал е от 0.02-0.035-макс до 0.08мм
                        Цилиндрите при ротаксите 123 и 122 са 2 модела "А"-red 54-54.012мм "B"-green 54.012-54.024mm.
                        Ключът на сегментите е от 0.15-0.03-макс.допустимо -0.8мм

                        ПП Нета е пълен с техническа документация на тези двигатели, които вече 20 години и отгоре се произвеждат със съвсем незначителна разлика, но коляно мотовилковия механизъм и буталната група са без изменения, както скоростите и запалването
                        Чуквам първа, чуквам втора, а на трета палиме мотора: http://bit.ly/1Y4WCAk

                        Коментар


                        • #13
                          До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

                          Аз правих основен ремонт на моя КТМ 250 ЕХС-2т.Нуждае ше се от ново бутало,лагери на коляновия вал и нова биела.При шлайфиста при когото отидох ми каза изрично че цилиндъра ми е от Никасил,само го замери и ми каза какъв размер бутало да взема.Взимай си бутало и лагери и ръ4ка цилиндъра ти не се шлайфа.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

                            Никасилов цилиндър несе шлайфа,може само да му
                            се направи хонинг ако е износен.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Майстор за шлайфане на цилиндър?

                              Първоначално публикуван от gaco82 Преглед на мнение
                              Аз правих основен ремонт на моя КТМ 250 ЕХС-2т.Нуждае ше се от ново бутало,лагери на коляновия вал и нова биела.При шлайфиста при когото отидох ми каза изрично че цилиндъра ми е от Никасил,само го замери и ми каза какъв размер бутало да взема.Взимай си бутало и лагери и ръ4ка цилиндъра ти не се шлайфа.
                              Пичага цилиндъра вече е хонингован, само чакам биелата.
                              При хонинговането се отнема 0,01см от покритието.Риза се слага ако цилиндъра има много дълбоки деруги и те са нанесли непоправими щети на никсала.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X