Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

    Здравейте, запален рибар съм и съм се навил да си купя малко проходимо и евтино джипче, понеже почти всеки път закъсвам с моята хондичка (сивик) някаде покрай водоемите и немога да достигна до желаните места . По размерите и цената (около 3500лв 94-96г.) съм се спрял на тези два модела: Дайхатсу Фероза 1.6 или Сузуки Самурай 1.3. Бих се зарадвал ако предложите сравнителни коментари между двете или предложите друг модел като алтернатива
    HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
    Audi A3 1.9 tdi
    Opel Frontera B 2.2i

  • #2
    До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

    Първоначално публикуван от altuning Преглед на мнение
    Дайхатсу Фероза 1.6 или Сузуки Самурай 1.3.
    Akо мислиш да го караш стандартно изпълнение, вземи Фероза!
    edoors.bg- Джаджи за врати и врати

    Коментар


    • #3
      До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

      Първоначално публикуван от altuning Преглед на мнение
      Здравейте, запален рибар съм и съм се навил да си купя малко проходимо и евтино джипче, понеже почти всеки път закъсвам с моята хондичка (сивик) някаде покрай водоемите и немога да достигна до желаните места . По размерите и цената (около 3500лв 94-96г.) съм се спрял на тези два модела: Дайхатсу Фероза 1.6 или Сузуки Самурай 1.3. Бих се зарадвал ако предложите сравнителни коментари между двете или предложите друг модел като алтернатива
      Има поне 10 подобни теми-рови и чети!
      Който мисли за последствията, не може да бъде храбър!
      Nissan Terano 2 2.7TDI 2001г. Дълга база

      Коментар


      • #4
        До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

        Щом е за риболов което и да вземеш няма да сгрешиш!

        Коментар


        • #5
          До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

          според мен витара е по добрия вариант.частите неса и скъпи а и има много на части.

          Коментар


          • #6
            До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

            да ама Витарите малко по скъпички ми се струват, 95-97 година с нормален волан за под 5000 не се намират, а мен не ми се дават толкова пари за джип, който ще карам 1 най много 2 дена в седмицата
            Иска ми се да е максимално здраво джипчето, че да не се налагат чести ремонти и да е добре проходимо, към външния вид нямам никакви претенции. За Ферозата добри работи чета по форумите и комай на нея ще се спра, комай най притеснителното при нея е намирането на части при евентуална повреда и все още се чудя
            HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
            Audi A3 1.9 tdi
            Opel Frontera B 2.2i

            Коментар


            • #7
              До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

              Според мен, Ферозата е твоят джип. Мощен колкото трябва, проходим,непретенциозен и изключително здрав като ходова част и мотор. Единственият сериозен проблем според мен е, че много им гният шаситата в задната част, особено тези от Австрия и Германия. Това е най-важното нещо, което трябва да гледаш при купуване, освен редовните неща!
              Колкото до резервните части, не са толкова проблемни , колкото си мислиш. До сега, каквото съм потърсил, съм намирал и цените не са по-високи от тези за Сузуки. Филтри, ремъци, кабели, капачки, ролки, амове...
              Дори предно външно каре намерих за 80 лв.
              Множе да се каже , че няма ламарини (калници и т.н.) , но на части има доста Ферози.
              Тук, подобни теми обикновено прерастват в спорове между почитателите на тази или онази марка, но това е моето мнение, макар и малко пристрастно.
              Преди да си купя Ферозата и аз търсех Витара , но сега мога да кажа, че никога няма да я сменя.
              Изборът все пак е твой личен.
              Поздрави и успех!

              ПП: Днес изкоренявах дървета и дърпах коренища на вилата с нея...
              Последно редактирано от TigerHunter; 29-04-10, 18:59.
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #8
                До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

                Няма да те навивам,ама аз съм много доволен от Феро.И това за частите-КОЙ ти го каза??
                Скачай в отбора,няма да сгрешиш!
                088пет722пет99
                http://www.hydropompi.com/

                Коментар


                • #9
                  До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

                  Ако се понапънеш да поизбираш и случиш на някоя която не е прогнила отвътре и позамазана отвън ще случиш. Лошото е че ако шасито ти е изгнило или трябхва сериозно да се потрудиш или трябва да я водиш на дядо поп да я опеят. Другото е, че няма никакви ламарини а тия дет са по моргите не мисля че са сполучливи варианти за ползване на ламарини. Трябва да се преправя самостоятелно ако се наложи нещо. Ти щом си казал, че не те притеснява вънщния вид тогава и да се наложи нещо ще я оправите с подръчни матеряли.
                  Двигателя и ходовата част хем е здрава хем е проста хем се намират чаркове. Болтовете се гресират и ако го правиш маи изкарвали во веки.
                  Та гледаи много шасито, наври се отдолу отвътре отвън отвсякъде го гледай. Където е помпата гние, кадето са захватите на ресорите.
                  Виж дали работи на раздатката, хъбовете дали включват и изключват, може виското да видиш дали ще завърти като загрее.
                  Усмех

                  Коментар


                  • #10
                    До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

                    благодаря за мненията, те още по силно ме навиха за Фероза. Сега ми остава проблема да намеря запазена такава за добри пари, ще ми се да е 95-97 година, забелязах че от 95-та имат малко по различна маска отпреде и предполагам, че по може да не са угнили отдолу(все пак що годе по нова година) Също така видях, че имат различни модификации - EL, EL2, Traumbochzeit, SX-Plus, Limited, SE и др. Тези модификации имат ли някаква съществена разлика по между си или са по скоро заради козметични елементи? предварително благодаря
                    HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
                    Audi A3 1.9 tdi
                    Opel Frontera B 2.2i

                    Коментар


                    • #11
                      До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

                      Моята е 96 ма и смених шасито с едно от 92-ра. Туи преди 3 години. Прави си сметка има ли гаранция. Всъшност дали е изгнило зависи къдеи как е карана а не на колко години е. Моята освен това е от южна италия. Демек слънце, дюни и както си мисля солена морска вода под гумите.
                      А филама с шасито е много трудоемък и изисква много оборудване. Така, че внимателската.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

                        Вчера пробвах една фероза, беше страшно лъскава на снимките в интернет и цената и не беше лоша - 3600 и реших да отида да я проверя. Ей страшни мошеници има сред тия вносители на стари автомобили да знаете. Беше цялата боядисана, отдолу всичко беше замазано с нещо като катран та да не се видят ръждите, радиатора го видях зеленясал и го питах тече ли, той разбира се каза че е абсурдно да тече, ама като му отворих капачката бече празен. Разбира се автомобилът беше каран от един собствен на предсмъртна възраст от австрия, километражът им е до 99 999 и на този показваше 03 124 и ония полуидиот ми твърдеше, че е на 103 124км, а то вътре интериора беше доста зле, седалките накъсани отстрани, лостовете бяха изядени наполовина, тавана на полвина липсваше и му казах само да надникне в моята хонда която е на 200 000км и да сравни и да спре да говори глупости, та тоя джип беше смлян от каране имаше сигурно 400 000км. и нищо не излезе така както е публикувано в интернет - годината бе6е 93 вместо 94та, нямаше централно, нямаше и АБС както пише в обявата, и цената беше 4000 а не 3600 както пишеше в обявата. Въобще съм доста разочарован и това е вече третата фероза която пробвам и която не е в добро състояние, а парите им не са малко. Ако имате някои познати които продават нещо прилично, ще се радвам да ми пишете
                        HONDA Civic 1.5 vtec D15Z3
                        Audi A3 1.9 tdi
                        Opel Frontera B 2.2i

                        Коментар


                        • #13
                          До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

                          Как може да има такива хора, измет, отаиката на човечеството. Да се издържат с лажи и измами, и ако го питаш "туи що е скапано" ще ти каже "бе аз не разбирам така я зех мислеш, че е върха, измамили са ме".
                          Нещасници.
                          Надявам се, че ще попаднеш на свасна коал, поне знаеш кво да гледаш.

                          Коментар


                          • #14
                            До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

                            Колега, съветвам те да погледнеш обявите тук, във форума. Тук нямаме навика да се лъжем за състоянието на колите. Мисля, че имаше поне 2-3 Ферози за продан.
                            Може и да не са перфектни , но поне ще знаеш на какъв хал са.
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Daihatsu Feroza или Suzuki Samurai

                              Koлега, погледни тази:

                              http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=90230

                              Писах си с човека, каза, че 3300 е минимума. Не отидох да я видя, само защото е в Русе. Поздрави!
                              edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X