Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на телевизор към компютър

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Свързване на телевизор към компютър

    Преди години ми замина A/V входа от включването на PC - то към телевизора. Така, че умната.

    Коментар


    • #17
      До: Свързване на телевизор към компютър

      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Digital Video Input т.е. вход...
      Не е точно вход...

      Иначе по темата.
      Връзката може да е по S-video, композит видео или през VGA изхода (RGB). Трябва да се види с какви сигнали работи през скарта тоя модел ТВ. Някои телевизори поддържат S-video през тоя конектор. Също така дали има RGB вход. Като качество на изображението от наличните варианти се подреждат - композит, S-video, RGB. Варианта RGB е най-сложен за изпълнение - трябва да се прави кабел. Също така трябва допълнителен софтуер за управление на видео картата, за да изкара съответстващата на PAL TV резолюция и честота. Подходящ е PowerStrip.

      Няколко думи за безопастността. Ако се ползва кабелна телевизия, задължително да се сложи галваничен разделител м/у кабеларката и антенния вход на ТВ. Компютърът да е включен в занулаен контакт. Първо се свързват интерфейсните кабели, след това захранващите. Изключват се по обратния ред.
      Последно редактирано от ittso; 27-04-10, 00:22.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #18
        До: Свързване на телевизор към компютър

        Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
        Digital Video Input т.е. вход... Ако картата няма изход за цифрово видео, не можеш да пуснеш такъв сигнал от нея на никакъв телевизор. Само през Svideo със съответните настройки. Не беше нещо сложно, поне при Nvidia, само дето резултата не ме изкефи особено и си купих свестен монитор.
        Имал съм такава карта. Има почти всякакви TV-out-и, поне моята имаше. Върви си и с кабелите за това.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • #19
          До: Свързване на телевизор към компютър

          Пък на кутията на моята карта си пишеше точно Digital Video Input ....
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #20
            До: Свързване на телевизор към компютър

            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
            Пък на кутията на моята карта си пишеше точно Digital Video Input ....

            Щото имаш и "Video In", вероятно. Тоест, можеш да вземеш сигнал от телевизора и да си го гледаш/записваш/редактираш и прочие, на компа. Едно от ATI-тата ми имаше и такова.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • #21
              До: Свързване на телевизор към компютър

              Единствения проблем да се свържат компютър и телевизор в един контакт е ако захранването на компютъра не работи коректно, т.е ако има пулсации ще се видят като снежинки на телевизора. То всъщност при всякакви хлабави връзки в инсталацията ще е такъв резултата.

              Коментар


              • #22
                До: Свързване на телевизор към компютър

                Първоначално публикуван от kikinhio Преглед на мнение
                Телевизорът ми е SAMSUNG модел CW-21Z453N. Като вход има евробукса и лалета (чинч). Свързах компютъра с телевизора посредством кабел (едната страна евробукса, а другата за VGA изхода на видео картата). Като втори монитор ми изписва 2.RADEON X700 Series Secondary [Defaut TV] . Пробвах чрез всички възможни настройки но уви. Нестава. Някаде нещо бъркам или просто телевизорът ми не подържа такава екстра.
                От страната на ТВ може да е през скарта или чинчовете, но от страната на видеокартата трябва да е през S-video out. Някои даже са ти обяснили как.

                Коментар


                • #23
                  До: Свързване на телевизор към компютър

                  Така е както казвате, ама не винаги става. Аз от моя лаптоп през SVideo буксата подавам сигнал към телевизора на чинчовите.Да ама не, На телевизор Самсунг вичко си тръгва, обаче на LG неще и неще.
                  -------Honda CR-V 128к.с.--------
                  "Нищо не е толкова лошо, колкото изглежда !"

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X