Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпане на гуми с азот?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помпане на гуми с азот?

    днес ми предложиха за по 2 лева на гума да ми ги напълнят азот, вместо с въздух ?? това за какъв дявол се прави, какви са плюсовете и минусите

  • #2
    Re: гуми с азот

    Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
    това за какъв дявол се прави
    Ами ти го каза: "за по 2 лева на гума" ...
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #3
      Re: гуми с азот

      е добре де все някакъв смисъл трябва да има , за да го предлагат така настойчиво?

      Коментар


      • #4
        Re: гуми с азот

        Твърди се че се постигало по-голяма икономия, щот вътрешното триене между молекулите на азота било по-ниско , а също така не се влияело налягането от температурата на околния въздух и скоростта на движение/загряване на гумата...Голфаджийска работа ако питаш мен
        Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

        Коментар


        • #5
          Re: гуми с азот

          Мислая че топлинното разширение на азота е по-малко и не се отделя конденз, но не съм сигурен

          Коментар


          • #6
            Re: гуми с азот

            НЕ СЕ нагрявала гумите. практикуват го ''КАМИОНИТЕ"".
            Иван Дочев-ТЛК 73,4.2l-0888713925

            Коментар


            • #7
              Re: гуми с азот

              Първоначално публикуван от borko73 Преглед на мнение
              е добре де все някакъв смисъл трябва да има , за да го предлагат така настойчиво?
              Е за тебе 8 лева на кола да не би да са лишени от смисъл?
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #8
                Re: гуми с азот

                ясно, добре че си останах с въздуха значи аз им казах че ще питам във форума

                Коментар


                • #9
                  Re: гуми с азот

                  имаше и друго освен свиването и разширяването на въъздуха/ не че в него няма 98% азот де/......водата кондензира и един вид "работи" гумата от вътре.Общо взето пълни глупости - може и да е добре за лабораторни условия или състезания,ама не и за нашите.......та цялата работа е за 2% азот,щипка гъзария и червени капачки
                  IF YOU DON'T KNOW,DON'T GO

                  Коментар


                  • #10
                    Re: гуми с азот

                    ...Жълти бре...червените са демоде
                    Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: гуми с азот

                      Азота би следвало да е по неутрален към състава на гумите това едно и второ при промяна на външната температура влиянието върху гумите може би е по-малко... Така съм чувал но нямам нито теоретична нито практична яснота по въпроса...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Re: гуми с азот

                        До колкото си спомням азота беше 78% от състава на въздуха, но дори и при такъв процент мисля, че няма причина да се набутваме по 2лв на гума и после да ги спадаме в първото блато.
                        http://ftp.domainbg.com/ymk/1/11.jpg

                        Коментар


                        • #13
                          Re: гуми с азот

                          Някъде из форума бях писъл но хайде пак!
                          1. Азота има по голяма молекула и не инфилтрира през гумата - демек налягането в гумата не спада много продължително време (това е за мързеливи като мен дето не искат да припомпват).
                          2. В сравнение с атмосферният въздух азота има напрово нулево температурно разширение което е особенно важно през топлите летни дни при високи скорости, голям товар и силно нагорещен асфалт (пробвано лично нееднократно).
                          3. Практически азота не е агресивен към алуминия и дори го предпазва (това е за тези с алуминиевите джанти)

                          От доста години лятото използвам азот както в бившите си леки коли така и в джиповете доволен съм от резултата и смятам да продължавам.

                          Цялата история с азота разбира се няма никакъв смисал ако предвиждаш по време на карането да спадаш гуми. Също така се обезсмисля ако допомпваш с азот. Истината е да се помпа там където преди това вакумират гумите.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: гуми с азот

                            Вие ми изкарахте акъла бе. Сигурно аз съм последния балък в тоя форум, който не отчита явления от четвъртия знак на кво да е ...
                            Или ви кефи да ви ебават? За по два кинта на разклащане? Предполагам, че при желание може да се измисли няква полезност и на сините лампи на плювалките на чистачките, и на мигащите капачки на вентилите. Ама трябва ли?

                            Коментар


                            • #15
                              Re: гуми с азот

                              А, за мигащите капачки на винтилите не си прав - те правят автомобила по-лесно забележим, следователно допринасят за пасивната безопасност
                              Веднъж влюбен в американски автомобил след време с ужас установяваш че всичко най-прекрасно на този свят е или неикономично, или неекологично, или не се побира в гаража.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X