Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпане на гуми с азот?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Помпане на гуми с азот?

    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
    ..Поразчовърках темата до толкова, доколкото ми беше любопитно дали пълненето с азот би намалило промяната в налягането спрямо температурата. Явно не би. Но пък като ще имам бутилка с азот, що да не пробвам?
    ......Зелени капачки за гумите ли трябва да търся след това?
    Ти си по сметките. Виждал съм запалена гума, но не вярвам в основата да е кислорода или другите смеси. Виждал съм и много посинели амортисьори, но не и от пълнените с азот. И сега май всичките са ми такива, ма при тез асфалтови магистрали и бдителност за насрещно движение, може да ги редуцирам постепенно. Лошото е, че изкарват по- длъжко.
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • #92
      От: Помпане на гуми с азот?

      Гумите на самолетите се помпят с азот защото са подложени на много големи температурни разлики. Горе където летят по няколко часа на височина от около 10 000м температурата си е доста ниска - примерно минус 40 -50 целзиеви градуса. Като кацнат и изключим временното загряване при самото кацане, на някои летища температурата е понякога 40 целзиеви градуса. Освен това с азот се помпят гумите на Формула 1 поради необходимостта от по-постоянно представяне по време на състезанието. Да се помпят гумите на ежедневно употребяваните автомобили е неоправдана глезотия, както и продължителната дискусия по темата.
      Глупости вършат умните хора, за останалите това е ежедневие.

      Пияният е винаги по-щедър от трезвеният... питайте катаджиите...

      Коментар


      • #93
        От: Помпане на гуми с азот?

        Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
        ...Не ме питай що 80/20.
        То е ясно бре - 80% от бирата се изпива от 20% от хората!
        "Смъртта е по-лека от перо, Дългът е тежък като планина" - Мейджи, император на Япония

        2007' Jeep Cherokee KJ 2,8 CRD

        Коментар


        • #94
          От: Помпане на гуми с азот?

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Има и n, има и m, има и Z.....
          Е, де! И трите заедно ги няма никъде. Или едното, или другото.

          Парче лед на джантата и конденз в гумата са, ама съвсем различни неща, slow... за самолети, Ф1 и летящи чинии важат други едни формули.
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #95
            От: Помпане на гуми с азот?

            Азота си е за хора и МПСта дето си карат предимно в градска среда.Понякога в гората ми се налага да спускам и помпам атмосфери през разни кални отсечки с коловози и за там гуми с азот не виждам каква работа ще вършат.Бивши колеги дограмисти си караха камионетките за стъклопакети с напомпани с азот гуми и много хвалеха тази технология като товароносимост и никакви претенции в сезоните и при постоянно каране ,но дотам,така че си е до предназначение,но не е за извън пътя!
            Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

            Коментар


            • #96
              От: Помпане на гуми с азот?

              Първоначално публикуван от Сианга Преглед на мнение
              Гумите на самолетите се помпят с азот защото са подложени на много големи температурни разлики. Горе където летят по няколко часа на височина от около 10 000м температурата си е доста ниска - примерно минус 40 -50 целзиеви градуса. Като кацнат и изключим временното загряване при самото кацане, на някои летища температурата е понякога 40 целзиеви градуса.
              Ако визираш проблем с наляганията, не е това. Кислорода и влагата са им проблем, а вече и CO2-то се превръща в такъв. За налягането им е никакъв проблема да направат система, която да ги държи на номинал постоянно.
              Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

              Коментар


              • #97
                От: Помпане на гуми с азот?

                Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                ...вече и CO2-то се превръща в такъв
                За това ще почакаме. Ако и да се е увеличил с 30% за последните 30 години, все едно е под 0.04%

                А в авиацията просто обожават допълнителните "системи".

                Коментар


                • #98
                  От: Помпане на гуми с азот?

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  А в авиацията просто обожават допълнителните "системи".
                  Системи за следене на налягането някои и сега имат, та явно им е важно. Ако им е било екзистенциално нужно, технически не е проблем, независимо какво обожават и какво не. 90% от възлите и без друго си ги има всеки самолет.

                  Kолкото до CO2-то, при температури -50 че и надолу, сигурен ли си че не може да е проблем? Вярно че парциалното му налягане е никакво, ама според разни писания, на които попадам, 5% разлика нагоре в налягането на гумите на голям самолет води до доста сериозно натоварване на шасито и скъсяване на живота му.
                  Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                  Коментар


                  • #99
                    От: Помпане на гуми с азот?

                    Скромният ми опит:
                    -напомпах зимните гуми с азот/ нямам втори комплект джанти/ миналия сезон.
                    -разлика не можах да направя в поведението на колата.
                    -в интерес на истината два три пъти проверявах налагането нямаше промяна.

                    -летните не са с азот, разлика в налагането не съм забелязал. Проверявам го преди по дълъг път, колата стой в гараж с постоянна температура.

                    След като изчетох темата с интерес и добавя скромния си опит мисля ,че това упражнение поне в моя случай е излишно.
                    Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                    GSM +359 895 236 182

                    А Rhf +

                    Коментар


                    • От: Помпане на гуми с азот?

                      И аз да задам един тъп въпрос. Предвид споменаването на Формула -1 в темата и въпроса за гумите.
                      Някой знае ли гумите във Формула -1 дали се балансират и ако да - как ?

                      Коментар


                      • От: Помпане на гуми с азот?

                        Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                        И аз да задам един тъп въпрос. Предвид споменаването на Формула -1 в темата и въпроса за гумите.
                        Някой знае ли гумите във Формула -1 дали се балансират и ако да - как ?
                        Встрани от съществото на въпроса..
                        Преди време имах възможността да взема в ръце задна гума с джанта от Ф1.
                        Напънах се да я вдигна...
                        Уви, напъна беше силно излишен - все едно, че беше от стиропор.


                        Това нищо не значи, де, просто споделям. Аз не съм бабанка, и една гума от паджерото с джантата ми изглежда като тежка, ако това е критерий.

                        Коментар


                        • От: Помпане на гуми с азот?

                          Първоначално публикуван от alex052 Преглед на мнение
                          Скромният ми опит:
                          -напомпах зимните гуми с азот/ нямам втори комплект джанти/ миналия сезон.
                          -разлика не можах да направя в поведението на колата.
                          -в интерес на истината два три пъти проверявах налагането нямаше промяна.

                          -летните не са с азот, разлика в налагането не съм забелязал. Проверявам го преди по дълъг път, колата стой в гараж с постоянна температура.

                          След като изчетох темата с интерес и добавя скромния си опит мисля ,че това упражнение поне в моя случай е излишно.
                          Приблизително колко км. караш на сезон?
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Помпане на гуми с азот?

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            Приблизително колко км. караш на сезон?
                            В случая с азота около 28 000 км. Карам алфа 159 с размер на гумите 205/60/16
                            Няма невъзможни неща,има просто недостатъчно финансиране.....
                            GSM +359 895 236 182

                            А Rhf +

                            Коментар


                            • От: Помпане на гуми с азот?

                              Освен различните марки гуми да се дъжат различно,
                              досега не са се нуждаели от донапомпване единствено гумите с азот които наблюдавам, това е и главното му предимство (спаднала гума може да увеличи разхода гориво над 10%)
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Помпане на гуми с азот?

                                Летните ми гуми са вече на около 30х.км втори сезон (карам ги от Март до Декември)... Пълни с обикновен варненски въздух...
                                До момента съм помпвал само едната гума, след лепенето и защото 'хванах' винт по пътя...
                                Налягането не мърда... Т.е. не мърда повече от обичайното за променена температура - лятото в пека се качва до 2.6-2.7, а сега при по-хладното сутрин е малко недонапомпана на 2.4, но като тръгнеш и се позагрее, веднага си влиза в нормалните 2.5Атм...
                                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X