Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помпане на гуми с азот?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: гуми с азот

    Аз съм малограмотен, не успях да прочета хубаво рекламата.
    Значи вече да не вярвам на химията и физиката? Ми, добре.
    Пак да запитам. Кое колко процента е във въздуха? Какво е парциално налягане? Колко е топлоемкостта на различните газове във въздуха? Как налягането им зависи от температурата? Колко? Колко е съдържанието на вода и други газове замърсители в промишления сгъстен азот?
    Що не си возите по една тубичка компресия? Ще спестявате по два лева на гума. Иначе победата на маркетинга над здравия разум ще бъде окончателна.

    Коментар


    • #32
      Re: гуми с азот

      Ейй като гледам колко е писано по темата и си мисля:
      Добре че карам с обеднен Азот, та съм между мненията
      LZ1HKW
      Реглаж на преден и заден мост
      My Jeep is not an SUV ..... your SUV is not a Jeep

      Коментар


      • #33
        Re: гуми с азот

        С азот помпим гумите на камионите и по-точно на регенерата за да не позволява прегряване и после БУУМ

        Коментар


        • #34
          Re: гуми с азот

          добре де, една нормална "джипова" гума може да се кара с налягане до 3-4 атмосфери... Да речем, че нормалноподдържаме в студените гуми 2.5атм, а налягането при дълго каране със 100-140кмч се вдига с 0.8атм, както е измерил колегата... значи гумите се донапомпват сами до 3.3атм... супер! на хубав път гумите ще са ни по-твърди /икономия на гориво, стабилност в завой/, а на офроуд или разбит път ще са по-меки, защото караме бавно /по-мека возия, по-добро сцепление/!!!

          за мен /евентуалното/ предимство на азота е в предпазването на каучука и джантата от агресивния кислород /21% съдържание в атмосферата/... обаче колко години ще караме с едни гуми??? аз лично си купувам нови и ги карам не повече от 4-5 години, дори да са в добро състояние и 50% грайфер, вече не са като новите... т.е. няма смисъл да ги пазима чак толкова...

          а защо не се помпат с Хелий? - ще имаме още един плюс - олекотяване на джипа...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            Re: гуми с азот

            а защо не се помпат с Хелий? - ще имаме още един плюс - олекотяване на джипа...
            Защото Тедо,хелия има свойството да се просмуква през най-микроскопичните пори на материите и на практика"бяга"навън.Постоянно ще трябва да припомпваш.Това е основен проблем на балоните с Хелий,затова си носят сгъстен в бутилки,за резерв...
            0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

            Коментар


            • #36
              Re: Помпане на гуми с азот?

              Със 3.3 атмосфери сцеплението е много лошо.

              Коментар


              • #37
                Re: Помпане на гуми с азот?

                Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                Със 3.3 атмосфери сцеплението е много лошо.
                на магистралата е напълно достатъчно...
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #38
                  Re: Помпане на гуми с азот?

                  За икономия на гориво може да е добре но джипа започва да подскача.

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Помпане на гуми с азот?

                    Хелият не го държи нищо. Той бяга и през стъклото. От запоена ампула, без кран. Вярно че нищо не минава като през дупка. Има един екзотичен резонансен преход. От едната страна на стъклото се лепва хелиево ядро, а от другата за сметка на разни квантови фокуси след време излита същата конфигурация от два протона. Един хелиев атом е избягал.

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Помпане на гуми с азот?

                      Относно азота и специално за Стефан направих една малка справка
                      1. Произвежданият в огромно количество от Кремиковци промишлен азот е с чистота 99.999 (леле, че е мръсен)
                      2. Стоиност на една бутилка 6куб.м. (приблизителна в зависимост от конюнктурата) около 10лв. (пък и толкова скъп)

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Помпане на гуми с азот?

                        от как се пръкна Азота като средство за помпане все съм снего до ден днешен. Не донапомпвам никога защото не се налага...преди това в въздух като бях мине не мине хаиде на помпата. Незнам защо Стефан недоволства от азота ???
                        S klase Mercedes V6, 3200cc, 204 к.с., 500 Нм.
                        или както е казал чипа: 240 к.с., 650 Нм.
                        пауър та пауър...пистолетен изстрел :lol:

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Помпане на гуми с азот?

                          Ами за да се прави на интересен.
                          "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Помпане на гуми с азот?

                            той май не баш за азота недоволства, има проблем с възприемането на "съвременните маркетингови похвати". та няма как, малцина искат да знаят и могат, другите ползват, консумират, това е изкуствено създаденото общество на западната цивилизация

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Помпане на гуми с азот?

                              От много-много години не ми е нужно да се правя на каквото и да било.
                              Очаквам някой смислен довод в полза на азота. Това че е по-скъпо и значи гъзарско го разбрах. Нещо друго?

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Помпане на гуми с азот?

                                със азота гумата става полека така ми го обясни гумаджията
                                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X