Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е закачил Българското знаме?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Кой е закачил Българското знаме?

    Ти имаш ли някъде развято българското знаме?

    Въпроса е към всеки който е прочел това...

  • #2
    Re: Азис ще "ражда"...

    Както и да ви звучи, знамето ни е в сърцата! Тези за които се отнася ще ме разберат.
    Въпроса е хубав. Определено. Ама айде да проверяваш друг път. Първо да се "събудят" повече хора. В смисъл, че сега ги жегна!!!

    Коментар


    • #3
      Re: Азис ще "ражда"...

      Първоначално публикуван от Ц. Кръстев Преглед на мнение
      В смисъл, че сега ги жегна!!!
      Кои...
      Кажи кои съм жегнал, че да взема и да ги и изпържа...
      Ти не си ли българин?
      Къде си развял твоето българско знаме?..

      Коментар


      • #4
        Re: Азис ще "ражда"...

        Къв е пък тоя показен патриотизъм? Ние да не сме официална институция? Тая работа избива на "кой не скача е червен".

        Е, аз никъде не вея никво знаме.

        Пък срещу Васко има желязно противодействие - спиране на кабелната телевизия вкъщи и изключване на радиото. Ако го направите, ще видите колко още простотии ще филтрирате и как светът ще стане едно по-хубаво място ;-)

        Коментар


        • #5
          Re: Азис ще "ражда"...

          Аз да кажа ли за знамето.Пред къщата ми е.Постоянно.Даже и по
          пътя понякота.....Нали се сещаш как доведох отбора.Е сматам да продължавам.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • #6
            Re: Азис ще "ражда"...

            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение

            Е, аз никъде не вея никво знаме.
            Защо?
            Не ти ли харесва тази държава?
            Остави празните приказки, "страната ми харесва, ама държавата - не и ала, бала, дрън,дрън"?

            Защо нямаш никъде флаг, след като си мъж в пълнолетие, от времето на хан Кубрат, всеки нормален мъж е държал в къщи кон, седло, меч и т.н., сега гримове ли държим в мъжките стаи?

            Коментар


            • #7
              Re: Азис ще "ражда"...

              Ми, щото твърде често показността е обратно пропорционална на искреността. Не визирам теб, та да не вземеш да се доказваш. Патриотите се познават по делата, а не по парадирането.

              Айде ся и ние като американците. На всеки кол - знаме.

              Чл. 167 от Конституциат на РБ гласи:
              Редът, по който се полага държавният печат и се издига националното знаме, се определя със закон.

              ЗАКОН ЗА ДЪРЖАВНИЯ ПЕЧАТ И НАЦИОНАЛНОТО ЗНАМЕ НА РЕПУБЛИКА БЪЛГАРИЯ

              Чл. 16. (1) Националното знаме на Република България е постоянно издигнато на:
              1. сградите, където се осъществява основната дейност на Народното събрание, на Президентството, на министерствата и другите държавни учреждения, на регионалните структури на министерствата и областните администрации, на Конституционния съд, на органите на съдебната власт, на Българската народна банка, на Българската национална телевизия, на Българското национално радио, на общините, районите и кметствата, както и на държавните и общинските училища;

              2. входните и изходните контролно-пропускателни и на митническите пунктове;

              3. пристанищата, железопътните гари и аерогарите.

              (2) (Изм. - ДВ, бр. 69 от 1999 г.) Националното знаме на Република България се издига временно на сградите, където се провеждат сесии на Народното събрание или заседания на общинските съвети, международни конференции или съвещания, общонационални или международни спортни и други състезания от национално значение - през времетраенето им.

              http://lex.bg/laws/ldoc.php?IDNA=2134401024

              Айде, нема нужда всеки строеж да вее знамето както напоследък. Това са сериозни неща и не трябва да се профанизират така.

              Коментар


              • #8
                Re: Азис ще "ражда"...

                Прав си, не се знае накъде ще духне вятъра и какво знаме ще се вее..
                Всъщност, може би затова българките са едни от най-красивите в света, след като никой не е надигал глава и не е развявал знаме, много семе се е изляло и е освежило генофонда...

                Коментар


                • #9
                  Re: Азис ще "ражда"...

                  Първо, това, че българките са едни от най-красивите е една идея по-правдиво от това, че сме най-умните след евреите.

                  Второ, в мирно време и вкъщи всеки може да вее знамена. Това абсолютно нищо не доказва. То и по морето е пълно с мутри с огромни златни кръстове по вратовете, ама нещо не мязат на много ревностни християни. Та, според мен, по-леко със символиката.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Азис ще "ражда"...

                    Принципно си прав, но в моята къща, крадец не влиза, а тя е единствената в Кюстендилски окръг със знаме на покрива...
                    Някаква странна формула, отвори си вратите, закачи знаме и гаранция, че няма да те доближат, може би мислят, че не си нормален и всъщност донякъде са прави, но не рискуват, защото " и пияния бяга от лудия, дето има знаме на покрива!"

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Азис ще "ражда"...

                      Имах в предвид, че провокираш хората. а колкото до мен, да имам знаме, пред къщата.

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Азис ще "ражда"...

                        Знаме и аз никъде не съм закачил нито имам такова намерение. Закачането на едно знаме някъде в общия случай не значи нищо... нищо повече от това че е закачено... Колкото до това кой колко е Българин знамето с нищо няма да промени, ще перифразирам - гледайте делата а не знамената... Че знаме в мирно време всеки може да окачи - най-много похвала да получи... не е като да го носи под дъжд от куршуми нали... И ако знамената значеха нещо то тогава САЩ трябва да са ни съкровен пример... В момента там на мода са щори за детски стаи с американското знаме... Аз предпочитам Българското знаме да се вее там където му е мястото и да възпитам детето си така че да прави възможното и по негово време да е така...
                        VPetrov.photography

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Кой е закачил Българското знаме...

                          Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                          Ти имаш ли някъде развято българското знаме?

                          Въпроса е към всеки който е прочел това...
                          На работа, в стаята сме четирима и имаме две знамена. И двете са нашите. Български!

                          На село на един висок кол също се вее нашия байряк! Българския! А в наше село вече има и "ингилизци", и е много модерно някои да слагат и нашето знаме, и на ЕС, че и на туземците - англичани.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Кой е закачил Българското знаме?

                            Редът и местата, за случаите когато националното знаме задължително трябва да е издигнато, са определени със закон. Оттам нататък всичко зависи от конкретната нагласа и разбиране за нещата на всеки от нас.
                            Лично за мен, всяко действие около знамето ни е свещенодействие и прекаляването девалвира сакралната му същност, а кичозни изцепки като щори с десен на знаме клонят към кощунство.
                            В моя дом разбира се има Българско знаме, то седи прибрано, прилежно почистено и скатано, вее се около националния ни празник и 24 май.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Кой е закачил Българското знаме?

                              Волк, на теб по-прилича една конска опашка да закачиш,
                              до трибагреника!!!
                              За идеята - пия....всичко!!!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X