Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Амортисьори за LJ 70

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Амортисьори за LJ 70

    Приятели,
    минах с ТЛК - то през "тресачка"/някаква машина за проверка на амортисьори/ и тя показа, че задните са за смяна. В Разград ми предлагат само Монро, но не знам дали ще станат, защото имам чувството, че джипът е повдигнат. Тези които са на него / и четирите/ са бели, с много букви и цифри и надпис made in USA, но без някаква марка. Казаха, че трябва да се сменят и пружините. Така ли е?
    "Специалисти" ми предлагат да сложа от трактор или комбайн, а в един руски сайт прочетох, че ставали от ГАЗ 24.
    Помогнете да взема правилното решение!

  • #2
    Ей така и не се намери някой да ми отговори как да разбера лифтован ли е този джип и дали с амортисьорите да сменям и пружините или само подходящи по степента на свиване и разпъване амортисьори?

    Коментар


    • #3
      Ако машината е правилно настроена, трюбва да и се вярва. Това за вибростенда.
      Задницата може да изглежда вирната, и например щото задните амортисьори клинят разтегнати, или предните пружини са смачкани, причини да искаш. Дали е лифтован не знам, намери описание на колата, в читавите има габаритни размери, в това число и с височините над пътя.
      Монро-то се оказа разочарование, от блъскането се чупят. Остават Ранчо и Кони, ако не те стряскат цените.
      От специалисторите с амортисьорите от Волга бягай с всички сили, и забрави пътя към тях. С тях можеш само да се пребиеш. Просто за по-весело каране извън пътя даже на УАЗовете слагат от ГАЗ-53, а тия предлагат от асфалтова кола ... Това са обикновени хидравлични амортисьори, като подгониш бързо по приличен черен път, на бабуните след 10 минути течността вътре просто ще кипне кавитационно, ще останеш изобщо без амортисьори, и просто ще се обърнеш.

      Коментар


      • #4
        И аз съм съгласен със Стефан . Монро-то особено отзад се кършат като сухи вейки - аз съм похабил 4 комплекта
        По-добре сложи Кони или нещо специализирано - ОМЕ например

        Коментар


        • #5
          Има и Билщайн, сигурно и други хубави ... Скъпи - скъпи, ама баш от окачването, спирачките и гумите най не си струва да се пести.
          Не успях одеве. Всички правят амортисьори за ТЛК, така че не е праблем да си избереш от каталозите. Първият показател е геометрията - дължината свити/разтеглени. Да, има още и ухо/ухо или щок/щок, това не си струва да го променяш. От там нататък има какви ли не показатели - по теглото на колата, максималните скорости, кротки или спортни, това не можеш да го мериш - каквото е казал производителя - това е.

          Коментар


          • #6
            на скоро питах при Руди в Долни Лозен...
            КОНИ - предни и задни комплект излизат към 600лв Само не знам дали са за оригинално окачване или за лифтовано... Моя е с 2" лифт...

            Дали е вдигнат джипа може да се каже ако пратиш една снимка...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              Четох при братята руснаци, че разстоянието между тампона и мястото, където опира в шасито, трябва да бъде най - малко 8 - 10 см. Ако е по - малко, то пружините са отслабнали и трябва да се сменят. Това така ли е? И освен това, пружините и амортисьорите може би трябва да са от един производител, за да бъдат с еднакви характеристики?

              Коментар


              • #8
                Принципно е така , НО ... на практика Кони можеш да сложиш и на лифтовано окачване , стига да не си прекалил с лифта

                Коментар


                • #9
                  Пружината, или там ресора, и амортисьора трябва да са с еднакви енергетически характеристики, все едно кой е производителя. Значи колкото енергия запасява едното при удара от пътя, толкова и другото. Нали работят едно срещу друго, трябва да са еднакви. Иначе ще се борят, и дори да не те изхвърлят от пътя, нещо ще се счупи.
                  А разстоянието от моста до тампона на пода е примерно така: Амортисьора има "ход на отбоя", значи разтеглен до край, и примерно още сантиметър. Същото на свиване, после буталото наистина удря твърдо в края на цилиндъра. Допустимо, ама лошо. Тампона също се свива от удар, примерно 2 сантиметра ако е голям колкото юмрук. И като знаеш колко е дължината на свития до край амортисьор, и колко е голям тампона, и имаш рулетка, и край с тоя висящ като дамоклиев меч въпрос.

                  Коментар


                  • #10
                    току-що установих, че окачването IRONMAN е идеално за превозване на батерии... със 700кг в багажника вози перфектно
                    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                    Коментар


                    • #11
                      Като си говорим за окачвания, ето как изглежда УАЗ натоварен с малко над 1200кг + пълното си оборудване и допълнителния резервоар с 120 литра в него:



                      Ресьорите са стандартните (по около 85 лв броя), пружините също, те са по около 25 лева едната. След подобни преживявания няма и следа от умора, машината се експлоатира или само за оффроуд или за такива изпитания като по-горе
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        как "без умора" - виж, че е почервенял от зор!?
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Така или иначе, ми се иска сега на състезанието в София да му хвърлите един поглед / ако е възможно разбира се/. Само че, как ще Ви открия?

                          Коментар


                          • #14
                            През зимата ми се е налагало даходя за дърва в гората с бившия ми джип ГАЗ 69 /текезесарка/. Събираше по около 1,5 м3. Не знам колко тежи това, но изглеждаше като горния УАЗ и вървеше като танк през снега. Всичко по него си беше щатно/окачването де/.

                            Коментар


                            • #15
                              Ами ... като видиш това :




                              Значи и аз съм някъде наоколо

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X