Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: какъв камион да си взема?

    Обоснови се,защо мислиш,че с употребата на руските таралясници ще се стигне до срив?!
    Те са необходим минимум за започване на някаква работа и натрупване на достатъчно капитал,за да може след време,при промяна в законите и условията,да се купи някаква подходяща техника,за каквато споменаваш.За сега нещата стоят така и руските многоцелеви машини се ползват.Когато дойде ден да не могат да се ползват, поне ще има с какво да се купи друга техника.Съгласи се,че не е много рентабилно,да се купи скъпа специализирана машина сега,която да ти върши същата работа като стар и евтин руски камион,на почти същата цена но с разликата,че с камиона можеш да превозваш и други товари,а със специализираната машина едва ли.Сам повдигна въпроса за нестабилността на пазарите у нас и несигурността в работата...и мисля че си се изразил по-добре отколкото аз бих могъл,и в случая сме на едно мнение:
    Мнение на sek.1
    Тука опираме до кониоктура на пазара . Ниската цена на добиваната дървесина (основно за огрев) предполага и ниска цена за превоза и от там и практическа невъзможност да се поддържа в добро техническо състояние западен камион.
    Абсолютно съм съгласен - това е вярно и точно на място.
    Както е и вярно по-горното мнение, че работата е много несигурна защото нормативната уредба постоянно се променя.
    Има и трети фактор - и то е, че тази работа се върши с малко вложени пари (заради горните две).
    Виж,да се мисли за бъдещето и в оказаната от теб посока,е един добър съвет за хората в този бранш–от това мислене зависи дали ще има "голям срив" за някои фирми/хора или големи печалби за други.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: какъв камион да си взема?

      Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
      Що ли ми се струва,че се изказваш неподготвен?
      Грешката е моя, не по паспорт а от опита на горското е информацията за 60 000 до 80 000 км. Това е следствие от малката мощност на двигатела и работата на крана.

      Коментар


      • От: какъв камион да си взема?

        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
        Обоснови се,защо мислиш,че с употребата на руските таралясници ще се стигне до срив?!
        Те са необходим минимум за започване на някаква работа и натрупване на достатъчно капитал,за да може след време,при промяна в законите и условията,да се купи някаква подходяща техника,за каквато споменаваш...
        1. Защото цената на горивото расте - а те не са особено икономични
        2. Защото феновете на камион с несинхронизирана кутия и без серво намаляват, подготвени шофьори има все по-малко, заплатите растат, а работата в чужбина вече е по-достъпна.
        3. Защото тенденцията е към затягане на ГТП и изобщо към затягане на контрола.
        4. Защото частите за стари руски машини все някога ще намалеят - просто когато са твърде евтини, а парка намалява - търговците няма да имат интерес към тях...
        Ако някой успее да генерира капитал с руска техника - искам да го видя и да му стисна ръката... сигурно ще е първия.
        Капитал за нова техника - когато му дойде времето - ще има от банки и от фондове - така както е навсякъде по света във всеки бизнес.

        Не казвам хорта да се юрват да купуват амортизирани форуърдери днес - просто е хубаво да се мисли в тази посока.

        Твърдението, че тази техника става само за гола сеч ме изненадва. Или аз не разбирам термина или колегата не познава възможностите на техниката...или бърка харвестер (машината, която носи режеща глава) и форуърдер (машината която извозва трупите)...

        Тази машина - четириосна с чупеща се рама и голям ход на окачването, влиза НАВСЯКЪДЕ - с път и без път, преодолява наклони за които камиона може само да мечтае, и се ползва основно при селективна сеч. Най-често - машините се оборудват с вериги и могат да газят наистина през всичко.

        Форуърдери са това: http://www.youtube.com/watch?v=TgzgX...eature=channel и http://www.youtube.com/watch?v=NhZtL...eature=related


        А харвестер е ето това: http://www.youtube.com/watch?v=WUUxU...eature=related


        А за голата сеч си има други машини - дават ги по Дискавъри всяка вечер. Разбира се - форуърдер и харвестер могат да се използват и при нея, но не за това са проектирани. Главната им идея е да се намали риска от инциденти и да се вдигне производителността при ВСЯКАКВА сеч...
        Ако аз не разбирам термина - коригирайте ме...
        Последно редактирано от vlageo; 25-06-10, 13:29.

        Коментар


        • От: какъв камион да си взема?

          Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
          1. Защото цената на горивото расте - а те не са особено икономични
          2. Защото феновете на камион с несинхронизирана кутия и без серво намаляват, подготвени шофьори има все по-малко, заплатите растат, а работата в чужбина вече е по-достъпна.
          3. Защото тенденцията е към затягане на ГТП и изобщо към затягане на контрола.
          4. Защото частите за стари руски машини все някога ще намалеят - просто когато са твърде евтини, а парка намалява - търговците няма да имат интерес към тях...
          Ако някой успее да генерира капитал с руска техника - искам да го видя и да му стисна ръката... сигурно ще е първия.
          Капитал за нова техника - когато му дойде времето - ще има от банки и от фондове - така както е навсякъде по света във всеки бизнес.

          Не казвам хорта да се юрват да купуват амортизирани форуърдери днес - просто е хубаво да се мисли в тази посока.

          Твърдението, че тази техника става само за гола сеч ме изненадва. Или аз не разбирам термина или колегата не познава възможностите на техниката...или бърка харвестер (машината, която носи режеща глава) и форуърдер (машината която извозва трупите)...

          Тази машина - четириосна с чупеща се рама и голям ход на окачването, влиза НАВСЯКЪДЕ - с път и без път, преодолява наклони за които камиона може само да мечтае, и се ползва основно при селективна сеч. Най-често - машините се оборудват с вериги и могат да газят наистина през всичко.

          Форуърдери са това: http://www.youtube.com/watch?v=TgzgX...eature=channel и http://www.youtube.com/watch?v=NhZtL...eature=related


          А харвестер е ето това: http://www.youtube.com/watch?v=WUUxU...eature=related


          А за голата сеч си има други машини - дават ги по Дискавъри всяка вечер. Разбира се - форуърдер и харвестер могат да се използват и при нея, но не за това са проектирани. Главната им идея е да се намали риска от инциденти и да се вдигне производителността при ВСЯКАКВА сеч...
          Ако аз не разбирам термина - коригирайте ме...
          Направо идвай! По горе в темата съм постнал с какво се работи Поразгледай
          А колкото до тези машини дето ти казваш, кой българин ще тръгне да купува машини по 100 хилки и нагоре ? По добре да си вземе той камаза и да си му прави основните ремонти ..
          Първо колегата смята сега да започва, не, че се е развил вече ако се беше вече развил да има стабилна основа да има износ или оборот, разбирам, нооо като за начало един камаз ще му е най-добре.Той да си направи сметка..Дали да даде 100 и нагоре за тея модерни машини и дали има способност да ги даде, като знае, че утре недай си боже може да фалира ???Пък като се развие фирмата му(стискаме палци )Може ако иска и да почне да добива и с хеликоптер, както дават по дискавъри
          Не помня някой фирма да е почнала направо от МАн, МЕрцедес и други извесни фирми
          Всичките са почнали все с руска техника...Освен ако собственика не е направил някакви шашми с пари и тем подобни(попрал е малко..кинти )Като сравнявявате по дискавари с какво карат, направете вече и сметка колко плащат там и колко тук( на кубатура и на курс) Разликата ще е огромна..

          Мнение на Todor6104 Един двигател, който на 60 000 км. по паспотр трябва да сменяш основни лагери не ми го хвали. Вярно е че смяната е лесна, лагерите са евтини и какво от това. Колкото до Зил, Прага, Виетнамка те просто не стават за трупи..
          Че те ако Зила, Прагата и Виетнамката не са за трупи кой камион ще става ?? Ще тръгнеш ти с мана на Контра ли... Тва трябва да си го прежалил много този ман..
          Това изказване много ме разсмя.. По нашия край с тези 3 камиона се добива + КАмаз, Краз и УРАЛ.Малко неподготвено се изказа Може по вашия край да добиват без тези камиони, но по нашия край е "фулл макс" с тези камиони и с тях се добиват
          Колкото до двигателя на камаза и на повече км. Сме правили и основен...
          Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 25-06-10, 14:00.
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • От: какъв камион да си взема?

            Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
            1.
            2
            3.
            4.
            Ако някой успее да генерира капитал с руска техника - искам да го видя и да му стисна ръката... сигурно ще е първия.

            Не казвам хорта да се юрват да купуват амортизирани форуърдери днес - просто е хубаво да се мисли в тази посока.
            Въпросът ми беше по-скоро риторичен.
            Тези неща които си изредил не са много основателни причини и на практика не са много верни.
            1.Цената на горивата расте,но при условията в гората,няма как да се "избие" чрез икономия на гориво чак толкова по-висока инвестиция.А и производителността на труда няма да се повиши чак с пъти.Същото е,ако говорим и просто за западен камион,а не за специализирана техника.Добрата ефективност на западните камиони идва от голямата им мощност и товароносимост.Когато обаче условията на експлоатация не позволяват да се оползотворява пълната товароносимост(лоши пътища и т.н.),ефективността им е сравнима с тази на руските машини,но при по-високи първоначални цени и по-скъпа поддръжка.
            2.Камиони с несинхронизирана кутия почти не се използват,просто защото ги няма,дори и в руско производство.Единствено някои модели на ГАЗ са без синхронизатори(ГАЗ 51/63),останалите си имат.А повечето от изредените тук руски модели,си имат и хидравличен усилвател на волана(изключенията са пак ГАЗ 51,53,63 и ЗиЛ 151/157).
            Това с подготвените шофьори, растящите заплати и работата в чужбина са приказки от преди да ни удари кризата.В момента не е точно така,но някой ден може и да стане.
            3.За ГТП си прав,и аз подкрепям това нещо,но на практика дори в западните страни не са успели по този начин да си бракуват и забранят старата техника.Подмяната на техниката е ставала поради съвсем други обективни причини.
            4.Ти,като търговец,би ли спрял да продаваш нещо което със сигурност се продава,макар и с малка печалба?!Има ли смисъл да държиш резервни части за основен ремонт на MB 1932,като знаеш,че едва ли ще ги продадеш,па макар да са ти ги подарили?!
            Паркът и пазарът на части са свързани–има ли търсене,има и предлагане.За сега търсенето е гарантирано,а когато намалее,вече условията ще са се променили толкова,че да се е променил и парка.

            Интересно е твърдението ти,че с руската техника не може да се изкарват пари и няма хора забогатели от нея.
            Още по-интересно е,че си търговец и вероятно се срещаш с такива хора всеки ден.Със сигурност си стиснал ръката на доста такива хора,макар и по друг повод.
            Аз лично се сещам за доста такива фирми и хора.

            За банките и фондовете си прав,но и те имат определени изисквания към фирмите.А и собствения капитал никога не е излишен–просто така нещата стават по-лесно.И опита в определен бранш,па макар и с руска техника,не може да се вземе на кредит от фондове и банки.

            P.S.Аз съм те разбрал правилно за голата сеч и специализираните машини.
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: какъв камион да си взема?

              Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
              Твърдението, че тази техника става само за гола сеч ме изненадва. Или аз не разбирам термина или колегата не познава възможностите на техниката...или бърка харвестер (машината, която носи режеща глава) и форуърдер (машината която извозва трупите)...

              Тази машина - четириосна с чупеща се рама и голям ход на окачването, влиза НАВСЯКЪДЕ - с път и без път, преодолява наклони за които камиона може само да мечтае, и се ползва основно при селективна сеч. Най-често - машините се оборудват с вериги и могат да газят наистина през всичко.
              Не казвам че машината не може да влезе в гората. Проблема е че като влезе ще унищожи подрастъка особенно ако е с вериги. В нашия район дори и трактор с лебедка може да работи в не повече от 25% от обектите. Ако кон, лебедка или въжена линия помогнат няма проблеми за форуърдер. ДЛС Беглика имат ремарке с кран но почти не го използват.
              Мана товари 17м3. Камаза 10м3. ето ти 70% по-ефективен по отношение на труда. За нас са работили няколко Камаза и аз съм ги зареждал с гориво. На курс и Мана и Камаза зареждат едно и също количество гориво. Сканията е най-икономична но не е толко проходима. Като излезат на асвалт имат около 50 км. с денивелация 1200 до 1300м. Камаза няма ретардер, а моторната спирачка му е само на книга. Пускат на високи обороти и спирачка. Като спре на пункта пуши отвсякъде. Значително се повишава ефективността при използване на ремаркета. Не на последно място е и комфорта на шофьора, много по-лесно се задържа качествен работник.
              Преди 3 години опитахме с една Татра 8Х8. Продаде ни я една фирма с гаранция. Годините и бяха много, но я взехме на 50 км. със сменено всичко гумено. За един сезон не можа да изкара една седмица без ремонт и накрая я върнахме.

              Коментар


              • От: какъв камион да си взема?

                Тука виждам някой колеги се опъват нещо....... Абе колеги не разбирате ли, отивате в банката залагате къщата взимате лизинга за новия камион и така напред, е ако вие закъсате нямате работа или бизнеса в дърводобива спре какво от това после ще му мислите важно е търговията да върви по европейски!

                Коментар


                • От: До: какъв камион да си взема?

                  Специално за спирачната система на Зил 157 , всичко е с медни тръбички , който много лесно се гънат , чупят , мачкат, сплескват и от там идва и намалената спирачна способност на системата ,като цяло.
                  Аз лично си смених всички тръбички с маркучи за високо налягане , меки и еластични направо перфектни.
                  Друго - зимата тия камиони нямат спирачки!!! Тревожно , но факт, но иначе като цяло спирачките на Зил-а са перфектни ,когато всичко си е на ред!

                  Извинявам се за късния отговор !
                  Micubishi Pajero II 3.0 V6 /LPG , Super Select - къса база BMW 316 i Comact , Peugeot Partner.
                  Когато ми се доработи - сядам да си почина докато ми мине! 0893449040 Коко

                  Коментар


                  • От: какъв камион да си взема?

                    Добре ти мана ще го натовариш 17 кубика ами,ако пътя е по мек като мине,и го развали трябва да кара трактор да го поуправи това не са ли разходи.

                    Коментар


                    • От: какъв камион да си взема?

                      Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                      Камаза е ефективен, когато не смяташ собствения си труд по ремонтите. Особенно ако трябва да караш от 70-100 км. в едната посока Мана е много икономичен.
                      Абе то на българина ще му дойде акъла, когато почне да плаща на автомонтьор по 30-50 евро на час, както е тук в Европа. Вярно е, че на Камаза частите са по-евтини, ама то е така, щото се чупят повече. А в нормалните държави /каквато България не е/ не материала е скъп, а труда и времето. Българина има изключително ниска потребителска култура, гледа да му е евтино и да мине тънко, и упорито неиска да си признае една крещяща истина, а именно, че по-евтиното в крайна сметка винаги излиза по-скъпо. Руснака и на война печели не с качество, а с количество /примери БОЛ/. Айде прочетете си коментарите в темата, вие самите си признавате, че за единица време Камаза ще иде на ремонт 10 пъти повече от Мерцедеса, или МАНа. А на колегата дето в тяхната фирма Мерцедеса се чупел повече от Камаза пак ще кажа - т'ва, че вашия МБ е кьопав далеч не означава, че всичкото МБ са такива. Дай сега аз като съм имал неприятности с една женска да кажа, че всичките са отровни кучки. Така ли? А това дали камиона се чупи май зависи и от говедото зад волана, или .....? Като е толкова страхотен Камаза оти не го виждаме тук по Европа? Защо блядовете не успяват да пробият на европейския пазар с камиони? Що бе? Нали тяхното е по-добро? И не на последно място само благодарение на такива като вас любители на автомазохизма, руския ''гений'' успява да продава машини и части в България. Благодарение на вас и на вашата компетентност.

                      Иначе като едно добро пожелание някой ден, колега, ето това ти трябва

                      http://www.youtube.com/watch#!v=0EnO...eature=related
                      Прикачени файлове
                      Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                      Само DIESEL !!!

                      Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                      Коментар


                      • От: какъв камион да си взема?

                        Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
                        Добре ти мана ще го натовариш 17 кубика ами,ако пътя е по мек като мине,и го развали трябва да кара трактор да го поуправи това не са ли разходи.
                        За пътищата сами сме си виновни. За всеки обект има пари за пътища но никой не контролира къде отишат тия пари. Ман 6х6 е със двойни задни гуми а Камаз 6х6 с единични, които развалят пътя много повече.

                        Коментар


                        • От: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                          ...... А на колегата дето в тяхната фирма Мерцедеса се чупел повече от Камаза пак ще кажа - т'ва, че вашия МБ е кьопав далеч не означава, че всичкото МБ са такива................
                          Много често се купуват някакви камиони слага се какъв да е кран и айде в гората. Такъв камион ще се чупи ако го караш заедно с Камаза и товариш 5 Камаза с него. Говорим за машина произведена за тежки условия независимо дали е Ман, Мерцедес или Скания. Вярно е че Камаза е много добър от кръста надолу(ресьори и диференциали), но до там с по-добрите качества.

                          Коментар


                          • От: какъв камион да си взема?

                            Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                            Много често се купуват някакви камиони слага се какъв да е кран и айде в гората. Такъв камион ще се чупи ако го караш заедно с Камаза и товариш 5 Камаза с него. Говорим за машина произведена за тежки условия независимо дали е Ман, Мерцедес или Скания. Вярно е че Камаза е много добър от кръста надолу(ресьори и диференциали), но до там с по-добрите качества.
                            Имаш предвид, че крана не е оригинален?
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • От: какъв камион да си взема?

                              Искам да попитам този Мерцедес на снимката няколко поста по-горе, това къде изобщо го слагате в гората? 20 см. кал и е дотам!! трябва да се набутвам за влекач темата е за високо проходими машини!!!! не за некви 4-мостови 8х4 Мерцедеси и разни други 6х4 или 4х2... техниката трябва да е бивша военна 6х6, 4х4, и т.н. камиона ще се ползва 70% в екстремни условия! останалите 30% ще са на асфалт
                              извинявайте много ама това дето ми го препоръчвате в ютуб струва 100 хилки, а един КамаЗ е 20хил с кран.
                              западната техника е много, не, АДСКИ много скъпа!!! правете си сметка, един МАН КАТ (военен) 4х4 80-та година, най-евтиния е 15 000 евро. МАН КАТ 6х6 под 20 000 евро няма, за Мерцедес от този клас няма да споменавам( говоря за високо проходима техника, а не за обикновени камиони!),
                              Благодаря на хората които ме насочиха в правилната посока, благодаря на всички, че исказвате мнения, благодаря на модовете, че изтърпяха 20 страници разтягане на локуми, аз си направих избора, и както се вика " да се разпростреш според чергата си" и точно така ще направя!! нямам излишни десетки хиляди за западна техника, която ще избивам 10г.

                              аз си мисля че един 6х6 КамаЗ ще ми свърши перфектна работа.. даже имам и оферта от познат на бащата който е в бранша и е намерил такъв КамаЗ на доста приемлива цена.
                              Real Recognize Real

                              Коментар


                              • От: какъв камион да си взема?

                                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                                Искам да попитам този Мерцедес на снимката няколко поста по-горе, това къде изобщо го слагате в гората? 20 см. кал и е дотам!! :
                                Тоя мерцедес е 8х8 но цената му е х 10 на камаза .
                                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X