Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: какъв камион да си взема?

    благодаря колега естествено че ще проверя всичко, за да съм спокоен и сигурен!
    ако можеш да кажеш малко за Ифата, как се представя в гората
    Real Recognize Real

    Коментар


    • До: какъв камион да си взема?

      Колега Ифата 6ца не е лоша,но ако няма работа няма избиване-частите са сравнтително скъпи.
      За ифа 4ка,пък нещата са евтини,но е 100коне и в гората е горе долу като виатнамката.На л60 и трябва кран ,защото е височка за товарене.!
      Най напред си изясни откъде ще караш-ще влизаш ли надълбоко в горите или само по пътя.Един приятел има волво фх с кран,кара 40кубика дърва с триосно ремарке,обаче шипка му идва въззор.Но средно около 25кубика -лети.Но волвото става само за път.А с тези камиони дето ги напоказвахте,съвсем не излиза сметката-това няма избиване.

      Коментар


      • До: какъв камион да си взема?

        тези скъпите само ги гледам аз мисля за нещо такова http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/sh...9&pageNumber=1
        Real Recognize Real

        Коментар


        • До: какъв камион да си взема?

          Провери както те посъветваха как стои въпроса с частите,за да не си купиш някоя антика,която е само за музей
          Иначе едни познати си купиха една ифа в сравнително добро състояние само кабината се беше разкапала ,но се вместиха в бюджет от 2000лв
          ифата -1500.
          кабина- подарък
          турнадо-400+коша от ифата.
          Камиона е 4х4 с блокажи и руските безкамерни гуми-ссв.

          Коментар


          • До: какъв камион да си взема?

            Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
            Не е ли по-скъпо това.... или трактора се продава отделно(щото само той е над тази цифра)

            Това е у руснаците,професионалната им техника за дърводобив.
            Някога,баща ми е работил толкова професионален дърводобив, именно в северните райони на Русия.Той е карал точно трактор "Онежец"(този с платформата отзад).

            Но тази техника,е за наистина професионално използване,а тук се търси по-универсалниа машина,която би могли да се движи и по пътищата...
            цената на трактора е отделно разбира се

            хубавото на тази техника е, че има субсидии за нея

            знам, че за нова и е рано, но и тя ще дойде

            идеята е, че има такива употребявани ремаркета, а трактора може да е всякакъв

            а за пътищата - техтически не виждам проблем - въпрос на сметки е

            Коментар


            • До: какъв камион да си взема?

              това е направо безпари каде са тези Ифи за 2-3000лв.
              абе тук ми казаха че имало в едно село един който продавал стари военни камиони и мисля тази седмица да ида да разгледам какво има пича пък ако си харесам нещо ще пиша тук да видим дали си заслужава
              иначе ми остава варянт един приятел да потърси в Австрия такъв камион, все пак там са ги ползвали? трябва да имат останали борйки, а и цената ще е нормална
              Real Recognize Real

              Коментар


              • До: какъв камион да си взема?

                От накъкво изостанало и необрано ткзс е купена...И аз много се учудих като ми каза цената,но верно ифата е в двора му.,....Казал съм му ако чуе нещо такова да свирка веднага.
                Иначе и в мобилето има Ифи по 2-2500лв.Но са бордови и 4х2.

                Коментар


                • До: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                  От накъкво изостанало и необрано ткзс е купена...И аз много се учудих като ми каза цената,но верно ифата е в двора му.,....Казал съм му ако чуе нещо такова да свирка веднага.
                  Иначе и в мобилето има Ифи по 2-2500лв.Но са бордови и 4х2.
                  така е, хубавите 4х4 са скъпи на мен също и Камаза ми харесва, малкия който е 4х4, но и той е трудно откриваем, пък и кой знае колко ще струва
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • До: какъв камион да си взема?

                    Колега до сега давах само съвети относно техническата страна на нещата защото това са моите води но имам и доста житейски опит и съвета ми е да не се хвърляш веднага на скъпа машина. Намери нещо ефтино поработи една година и като удариш чертата ще видиш къде си и тогава може и да размислиш . Не знам в къкъв район ще работиш и до колко има работа и на къкви цени се вози да не се окаже че след време имаш един скъп камион със скъпа поддръжка която не можеш да избиеш от работата. С една сравнително ефтина машина дори и работата да не потръгне винаги можеш да я продадеш и поне ще си на парите които си вложил.
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • До: какъв камион да си взема?

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Колега до сега давах само съвети относно техническата страна на нещата защото това са моите води но имам и доста житейски опит и съвета ми е да не се хвърляш веднага на скъпа машина. Намери нещо ефтино поработи една година и като удариш чертата ще видиш къде си и тогава може и да размислиш . Не знам в къкъв район ще работиш и до колко има работа и на къкви цени се вози да не се окаже че след време имаш един скъп камион със скъпа поддръжка която не можеш да избиеш от работата. С една сравнително ефтина машина дори и работата да не потръгне винаги можеш да я продадеш и поне ще си на парите които си вложил.
                      доста се замислих над написаното от теб! каква машина имаш предвид? дизел искам да е поне
                      Real Recognize Real

                      Коментар


                      • До: какъв камион да си взема?

                        Ефтин дизел Ифа W 50 и L 60 тръгваш няколко месеца реална работа и виждаш къкво изкарваш . Дърводобива е сезонна работа от късна пролет до ранна есен реално около половин година и за останалото време трябва да намериш друга работа на камиона примерно зимно снегопочистване защото данъците и другите разходи текат.
                        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                        Коментар


                        • До: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                          Ефтин дизел Ифа W 50 и L 60 тръгваш няколко месеца реална работа и виждаш къкво изкарваш . Дърводобива е сезонна работа от късна пролет до ранна есен реално около половин година и за останалото време трябва да намериш друга работа на камиона примерно зимно снегопочистване защото данъците и другите разходи текат.
                          много ти благодаря ще мисля, ше търся, ще разуча
                          ще имам предвид съветите ти, и на останалите колеги също.
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • До: какъв камион да си взема?

                            И все пак сам на мнение че Урал е твоят камион.Здрав,надежден и пригоден за всякакви терени и условия,това чудо просто няма задна-лесен за подръжка,доста издръжлива машина е сравнително лек,като маса и влиза в нормите на икономичност .Относно Краз 6х6,там не ми се мисли за разход-достига разхода на татрата,то това чудо е около 12тона.

                            Коментар


                            • До: какъв камион да си взема?

                              Първоначално публикуван от Rocco Преглед на мнение
                              И все пак сам на мнение че Урал е твоят камион.Здрав,надежден и пригоден за всякакви терени и условия,това чудо просто няма задна-лесен за подръжка,доста издръжлива машина е сравнително лек,като маса и влиза в нормите на икономичност .Относно Краз 6х6,там не ми се мисли за разход-достига разхода на татрата,то това чудо е около 12тона.
                              казаха ми че урала стига 80-100л. за 100км. немога да го храня това, ако беше 30-40л добре, колко тежи Урала?? и колко тона му дават да товари?
                              Real Recognize Real

                              Коментар


                              • До: какъв камион да си взема?

                                Бензинов урал със сигорност товарен ще удари 100 на 100.Аз ти говоря за дизеловата гама на Урал разхода е около 30-40 смесено каране-незнам точно колко тежи урала,но със сигорност е под 8тона.Моят беше бензинов аз си монтирах дизелов мотор-ЯМЗ 236(мазов мотор) и сам много доволен и като вървеш и като разхода,до сега не съм оставъл никаде.Имам само една случка,но там беше нещо като тресавище и директно пропаднах до бронята в тази сутоация не съм и очакавал урала да излезне над,също така не съм го мъчил,можеше с лашкане да излезе,но както и да е.Доиде едно багерче и с сравнително леки услия издърпа урала,повече зор видя за мерцедеса,който беше 4х2(само с задно задвижване)сметарка-остнах с впечатление че мерцедесовата предница е по-тежка от тази на урала.Извинявам се за отклонението,но според мен Дизелов Урал е твоят камион.Поздрави

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X