Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: какъв камион да си взема?

    Мисля че темата се изчерпа вече , защото доста от хората които пишат вече , не четат всичко отначало а само се пише .Човекът който пусна тази тема доби пълна или почти пълна представа за какво става дума така че мисля най добрия начин е вече да се заключи .Но може и да греша.Успех на всички .

    Коментар


    • От: какъв камион да си взема?

      Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
      Мисля че темата се изчерпа вече , защото доста от хората които пишат вече , не четат всичко отначало а само се пише .Човекът който пусна тази тема доби пълна или почти пълна представа за какво става дума така че мисля най добрия начин е вече да се заключи .Но може и да греша.Успех на всички .
      Е, че защо да се заключи, човека може да има още въпроси за камазчетата
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • От: какъв камион да си взема?

        Само още нещо мога да добавя за камаза крана го мори много двигатела.Това да работи почти цял ден на 900 1000 оборота не е мн добре.Мое мнение.

        Коментар


        • От: какъв камион да си взема?

          Здравейте колеги. Тая вечер попаднах на темата и искам да споделя малко опит. Занимаваме се с преработка на дървен материал и имаме 3 камиона, Скания и два Мана. Сканията е 6х4 а Мановете 6х6. Преди 2 години пробвахме Татра 8х8 но излезе слаба машина. Ако трябва да се возят трупи, Виетнамка, Прага и Зил определено не стават. Мана товари 15 до 17 м3 иглолистна дървесина и носи кран с обхват 8 метра. На един курс Мана сваля с ремарке до 30-38 м3. Камазите горе долу стават. Като плюсове мога да кажа ниската цена, евтина потдръжка но за сметка на това се развалят редовно. Двигателите им са сравнително слаби, а карането съсипва шофьора.

          Коментар


          • От: какъв камион да си взема?

            Преди един месец бяхме в Австрия за единия от мановете. Там по меките пътища можеш да караш със сто. При нас никой не потдържа пътищата така че 6х6 е задължителен.

            Коментар


            • От: какъв камион да си взема?

              Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
              Преди един месец бяхме в Австрия за единия от мановете. Там по меките пътища можеш да караш със сто. При нас никой не потдържа пътищата така че 6х6 е задължителен.
              Е, че те при нас как ги подаржат, направо няма думи, а пък по нашия край не ги карат с Ремаркета Манчетата.Камазите също просто няма каде да го мандахерцат това рамарке, тясни пътища са. То това се иска да е евтин камион и с евтина потдръжка Потдържан ли е Камаза, не се разваля толкова лесно
              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
              Honda Dominator 650
              088ЧЧ93979-->Борис
              0878956Ч38-->Борис

              Коментар


              • От: какъв камион да си взема?

                Камионите карат до 10км. мек път и след това е на асвалт около 50 км. Ако не може с ремъркето до обекта се правят подвози. Колкото е по-далече, толко е по-ефективно ремъркето. При тая цена на горивото и надницата на шофьора ремъркето определено си струва. С Камаза 35 м3. ще трябват 3 дни. Ако сметнем на кубик дори и соло определено Мана е по-рентабилен.

                Коментар


                • От: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
                  ....... а пък по нашия край не ги карат с Ремаркета Манчетата..................
                  За Якоруда или за Пловдив става въпрос?

                  Коментар


                  • От: какъв камион да си взема?

                    Зависи къкъв е района по врачанско и със соло камион като завали не може да се кара пък за ремарке да не говорим просто спусканията са такива че ремаркето натоварено ще те обърне пък и няма толкова широко място да обърнеш. Навремето качвах с краза един фургон за заслон на ловната ни дружинка косата ми стоя един месец права .
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • От: какъв камион да си взема?

                      За къси разтояния това е най-добре:
                      http://www.youtube.com/watch?v=o6z-C...eature=channel

                      Коментар


                      • От: какъв камион да си взема?

                        Едно малко сравнение: Единия Ман е 320 а дрругия 460 к.с. Камаза е 180, като не се знае колко са живи. Новите са по двеста. Междуосевото разстояние на Мана и Камаза е еднакво. Радуса на завиване за 6х6 на Камаза е много по-зле. Клиринса на Мана е по-голям при условие че отзад е с двойни гуми. Камаз 6х6 отзад оргинално е с единична гума и много разваля пътищата. Един колега беше сложил отзад мостове от нормален камаз на 6х6, но губи проходимост.

                        Коментар


                        • От: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                          За Якоруда или за Пловдив става въпрос?
                          За Якоруда естествено, там се занимавам с тез неща За Пловдив не знам как вървят нещата
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: какъв камион да си взема?

                            Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                            За къси разтояния това е най-добре:
                            http://www.youtube.com/watch?v=o6z-C...eature=channel
                            Да, но колко бонета е това приблизително 100 000- 150 000 не съм сигорен де, но толкова чух, че вървяли Нови
                            А за 100 хилядарки знаете ли колко камазчета ще си накупите да имате и за другия живот чак
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • От: какъв камион да си взема?

                              Колега(gh0sts ) каде се загуби бре никакъв те няма. Да кажеш на какво се спря и тем подобни
                              За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                              Honda Dominator 650
                              088ЧЧ93979-->Борис
                              0878956Ч38-->Борис

                              Коментар


                              • От: какъв камион да си взема?

                                Първоначално публикуван от Todor6104 Преглед на мнение
                                Камионите карат до 10км. мек път и след това е на асвалт около 50 км. Ако не може с ремъркето до обекта се правят подвози. Колкото е по-далече, толко е по-ефективно ремъркето. При тая цена на горивото и надницата на шофьора ремъркето определено си струва. С Камаза 35 м3. ще трябват 3 дни. Ако сметнем на кубик дори и соло определено Мана е по-рентабилен.
                                Да, Но все пак говорим за по 4-5 курса на ден Все пак е криза Кел файда да ти карат камионите ся, та ся, а ти да не можеш да ги търгуваш.Тези камази карат около 7 км г/д хубъв път асфалтиран, но с дупки после почват на черен път около 20-30 км С тези камази има и 1 мерцедес с щипка Общо са 5 камаза и 1 мерцедес на ден правят по 3-4 курса. И като сметнем среднен диаметър на дърво като е 40-45 см те ги товарят над спонците по някой път и така
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X