Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: какъв камион да си взема?

    Така е,бордовия КамАЗ си е за по пътищата(макар и не само асфалт).То затова и повечето са с голямата кабина(не че е много голяма ама така се казва,а и нали трябва да може да се вдига "на ръка").
    Не е толкова лоша руската техника,като замисъл,въпреки пропуските в качеството.Всичко си има плюсове и минуси.
    Главното е,че техниката която ние сега обсъждаме е доста поостаряла морално.За времето си,тази техника е била достатъчно модерна–особено КамАЗ.
    На спортния КамАЗ,освен оригиналната кабина,шаси и емблема и двигателят е руски,макар и да не е баш "нормалния".Другото е на западни подизпълнители(доста известни).
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: какъв камион да си взема?

      Ами то във високопроходимата техника нещата са открити и приложени преди около 60 години и от тогава само се въртят едни козметики.
      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

      Коментар


      • От: какъв камион да си взема?

        Да,има нещо такова...
        Да не пропуснете тази тема–филмите си ги бива....
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: какъв камион да си взема?

          Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
          Да,има нещо такова...
          Да не пропуснете тази тема–филмите си ги бива....
          За това ли става реч:http://www.offroad-bulgaria.com/show...B5%D0%BD%D0%B5...

          Коментар


          • От: какъв камион да си взема?

            Ама чакайте малко...Вий не гледайте в нета филмчетата, не се ли качите да ве повозят да го усетите камиона нищо не става!
            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
            Honda Dominator 650
            088ЧЧ93979-->Борис
            0878956Ч38-->Борис

            Коментар


            • От: какъв камион да си взема?

              не се ли качите да ве повозят
              Не го ли покараш!!!
              Не е ли си да го заглавиш в гората в некой стръмоляк,да спуснеш/качиш некой баир натоварен,нищо не можеш да разбереш.То на филм Рамбо свали хеликоптер с кон ама наживо не е баш така.
              "The two most important days in your life are the day you are born and the day you find out why."
              Mark Twain
              СтоЕнчA

              Коментар


              • От: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от Shtaiga Преглед на мнение
                Не го ли покараш!!!
                Не е ли си да го заглавиш в гората в некой стръмоляк,да спуснеш/качиш некой баир натоварен,нищо не можеш да разбереш.То на филм Рамбо свали хеликоптер с кон ама наживо не е баш така.
                И това имах предвид и да се повозите, но забравих да го напиша
                Такаче правете сметки
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • От: какъв камион да си взема?

                  ... мааалиии...
                  17 страници постове дъвчете 3 модела.
                  Докато човек изчете всичко - те и тези трите ще остареят морално...

                  Чудя се дали руската техника щеше да има толкова много фенове, ако не беше на въоръжение в нашата армия (когато имахме армия, де)?

                  И откъде ще го купи колегата тоя Камаз 6х6, че ми е много интересно...
                  От Евро 4 насам (2007) в БГ нови Камази не се вкарват.
                  От Русия има бесни мита за внос на товарни автомобили, а нашата армия - каквото имаше за продаване, го продаде май.
                  Докато го намери точно тоя високопроходим Камаз да го купи - дрва нема да останат...

                  Когато препоръчвате камион - мислете и за предлагането на пазара, не само за качествата на машината.

                  Сметката е много проста - имаш едни пари, гледаш какво има на пазара за тези пари, купуваш от наличното това, което е най-близо до това, което ти трябва и почваш да изкарваш пари с него. Па като се замогнеш - почваш да планираш какво да купиш.

                  Коментар


                  • От: какъв камион да си взема?

                    Не става въпрос за заводски нов камион.
                    Чак толкова не го "бие парата" автора на темата(а и ти добре знаеш,за какви цени става въпрос при новите камиони "от магазина").

                    Такъв КамАЗ, ЗиЛ(157,131), Урал, Газ(63,66),та и до разните верижни артилерийски влекачи(АТС,АТЛ),могат да се намерят,макар и не директно от армията.

                    P.S.Наистина доста се разприказвахме–става въпрос само за намерение за покупка...(излезе малко като приказката за "Нероден Петко")
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • От: какъв камион да си взема?

                      Първоначално публикуван от vlageo Преглед на мнение
                      ... мааалиии...
                      17 страници постове дъвчете 3 модела.
                      Докато човек изчете всичко - те и тези трите ще остареят морално...

                      Чудя се дали руската техника щеше да има толкова много фенове, ако не беше на въоръжение в нашата армия (когато имахме армия, де)?

                      И откъде ще го купи колегата тоя Камаз 6х6, че ми е много интересно...
                      От Евро 4 насам (2007) в БГ нови Камази не се вкарват.
                      От Русия има бесни мита за внос на товарни автомобили, а нашата армия - каквото имаше за продаване, го продаде май.
                      Докато го намери точно тоя високопроходим Камаз да го купи - дрва нема да останат...

                      Когато препоръчвате камион - мислете и за предлагането на пазара, не само за качествата на машината.

                      Сметката е много проста - имаш едни пари, гледаш какво има на пазара за тези пари, купуваш от наличното това, което е най-близо до това, което ти трябва и почваш да изкарваш пари с него. Па като се замогнеш - почваш да планираш какво да купиш.
                      Ти казваш, че не може да се намери Камаз ??Влез в мобилето и виж А пък кой мисли за 6х6 ние мислим за обикновенния камаз като този:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:разходката 002.jpg
Прегледи:1
Размер:133.5 КБ
ID:5179851Натиснете снимката за да я уголемите

Име:разходката 004.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5179852Натиснете снимката за да я уголемите

Име:разходката 003.jpg
Прегледи:1
Размер:137.4 КБ
ID:5179853Натиснете снимката за да я уголемите

Име:разходката 001.jpg
Прегледи:1
Размер:163.6 КБ
ID:5179854Натиснете снимката за да я уголемите

Име:разходката 007.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5179855Натиснете снимката за да я уголемите

Име:разходката 006.jpg
Прегледи:1
Размер:118.9 КБ
ID:5179856Натиснете снимката за да я уголемите

Име:разходката 008.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5179857
                      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                      Honda Dominator 650
                      088ЧЧ93979-->Борис
                      0878956Ч38-->Борис

                      Коментар


                      • От: какъв камион да си взема?

                        Не знам какво си е намерил колегата но на снимките е стандартния бордовак с бързи и бавни скорости блокаж и бързите диференциали.
                        По нашия край всичките бордоваци и влекачи ги преборудваха с ЯМЗ 238 от изделията върви много ;носи много и най вече гори като змей
                        Влекач с бордово полу ремарке 40/100 празен .
                        Плюсове може да му натовариш и 50 тона и пак ще ги довлече зимата е без проблем и ако му работи моторната спирачка ще те свали по всякакъв наклон.
                        Просто е здрав и дурако устйчив .Виждал съм такъв Дзвер да се прибирира от път и да пуши като локомотив и пак работи.
                        А тези които се занимават с дърводобив повечето преминаха на праги.
                        И ако някой се съмнява за тежката експлоатация да попита с какво работят Главбулгарстрой и др подобни фирми
                        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                        0878 79 20 61 Борис

                        Коментар


                        • От: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от gabocvet Преглед на мнение
                          Не знам какво си е намерил колегата но на снимките е стандартния бордовак с бързи и бавни скорости блокаж и бързите диференциали.
                          По нашия край всичките бордоваци и влекачи ги преборудваха с ЯМЗ 238 от изделията върви много ;носи много и най вече гори като змей
                          Влекач с бордово полу ремарке 40/100 празен .
                          Плюсове може да му натовариш и 50 тона и пак ще ги довлече зимата е без проблем и ако му работи моторната спирачка ще те свали по всякакъв наклон.
                          Просто е здрав и дурако устйчив .Виждал съм такъв Дзвер да се прибирира от път и да пуши като локомотив и пак работи.
                          А тези които се занимават с дърводобив повечето преминаха на праги.
                          И ако някой се съмнява за тежката експлоатация да попита с какво работят Главбулгарстрой и др подобни фирми
                          Те хубаво са минали на праги, ем тая фирма и прага има, но с фургон вътре стругове, инструменти и тем подобни, много им прегрява 6-тия цилиндар.Тя прагата е 6-так едноредов с въздушно охлаждане.И като направим сметка, че тази прага дето е при тях сега( тя беше наша преди, тя и сега е като наша ) Върти 4 диференцияла, прави сметка за отрицателно време започва да губи мошност за 7-8 км натоварена и е загряла и почиват Но е много проходима
                          П.П На четвартата снимка от предния ми пост се вижда и малко от фургона на прагата ляво на дафа до стената имам и снимки и клибчета на нея
                          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                          Honda Dominator 650
                          088ЧЧ93979-->Борис
                          0878956Ч38-->Борис

                          Коментар


                          • От: какъв камион да си взема?

                            Колега я снимай къкво има в Прагата и да не се продава само фургона?

                            Коментар


                            • От: какъв камион да си взема?

                              Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo)
                              Те хубаво са минали на праги, ем тая фирма и прага има, но с фургон вътре стругове, инструменти и тем подобни, много им прегрява 6-тия цилиндар.Тя прагата е 6-так едноредов с въздушно охлаждане.И като направим сметка, че тази прага дето е при тях сега( тя беше наша преди, тя и сега е като наша ) Върти 4 диференцияла, прави сметка за отрицателно време започва да губи мошност за 7-8 км натоварена и е загряла и почиват Но е много проходима
                              П.П На четвартата снимка от предния ми пост се вижда и малко от фургона на прагата ляво на дафа до стената имам и снимки и клибчета на нея
                              Горе в дясно зелен фургон с бяло таванче
                              Не съм чувал някой да се оплаква от прагите при нас ги ползват за трупари
                              За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
                              0878 79 20 61 Борис

                              Коментар


                              • От: какъв камион да си взема?

                                Първоначално публикуван от sparow Преглед на мнение
                                Колега я снимай къкво има в Прагата и да не се продава само фургона?
                                Много неща, имам клибчета, но ги нямам в Вбох7, ако те интересува да разгледаш какво има в нея драсни едно писанце по скайп да ти ги пратя Иначе не се продава
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X