Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: какъв камион да си взема?

    най вече защото по лесно ще ми е да намеря такава и доста хора ще могат да ми помагат със съвет за ремонти Всеки за нещо си взема камион

    Коментар


    • До: какъв камион да си взема?

      Камаза е много подходящ за гората защото е сравнително лек,а това за двигател,скорости,деференцяли.Ми единия камаз го имаме от около 7-8 години кара се всеки ден по два курса и говорим за товари от около 12 13 кубика на курс но като и не сме правили двигател има и кран който работи на 900 оборота.А на другия за 4 години два пъти двигател и два пъти деференцял.Според мен всичко зависи от поддръжката на шофиора,редовно гресиране,и ако има кран по честа смяна на маслото.

      Коментар


      • До: какъв камион да си взема?

        Така де-и аз това казах–руски камион–всичко е въпрос на бройка.Поддръжката е важна,карането е още по-важно,но бройката си остава най-важна.
        Аз карах от добрите бройки,и за кратко от "другите"–разликата беше огромна–щях да напусна фирмата,ако трябваше да карам "строшляка"(бях го решил тогава)
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • До: какъв камион да си взема?

          Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
          всичките теми от този линк съм прочел по два пъти, но все още имам няколко съмнения
          забравих да допълня: около 10 кубика дърва да товари по възможност и най-вече да е много проходим! и колкото по безшумен е, толкова по добре.



          Значи колега аз имам Зил 157 "Джоган" , както често го наричат хората , които са карали такова животно в казармата.
          Вземах го на 2600 км. чисто нов от търг преди 5 години.Много корава машина , а и има и лебедка.Веднага му сложих Газ със 100 л. бутилка + една 40-ка като основна когато работата е далечко от бензиностанция.Перефектен е!(е има си и недостатъци пр. няма блокажи както Прага или някой модели на Газ 66"Виетнамка", няма хидравлика , и малко трудно маневрен из гъсталака)
          За разхода на газ , всеки от този форум ще ти каже ,че няма как да се изчисли в калта и пресечен терен, но ако всичко е наред по ДВГ и Газовата уредба си е нормален разхода - 40-50 л/100 км..В твоя случай както искаш по 10 куб.м да товариш изобщо няма да ти харчи много.Моя съм го засичал най-малко (никой няма да ми повярва и доста може да ми се посмеят) 25 / 100 газ по асфалт с 5 куб. дърва , по равно на 5-та.
          За лебедката - мога да ти кажа по принцип има 70м работна дължина , с кардан и ме е вадила от доста сериозен наклон с 15 куб. дърва.
          За двигателя - 6-так редови, ниско оборотен , много корав , стига да не го претоварваш.
          За ходовата част - по книга Братушките му дават 3500 кг. по асфалт , и 2500 кг. по черни пътища и пресечени терени , но спокойно съм го товарил с по 7-8 тона , като ти дават аванта горските , но иначе с 10 куб. са му точно по мярка.
          За ходовата част - по принцип е корава и много издръжлива , само зимата много лошо замръзват барабаните и ако не се размразяват с горелка , направо кърти карета , рони корони , пиньони , раздатки , къса полуозки .... направо ти се доплаква.
          За части няма да говоря има , колкото си искаш и дори и по магазините ( Не си мисли щото е 1970г. и няма части) приемр ти давам двигтел може да намериш , дори знам къде има за 1000 лв. на палет , чисто нов , раздатка от някоя морга(поизчезнаха вече из моргите) е 200 лв. , нова е 600 лв. завита с грес и хартия


          Айде стига съм спамил , но Джогана е най добрия като цена/качество/подръжка!
          Micubishi Pajero II 3.0 V6 /LPG , Super Select - къса база BMW 316 i Comact , Peugeot Partner.
          Когато ми се доработи - сядам да си почина докато ми мине! 0893449040 Коко

          Коментар


          • До: какъв камион да си взема?

            Благодаря ви колеги за изчерпателните мнения толкова подробна информация едва ли някъде ще намеря накуп.... разбрах горе-долу за какво става на въпрос относно ЗиЛ 157, който явно е доста по добър от наследника си ЗиЛ 131 за КамаЗ научих доста работи, слаби и силни страни, разходи и т.н. изказаха се и доста изчерпателни мнения и за Европейските машини, които също имат сериозни недостатъци и предимства аз бях решил да търся Щаер и евентуално КамаЗ, но сега съм на друго мнение, след като разучих малко пазара за камиони и резервни части( по интернет естествено) стигнах до заключение че най подходящ камион за Българските гори е Руският няма такъв звяр части бол, камиони също, остава само а дойде времето... да го купя
            надявам се че няма да съжелявам за изборът ми....
            Real Recognize Real

            Коментар


            • До: какъв камион да си взема?

              Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
              Камаза е много подходящ за гората защото е сравнително лек,а това за двигател,скорости,деференцяли.Ми единия камаз го имаме от около 7-8 години кара се всеки ден по два курса и говорим за товари от около 12 13 кубика на курс но като и не сме правили двигател има и кран който работи на 900 оборота.А на другия за 4 години два пъти двигател и два пъти деференцял.Според мен всичко зависи от поддръжката на шофиора,редовно гресиране,и ако има кран по честа смяна на маслото.
              На вашите шофьори и ТАНК да им дадеш ще го счупят
              0887632135-Краси

              Коментар


              • До: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                Благодаря ви колеги за изчерпателните мнения толкова подробна информация едва ли някъде ще намеря накуп.... разбрах горе-долу за какво става на въпрос относно ЗиЛ 157, който явно е доста по добър от наследника си ЗиЛ 131 за КамаЗ научих доста работи, слаби и силни страни, разходи и т.н. изказаха се и доста изчерпателни мнения и за Европейските машини, които също имат сериозни недостатъци и предимства аз бях решил да търся Щаер и евентуално КамаЗ, но сега съм на друго мнение, след като разучих малко пазара за камиони и резервни части( по интернет естествено) стигнах до заключение че най подходящ камион за Българските гори е Руският няма такъв звяр части бол, камиони също, остава само а дойде времето... да го купя
                надявам се че няма да съжелявам за изборът ми....
                Колеги, аз имам Зил157К, за неговите положителни качества няма да пиша, но който казва, че неговия автомобил е най-добрия значи е маняк. Всеки камион/в случая/ има свойте + и -, съответно всеки собственик/водач/ има свойте възгледи - въпрос на компромиси/цена, година на производство, екстри и т.н./

                Коментар


                • До: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от krasi0573 Преглед на мнение
                  На вашите шофьори и ТАНК да им дадеш ще го счупят
                  Много важно нещо е водача за надежността на даден автомобил. В гората обикновено камионите са на фирма и при по евтините/зил 157, Газ 53 и 66, камаз и т.н./ собствениците не обръщат много внимание важното е да има кубатура/на дървата/ защото се изплащат бързо с тежка работа/много често зверска претоварка/, водачите обикновено ниско квалифицирани/от към подръжка, не и от към управление/. Много рядко собственик на тези автомобили да извършва техническо обслужване предписано от производителя/ремонт се прави само ако не е в състояние да изкарва пари/.

                  Коментар


                  • До: какъв камион да си взема?

                    Първоначално публикуван от TONI 1977 Преглед на мнение
                    Много важно нещо е водача за надежността на даден автомобил. В гората обикновено камионите са на фирма и при по евтините/зил 157, Газ 53 и 66, камаз и т.н./ собствениците не обръщат много внимание важното е да има кубатура/на дървата/ защото се изплащат бързо с тежка работа/много често зверска претоварка/, водачите обикновено ниско квалифицирани/от към подръжка, не и от към управление/. Много рядко собственик на тези автомобили да извършва техническо обслужване предписано от производителя/ремонт се прави само ако не е в състояние да изкарва пари/.
                    Питай ги нещо елементарно примерно през колко време гресирати ше се уплашишпосле камиона калпав
                    К мирной жизни не пригоден.
                    Най обичам, обстановката да е максимално близка до бойната.
                    ГАЗ 69 ГАЗ 53 ЗИЛ 157

                    Коментар


                    • До: какъв камион да си взема?

                      Това е много вярно.Виждал съм как на Зил 157 му се вади сферата на предния мост и каретата стават на черва вътре.А причините бяха само 2
                      1.Винаги го товареха с по 12 пр.кубика дърва
                      2.Никога не е бил гресирван от както е купен от сегашния собственик.

                      Тази машина е изключително корава, непритенциозна и трябва да си много глупав за да успееш да я прекършиш по този начин.Ако се поддържа е като чук.Нема чупене.....

                      Коментар


                      • До: какъв камион да си взема?

                        Първоначално публикуван от dimkov1 Преглед на мнение
                        Това е много вярно.Виждал съм как на Зил 157 му се вади сферата на предния мост и каретата стават на черва вътре.А причините бяха само 2
                        1.Винаги го товареха с по 12 пр.кубика дърва
                        2.Никога не е бил гресирван от както е купен от сегашния собственик.

                        Тази машина е изключително корава, непритенциозна и трябва да си много глупав за да успееш да я прекършиш по този начин.Ако се поддържа е като чук.Нема чупене.....
                        Че е здрава здрава е няма спор Джугана е машина от всякаде
                        Ама много се оплакват от спирачките тези пуштинки
                        За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                        Honda Dominator 650
                        088ЧЧ93979-->Борис
                        0878956Ч38-->Борис

                        Коментар


                        • До: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от bob4oo Преглед на мнение
                          Че е здрава здрава е няма спор Джугана е машина от всякаде
                          Ама много се оплакват от спирачките тези пуштинки
                          И аз съм чувал подобни твърдения-затова преди голямо спускане с натоварен камион шофьора много добре трябва да си направи преценката на коя предавка да го спуска.То това правило си важи по принцип за всички камиони,но за 157-ка е особено важно.

                          Коментар


                          • До: какъв камион да си взема?

                            Руски камион и добри спирачки е рядко срещана комбинация.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • До: какъв камион да си взема?

                              И сега нещо интересно понеже се говори че джугана ,камаза и така нататъка.Бях споменал по напред в темата че нещата ще се променят до 2-3 години ,а ние го говорихме само преди няма и месец.Днес чета нивия закон който предстои да бъде приет и какво пише в чл 101 т 1.Забранява се.Провеждането на гола сеч във всички гори , с изключение на тополовите и нискостъблените гори.И сега по същество .Ако се приеме тая точко това значи че джуганите ,камазите и тем подобни немогат да влезнат в горска работа поради причината че немогат да маневрират из гората .Могат да се движат само по утъпкани пътища .Така че промени ще има както и промяна на техниката в гората това е сигурно .Успех

                              Коментар


                              • До: какъв камион да си взема?

                                Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                                И сега нещо интересно понеже се говори че джугана ,камаза и така нататъка.Бях споменал по напред в темата че нещата ще се променят до 2-3 години ,а ние го говорихме само преди няма и месец.Днес чета нивия закон който предстои да бъде приет и какво пише в чл 101 т 1.Забранява се.Провеждането на гола сеч във всички гори , с изключение на тополовите и нискостъблените гори.И сега по същество .Ако се приеме тая точко това значи че джуганите ,камазите и тем подобни немогат да влезнат в горска работа поради причината че немогат да маневрират из гората .Могат да се движат само по утъпкани пътища .Така че промени ще има както и промяна на техниката в гората това е сигурно .Успех
                                Че то от удавна не се разрешава голата сеч.Дори и на твоя земя,имам едни познати който имаха малко гора ,но не им разрешиха да я изсекът цялата ,само прореждане .А за пътищата май се дава да се правят.Една убръщачка на някой завой правите и сте готови.Само прореждане на горите се разрешава.По нашия край сега е бум на "Литровичките".Прорежда се гората излизат литровичките,откарват се да се белят при братята ромета,от там идва камион от София товарят ги и айде в Гърция за шушилници на тютюна .Пък голямата маса се прави на макари и пак към гърция
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X