Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: какъв камион да си взема?

    Е щом работиш в горите ти е ясно че проблема не е само в закона а най вече в служителите които го прилагат и до колко те са податливи на едни действия пълнещи им джобовете
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • До: какъв камион да си взема?

      Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
      Хей приятели да оставим пречканията настрани но знайте, че в спора се ражда истината
      надявам се повечко хора да го разберат!
      надявам се че ще послушате колегата MIK и ще забравим за злобата която ни залива всеки дени ще продължим дискусията с нормален тон!
      хубаво е че ще се доближим поне малко до Австрия и се надявам скоро да оправят и другите закони ( не само за горите)

      по темата: в темата се спомена че където се прави гола сеч след това се залесява? това ако е така си мисля че сме на половината път до Австрия и западните страни надявам се някой да хвърли светлина....

      sek.1:Е щом работиш в горите ти е ясно че проблема не е само в закона а най вече в служителите които го прилагат и до колко те са податливи на едни действия пълнещи им джобовете

      там вече няма оправия

      Real Recognize Real

      Коментар


      • До: какъв камион да си взема?

        Колега това за залесяването поне в Добруджа мога да го потвардя, че се прави защото лично сам возил хора който го правят до гората и от гората ( с микробус извършвах превоз на пътници за горското)
        0878 847 325 Наско

        Коментар


        • До: какъв камион да си взема?

          Знаеш ли чувал съм за това което говориш,но явно в нашето ловно стопанство живеем в друг век.Предлагали са ми пари за нещо.Но ако имаш принципи и тия около теб ги усетят след кратко време работата започва да ти доставя удоволствие .Всеки се съобразява с теб, и нямаш грижи ,а относно корупцията променат ли се законите ще се оправят нещата.Друг начин няма .Или с две думи в Бг няма никакви закони .Грешно е мисленето че има а не се спазват.НЯМА.Там където има закони се спазват. И малко допълнение към СЕК .Незная откъде си и дали работиш в гората но дано се случи да дойдеш в моя район да режеш или изнасяш дърва .Сигурен съм че няма да повториш,особено ако досега си работил с такива служители каквито казваш че са в горските стопанства.

          Коментар


          • До: какъв камион да си взема?

            нормално е човека да се ядоса.... и аз бих....
            Real Recognize Real

            Коментар


            • До: какъв камион да си взема?

              Е те това е проходимия камаз http://www.vbox7.com/play:d0b67e30http://www.vbox7.com/play:11d7e95b
              Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

              Коментар


              • До: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                Знаеш ли чувал съм за това което говориш,но явно в нашето ловно стопанство живеем в друг век.Предлагали са ми пари за нещо.Но ако имаш принципи и тия около теб ги усетят след кратко време работата започва да ти доставя удоволствие .Всеки се съобразява с теб, и нямаш грижи ,а относно корупцията променат ли се законите ще се оправят нещата.Друг начин няма .Или с две думи в Бг няма никакви закони .Грешно е мисленето че има а не се спазват.НЯМА.Там където има закони се спазват. И малко допълнение към СЕК .Незная откъде си и дали работиш в гората но дано се случи да дойдеш в моя район да режеш или изнасяш дърва .Сигурен съм че няма да повториш,особено ако досега си работил с такива служители каквито казваш че са в горските стопанства.
                Абе имам малко опит в извозването на дървен матерял а двама мои братовчеди доста дългогодишен работил съм със Ифа W 50 4х4 . Към момента ситуацията поне по врачанския край е следната тези които режат товарят и возят знаят евентуално само името на фирмата и нищо повече касаещо кой стои зад нея. Но има едно НО на едни фирми винаги се дава гола сеч с хубав матерял на лесно достъпно място а на други такива места от които матеряла можеш да го вадиш само с хеликоптер. Естествено за вторите никой не иска да реже и вози дори и да намерят някой който не познава района още след първия курс не можеш го настигна. И така едни отпадат от бизнеса много бързо или намират "правилния" подход. Това е горчивата реалност.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • До: какъв камион да си взема?

                  Да се придържате към темата и към правилата ли, що ли?

                  Поразчистих някои от по-тежките ругатни, но ако се повтори, ще поразчистим и участници.

                  Коментар


                  • До: какъв камион да си взема?

                    искам да благодаря на модератор Ясен за разчистването
                    дайте да си поговорим за камазовите двигатели, интересуват ме слаби и силни страни, разходи на гориво, разходи за потдръжка и каквото се сетите ще съм ви задължен
                    най вече за Камаз 4310, дифове, скорости, какво да гледам евентуално при покупка... и който е имал допир до тази невероятна машина да каже впечатления
                    Real Recognize Real

                    Коментар


                    • До: какъв камион да си взема?

                      Колега на КамАза двигатела не е лош.Доста стар е,но както ти казаха с евтини части.Ремонта се прави лесно и части се намират на много места.
                      Недостатъка например в крановете е,че работи почти постоянно над средна газ и на място,което го ликвидира за нула време.Колегите с крана му правят основен ремонт на найй много 2години пръска блока м/у 4 и 7цилиндър,както и основните лагери са тъмнолилави,не сини ,вече направиха колекция имат 2-3блока със една и съща повреда,иначе всичко друго му е в ред...да кажеш ,че го правят аматьори-не,прави се в уж оторизиран сервиз.

                      Коментар


                      • До: какъв камион да си взема?

                        Гледам и не вярвам на ушите си .Защо са сложили заглавие проходим камаз.Този камаз е само за асфалт с тия гуми и всичко останало.Тук сп окойно една Газка 53 с гуми 8,3 по 20 ще пердаши и даже няма да усети тая кал а тя не е голяма .По напред гледах тук че извозването на дърва става с камази самосвали.То в България с всичко става но за какво е пригоден самосвала .Има си техника за насипни товари има си за дълги товари има и техника за гората .Ако не се прави разлика кое за какво ще се използва значи през цялото време тук сме си чешели езиците и нищо повече.

                        Коментар


                        • До: какъв камион да си взема?

                          И само да добавя .Не забравяйте че в гората центъра на тежестта трябва да е колкото може по на ниско ,иначе ще се разбере но да не е късно.

                          Коментар


                          • До: какъв камион да си взема?

                            Първоначално публикуван от MIK Преглед на мнение
                            Гледам и не вярвам на ушите си .Защо са сложили заглавие проходим камаз.Този камаз е само за асфалт с тия гуми и всичко останало.Тук сп окойно една Газка 53 с гуми 8,3 по 20 ще пердаши и даже няма да усети тая кал а тя не е голяма .По напред гледах тук че извозването на дърва става с камази самосвали.То в България с всичко става но за какво е пригоден самосвала .Има си техника за насипни товари има си за дълги товари има и техника за гората .Ако не се прави разлика кое за какво ще се използва значи през цялото време тук сме си чешели езиците и нищо повече.
                            Приятел натписа е такъв защото хвалиме камаза че по принцип е много проходима гумите на са зле но това е камаз на малко кал и лек наклон
                            Техниката дава толкова колкото можеш да вземеш от нея!!!!

                            Коментар


                            • До: какъв камион да си взема?

                              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение

                              дайте да си поговорим за камазовите двигатели, интересуват ме слаби и силни страни, разходи на гориво, разходи за потдръжка и каквото се сетите ще съм ви задължен
                              Двигателя е ЯМЗ 740(има и разни модификаций с две турбини,ама не се различават съществено).
                              По принцип е добре замислен,дори има някои сходства в архитектурата с прочутите OM402(от прочутата модулна серия 400),на Мерцедес.
                              Недостатък е,че лагерите на коляновия вал,са лошо оразмерени(вероятно е свързано с ограничаването на габаритната дължина и от там,стесняването на лагерните шийки).Лагерите се износват прекалено бързо и са най-честата причина за ремонт при нормално износване и експлоатация(информация от колеги,работили с такива камиони още от нови и то в големи държавни предприятия навремето).Лошото е,че има още някои характерни повреди.В този двигател,се случва изпадането на клапанни легла в цилиндъра.Това,не винаги води до тежки повреди,но пък се случва на много голям процент от двигателите.Според някои спецове,това зависело и от експлоатацията и най-вече се получава,ако двигателят е прегряван.(но в крайна сметка си е характерен проблем и се случва и без конкретни причини).Виждал съм повредата няколко пъти,макар лично на мен,и на каран от мен камион,да не се е случвала никога.Виждал съм и последствията и ремонта–често се минава само със смяна на главата,почистванет на цилиндъра от парчетата от леглото и евентуално смяна на маслото.
                              Удобството за ремонт идва от факта,че двигателят е с отделни цилиндрови глави,които могат да се сменят по отделно.
                              Течовете на масло от този мотор не са рядкост,а отстраняването им е трудоемко и често не води до продължителни резултати(макар,че този който съм карал,въобще не течеше,и не губеше масло).
                              Като цяло този двигател е и доста слабоват, заради малкия си обем и мощност/момент(210 к.с и 650Нм).

                              Характерните му плюсове са,че пали много добре,сравнително икономичен е и не е много тежък,а е и сравнително бързооборотен–2600 об/мин(ако това може да се използава като "плюс").
                              От друга страна е по-усложнен от други руски дизели,като ЯМЗ 238 например.(който пък е с доказани качества)
                              ГНП е с V-образно разположени помпени елементи и сравнително усложнена(не че е лошо,но все пак).Лично съм разглобявал такава–добре измислена,но си е усложнена.
                              Вентилаторът на охладителната уредба се задвижва с хидросъединител,чието действие се управлява автоматично в зависимост от температурата на мотора.Предвидена е възможност и за принудително,постоянно включване или изключване на хидросъединителят на вентилатора.
                              Въздушният филтър с хартиен елемент,е решение характерно за западните камиони,но доста често се правят дорабтки,за поставянето на "маслен",въздушен филтър.

                              Съединителят също не е от най-здравите възли в този камион.Той е сух,двудисков и се отделя с "палци"(които пък,чат-пат се чупят и повреждат,а пък трябва и правилно да се регулират).Самите му феродови и междинен диск също лесно се повреждат,при неправилна и душманска експлоатация(не е трудно да се "запали" съединителя).Самия привод на съединителя е хидравличен,с пневмоусилвател и също страда от чести повреди.(лично аз,съм брал доста ядове с него).

                              Скоростната кутия е един от сравнително надеждните агрегати в този камион,като изключим леките течове и малки неизправности в лостовата и система(имаше там една шпонка,дето се къса...Ама честно да си кажа,не мога да си представя как и с какво каране се получава това).Особеното е,че кутийте с бързи/бавни(те са по-големи) имат допълнителна опорна греда на шасито и съответно тампон за нея.Когато поради някакви причини(а те са много) задния край на "голямата" кутия остане незакрепен има вероятност от скъсване на болтовете на кутията към мотора.
                              Отделно,оригиналните апаратчета подаващи въздух за превключването на бързи/бавни(и това управляваното от лоста,и другото което се натиска от лоста за съединителя) се нуждаят от известни доработки за да работят нормално,достатъчно продължително време. (но пък в триосните камази,голямата кутия с бързи/бавни,я няма.Там има отделен демултипликатор в раздатката).

                              Карданите на обикновенния КамАЗ също не са много надеждни,но работят задоволително при редовното им гресиране.При каране с високи скорости карданите се охлабват от фланците и се налага да се притягат редовно."Лекува се " с подходящо осигуряване на болтовете на карданите(между другото,двата кардана са различни–голям и малък).

                              По-натам...–мостовете често протичат от семерингите.И доста често от семерингите на главините на колелата.За счупени диференциали и скъсани полуоски,няма да отварям въпрос,защото това също се случва най-вече от тежка експлоатация и донякъде от шофьорски грешки.

                              И окачването си има различни "подробности",но хубавото е,че допуските в него са сравнително големи и може да се кара и при сравнително износени детайли...

                              С две думи(че пак доста дълго писах)–руски камион!!!–не се чупи само това което го няма в него
                              ....но не се плаши,рядко се чупи всичко на куп,а и цените на частите и ремонтите не са много високи–пък ще станеш и добър монтьор
                              В крайна сметка–"Нищо вечно няма"–всичко се чупи и западно да е пак(да кажа,че бая те наплаших)
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • До: какъв камион да си взема?

                                от всичко прочетено мога да кажа че си е нормално да има такива ремнти като знам как товарят камазите.Думите на един който кара такъв-" товари брат колкото искам аз" така ми беше казал преди много време, става въпрос за самосвал страшно много съм благодарен на cecoa1 това ще ми е много полезно занапред, че вече като гледам и обявите които има в България мисля да се ориентирам към Руската машина най вече защото по лесно ще ми е да намеря такава и доста хора ще могат да ми помагат със съвет за ремонти
                                Последно редактирано от gh0sts; 11-05-10, 19:18.
                                Real Recognize Real

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X