Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: какъв камион да си взема?

    Лично мнение:
    стига гледахте клипчета в интернет.Стават за пропаганда и манипулация.
    Разликата от това в нета и деиствителноста,е от печалба до фалит.
    Не си губете времето с глупости.


    Поздрави

    Коментар


    • До: какъв камион да си взема?

      нали точно затова пуснах темата тук, където са компетентните хора, които имат опит с машините и знаят техните болести и чалъми, аз лично клипчетата ги гледам за забавление-- там не се натоварват машините до краен предел и никъде в интернет например няма клип как мерцедес 124 2.3 излиза затънал в кал 50см. аз бях в колата която даже не се наложи да бутаме ( мерца не е форматик! има само блокаж)
      темата ми е много полезна, попивам неща които може да ви се струват незначими, но за мен са като 6-ца от тотото
      благодаря ви още веднъж колеги, на всички без изключения
      Последно редактирано от gh0sts; 08-05-10, 23:29. Причина: правопис
      Real Recognize Real

      Коментар


      • До: какъв камион да си взема?

        [QUOTE=GRI6AN;1151631]Колега,да не бъркаш нещо,като се спука тръба на кулера мисля,че не засмуква а започва да фучи на от вътре на вън. И мисля,че е глупаво да сравнявате МБ и Камаз на единия мотора изкарва 1 500 000км а на другия 300 000км и то ако на всеки 100 000 км сменяш лагери на вала. Мое мнение.
        Колега може и да греша но от както се спука тръбата на кулера и започнаха ядовете,не изкара и месец и блокира.

        Коментар


        • До: какъв камион да си взема?

          Мишоци не ме разбра .Исках да кажа че ако си карал само москвич трудно човек ще те убеди че хондата е по здрава ,че даже има стъкла като бутнеш копчето и падат и т нататък.Или с две думи ние виждаме колко е развита Европа ,там в горите какви камиони карат, май не са зилове и виетнамки.Проблема е че сега трудно се изплащат тези автомобили на тия цени .но до 2-3 години може и доста по рано нещата ще си дойдат на мястото.

          Коментар


          • До: какъв камион да си взема?

            Колеги дайте по спокойно да не превръщаме една техническа дискусия в мерене на пи--и. Никой не казва че камаза е по добър от МБ но при сегашната кониуктура на този вид бизнес няма избиване нито камиона нито поддръжката. Аз лично не виждам переспектива в близко бъдеще цените на дървения матерял особено на дървесината за огрев да скочат толкова че да стане рентабилно да се вози с МБ и други реномирани европейски марки камиони. Миналата седмица на един колега му докараха дърва за огрев някъде от троянско 15 кубика на 55 лева кубик до пред къщата му в Панчарево.Колкото до щаера който е харесал колегата като му гледам годината на производство 1971 направо се чудя защо му е тая антика. Политика на всички западни фирми производителки на такава техника е да не произвеждат резервни части за толкова стари модели или ако ги произвеждат все пак са на страшни цени. По добре ако е все пак западно да потърси нещо по ново .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • До: какъв камион да си взема?

              Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
              пускай клипчето
              това за Камаза вярно ли е ? за двигателя че изкарва 300 000км. до ремонт
              Вярно е,само,че за втори ремонт.
              0осем9осем7шест0осем7едно
              Миро

              Коментар


              • До: какъв камион да си взема?

                Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                Вярно е,само,че за втори ремонт.
                все пак 300 000км. са доста, дори една кола ги върти 10г. а за такива камиони е огромен пробег, като се има предвид за какво се ползват.
                и 100 000 да издържи пак е добре според мен правиш ремонта и продължаваш още поне 5 години
                Real Recognize Real

                Коментар


                • До: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Колеги дайте по спокойно да не превръщаме една техническа дискусия в мерене на пи--и. Никой не казва че камаза е по добър от МБ но при сегашната кониуктура на този вид бизнес няма избиване нито камиона нито поддръжката. Аз лично не виждам переспектива в близко бъдеще цените на дървения матерял особено на дървесината за огрев да скочат толкова че да стане рентабилно да се вози с МБ и други реномирани европейски марки камиони. Миналата седмица на един колега му докараха дърва за огрев някъде от троянско 15 кубика на 55 лева кубик до пред къщата му в Панчарево.Колкото до щаера който е харесал колегата като му гледам годината на производство 1971 направо се чудя защо му е тая антика. Политика на всички западни фирми производителки на такава техника е да не произвеждат резервни части за толкова стари модели или ако ги произвеждат все пак са на страшни цени. По добре ако е все пак западно да потърси нещо по ново .
                  тук си адски прав според мен, стара е машината вярно, и части не се знае докога ще се произвеждат, а и цените ще са ........ започвам да си мисля че в България няма смисъл да се търси западен камион специлално за тази дейност (защото са рядкост) пък и аз вярвам в качествата на Руското което се е доказвало толкова много години и най важното е че има хора които им знаят и кътните зъби на Камазите така че за ремонт ще са доста по лесни и евтини ( което е от голямо значение)
                  Real Recognize Real

                  Коментар


                  • До: какъв камион да си взема?

                    Първоначално публикуван от bochkata Преглед на мнение
                    Вярно е,само,че за втори ремонт.
                    Ее,това вече е грубо...
                    На тоя мотор ЯМЗ 740,слабото му място са лагерите.Иначе самият двигател изкарва 300хил.км.
                    Тоя който съм го карал най-много(самосвал),беше на около 150-180 хил.км. от основен ремонт и беше в отлична форма.(дори и лагерите/налягането на маслото)
                    То си зависи и на какво е сложен,къде и как се кара–ако е само в гората и при тежки условия,няма да изкара и половината(прав си),но и Мерцедеса няма да изкара 1млн...
                    Но в общи линий нещата стоят така–На КамАЗ-а двигателя изкарва около три пъти по-малко,но и ремонта му(части и труд) излиза дори по-малко от тройно по-евтин от на аналогичен западен камион.
                    Никой не отрича предимствата на Мерцедес и останалите западни марки,в определени качества,но пък и никой не може да ми докаже,че те са на 100% превъзхождащи руските машини(дори чисто като експлоатационни качества),във всяко отношение.
                    За в гората не мога да говоря,но в областта,в която аз съм работил съм пробвал камиони и от "двата лагера"–мога само да кажа,че и едните и другите си имат предимства и недостатъци.Но в общи линий съм благодарен,че съм имал възможността да се запозная и с руската техника(която напоследък бива сериозно изместена от стара и нова западна).


                    Това за превъртането на "жабките" е вярно,но се случва изключително трудно и рядко.И обикновенно ако всичко им е изрядно и са си добре и правилно притегнати,по скоро ще се счупи диференциал или кардан,преди да превърти някоя джанта(виждал съм и двете повреди,без да е мръднала "жабка").Да не говорим,че и мотора и спирачките са меко казано слабовати за да се случи това в нормални условия...

                    Присъединявам се и към мнението за клиповете в нета–повечето не могат да дадат реална представа за камионите при нормалната им ежедневна експлоатация.А за тези последните...какво да кажа–то,както се казва,с цЕлата газ и душманско каране е едно,а пък като му плащаш ремонта е съвсем друго.

                    Тая повреда с кулера,довел до основен ремонт...На последния камион който карах(Ивеко), за доста голям период от време интеркулера беше спукан–последствия за мотора нямаше(дори и обичайното омасляване около пропуските в кулера,което го има при други марки,тук го нямаше изобщо).
                    Но....!Във фирмата правихме основен ремонт на един MAN 26.422,именно поради неплътности на въздушния филтър(но пък това е преди турбината).Лопатките на турбината бяха сериозно,видимо износени(да не говорим за луфта,на оста и пропуските на масло),буталните пръстени("сегментите") бяха станали тънки като хартия(не всичките),и т.н. да не изброявам...Ремонтът излезе около 10 хил.лв(и няма такъв филм да не се сменят буталата и ризите–особено пък в случая)

                    И накрая(че и без друго доста се унесох) искам да кажа на tododad–Ако винаги така се обаждаш във Форума,да знаеш че никога няма да е достатъчно рядко(най-добре хич)
                    И аз не одобрявам някои мнения и начин на изразяване,но си има далеч по-цивилизован начин да го покажеш от демонстрирания от теб.
                    И личните обиди са забранени от правилата на Форума.
                    Може да си голям капацитет в някоя област(евентуално,моите уважение,ако е така) но поста ти в тази тема беше абсолютно излишен.От комплекси страдат всички хора,даже и държащите да показват комплексите на другите...(и аз не съм изключение в този смисъл–и к'во?)
                    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                    Коментар


                    • До: какъв камион да си взема?

                      Служебния дето е на снимката е на 280 000 без да е пипан двигателя и като го гледам скоро няма изгледи да издъхне. Като загрее почти не пуши а центровката съм му я правил на око защото навремето нещо издъхна в помпата и ходи на ремонт. Тая зима в най голямите студове палеше на първия оборот . Не знам къкво ги правят тия машини та не могат да ги докарат до 100 000 километра но там опираме до шофьор и поддръжка нашия поне от както аз се грижа за поддръжката му винаги е каран с хубаво масло Тексако и всички необходими консумативи за поддръжката му се сменят навреме. Преди мене са го карали само душмани даже и на вън е излизал като нов.
                      Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                      Коментар


                      • До: какъв камион да си взема?

                        съгласен съм с sek.1 и cecoa1 постовете са ви доста информативни и има какво да се научи искам само да ви кажа че ние с баща ми много си потдържаме техниката която сме имали и имаме, никога компромиси с масла и части, никога!!! защото започнеш ли с компромисите... машината вече не е същата. Не забравяйте че аз ще съм си собственик и аз ще карам, няма да имам шофьиор, което е предпоставка за пълноценна потдръжка
                        и съм сигурен че една машина в моите ръце ще изкара доста повече отколкото в нечий други (за това може да сте 100% сигурни)

                        п.п. незнам дали е важно, но засега се справяме чудесно с потдръжка на 13 годишен автомобил с осемцилиндров веобразен 3.5 литров мотор който е на 320 000км. и е като нов в техническо отношение и грам масло не бута, но се копуват само оригинални части и скъпи масла
                        Real Recognize Real

                        Коментар


                        • До: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
                          и съм сигурен че една машина в моите ръце ще изкара доста повече отколкото в нечий други (за това може да сте 100% сигурни)
                          Това ще е така,ако си в час с машината и техниката,но и самия мерак за това е добро начало.
                          От друга страна(без да се обиждаш) съм убеден,че ще ти е доста трудно, въобще в работата,ако нямаш опит–той е много ценен.Но пък хубавото е,че това е поправимо–"човек се учи докато е жив"
                          А докато посвикнеш,и прекалената предпазливост и непреценената "смелост" ще ти пречат...
                          Поздрави!
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • До: какъв камион да си взема?

                            тук си адски прав баце но не подценявай мерака който имам за 5 години в чужбина се научих да съм търпелив, което е хубаво според мен.
                            как беше...."бързата работа срам за майстора" тази поговорка ми допада много и си я повтарям почти всеки ден. То е ясно че моята работа няма да стане тази година поради ред причини ( най вече работата по жилището която ме чака лятото) но се надявам август като се прибера в България да направя първите стъпки и евентуално да закупя машината която ще престои зимата без работа защото пак ще се върна тук да поработя зимата и ако всичко върви както трябва пролетта... ще се върна в България и ще започвам да бръмча здраво (надявам се)
                            причината е само една-- писна ми от смотани европейци ( Гърци) искам да си харча парите в Бг. не някъде другате
                            Real Recognize Real

                            Коментар


                            • До: какъв камион да си взема?

                              Според мен всеки двигател може да изкара доста .Е има малка разлика от 700 -800 000 км ,но това не е от значение .Ти изкарай 300 000 км в гората пък после направо ще смениш камиона .Това са много км,а и в гората не се навъртят както на асфалта.Имахме един случай с форд транзит на собственика не му се даваха пари за ремонт на двигателя и какво прави ,естествено добавка в маслото .Ако искате вярвайте навъртя близо 500 000 хиляди още .Не можех да повярвам .

                              Коментар


                              • До: какъв камион да си взема?

                                Хей приятели да оставим пречканията настрани но знайте ,че в спора се ражда истината .От години работя в гората и по много начини ,но от тая тема също научавам неща които са ми от полза .А това какъв камион ще си вземе човека ,който плаща той поръчва музиката .Тук се изписа достатъчно за да си направи човек преценка за руското и западното .А относно цената на дървесината ,в момента се подготвя ДАР държавната агенция по горите да стане копие или почти на Австрийските федерални гори .Така че аз мисля нещата да се оправят до 2-3 години .Проблема е само решението или закона ,а това е 50% от изпълнението му .Успех

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X