Обява

Свий
Няма добавени обяви.

какъв камион да си взема?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: какъв камион да си взема?

    Първоначално публикуван от zil131 Преглед на мнение
    колега,набьрзо прочетох какво тьрсиш, и те сьветвам;аз работя камара години вав гората.единственните камиони които могат да работят безотказно/при нормална поддрьжка/това са зил 131 и урал 4320-камаз. казвам го от опит.какво ще купиш е твое решение.мога да ти кажа само ,ако решиш да е /примерно/ сканиа,поинтересуваи се предварително колко струва полуоска или раздатка.и сьответно за урал или зил.другото което е, никога , немогат западните камиони да минат там кадето мине руския.от мен толкова избора е твои..
    Колега, я кажи кои западни камиони си карал и познаваш? Кажи, че взе да става много интересно?
    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
    Само DIESEL !!!

    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

    Коментар


    • До: какъв камион да си взема?

      Първоначално публикуван от gh0sts Преглед на мнение
      хвана ли нещо сериозно? и аз съм запален рибар, ама тук най близкият язовир е на 100км. и няма големи риби най големите които са излизали са 5-6кг. мрени и 4-5кг. голи шарани, а един път хванах кило распер
      Извинявам се за спама.Колега ,че ние ловим Пърстърви аз ако хвана 4-5 кила пъстърва няма да знам каде съм .Днеска аз изпуснах една намарда се под една скала и иди я вади от там..И с тази риба си и останах
      За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
      Honda Dominator 650
      088ЧЧ93979-->Борис
      0878956Ч38-->Борис

      Коментар


      • До: какъв камион да си взема?

        Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
        Колега машините с които се извършва дърводобива в България са от виетнамка нагоре защото обикновенно се плаща на кубик извозен матерял а не на курс.Камаз 6х6 си е перфектен в гората карал съм го повече от година основно по горите и полигоните и моя беше фургон автоработилница. Тук все още унимога и щаера са екзотика основно заради скъпата поддръжка.
        Добре, няма проблем. Аз като гледам цените на Мерцедес 4х4 военен на 30 000-40 000 км. в германското мобиле и цените на КамАЗ .............. не ми идва на идея дори и една единствена причина да предпочета КамАЗа пред МБ, КамАЗа е по-икономичен ли , по-здрав ли е, или ..........?

        За по-малко от 10 000 евро от Германия може да се докара МБ 4х4 военен, на под 50 000 км, обслужен с нови гуми. А за резервни части е безпредметно и смешно да се говори - в България пазара е пренаситен с части за МБ.
        Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
        Само DIESEL !!!

        Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

        Коментар


        • До: какъв камион да си взема?

          А иначе като ще е нещо голямо, мощно и проходимо в гората ето това ти трябва
          TIMBERJACK

          http://www.youtube.com/watch?v=0EnO7...eature=related

          Тук във Франция само с такива се работи

          Приятно гледане .
          Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
          Само DIESEL !!!

          Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

          Коментар


          • До: какъв камион да си взема?

            Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
            А за резервни части е безпредметно и смешно да се говори - в България пазара е пренаситен с части за МБ.
            Къде е пренаситен ? Евентуално в София в Балкан Стар и там имат наличност само за новите масови модели влекачи и то само на къкви цени косата ще ти се изправи имам идея защото съм поръчвал при тях части за другата фирма на която са представител Сетра но двигателите са Мерцедес да не говорим за сервизното обслужване така и не можаха да се оправят със полуавтоматичните скорости на една Сетра 315 HDH та се наложи да ходи до Турция на сервиз. Просто няма база за сравнение с цените на частите за камаза имам един служебен сега го караме рядко само за доставка на матеряли но до преди 3-4 години не спираше. Ето го на снимката натоварил към го с два струга ножовка и още куп боклуци .
            Прикачени файлове
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • До: какъв камион да си взема?

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Къде е пренаситен ? Евентуално в София в Балкан Стар и там имат наличност само за новите масови модели влекачи и то само на къкви цени косата ще ти се изправи имам идея защото съм поръчвал при тях части за другата фирма на която са представител Сетра но двигателите са Мерцедес да не говорим за сервизното обслужване така и не можаха да се оправят със полуавтоматичните скорости на една Сетра 315 HDH та се наложи да ходи до Турция на сервиз. Просто няма база за сравнение с цените на частите за камаза имам един служебен сега го караме рядко само за доставка на матеряли но до преди 3-4 години не спираше. Ето го на снимката натоварил към го с два струга ножовка и още куп боклуци .
              Чакай, чакай, за нови части ли говорим? Братче, новите части са скъпи навсякъде за всички машини. Все пак има интернет, нали? Който търси - намира. То в такъв случай по-добре си купи 2 камиона - единия добър за работа и другия с проблем за части, това се прави навсякъде, не само в България. Само да спомена, че при неправилна експлоатация всичко може да се счупи. Скоро при мен идва един индивид от БГ и ми казва, че в Родината много се търсели диференциали за камиони и бусове Мерцедес, понеже постоянно се чупели ............... Останах изумен ........... После всъщност се разбра каква е работата - обясни ми, че българските чорбаджии работели на принципа с трици маймуни да ловиш, то-ест бус да речем Спринтер 312 се товари 2 пъти над допустимото + спортно каране от страна на шофьорчето-гАзарче. Кво да говорим .......
              Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
              Само DIESEL !!!

              Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

              Коментар


              • До: какъв камион да си взема?

                много интересно ми стана
                само искам да кажа че sek.1 и мишоци са прави!
                ако погледна от гледната точка на единия- руските машини са малко по чупливи и лакоми, но пък е пълно с части за тях и са годни за ремонт на полето.
                другата гледна точка е че западните машини са рядкост и с частите е малко по трудно, също така са и по скъпи откъм потдръжка, но пък са икономични и ремонти рядко се правят.
                ще изчакам какво ще кажат и другите колеги, че вече съвсем се обърках но аз за мен си направих избор и ми е интересно какво мислят и другите колеги.
                Real Recognize Real

                Коментар


                • До: какъв камион да си взема?

                  Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                  Чакай, чакай, за нови части ли говорим? Братче, новите части са скъпи навсякъде за всички машини. Все пак има интернет, нали? Който търси - намира. То в такъв случай по-добре си купи 2 камиона - единия добър за работа и другия с проблем за части, това се прави навсякъде, не само в България. Само да спомена, че при неправилна експлоатация всичко може да се счупи. Скоро при мен идва един индивид от БГ и ми казва, че в Родината много се търсели диференциали за камиони и бусове Мерцедес, понеже постоянно се чупели ............... Останах изумен ........... После всъщност се разбра каква е работата - обясни ми, че българските чорбаджии работели на принципа с трици маймуни да ловиш, то-ест бус да речем Спринтер 312 се товари 2 пъти над допустимото + спортно каране от страна на шофьорчето-гАзарче. Кво да говорим .......
                  Тука говориме за машина която ще се експлоатира в екстремални условия на моменти извън границите на възможностите и. То части по интернет колкото искаш но докато стигнат до теб това е поне една седмица и през това време камиона ти е спрял и генерира загуби а може и да те искара извън бизнеса защото хората на които возиш искат работата да не спира и като закъсаш два три пъти за по седмица просто няма да те потърсят повече а ще се ориентират към хората с "дръгелите" които не спират за ремонти за повече от един ден. Досега за около 10 - 12 години за камаза от снимката няма случай да съм отишъл в магазина и нещо да го няма и то е на такива цени че не си и помислям за втора употреба. На времето беше оставен няколко години да седи така и хвърлихме доста труд и не толкова много пари да го стегнем и пуснем в движение тогава исках да го бракуваме продадем и да купим западен 12 тонен бордови камион но сега не съжалявам че тогава моето мнение не се наложи. От няколко години понеже няма постоянна работа за него няма и постоянен шофьор и го караме и поддържаме с един колега .
                  Последно редактирано от sek.1; 08-05-10, 19:50.
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • До: какъв камион да си взема?

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Тука говориме за машина която ще се експлоатира в екстремални условия на моменти извън границите на възможностите и. То части по интернет колкото искаш но докато стигнат до теб това е поне една седмица и през това време камиона ти е спрял и генерира загуби а може и да те искара извън бизнеса защото хората на които возиш искат работата да не спира и като закъсаш два три пъти за по седмица просто няма да те потърсят повече а ще се ориентират към хората с "дръгелите" които не спират за ремонти за повече от един ден. Досега за около 10 - 12 години за камаза от снимката няма случай да съм отишъл в магазина и нещо да го няма и то е на такива цени че не си и помислям за втора употреба. На времето беше оставен няколко години да седи така и хвърлихме доста труд и не толкова много пари да го стегнем и пуснем в движение тогава исках да го бракуваме продадем и да купим западен 12 тонен бордови камион но сега не съжалявам че тогава моето мнение не се наложи. От няколко години понеже няма постоянна работа за него няма и постоянен шофьор и го караме и поддържаме с един колега .
                    Колега, МБ също е предвиден за екстремални условия на границата на възможностите си, уверявам те. Особено военните. Всъщност, ако се замислиш то излиза, че именно ползващите КамАЗ са хората, които правят така, че да има части и сервиз за тях, повече отколкото за МБ. С тая разлика, че за ''Х'' време КамАЗа ще иде на ремонт 10 пъти, а Мерцедес-Бенц 1, или 2 пъти. А и ми се струва наивно и тъпо да си купиш КамАЗ, вместо МБ, само защото частите са му евтини. Навремето моя шеф тук във Франция /бях ТИР-аджия/ купуваше само Рено точно по същата причина - по-евтините части. Само дето с Реното ходехме на ''доктор'' 2, или 3 пъти седмично, честна дума . В един момент на нашия му писна, прекрати договора с Рено и се абонира в Мерцедес-Бенц. И да ти кажа с Актроса ходех в сервиза само за масло и накладки, това е.

                    http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...sAfterCreation=
                    Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                    Само DIESEL !!!

                    Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                    Коментар


                    • До: какъв камион да си взема?

                      мишоци не си много прав айде един МБ в германското мобиле е по 8 9 хиляди евро.Аз за 9000 евро ще зема 2 камаза и ще имам пари за подръжка.Ми ще дам един пример имаме щаер на който му блокира двигатела за ремонт изкат 25000 лева без труд,а на камаза ремонта му е 3000 с труда.деференцяла на камаза е 800 лева на щаера ще е бая по 800 за какво говорим.

                      Коментар


                      • До: какъв камион да си взема?

                        А относно жабките с случая само минуси ти носят.Жабката превърта къса винтил,трие джантата и само ядове ще имаш с тия жабки.

                        Коментар


                        • До: какъв камион да си взема?

                          Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
                          мишоци не си много прав айде един МБ в германското мобиле е по 8 9 хиляди евро.Аз за 9000 евро ще зема 2 камаза и ще имам пари за подръжка.Ми ще дам един пример имаме щаер на който му блокира двигатела за ремонт изкат 25000 лева без труд,а на камаза ремонта му е 3000 с труда.деференцяла на камаза е 800 лева на щаера ще е бая по 800 за какво говорим.
                          25 000 лева за ремонт?!?!? предполагам грешка си допуснал и трябва да е 2500?
                          относно жабките разбрах, имаш ли преки наблюдения върху МБ?
                          Real Recognize Real

                          Коментар


                          • До: какъв камион да си взема?

                            Първоначално публикуван от Асен Симеонов Преглед на мнение
                            мишоци не си много прав айде един МБ в германското мобиле е по 8 9 хиляди евро.Аз за 9000 евро ще зема 2 камаза и ще имам пари за подръжка.Ми ще дам един пример имаме щаер на който му блокира двигатела за ремонт изкат 25000 лева без труд,а на камаза ремонта му е 3000 с труда.деференцяла на камаза е 800 лева на щаера ще е бая по 800 за какво говорим.
                            Колега, двигателя блокира, когато няма масло, или има, но е нищожно малко. Също както са малко и тези шофьори, които сутрин преди да запалят проверяват маслото. И аз съм виждал такъв МБ 814, беше блокирал точно по тази причина - престъпно нехайство. А да знаеш, че колективната отговорност е най-голямата безотговорност. Ето защо във всички сериозни фирми по света всеки шофьор си има точно определен зачислен камион и като стане фал шофьора отива на съд. И тук при мен във Франция е така, работил съм в не една и две фирми и е все същото.
                            М/у другото само да те осветля, че няма камионски двигател, чийто ремонт да струва 25 000 лева и то без труда, поправи се. За 25 000 лева ще купиш целия камион. Когато двигател блокира се сменят лагери, евентуално ризи и сегменти, много рядко бутало, или клапан. Всичките тези части не струват толкова пари. Незнам дали ти е известно, но да ти кажа, ако незнаеш - 60% от цената на един двигател е самия блок, защото производството му е много скъпо и трудоемко - врезаж, шлайфане, разпробиване тук и там и т.н. Тук във Франция масова практика е така наречения moteurs échange standard - като ти блокира мотора даваш го в сервиза и те ти слагат нов, отремонтиран, само блока е същия, абсолютно всичко друго е чисто новичко, реално имаш нов мотор, а цената е наполовина, блока не се износва, нали се щаш?
                            Тези 800 лева за диференциала на КамАЗа ................... Може, ако е счупен, или е бил взривяван неколкократно ......... и пак е под съмнение.

                            Само да допълня - колега, ето ти един линк, виж колко струват тези чудесни камиони Щаер и после, ако все още имаш желание, пак ще си говорим за камиони, ремонт и ценообразуване.

                            http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...sAfterCreation=
                            Последно редактирано от мишоци; 08-05-10, 21:29. Причина: допълнение
                            Ако ще нафтата и без пари да я направят, пак че краднем!
                            Само DIESEL !!!

                            Мечтата на всеки леопард е да има гащи от курвенска кожа.

                            Коментар


                            • До: какъв камион да си взема?

                              Горовим за рядак модел щаер 8 цилиндров би турбо.Блокира защото се спука траба на интеркулера и засмука буклуци съответно всичко е дроб.КАто почним развален коляно вал,биели,ризи,бутала,сегменти,клапани и две турбини.Ми правете си сметка щом кубилиците на разпределителните валове са бяха изтрили.На края пушеше като кремиковци.А за деференцяла малко пари ли ти се виждат,или много?
                              П.П забравих да допълня че частите ги нямаше в Бълагрия.Може би това надува цената толкова.

                              Коментар


                              • До: какъв камион да си взема?

                                Първоначално публикуван от мишоци Преглед на мнение
                                Колега, МБ също е предвиден за екстремални условия на границата на възможностите си, уверявам те. Особено военните. Всъщност, ако се замислиш то излиза, че именно ползващите КамАЗ са хората, които правят така, че да има части и сервиз за тях, повече отколкото за МБ. С тая разлика, че за ''Х'' време КамАЗа ще иде на ремонт 10 пъти, а Мерцедес-Бенц 1, или 2 пъти. А и ми се струва наивно и тъпо да си купиш КамАЗ, вместо МБ, само защото частите са му евтини. Навремето моя шеф тук във Франция /бях ТИР-аджия/ купуваше само Рено точно по същата причина - по-евтините части. Само дето с Реното ходехме на ''доктор'' 2, или 3 пъти седмично, честна дума . В един момент на нашия му писна, прекрати договора с Рено и се абонира в Мерцедес-Бенц. И да ти кажа с Актроса ходех в сервиза само за масло и накладки, това е.

                                http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/se...sAfterCreation=
                                Колега камаза като влезе 10 пъти в бокса,А мерцедеса 1-2.За камаза ще се похарчи много по малко пари за ремонт ,от колко на мерцедеса.Това се знае.Такаче кое от двете би предпочел да ти влезе 1-2 пъти и да те вкара в задължения или да влиза по 10 пъти и да си свиркаш с чистата печалба ?
                                П.П Има една фирма Дървообработване и Прецизност ООД тази фирма има 5 камиона 4 камаза 1 МБ мога да ви кажа ,че МБ-са влиза по често от камаза в бокса,карането им е едно и също с камаза
                                Но колегата си е избрал вече камион и да му казваме колко е проходим камаза или Мб няма смисъл докато не доиде и не види сам такаче ....
                                Последно редактирано от Борис Хаджиценев (bob4oo); 08-05-10, 21:39.
                                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                                Honda Dominator 650
                                088ЧЧ93979-->Борис
                                0878956Ч38-->Борис

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X