Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при покупка на Лада Нива

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при покупка на Лада Нива

    Здравейте! Не мога да кажа здравейте колеги, защото за сега не сме, но в много близко бъдеще ще бъдем (за сега не съм притежавал 4х4). Решил съм да си купя Лада Нива. Харесал съм си една 1998 г.,1.7 кубика, къса база. Въпросът ми е къде трябва да обърна особено внимание, кои възли дефектират най-често и кои са слабите места. Ще Ви бъда благодарен за всякакви съвети относно предстоящата покупка!

  • #2
    До: Помощ при покупка на Лада Нива

    Първоначално публикуван от mzman Преглед на мнение
    Здравейте! Не мога да кажа здравейте колеги, защото за сега не сме, но в много близко бъдеще ще бъдем (за сега не съм притежавал 4х4). Решил съм да си купя Лада Нива. Харесал съм си една 1998 г.,1.7 кубика, къса база. Въпросът ми е къде трябва да обърна особено внимание, кои възли дефектират най-често и кои са слабите места. Ще Ви бъда благодарен за всякакви съвети относно предстоящата покупка!
    Колега,има доста писано за нива,само трябва да да се чете:
    Ето-http://forum.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=79676
    Има още много писано в подфорум ВАЗ!Успех.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      До: Помощ при покупка на Лада Нива

      А, ако кажеш и къде се намираш, може и да получиш съдействие на място.

      Коментар


      • #4
        До: Помощ при покупка на Лада Нива

        Тук ще намериш всичко което те интересуваhttp://forum.offroad-bulgaria.com/forumdisplay.php?f=73&order=desc .Най важното е да гледаш за изгнило и ръжда около предните рогове,на местата за захващане на скоростната и раздатъчна кутия.Пробвай колата в движение, раздатката не трябва да вие много ,не трябва да има много големи луфтове и шумове.По принцип предницата на Нивата е слаба добре е да я качиш на стенд , също така виж предния диференциал- захващането, тъй като много често се измъкват шпилките които държът дифа към двигателя.Най добре пиши от къде си -ще ти се съдейства при огледа.
        VEREYA MOTORSPORT TEAM

        Коментар


        • #5
          До: Помощ при покупка на Лада Нива

          Първоначално публикуван от mzman Преглед на мнение
          Здравейте! Не мога да кажа здравейте колеги, защото за сега не сме, но в много близко бъдеще ще бъдем (за сега не съм притежавал 4х4). Решил съм да си купя Лада Нива. Харесал съм си една 1998 г.,1.7 кубика, къса база. Въпросът ми е къде трябва да обърна особено внимание, кои възли дефектират най-често и кои са слабите места. Ще Ви бъда благодарен за всякакви съвети относно предстоящата покупка!
          Е хайде попрочети ВАЗ раздела де-там сме коментирали почти всички слаби места на Нивата.Иначе колегата ти даде правилна начална ориентация-най-важното е колко е здраво купето.Вземеш ли я с читаво купе другото се оправя далеч по-лесно.

          Коментар


          • #6
            До: Помощ при покупка на Лада Нива

            Благодаря за бързото откликване! Прочетох доста теми и вчера ходих на оглед. Екземпляра (98 г), които оглеждахме с един приятел нещо не ми хареса: имаше доста ръжда по него, двигателят работеше ту на 3 цилиндъра, ту на 4, ремъка за охл. вентилатор беше скъсан. Това е за сега. А щях да забравя да споделя, че съм от Ямбол.

            Коментар


            • #7
              До: Помощ при покупка на Лада Нива

              Първоначално публикуван от mzman Преглед на мнение
              Благодаря за бързото откликване! Прочетох доста теми и вчера ходих на оглед. Екземпляра (98 г), които оглеждахме с един приятел нещо не ми хареса: имаше доста ръжда по него, двигателят работеше ту на 3 цилиндъра, ту на 4, ремъка за охл. вентилатор беше скъсан. Това е за сега. А щях да забравя да споделя, че съм от Ямбол.

              Ооооооооо ти си от нашия град ако си си харесал нещо звънкай да го разгледаме и дано да ти харесами нещо да си правим разходки из района

              тел-0898707872 -Здравко
              0898707872-Здравко

              Коментар


              • #8
                До: Помощ при покупка на Лада Нива

                Първоначално публикуван от mzman Преглед на мнение
                Благодаря за бързото откликване! Прочетох доста теми и вчера ходих на оглед. Екземпляра (98 г), които оглеждахме с един приятел нещо не ми хареса: имаше доста ръжда по него, двигателят работеше ту на 3 цилиндъра, ту на 4, ремъка за охл. вентилатор беше скъсан. Това е за сега. А щях да забравя да споделя, че съм от Ямбол.
                Трябваше да започнеш с това,че си от Ямбол.Обади се,ако си харесал някоя Нива да я огледаме и ние.Успех.

                Коментар


                • #9
                  До: Помощ при покупка на Лада Нива

                  Благодаря колеги! Ще ви имам в предвид, ако изкочи нещо интересно.
                  Поздрави !!!

                  Коментар


                  • #10
                    От: До: Помощ при покупка на Лада Нива

                    По принцип нивата си вие и ръждясва по рождение.Търси някой който е закъсал с парите и го атакувай.Аз така направих и взех една 2005г. 1.7к. с АГУ на 130000км. само за 3900лв. и то с роубари.

                    Коментар


                    • #11
                      От: До: Помощ при покупка на Лада Нива

                      Първоначално публикуван от ldrumev Преглед на мнение
                      По принцип нивата си вие и ръждясва по рождение.Търси някой който е закъсал с парите и го атакувай.Аз така направих и взех една 2005г. 1.7к. с АГУ на 130000км. само за 3900лв. и то с роубари.
                      Браво колега-хубава сделка.Със здраве да си я ползваш.

                      Коментар

                      Активност за темата

                      Свий

                      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                      Зареждам...
                      X