Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

    Като изключим боен пистолет/Знам закона/, коя е най - ефикасната защита срещу нападатели проникнали посреднощ в апартамент В ПРИСЪСТВИЕТО НА СТОПАНИТЕ.

    Шибания закон гласи :::
    "" Прощавайте любезни господа ,с какво сте въоръжени, за да знам и аз как да се защитя от вас".. или "вие мислите ли да ни нападате неизбежно или сте тук само да ни пожелаете сладки сънища и целувчици..."">>>>БЕЗ КОМЕНТАР!!!

    на закрито мощен газов пистолет не става...

    Мисля си за:
    2.Въздушен 5,5 пистолет с пълнител поне 7 изстрела
    1.Полупроводников лазер 150 -280mWatt - голям колкото маркер - Ослепява за миг /през клепача/ и прогаря до 15 метра черни материи /последното е изпробвано!!!!!!!!!/
    3.Самурайски меч - звучи смешно...освен да си го з.... някъде

    0.да продам всичко, после на летището и *************************. /Отпада ,, много обичам България/

    4+(1).да си напълня един дълбок леген с пясък , да си заровя главата, след което да смъкна гащи и да зачакам...
    .....я двойна сметка за ток и парно, я нагли крадци посред нощ,я колата ми е няма ... и... и т.н.

    Дайте съвет... тази нощ "късмета" удари моето семейство.......

    5+(1).Пайнт бол с плътни силиконови топчета.....и бутилка на 160 бара...
    охх малии
    Последно редактирано от Leam; 23-02-07, 00:06. Причина: Пих една ракия

  • #2
    Re: Спешно нужда от съвет

    Труден въпрос си задал. не е лесно да се нарани човек, макар , че тия не са хора. По-скоро помисли за нестандартни варианти като някое старовремско Резе , вместо модерна брава за ...стотин лева ! Или едно просто устройство като Аларма , задействаща се при отваряне на вратата/магнитен датчик/, то стига да се разпищи зверски, шока за гаднярите е гарантиран. Ако щеш и добрия стар Райбер, поставен на подходящо място, върши чудесна работа.
    Всичко , което забавя нарушителя е в твой плюс. Той е под стрес , не ти.

    Коментар


    • #3
      Re: Спешно нужда от съвет

      пейнт бол задължително, ако намериш нецапащи топчета си зимаш доста само за у дома. реално се печели ней добре и най сигурно при елемент на изненада. аз се замислям много. наистина ако имаш самообладание много ефикасно оръжие. коментирали сме го и като добавка за в трафик.

      между 2-те крайности стои 1 тояга и много дни тренировки...

      меч не е смешно, самурайските са огромни и не са за домашно ползване. нинджите така и ги бият, с техните къси мечове, непочтенно нахлуват по домовете им и ги изколват. много е крайно, не бих се замислил за кървава баня само ако нещата станат мнооооооооооооооого/абе огромно зле умножено пак по много/ зле... последна инстанция дет се вика

      Коментар


      • #4
        Re: Спешно нужда от съвет

        Ами то имаШЕ всички "екстри",без Рим..но с времето дисциплината по безопасност....тривиално забравен касов ключ в ключалката отвътре .на заключената врата....+ цанга на 3,5мм и хоп..

        Само за история на замъците не бях прочел, но вече съм парен и сготвих яка супа по Римската рецепта ...и др.
        ...НО ако си избрания, спасение няма...
        добре, че нямам нищо ценно...

        А диодния 280 mWatt лазер е пробван от братовчед ми в щатите- фантастиката става лека-полека реалност и за простосмъртните...
        Т.сини балони, черни хартии и тъмен панталон от 15 метра се прогарят без проблем за миг...направо невероятно. Много опасна играчка!

        П.С. полицаите реагираха светкавично, което ме изненада приятно!!! Даже и оперативните после!


        Но Пайнт-бола не е за изпускане, а топчетата от плътен силикон /ползва се за борба с безредиците/ - при удар се разсплескават подобно на олово,май това е едно от решениеята за мен.

        /+ високотехнологична дежурна последна инстанция/
        Последно редактирано от Leam; 23-02-07, 01:54.

        Коментар


        • #5
          Re: Спешно нужда от съвет

          Приятелю, дано само не ти се повтаря тая случка!!!!
          Всички неща със сгъстен въздух не стават! Ни маркер, за пейнтбол, нито пневматичен пистолет. С времето изпускат налягането.
          Най-добре е лазера, още повече, в България го няма,
          няма го и като казус - дали си употребил оръжие, или някакво средство за защита?!
          А, куче нямаш ли?! Не, че ще те спаси, но вдига гюрултия!!!

          Коментар


          • #6
            Re: Спешно нужда от съвет

            Никомо не пожелавам тая схема. Пеинтболните историй определено не те спасяват. Накратко казано малко по-надолу има една друга тема с подобни историй и оръжие... Обаче и тоя медал има две страни, Волк го е написал - някой път е по-добре да стиснеш зъби /или нещо подобно беше/. Аз лично май небих издържал на изкушението, 9милиметровото../да го ползвам де/

            Коментар


            • #7
              Re: Спешно нужда от съвет

              Мда.
              Правилното е да решаваш тоя въпрос след като се успокоиш тия дни.
              А правилният му отговор - с каквото си свикнал. При ограниченията че в къща не работи нищо дълго. Никви пушки и саби. Пневматиката не става по принцип. Газениците се използват много трудно, но са някакъв вариант. Освен тях спрейове, обикновенни пищови и ножове - тояги. Лошото на веригите, боксовете и прочее палки и ножове е пък че искат поне елементарни навици и подходяща психика. Съдейки по въпросът, това вероятно ще ти е проблем.
              Но така или иначе трябва да се заемеш с решението след няколко дни, не днеска.

              Коментар


              • #8
                Re: Спешно нужда от съвет

                Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                Но така или иначе трябва да се заемеш с решението след няколко дни, не днеска.
                .....Koгато Стефан ще ти предложи новия плазмен дезинтегратор, който, като го включиш в мрежата спира АЕЦ Козлодуй!!!!Майтап!
                Защо не помислиш за аларма, на която да включваш определени зони през ноща?!
                Кума ми го обраха преди 5-6 месеца и сега е така!!!!

                Коментар


                • #9
                  Прави сте!!! Вдетеняването ми относно проблема е спам от моя страна!

                  Пайнт-боли и други подобни са нецелесъобразна работа.

                  Лазера си го бива. Цената му не много.


                  Благодаря на всички за бързата реакция!

                  Първоначално публикуван от GAD Преглед на мнение
                  .....Koгато Стефан ще ти предложи новия плазмен дезинтегратор, който, като го включиш в мрежата спира АЕЦ Козлодуй!!!!Майтап!
                  Защо не помислиш за аларма, на която да включваш определени зони през ноща?!
                  Кума ми го обраха преди 5-6 месеца и сега е така!!!!

                  лоша дисциплина....преумора...иначе аларми,сотове....и др. налице ...
                  Последно редактирано от cveti; 24-01-09, 12:13.

                  Коментар


                  • #10
                    Re: Спешно нужда от съвет

                    Най-доброто нещо е револвер в .357 маг, обаче дали ще ти стиска да ги гръмнеш е друг въпрос, пък само да се плашите с няколко човека в коридора е опасна работа, щото току и те извадили нещо. Ако ще е оръжие, трябва да ги запукаш веднага, без да имат време да се окопитят.

                    А, за пейнтбола, явно ти говорят хора без опит. Това много лесно се превръща в страшно оръжие, обаче ако утрепеш някого с него, после може да има ресрикции за всичики ни. Накратко - отслабваш пружината на клапана, усилваш пружината на ударника, отвиваш дросела максимално, при което са постижими начални скорости около 150-200 m/s, а това вече кърти и дава 60-100 J. Отливаш си плътни силиконови топчета и готово. Ако пък си сложиш и автоматичен спусък за 900-1200 изстрела в минута, нищо не може да ти се опъне. Обаче с такъв нестандартен боеприпас, после ще имаш проблеми с полицията, еле пък ако утрепеш или осакатиш окончателно някого.

                    Всичко това в сферата на теорията, а напрактика - едностранно заключване или резе и аларма с периметрова охрана.

                    Коментар


                    • #11
                      Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                      За пейтбол пушките не сте прави ама никак. Няма такова нещо като спадане на налягането. Просто трябва да си купите бутилка с клапан. Моята (даже обикновена без клапан) съм я пълнил есента и до момента не е спаднала въобще. А и да не говорим че пълненето на една бутилка е стотинки... А колкото до яка стрелба с топчета (има и такива за многократна употреба които не оставят следи) ви уверявам че човек без маска няма никакъв шанс...

                      Преди няколко месеца гледах филм за престъпността в Лос Анжелис където имаше и кадри които бяха взети от камера конфискувана от група тинейджъри които се разхождаха нощем по улиците и стреляха с пейнбол пушка по хората. Ефекта е ужасяващ... Но имайте в предвид че отблизо със сигурност ще извадите око, и причините други повреди които ще бъдат класифицирани като средна телесна повреда...

                      Другото нещо което става за самоотбрана и най-вече в съда трудно ще се класифицира като нарочно взето оръжие е голям фенер MagLite. Носи се вдигнат на рамото и оттам хем му светите в очите хем като му го стоварите върху главата не знае откъде му е дошло... А после обясненията са много прости. Светнах да видя какво става, нещо ме удари в корема и аз като се превих от болка сваляйки фенера без да искам съм му отворил тиквата...

                      А колкото до периметровата охрана колегите по-горе са прави. Оставете си вратата под охрана и готово. И може да се абонирате за паник бутон, не струва кой знае колко скъпо но винаги е от полза...
                      VPetrov.photography

                      Коментар


                      • #12
                        Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                        Преди време тръгнах да си купувам домашна аларма. По пътя за магазина спряхме в една заложна къща на познат да го видим. Там обаче имаше един страхотен фотоапарат. Не издържах и си го купих с част от парите за алармата с намерението да посъбера пак и тогава да я купя. 3 дни след това ни обраха тотално докато спим. Интересното беше, че кучето дето пиле не дава да прехвръкне през двора същата нощ го бяхме пуснали по изключение при нас в спалнята, защото навън беше страшен студ. Та говедото не гъкна въобще! От тогава при всяко излизане и всяка нощ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се пуска алармата. С времето ти става навик. И така - в момента си имам фотоапарат които ми срува към 8000 лв.

                        Коментар


                        • #13
                          Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                          Лазерите не са толкова очевидно оръжие. С тях съм палил заводът на Балкантон, зала Универсиада, зала Фестивална, І зала на НДК и даже сцената на Народния театър. Когато някога бях лазерното шоу на ФСБ. Имам сума дрехи пробити и срязани от лазери. За дупките по ръцете и в ретините не знам какво и да кажа. Та с две думи - не става. Освен всичко друго, боли малко и спира веднага след като дръпнеш лъча. Може разбира се да им извадиш очите, но да ги улучиш пък баш в тях е въпрос. С половин ват може да направиш много и разни бели, да спреш атакуващ човек категорично не може.

                          Коментар


                          • #14
                            Re: Спешно нужда от съвет

                            Първоначално публикуван от Leam Преглед на мнение
                            ....тривиално забравен касов ключ в ключалката отвътре .на заключената врата....+ цанга на 3,5мм и хоп..
                            /
                            колега прощавай за любопиткството ... ама това какво ще рече ? че си забравил ключа на вратата ли ? отвън ? или отвътре?

                            аз имам метална врана с касов ключ и друг с 4странно закл. когато съм си у дома врътвам 4ката ама не съвсем докрая- така че отвън каквото и да мушнат да няма права линия за да се извади ключа.

                            а по отношение на охраната .. знам ли .. за всекиго е различно - СОТ +аларма например не е лош вариант. А за вътре .. ми каквото има - я бухалка, я тиган, или па газов със съчма.

                            Коментар


                            • #15
                              Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                              Пневматичното оръжие от кой да е вид,успешно можеш да замениш с RECK king kobra cal.380 knall-газов револвер с предно пълнене на куршума."Куршума"представлява гумено топче с диаметър прибл 2см.Пробвано е =РАБОТИ;

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X