Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

    Не съм чел какво пише отгоре, защото предполагам, че са някакви виртуални глупости, включително и пейнтбоул самоотбраната...

    Ако моето мнение ти е нужно, то е че за самоотбрана ти трябва само смелост и кураж..
    Никой не е по-страшен и по-опасен от смелия човек, дори за бандюгите това правило е основно...
    Ако си достатъчно смел, няма да ти трябват оръжия, ако си страхлив по природа и гаубица няма да те опази...
    Смел значи, примерно да избиеш на място зъбите на някой който е напсувал жена ти, /кръга е тесен/, а не да заведеш дело срещу него и да търсиш морални щети, ала-бала, дрън-дрън!

    Коментар


    • #32
      Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

      Ей зарад такива гадове като вас, нас честните хора ни тормозят постоянно. Избия зъбите на някой, сички кажат браво, после некой суяк се огледа - Къде е жена ти бе? Пък аз си нямам. И айде да съдят мене. Кат му счупиш ръката - пак, щото пак съм нямал жена. И така - за щяло и нещяло.
      Мъка.
      Стробоскопа е читава идея. Скъпо, ама поне ги има по разните фирми за сценично оборудване. Димки има във всякаквите Огнени хризантеми и другите пиротехники.
      А виж сирена от едновремешните линейки и пожарни отдавна търся. Ама няма никъде(((

      Коментар


      • #33
        Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

        И да му платиш замяната на избитите зъбчета...
        Между другото серизно - ако ви се случи да ви избият зъб или вие избиете такъв - зъба се слага в чаша с прясно мляко, до 36 часа е възможно да се постави обратно на място, помнете добре този съвет от Волк, защото някой ден Волк ще си отиде, но вие винаги ще помните че всеки избит зъб, може да се постави обратно до 36 часа!
        Последно редактирано от Volk; 23-02-07, 21:43.

        Коментар


        • #34
          Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

          Стефане, механична сирена ли ти трябва? Иначе за горното и аз съм на мнението на Volk. За първото, за зъбите незнам, ма оставят белези по ръцете - много режат тия човешки зъби!

          Коментар


          • #35
            Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

            Докато не измислят нормален закон за "неизбежна самоотбрана" или както там го нарекат, всички предложения за употреба на някакъв вид оръжие са неприемливи, защото, като нищо, ще осъдят този който ги е употребил. Най-добро решение е изненадата - неочаквано действие и си мисля, някаква много мощна сирена, ще бъде добър вариант. Не забравяйте и предупрежденията, че ако не сте наясно какво правите, по добре не се съпротивлявайте.
            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

            Коментар


            • #36
              Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

              Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
              Не забравяйте и предупрежденията, че ако не сте наясно какво правите, по добре не се съпротивлявайте.
              Напълно съм съгласен с теб!

              Първо и най-важно е ножа да бъде забит в гърлото с острие към гръбнака, след това "работиш", докато опре, тогава обръщаш и режеш рязко всичко по пътя, гаранция че няма съпротива....

              Ако трябват детайли - на л.с...

              Коментар


              • #37
                Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                Абе аз мисля, че все пак е по-добре да се ползва аларма, защото като спиш я го усетиш крадеца, я не! Даже май по-добре да не го усещаш щото ако се събудиш тогава един от двамата ще умре или почти. И в двата случая ще береш ядове

                Коментар


                • #38
                  Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                  Наистина повечето хора не се събуждат. А ако се събудиш, е тогава май всеки реагира различно.

                  Коментар


                  • #39
                    Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                    И сеа кво, трябва да се върна 50 години назад, за да науча кво е диоден YAG с втора хармоника ли? Все ми е едно на колко години си, идеята за лазерите е описана от Айнщайн пре 13-та, Прохоров, Басов и как беше американецът, са пуснали първите лазери през 61-ва. А през 86 май беше, аз например - импулсен аргон. И?
                    Прочее, тия играчки за които разправяш са китайски. На едро са наполовина по-евтини. Купуват ги с кашони и от тях правят лазерни резачки за етикети.
                    Не ти вярвам. Очевидно нямаш никакво отношение към науката, така че прибери си приказките за годините и напредъкът. Пред лазерното оръжие има съвсем принципни квантови ограничения. В Пало Алто също знаят за това)) А големите пробиви в лазерите в последните години правят немците освен руснаците в импулсните, така че остави костите на америка в мир.
                    Ако все пак искаш да научиш за какво става дума, то проблемът е известен в оптиката под общото размазано име "запалване от разстояние". Рови нататък, може пък да откриеш как се прави. Това е стара мечта.
                    За какво не ми вярваш... не си спомням да съм твърдял, че нещо разбирам от квантова физика....просто видях нещо което ми ВЗЕ АКЪЛА и толкоз!
                    А моите години ти ги споменах за да се сетиш , че съм от поколението
                    което е израснало с филма StarWars - друго не ни дадоха тогава ....

                    а с думите "нашите познания" и "тамошен" не съм искал ни най -малко да обидя теб или когото и да било. От къде да знам с кого разговарям ...
                    .....................и т. н.
                    Науката има много области и немога да имам отношение към повече от една...област! А моята е звук, звукозапис и акустика!

                    П.С.
                    Някъде бях чел - за два UV лазера с голяма мощност ,успоредни близки лъчи,
                    при идеални условия на средата /въздуха/ йонизират средата и тя става някакъв проводник по който можело без проблем да се изпрати високоволтов заряд на някакво разстояние ... това дали е възможно

                    Коментар


                    • #40
                      Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                      Първоначално публикуван от Volk Преглед на мнение
                      Първо и най-важно е ножа да бъде забит в гърлото с острие към гръбнака, след това "работиш", докато опре, тогава обръщаш и режеш рязко всичко по пътя, гаранция че няма съпротива....

                      Добре де, а колко % от средностатистическото народонаселение ще са способни да приложат на практика този ти съвет?!? Или си говорим колкото да покажем колко печени главорези сме?!?
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                        Дотук две меко казано спорни твърдения.

                        Едното е, че зъбът може да се постави обратно. Това, добре , ама ако ти го е извадил зъболекар с клещи. При удар зъбът се чупи и коренът остава в гнездото си. После могат да ти сложат гайка и да си го завиваш. Резец не се вади с удар ами с дърпане. Пък ако вие можете да "збивате" кътници и мъдреци е друг въпрос.

                        Второто е, че пейнтболските неща били виртуални глупости. Не така мислят повечето охранителни отдели към чуждите МВнРта, които ползват защитни системи базирани на пейнтоблски съоръжения и работещи като насочен взрив. И те използват силиконови топчета, които за успокоение на Стефан не подскачат из цялата къща, ами се разкъсват при попадение, понеже са кухи и с отслабени сечения.

                        А, това с ножа е голям смях. Май не си попадал в условията на грабеж, който веднага ескалира във въоръжен и започва размяна на куршуми. След това единствената ти мисъл е "добре, че няма улучени, пък с другото ще се оправим".

                        Коментар


                        • #42
                          Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                          Да, механична. От дете мечтая за тая работа.

                          До никъде не стигат ултравиолетовите лазери. Всичко ги поглъща. Като се направят мощни, пък изобщо пробиват лесно средата - избухва взрив. Важи за всичките между другото, не само за УВ. Експлозията е плазма, която като всяка плазма с особена лакомия поглъща тъкмо лъчението, което я е породило. След искрата не заминава нищо. За капак на всичко плазменият облак се явява и огледало, което връща лъчът право откъдето е дошъл. И тутакси избухва и задното огледало на лазера.
                          Още една чисто квантова мизерия. Самофокусировката. От някаква плътност на мощността нагоре, никоя среда вече не е просто прозрачна. Въздухът също започва да играе разпределена леща, и след някакво разстояние и най-широкият лъч се фокусира на много тясно петно. Теоретически - колкото е дължината на вълната на лазера. Но много преди това става пробой и се връщаме на горната беля.
                          Има една друга шашкъния с общото име плазмотрон. Грубо казано две консервени кутии една в друга за електроди, високочестотен ток. Това нещо може да създава йонизиран канал по оста си. Американците бръмчат с няква антена двайсетина мегавата. Насочена някъде към Северния полюс. Бяха ги предупредили да не си играят, уж спряха. Сега не знам. Руснаците имат няколко такива неща. Малките се канят да слагат на носовете на самолетите и да достигат хиперзвукови скорости със сегашните двигатели. С голямото като че ли могат да свалят и ракети. Не да ги удрят с чук с прости противоракети, не да се опитват да ги пробият с лазери което е умряла работа, ами да окачат пред ракетата силно турбулизиран облак.Тя сама се удря в него и се разпилява на прах при тия скорости.

                          Коментар


                          • #43
                            Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                            темата стана доста кървава и като че ли трябва да обърнем внимание на някой превантивни мерки .стикери с надпис-"видеонаблюдение..."вършат добра работа ,лично аз съм прибавил към стикера и съответната видеоплатка с 2 камери на най-рисковите места

                            Коментар


                            • #44
                              Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                              А дайте акъл коя камера и как може да прави продължителен запис. Че и да може да се скрие. Писна ми да трошат мазетата, че и няма как да им сложа аларма. На VІ етаж съм, жицата ще демаскира всичко.

                              Коментар


                              • #45
                                Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                                Добре де, а колко % от средностатистическото народонаселение ще са способни да приложат на практика този ти съвет?!? Или си говорим колкото да покажем колко печени главорези сме?!?
                                Не става въпрос за отделяне на главата от тялото /имаше някакъв смешен термин, нещо като "декапилитация", а за неутрализиране на опасността! Или "декапитализация", абе махаш му главата и има право да те съди в духа на "правата на човека от Хелзинки"! Майтап!

                                Ако си под 21 години и четеш това, ние се шегуваме, не пий и не ползвай наркотици, защото главата се отделя лесно!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X