Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Не се ли разбра как е станало ! Врата заключена - ключ от вътре !!! ЗАБРАВИХ да го извадя! и други работи забравих!

    Всякакви съчми и други глупости завирани отпред на ГСО са 10000% незаконни
    и директно отиваш на санаториум за дълго !

    >>>>>>>>>>>Ако модераторите преценят - могат спокойно ДА ИЗТРИЯТ
    тази тема, защото има вероятност темата да стане дълга и ненужн СПАМ!


    Които иска да научи повече да се разрови по нета има прекрасни оръжейни форуми ! Кое законно , после, сетне - кой прав кой крив...

    Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
    Лазерите не са толкова очевидно оръжие. С тях съм палил заводът на Балкантон, зала Универсиада, зала Фестивална, І зала на НДК и даже сцената на Народния театър. Когато някога бях лазерното шоу на ФСБ. Имам сума дрехи пробити и срязани от лазери. За дупките по ръцете и в ретините не знам какво и да кажа. Та с две думи - не става. Освен всичко друго, боли малко и спира веднага след като дръпнеш лъча. Може разбира се да им извадиш очите, но да ги улучиш пък баш в тях е въпрос. С половин ват може да направиш много и разни бели, да спреш атакуващ човек категорично не може.

    Прав си, но не съвсем. Тези за светлинно шоу ги остави.
    Това за което аз говоря е друга бира. А човека работи в един от големите заводи там, за такива неща от 91 година. И е тамошен доцент в областта от 6 години.
    Последно редактирано от cveti; 24-01-09, 12:14.

    Коментар


    • #17
      Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

      Нищо и няма на темата, пък тук и без това са едни от най-големите корифеи по въпроса...
      VPetrov.photography

      Коментар


      • #18
        Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

        Колега,останах с впечатлението че имаш нужда от съвет,затова споделям мнението си за RECK-а,който е на свободна продажба и е на цена около 300лв.Освен това винаги можеш да си купиш няколко 12-ти кал.с гумени 9-ки ,това ако си ловец

        Коментар


        • #19
          Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

          Първоначално публикуван от kristo Преглед на мнение
          Колега,останах с впечатлението че имаш нужда от съвет,затова споделям мнението си за RECK-а,който е на свободна продажба и е на цена около 300лв.Освен това винаги можеш да си купиш няколко 12-ти кал.с гумени 9-ки ,това ако си ловец
          Kristo, нищо лично, бях рязък извинявай!

          Запознат съм с тая материя...всеки ден минава приличен поток от информация през мен..волю-неволю . Имайте впредвид, че в новините и по-медиите се отразяват 20-35% ..да не говорим за повсеместната автоцензура...пък и хората трябва да се жалят, а не да се побъркват от
          преобладаващи криминални новини..
          Последно редактирано от Leam; 23-02-07, 13:09.

          Коментар


          • #20
            Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

            Моето мнение е човек трябва да е подсигурен с такива "средства"и трябва да показва решимост да ги използва.Вярвай ми това не остава незабелязано

            Коментар


            • #21
              Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

              Основното средство към алармата е да им изкараш акъла като ги свариш неподготвени. Взимаш най-мощната сирена, до която можеш да се докопаш. Ако набараш промишлена е най-добре, щото от нея ще паднат и прозорците в малко помещение, образно казано... След такава интервенция, ще излетят като тапи от апартамента. Недостатък е, че ако сработи погрешно при неправилна експлоатация, някой може да получи инфаркт ;-) Подобна сирена съм чувал в гараж и е по-зле от бухалка по главата.

              Коментар


              • #22
                Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                Основното средство към алармата е да им изкараш акъла като ги свариш неподготвени. Взимаш най-мощната сирена, до която можеш да се докопаш. Ако набараш промишлена е най-добре, щото от нея ще паднат и прозорците в малко помещение, образно казано... След такава интервенция, ще излетят като тапи от апартамента. Недостатък е, че ако сработи погрешно при неправилна експлоатация, някой може да получи инфаркт ;-) Подобна сирена съм чувал в гараж и е по-зле от бухалка по главата.
                тая работа един приятел я практикува в сервиза си, с въздушна сирена, а той има компресор с гигантска бутилка :-)
                тествахме я един ден след 3 сек. имах чувството, че ме е сгазил влак...
                сирената вдига 200 децибела. За съжаление няма как да го направиш в къщи, ако имаш малко дете забрави....
                най- лесното е една сгъваема полицейска палка с топче на върха и без никакви светлини, ти си познаваш най-добре къщата и бой...
                после му завираш един газов пистолет в ръката за пред полицията, защото все пак той лежи пребит в коридора ти.
                LZ1RED

                Коментар


                • #23
                  Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                  Тия за лазерното шоу са пет ватови С никакъв такъв лазер не можеш да спреш ни човек ни животно. И изобщо проблемите с лазерното оръжие са неимоверно по-дълбоки и практически непреодолими.
                  Ако се занимавах с лазери от 6 години, по въпроса щях да мълча като риба, не се съмнявай. Ако имам няква диплома, за която може да се говори пред хората - за тях е Това ми е специалността - квантова електроника.
                  Да бе. И като заскачат тия гумени топчета из цялата къща, кво няма да потрошат? То за огнестрелните пистолети вече правят специални нискорикушетни куршуми ... Башка дето 300 лева за такова нещо са скандал.
                  Сирена и димка, това са верните изпълнителни механизми, да. Димката има и още едно безценно свойство. Съседите обикновенно не викат полиция, щото ги било страх. За димката без колебание ще викнат пожарната, от де да знаят кво е. А с пожарникарите все едно идват и полицаите. Единственият сериозен проблем са лъжливите сработвания и децата.
                  За тоягите и пребиването вече писах - въпрос на психика. Не всеки може да го направи, не те познавам, не знам и какво да те посъветвам((

                  Коментар


                  • #24
                    Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                    Извинявайте, но не съм наясно Ако има човек законно оръжие и го използва в такъв момент - да кажем в краката, какво го заплашва (собственика, не нападателя)
                    Това не е ли типичен пример за законно използване на законно оръжие?!

                    Коментар


                    • #25
                      Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                      Заплашва го писане и губене на много време. Макар че зависи кви са му отношенията с кварталните, с РПУ-то и главно кой му е адвокат. Щото ако всичко е според закона, трябва да му отидат два пъти по 15 минути и два подписа. И няколко пъти да иде в съда, ако има съд де. Ама кой ти кара по закона ...
                      Точно аз изобщо нямам право да се оплаквам, обаче има хора които напълно имат ...(((

                      Коментар


                      • #26
                        Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                        Много нагли крадци
                        помна един случаи които ще споделя да го имати напредвид
                        На входа на блока с големи букви пишеше
                        УТРЕ ЩЕ СЕ ПРЪСКА В АПАРТАМЕНТИТЕ ПРОТИВ МРАВКИ И ХЛЕБАРКИ
                        КОИТО ОТСЪСТВА ДА ОСТАВИ ПРЕД ВРАТАТА БУРКАН В КОИТО ДА МУ СИПЕМ ОТ ПРЕПАРАТА
                        БУРКАНА ПОСЛЕ ДА СЕ ИЗХВЪРЛИ
                        ОТ ДОМУОПРАВИТЕЛЯ

                        Нешто подобно беше
                        На другият ден в повечето апартамента пред които имаше буркани бяха разбити

                        Коментар


                        • #27
                          Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                          Първоначално публикуван от Стефан Преглед на мнение
                          Тия за лазерното шоу са пет ватови С никакъв такъв лазер не можеш да спреш ни човек ни животно. И изобщо проблемите с лазерното оръжие са неимоверно по-дълбоки и практически непреодолими.
                          Ако се занимавах с лазери от 6 години, по въпроса щях да мълча като риба, не се съмнявай. Ако имам няква диплома, за която може да се говори пред хората - за тях е Това ми е специалността - квантова електроника.
                          Да бе. И като заскачат тия гумени топчета из цялата къща, кво няма да потрошат? То за огнестрелните пистолети вече правят специални нискорикушетни куршуми ... Башка дето 300 лева за такова нещо са скандал.
                          Сирена и димка, това са верните изпълнителни механизми, да. Димката има и още едно безценно свойство. Съседите обикновенно не викат полиция, щото ги било страх. За димката без колебание ще викнат пожарната, от де да знаят кво е. А с пожарникарите все едно идват и полицаите. Единственият сериозен проблем са лъжливите сработвания и децата.
                          За тоягите и пребиването вече писах - въпрос на психика. Не всеки може да го направи, не те познавам, не знам и какво да те посъветвам((

                          Стефане аз съм на 34 години и повярвай ми, ние сме на 50 години назад в познанията си,,, е, ето тук им е сайта за свободна продажба и ги продават! Купи си един да си палиш цигарите! Лятото ако пак си дойде братовчед ми, ще ти се обадя за демонстрации на живо!
                          http://www.wickedlasers.com/


                          За останалото си 100% прав ! Реших проблема - разумно !

                          Коментар


                          • #28
                            Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                            Първоначално публикуван от Obersturmbahnfuehrer Преглед на мнение
                            Основното средство към алармата е да им изкараш акъла като ги свариш неподготвени. Взимаш най-мощната сирена, до която можеш да се докопаш.
                            За сирената съм абсолютно съгласен. Тя е може би най-важната част на една аларма. Само че за да свърши работа сирената, трябва да е включена алармата, или да имаш бутони за задействането й на различни места из жилището (което пък може да стане предпоставка за фалшиви тревоги).

                            От средствата за самозащита (извън истинското оръжие) може би все пак газов, но в пълнителя най-отгоре с flash defence или халостни патрони.

                            П.П. Виждал съм как изглежда лицето на човек след изстрел от близко разстояние (под 1 м) с халостен патрон на АК. Имаше късмет момчето, че беше зажумяло в момента на изстрела ...
                            Последно редактирано от Чавдар (V93); 23-02-07, 20:23.
                            Ние не сме неутрални!

                            Коментар


                            • #29
                              Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                              Другото което много върши работа освен сирената е мощна стробоскопна светлина, прави пълна дезориентация...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • #30
                                Re: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                                И сеа кво, трябва да се върна 50 години назад, за да науча кво е диоден YAG с втора хармоника ли? Все ми е едно на колко години си, идеята за лазерите е описана от Айнщайн пре 13-та, Прохоров, Басов и как беше американецът, са пуснали първите лазери през 61-ва. А през 86 май беше, аз например - импулсен аргон. И?
                                Прочее, тия играчки за които разправяш са китайски. На едро са наполовина по-евтини. Купуват ги с кашони и от тях правят лазерни резачки за етикети.
                                Не ти вярвам. Очевидно нямаш никакво отношение към науката, така че прибери си приказките за годините и напредъкът. Пред лазерното оръжие има съвсем принципни квантови ограничения. В Пало Алто също знаят за това)) А големите пробиви в лазерите в последните години правят немците освен руснаците в импулсните, така че остави костите на америка в мир.
                                Ако все пак искаш да научиш за какво става дума, то проблемът е известен в оптиката под общото размазано име "запалване от разстояние". Рови нататък, може пък да откриеш как се прави. Това е стара мечта.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X