Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

    Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
    ...Слагаш си я къщи и маркираш от софтуера зоните, в които ако настъпи движение - то се задейства алармен изход + праща ти съобщение на GSM или на e-mail...
    "WebcamXP Pro", върши чудесна работа, при това дори да нямаш реално IP, прави снимки и ги праща в някоя поща, та дори да ти откраднат компютъра с HDD, пак няма как да унищожат снимките си.

    Първоначално публикуван от penka Преглед на мнение
    ...Стрелба в къщи е доста рисковано начинание, в предвид непредсказуемостта на рикошетите...
    Пенке, за това се ползват оловни куршуми, без риза...и не само за това. В Арсенал се произвеждат 3 вида стоп-патрони, "комар", "оса" и "стършел".
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

      Абе, Джорджо, вярвам ти!Ти си спец.Ама позволи ми, да не ми се ще да съм наблизо в затворено помещение, като ги използваш.Щото да няма после "Пардон!Оцапах ви бохчата!"

      Коментар


      • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

        Номерът с тръбата над главата ми го разказа професионален крадец.Не му повярвах,
        но след като и тук стана въпрос явно е истина.Въпреки това съм сигурен, че повечето
        крадци действат без предварителна подготовка и понякога "удрят" по 3-4 апартамента
        на ден.Може би добра комбинация ще се получи от СОД, куче и пищов.За мен най
        добрата защита е огнестрелното оръжие.Пред алтернативата да водя дела защото съм
        гръмнал някой или да ме унижат като наранят семейството ми предпочитам първия
        вариянт.
        Между другото все още съм с шперплатена входна врата и най накрая трябва да я
        сменя с метална,че май само аз останах в квартала с такава врата.

        Коментар


        • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

          Въх, недей! Сложи си една хубава дървена по-добре.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

            По добре метална, ама да не усетят циганите и да я вземат за старо желязо

            Коментар


            • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

              Градски , навремето в Балик ми гепиха стойката на сателитната антена(антена нямах отдавна) а живеех на 4ти етаж във вход с много мексиканци, само аз и 2 семейства още, бяхме българи вся осталная сволоч бе кафеникава, но като си спомня освен това желязо нищо друго не ми бе липсвало за близо 10те години в него блок, готини хора са след като се опознаете кой с колко бухалки и арбалета и ножове спи и как разни голи 100 килограмови типове драйфат през вечер през джамовете )) ех ученически години )

              Поздрави,
              Бъдете живи и здрави!

              Коментар


              • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                Металната, ако е само тя, е подходяща най-вече махленската клюкарка, която много държи да чува всичко, което става по стълбите по околоните 2 - 3 етажа .
                Грамотността е прозорец към интелекта, ако човек не може да усвои дори майчиния си език, то потенциала му за нещо повече е под въпрос.

                Коментар


                • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                  Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                  Градски , навремето в Балик ми гепиха стойката на сателитната антена(антена нямах отдавна) а живеех на 4ти етаж във вход с много мексиканци, само аз и 2 семейства още, бяхме българи вся осталная сволоч бе кафеникава, но като си спомня освен това желязо нищо друго не ми бе липсвало за близо 10те години в него блок, готини хора са след като се опознаете кой с колко бухалки и арбалета и ножове спи и как разни голи 100 килограмови типове драйфат през вечер през джамовете )) ех ученически години )

                  Поздрави,
                  Искрено ти съчувствам за това че си живял във Балик.Винаги съм се чудил как
                  живеят нормалните хора в този квартал.Не казвам белите, защото много бели там са
                  също доста неприятни хора.

                  Коментар


                  • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                    Няма нужда от съчуствие, там са най-готините ми спомени, апартамента си бе лично мой и сам си го обзаведох, средното обр-ие прекарах там и мноооого купони съм правил там, а жените си ги пишех в списък над вратата на спалнята много студ и мраз преживях там, ама и много топли мигове, никога не са ме обирали, никога не ме е било страх да се прибира нощем(е винаги с 35 см нож Боуи отзад на кръста), чуствах се супер спокоен и щастлив, за съжаление го няма вече апартамента там, но дупките от арбалета ми още стоят навярно по стените и по вратите )

                    Поздрави,

                    Първоначално публикуван от traktorist Преглед на мнение
                    Искрено ти съчувствам за това че си живял във Балик.Винаги съм се чудил как
                    живеят нормалните хора в този квартал.Не казвам белите, защото много бели там са
                    също доста неприятни хора.
                    Бъдете живи и здрави!

                    Коментар


                    • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                      Първоначално публикуван от haflinger Преглед на мнение
                      Явно който знае нещата отвътре си мълчи.
                      Та според мен:
                      1. Никой не припарва до непроучен обект.
                      2. С решението за влизане вече е обмислен и начин за самоотбрана (може да звучи смешно, но за "тях" си е самоотбрана). Нощем, при взлом или проникване, най-елементарното е водопроводна тръба 0,5м, 1/2", и якичкото момче да седи над главата на мъжа. С вдигнат достатъчно високо инструмент. При първото мръдване - където удари в тъмното... През това време останалите (обикновено двама) "работят". Вън има четвърти - отцепка. Обикновено е "съгледвача" от квартала. Във всеки квартал има десетки такива. И не е задължително да са хлапетии. Обикновено са хора с опит в тази работа...
                      Не ми е ясно едно нещо. Ако имам метална врата и допълнително резе, което не е обозначено отвън (без ключалка), как ще влязат без да ме събудят? Вероятен вариант е на въжета, през прозорците?

                      Коментар


                      • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                        Симеоне, всичко зависи от това колко дълбоко спиш, на колко ракии и колко е шумно покрай вас.Например около апартамента ми в София е толкова шумно от трамваите, че и да напънат вратата, мога и да не ги чуя, ако съм заспала дълбоко - просто единия шум се слива с другия.

                        Коментар


                        • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                          А според мен трябва да си пълен шаран, и то от тези без люспите, за да позволиш някой да влезе в дома ти, да стигне до леглото ти и да те пасе с тръбичка над главата ти! (Чукам на дърво все пак) Това означава пак според мен пълна безотговорност към себе си и семейството при положение, че с малко средства може значително да се усложни животът на апашите. При тях също има кокошкари и професионалисти. Поне от първите човек може да се опази без проблем. От вторите не може, но тях просто не трябва да ги предизвикваш с излишна показност и изгъзици. Те са умни хора, но просто от отбора на лошите и винаги преценяват предварително възможности, рискове и ползи.

                          Коментар


                          • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                            И според мен е така.

                            Не се очаква орди от световно известни касоразбивачи, охранявани от гвардейските части на Якудза, руската мафия и Коза Ностра да нападнат някого от нас, докато безметежно си спи, за да му отнемат противозаконно бурканите от мазето.

                            Ако все пак някого са го нападнали гореизброените, това означава, че проблемът му е друг, и решението е другаде.

                            Но ако са обичайните квартални кокошкари, обеднели наркомани или бразилците от съседното гето (най-честите случаи), та дори и леко объркали се средни професионалисти от тъмната страна на Луната, решения има, и то ефективни.

                            Просто е нужно да се потърсят.
                            Най-често е достатъчно да се обезсмисли мероприятието в очите на натрапниците.

                            Коментар


                            • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                              .357 Магнум с хидрошок, и един газов да му го сложиш после в ръката стреляш колкото се може от близо за да му намерят после барутни частици по дрехите и един боклук по-малко
                              Eдинственото и достатъчно условие за да повярваш на нечии глупости е ти да си по-тъп от този който ги е казал.

                              Коментар


                              • До: Спешно нужда от съвет (Охрана и отбрана за в къщи, как, с какво?)

                                Също може да си земеш и един газов пистолет,за него май не ти трябва разрешително.
                                [I] Дялкам бяло за щяло и нещяло ![/I]

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X