Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Още един Explorer във форума

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Още един Explorer във форума

    Колеги вчера и аз се сдобих с един уникално запазен екземпляр Limited edition 97-мо лето. По-късно ще постна и снимки. Веднага се започва със въпросите, тъй като ми е първият джип. Имам един "лек" проблем със скоростите...... не включва 4-та не съм го карал по мойстори (цената си залужаваше). Та въпроса ми е: на какво може да се дължи това и скъп ли ще е ремонта? Попрочетох, че скоростните кутий са им слабо място на тез машинки..... ако някой може да даде съвет ще съм му много благодарен
    Прикачени файлове
    Последно редактирано от buddhabar; 20-04-10, 10:44.

  • #2
    До: Още един Explorer във форума

    Тези въпроси обикновенно се задават преди купуването, че после понятията "евтино" и "скъпо" са без значение.
    Дано имаш късмет!
    Добре дошъл при нас!
    Life is too short to drive dull cars!

    Fight global warming !
    ... turn on your A/С !

    Коментар


    • #3
      До: Още един Explorer във форума

      Знам колега, но нещата трябваше да станат много бързо, за това нямах време да го карам по майстори. Иначе други проблеми няма, всичко е перфектно. Утре ще го оставя в сервиза и ще се похваля пак

      Коментар


      • #4
        До: Още един Explorer във форума

        Честито колега

        Коментар


        • #5
          До: Още един Explorer във форума

          А в сервиза какво казаха.Честито за форда

          Коментар


          • #6
            До: Още един Explorer във форума

            Ами в събота отива при Коко в Малинова долина и ще видиме. Някакво реле на скоростите било изгоряло, това е проблема. Иначе машинката е много добра, много съм доволен за сега. Взех я с газов инжекцион и ми харчи 16-17 извънградско и 19-20 градско, незнам дали е нормален разхода, така че ако някой може да сподели мнение ще съм благодарен отново

            Коментар


            • #7
              До: Още един Explorer във форума

              Колеги, проблема със скоростите го оправих, но сега имам друг ...... не мога да включа 4WD LOW и незнам защо, само 4WD излиза на таблото, някакви идеи......????

              Коментар


              • #8
                До: Още един Explorer във форума

                Здравей колега и честито.
                Аз също имам експлорер, но моят няма бавни и е FULTIME. Провери ли на практика, дали ти работят бавните, или само лампичката не свети(има ли изобщо такава)? Забелязах, че освен мен и други колеги имат проблем с лампичките по таблото. Ако и при теб е само крушка - прочети как се разглобява(описал съм го подробно) и ще се справиш сам. В противен случай - на сервиз.

                П.П. Разходът на градско е добър, но на дълъг път може с около 1 или 2 литра по-малко. Но все пак зависи и от магарето зад волана.
                Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                Времето е ценно, само ако не бързаш.
                0889623098

                Коментар


                • #9
                  До: Още един Explorer във форума

                  Лампичката си работи, защото като дам на контакт преди да запаля си свети, но като сложа врътката на 4WD LOW не иска да светне. Иначе го пробвах по лседният начин: Задните гуми в тревата на ниско, а предните на асвалт на по-високо........ ми само задните бъртяха нямам обяснение....... а и не съм запознат, за това питам

                  Коментар


                  • #10
                    До: Още един Explorer във форума

                    Първоначално публикуван от buddhabar Преглед на мнение
                    Колеги,.... но сега имам друг ...... не мога да включа 4WD LOW и незнам защо, само 4WD излиза на таблото, някакви идеи......????
                    Май "Chimik" беше пуснал тема по въпроса (да ме извинява, сега не ми се търси ) та по спомени включването "бързи-бавни" е с електромоторче, сходно е с "Рейндж П38"....и ми е по лесно да те поканя, да му се пулим заедно, или ако си извън Сф-то, да звънкаш в по-нормално време
                    0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                    Коментар


                    • #11
                      До: Още един Explorer във форума

                      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
                      Май "Chimik" беше пуснал тема по въпроса (да ме извинява, сега не ми се търси ) та по спомени включването "бързи-бавни" е с електромоторче, сходно е с "Рейндж П38"....и ми е по лесно да те поканя, да му се пулим заедно, или ако си извън Сф-то, да звънкаш в по-нормално време
                      С най-голямо удоволствие ще дойда да се пулим, само кажи кога е удобно и къде да дойда ....... и какво да нося
                      Последно редактирано от buddhabar; 04-05-10, 12:00.

                      Коментар


                      • #12
                        До: Още един Explorer във форума

                        Първоначално публикуван от buddhabar Преглед на мнение
                        .... и какво да нося
                        .... ами "Експлорера" мисля че стига като за начало...
                        ....за мястото, щом ти дойде музата да идваш, звънни да ти обясня
                        0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                        Коментар


                        • #13
                          До: Още един Explorer във форума

                          Утре ще звънна да се разбереме нещо по празниците ако си в София да мина

                          Коментар


                          • #14
                            От: До: Още един Explorer във форума

                            Какво стана с бавните? Има ли развитие по въпроса?
                            Приятели не се печелят - губят се завинаги.
                            УМЪТ НЕ Е ЗА ВСЕКИ
                            Времето е ценно, само ако не бързаш.
                            0889623098

                            Коментар


                            • #15
                              От: До: Още един Explorer във форума

                              Съжалявам, че едва сега видях темата, но следното все пак може и да ти е от полза: Включване и изключване на бавните става само при неподвижен автомобил на положение "N".
                              Поздрави !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X