Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

    От кардана си е - нещо като прахова защита за лагерчето, мисля, че се вклиняваше с металния пръстен от към средната част ... май ..., не помня точно :-)
    Според 'зависи' колко е сцепено, ако просто обезмасляваш и залепиш с подходящо лепило би трябвало да стане.

    Ако сферата на лагерчето е здрава може да се разтърсиш само за игли/ролки по размер из разните специализирани магазини за лагери и да ги смениш тях ... евентуално ...

    На времето си взех лагера от JGS4x4 ... а като го сменях, новия влезе най-лесно като ползвах бронзовата втулка от стария ...

    успех
    LR Disco II, Td5

    Коментар


    • #32
      От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

      Лагера го поръчах днес в Rockauto за доставка на Габко при крайна цена с доставката 56лв. Сега остава да чакам в това прекрасно време без джипката Иначе намерих решение за придвижване само на задно в един английски форум. Но там пише, че трябва да е много спокойно шофирането и то само за кратки разстояния. Превключването става с ключ 10мм.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zjtAh.jpg
Прегледи:1
Размер:45.2 КБ
ID:5697269
      L.R. Discovery 2 TD5
      Suzuki SV1000

      Коментар


      • #33
        От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

        Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
        Иначе намерих решение за придвижване само на задно в един английски форум. Но там пише, че трябва да е много спокойно шофирането и то само за кратки разстояния. Превключването става с ключ 10мм.
        То това повечето го знаем... ама може да се изненадаш . Aко джипката е произведена след средата на 2001г, тоя палец липсва, както и всички карантии за блокажа вътре в раздатката.
        Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

        Коментар


        • #34
          От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

          Пристигна лагера от Рокауто, крайна цена с доставката 61лв. за 21 календарни дни (като имаше забавяне в БГ заради снега). Надявам се да съм го сложил както трябва и да нямам проблеми повече. Или трябваше да си поръчам още един за всеки случай
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12637043_10205524235525745_1828785302_o.jpg
Прегледи:1
Размер:73.4 КБ
ID:5699691Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12620850_10205524235325740_423354421_o.jpg
Прегледи:1
Размер:103.1 КБ
ID:5699692
          L.R. Discovery 2 TD5
          Suzuki SV1000

          Коментар


          • #35
            От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

            Аз гледах ходовете на моето Диско и смятам, че това двойно каре не е особено необходимо. Не може ли да се преработи в единично, малко да се удължи кардана и да се балансира? Някой правил ли го е?
            Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

            Коментар


            • #36
              От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

              Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
              Аз гледах ходовете на моето Диско и смятам, че това двойно каре не е особено необходимо. Не може ли да се преработи в единично, малко да се удължи кардана и да се балансира? Някой правил ли го е?
              Ако си сигурен - ще ти дам единичен кардан с хубави карета за твоя
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #37
                От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                Май и фланец на раздатката ще трябва да му търсим

                Коментар


                • #38
                  От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                  Първоначално публикуван от Георги Василев Преглед на мнение
                  Аз гледах ходовете на моето Диско и смятам, че това двойно каре не е особено необходимо. Не може ли да се преработи в единично, малко да се удължи кардана и да се балансира? Някой правил ли го е?
                  Сложил съм от Газ 69 с единично каре и си даяни ама иска рязане и баланс.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • #39
                    От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                    Аз съм намерил един изоставен преден кардан от Discovery 2 и имам същата идея само не знам кога ще ми остане време. Има преработки и в чужди форуми по въпроса.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cv_angle.gif
Прегледи:1
Размер:7.0 КБ
ID:5702372
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2joint_angle.gif
Прегледи:1
Размер:8.0 КБ
ID:5702373
                    L.R. Discovery 2 TD5
                    Suzuki SV1000

                    Коментар


                    • #40
                      От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                      Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
                      Пристигна лагера от Рокауто, крайна цена с доставката 61лв. за 21 календарни дни (като имаше забавяне в БГ заради снега). Надявам се да съм го сложил както трябва и да нямам проблеми повече. Или трябваше да си поръчам още един за всеки случай
                      [ATTACH=CONFIG]848422[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]848423[/ATTACH]
                      Колеги, имам същия проблем с този лагер на моето Дискавъри 2.
                      И аз не мога да го намеря в България, а от сайтовете от Америка и Англия не знам как се пазарува.
                      Може ли някой да помогне ?


                      Съобщение от модератор:
                      Моля, напишете си в профила от къде сте.
                      ...ЦЪК
                      Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 31-01-18, 14:16.
                      Роден да ловува, принуден да работи...

                      Коментар


                      • #41
                        Здр.
                        Има ли вече някаква друга алтернатива по въпроса с лагера между двете карета ?

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X