Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: До: Диско 2, преден кардан

    Първоначално публикуван от c_gul Преглед на мнение
    Бележат се с ножовка или перманенен маркер. Ако се спази зацепването, принципно няма нужда от баланс, защото карданите са къси.
    Иначе работилницата за баланс е преди Метро на 200-300 м от страната на Метро. Има един червен кардан за реклама, закачен над банкета.
    Благодаря и на двамата!
    Аз сменях карета но белези нито правих нито забелязах- важното е че не усещам вибрации.Но ще погледна отдолу какво е положението.
    Диско 300TDI
    Scott Purgatory
    0889 84 6161

    Коментар


    • #17
      От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

      Тъй, почти ЦЯЛА година изкара новия кардан и едно от каретата на двойния джойнт замина - просто споделям, ама или аз съм карък, или има нещо друго, но най-вероятно проблема се нарича Бритпарт - имайте едно наум като пазарувате от УК
      LR Disco II, Td5

      Коментар


      • #18
        От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

        Не случйно напоследък от няколко души чувам "Шитпарт" по адрес на тия. Куцат им нещо показателите в качеството.
        LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
        www.ADV-Bulgaria.com

        Коментар


        • #19
          От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

          Виждам от доста време не е писано тук, но да попитам все пак. Снощи чух, че взе да ми чатка предния кардан и след като изчетох темата реших да купя 3-те карета и да ги сменя. Въпроса ми е от къде мога да си купя лагера между двете карета ако е заминал? Идеята е дали е специална част за колата или може да се вземе като консуматив под номер
          L.R. Discovery 2 TD5
          Suzuki SV1000

          Коментар


          • #20
            От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

            Що не пита там, от където си купил каретата?
            http://www.island-4x4.co.uk/propshaf...7-p-27255.html
            Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

            Коментар


            • #21
              От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

              Попитах разбира се, но го нямат дори не им излиза в програмите. Каретата ги има във всеки един магазин, но лагера не. Макар, че същия го има в доста модели джипове.
              L.R. Discovery 2 TD5
              Suzuki SV1000

              Коментар


              • #22
                От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                Да де, мисълта ми е, че е по-добре да се купува от места, където знаят кое какво е. Както и да е...
                Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

                Коментар


                • #23
                  От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                  Лагерът не съществува официално като резервна част според ЛР. Както и клапанчето на FPR-а, между другото. Явно в island са се усетили и са намерили начин да го предлагат, но май са единствени. Аз навремето, когато още бях с такъв кардан, си поръчах лагер от РокАуто с помощта на joroCSKA. Тогава проверявах и при тукашните дилъри на американски части, понеже американците са масово с двойно каре, ама и там беше греда... или поръчка за след месец с 30% надценка.
                  Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                  Коментар


                  • #24
                    От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                    Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
                    Попитах разбира се, но го нямат дори не им излиза в програмите. Каретата ги има във всеки един магазин, но лагера не. Макар, че същия го има в доста модели джипове.
                    Потърси го като:

                    - Neapco 7-0081NG
                    - Rockford 404-0
                    - Precision 617
                    - Hardy Spicer SCV-082B

                    http://www.northerndrivetrain.com/pr...-7-0081NG.html
                    http://store.toddcosuspensions.com/diiifrdrmare.html
                    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 24-11-15, 12:55.
                    Land Rover Discovery:
                    - ... "Най-хубавото на тази джипка е, че като закъсаш, можеш да си седиш вътре комфортно.".
                    Land Rover, може да те закара навсякъде, но може и да не те върне!

                    Коментар


                    • #25
                      От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                      При мен кардана се разби след лифта.
                      Проблема се реши с кардан (преден или заден) от ГАЗ69 скъсяване и баланс.
                      Всичко излезе няма 200 лв.
                      Сега имам някакво лека вибрацийка на 120 км/час ама като дигна 130 изчезва и не ми пречи.
                      Дано съм помогнал.
                      Land Rover Discovery II, V8 4.0
                      VW Golf VI variant
                      Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                      Коментар


                      • Атанас Симеонов
                        Атанас Симеонов коментира
                        Редактиране на коментар
                        Привет! Отдавна не е писано по темата ама съм съвсем нов! Тоя кардан от Газ 69 с фланци ли трябва да го направя? Ако не ви е проблем бихте ли ми обяснили?. Поздрави

                    • #26
                      От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                      Аз поръчах оттук това и засега е ок - след баланс в Кубрат разбира се....
                      Propshaft Front Repair Kit Double Carden (HD KIT) TVB000100 TVB0 £70.00
                      island4x4
                      Land Lord Discovery II TD5 + Garmin Oregon 450 + Norica Marvik Gold + Sprint Apolon + Liverpool fan.
                      LZ2РSD

                      Коментар


                      • #27
                        От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                        Да споделя какво направих. Оказа се само едното каре на двойния джойнт, че е заминало.
                        Намерих канал и развих кардана само от към раздатката, изтеглих го от шлиците (като предварително го белязах с перманентен маркер) и така предната част не я отвих.
                        Смених карето лесно само брах ядове с иглите на лагера като се разпиляха хем знаех .
                        Монтирах по обратния ред и за сега всичко е ОК нито вибрации нито нищо ще видим на там. Само една снимка направих , че бях целия в чернилка.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12343486_10205243708872754_1519663424_o.jpg
Прегледи:1
Размер:140.0 КБ
ID:5694128

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12343201_10205243709032758_407662498_o.jpg
Прегледи:1
Размер:119.4 КБ
ID:5694129
                        Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 03-12-15, 14:43.
                        L.R. Discovery 2 TD5
                        Suzuki SV1000

                        Коментар


                        • #28
                          От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                          http://www.discovery2.co.uk/propshafts.html

                          Интересно ми е защо в този линк каретата за предния кардан са GKN HS160m - 82/27mm , а след изчетеното във форума каретата са GKN U110 - 27/75mm ?
                          L.R. Discovery 2 TD5
                          Suzuki SV1000

                          Коментар


                          • #29
                            От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                            Оказа се , че след смяната на карето не съм подредил май всичките игли на лагера от двойния джойнт които се попиляха и след 50км взе да тресе. Разглобих го и свалих тъпия лагер (доста гадно се сваля като не знаеш как) Сега ще се пробвам да поръчам лагер от английските или американски сайтове. Интересува ме това гумено нещо (предпазител, оплътнение или незнам какво е) от кардана ли си е или си идва с лагера защото е малко цепнато в единия край.
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12465140_10205385749623684_1802994706_o.jpg
Прегледи:1
Размер:77.9 КБ
ID:5697245Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12465378_10205385749943692_1737147735_o.jpg
Прегледи:1
Размер:106.4 КБ
ID:5697246
                            А най идиотското от моя страна е , че след разглобяването останах трайно очуден защо колата не тръгва на задно предаване. Докато зацепих, че нямам изведен блокаж.
                            L.R. Discovery 2 TD5
                            Suzuki SV1000

                            Коментар


                            • #30
                              От: Land Rover Discovery II TD5, преден кардан

                              Първоначално публикуван от baro_bg Преглед на мнение
                              Интересува ме това гумено нещо (предпазител, оплътнение или незнам какво е) от кардана ли си е или си идва с лагера защото е малко цепнато в единия край.
                              Доколкото си спомням, щото беше преди доста време, с моя лагер гумичка не дойде.
                              Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X