Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Supacat военни машинки

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Supacat военни машинки

    Дали има някой реална идея що за чудо е това? Смая ме това, че са с обикновенни дизелови двигатели от VW и АUDI. Пише че масово се ползват от армиите Плуват, газят кал..... абе звучи като идеалния автомобил. А какво ли е реално?





    LZ1JJJ

  • #2
    Това е някаква страхотна джаджа!
    Можеш ли да дадеш повечко инфо?
    Ferrum dum ignis candet cudendum est.

    Коментар


    • #3
      Първоначално публикуван от Blacksmith
      Това е някаква страхотна джаджа!
      Можеш ли да дадеш повечко инфо?
      Ами напиши в google supacat и ще излезнат много резултати, на мен ми е любопитно хората от форума които разбират какво мислят
      LZ1JJJ

      Коментар


      • #4
        Нищо хубаво не мисля, щото няма кинти, и да има сигурно няма да ми го дадат(((
        Такова 6х6 (с централна ос, без талижка) е голям номер. Можеш изобщо да се откажеш от подресорване на средната ос. Обикновено правят управляеми първата и третата ос, геометричната проходимост става почти като на верижно шаси. Прави проблеми обаче при слизане от отвесен скат и при излизане от водата на брега. Много подскача, смята се че средната скорост не може да е голяма, и не правят такива цивилни, става нерентабилно. За сметка на това пък ей го колко е теглителната сила на куката, тая гаубица е даже с ракла, тя да е 2 тона, и сигурно 2 тона снаряди и хора, не е детска работа ... Еле па в полето.

        Коментар


        • #5
          Да, двигателите са слаби, па макар и дизели (но разхода им сигурно е наполовина от на УАЗ). В сайта на supacat пише че произвеждат и много цивилни машини. И тези 2 тона товар звучат впечатляващо.
          LZ1JJJ

          Коментар


          • #6
            А колко е разхода на УАЗа? А на това? А на кои 100 километра?
            Шарените картинки често водят до глупави изводи...
            Ако УАЗа ти гори по-малко от 100/100, значи още не си стигнал до блатото. Ако на асфалта гори повече от 15/100, вземи да видиш кво става с тоя мотор. Или поне напомпай гумите и виж кво се е счупило.
            Излетното тегло на тоя Грипен е примерно 10 тона, и него го тегли по асфалта. А тяговото усилие на куката и товароподемността имат малко общо.

            Коментар


            • #7
              Аз именно затова нещо не връзвам, пак в тези катинки пише че дизелите им са 78 коня WV и AUDI. Автоматична скоростна кутия пак на същите производители (не знаех че произвеждат части за офф-роуд машини)? За да теглиш истребител, мъничко ми се вижда. 2 тона пише за теглителна сила, а товар 1-1.4 тона.
              LZ1JJJ

              Коментар


              • #8
                Ай, вай! Физиката от прогимназията не е секретна бе, кво става тука?)) Не знам си колко тона нещото тежи надолу, към центъра на Земята, а за да го влачиш трябва друго. И главната противодействаща сила е на съпротивлението, каквото и да представлява това в различните случаи.
                Фолксваген правеше например Илтис, мъничка амфибия, която в тъмното може да сбъркаш с Голф. Задния му мост е същият като на Ауди Куатро, те пък за малко не са пораснали до джипове. Изобщо, Аудито е перспективния Фолксваген, това много отдавна е развойния отдел и скъпите модели на Фолксваген. Като Порше, и то е един ъгъл от двора на завода, за най-най скъпи голфове А какво всъщност произвежда ФВ не знам, това е грамаден концерн ...
                Изобщо кой кой е, и какво е, в днешно време сигурно интересува много банки и ЦРУ-та, ама може ли да се разбере ... Гудрич например се правят на гумаджии явно само за калабалък. Иначе едва ли ще успеят да пробутат на Боинг гондоли за двигателите и системи за подаване на гориво ... например ...) Семейството на Буш е ортак със семейството на Бен Ладен в Кока-кола, в няква оръжейна фирма за ракети и не помня още къде, ние сме в НАТО, и изобщо кво става със света кой да ти каже ...

                Коментар


                • #9
                  Първоначално публикуван от Стефан
                  Ай, вай! Физиката от прогимназията не е секретна бе, кво става тука?)) Не знам си колко тона нещото тежи надолу, към центъра на Земята, а за да го влачиш трябва друго. И главната противодействаща сила е на съпротивлението, каквото и да представлява това в различните случаи.
                  Стефане, физиката може да не я разбирам добре колкото теб, но вярвай ми имам някаква идея.
                  Но има друго което разбирам, двигателя на колата която карам е напракти същия, и знам че като се наложи да тегля закъсал колега е като куц кон (а една кола е 1-2 тона). Това означава че чудесата от картинките са плод на скорости, предавателни числа, оси, задвижване, диференциал ..... Нека това се опитаме да разгадаем.
                  А иначе нищо чудно да произвеждат в гараж под наем нает в завода на фолксваген.
                  LZ1JJJ

                  Коментар


                  • #10
                    А, искаш да разбереш кво има вътре ли? Хм.
                    По идея е достатъчно да се знае максималното тягово усилие на теглича и мощността на мотора. Има разни дълги досадни формули, ама не знам как се пишат през клавиатурата. Може да се опита, поне обща представа ще дадат ...
                    За сравнение, танковете от войната са имали относителна мощност по конска сила и нещо на тон ... И сегашните имат мизерия в сравнение с джиповете. То всеки мотор стига, главния проблем е да се осигури грамадно сцепление с пътя, затова на такава малка машинка са сложили 6 колела. Става скъпо, ама иначе е много готино. Това все пак е влекач. Ако имах идея как да му избия парите сигурно вече да съм измислил как да се уредя ...

                    Коментар


                    • #11
                      Първоначално публикуван от Стефан
                      Става скъпо, ама иначе е много готино. Това все пак е влекач. Ако имах идея как да му избия парите сигурно вече да съм измислил как да се уредя ...
                      Ти ме заинтригува, ще поровя да видя и колко струва това чудо.
                      LZ1JJJ

                      Коментар


                      • #12
                        Първоначално публикуван от dani
                        Първоначално публикуван от Стефан
                        Ай, вай! Физиката от прогимназията не е секретна бе, кво става тука?)) Не знам си колко тона нещото тежи надолу, към центъра на Земята, а за да го влачиш трябва друго. И главната противодействаща сила е на съпротивлението, каквото и да представлява това в различните случаи.
                        Стефане, физиката може да не я разбирам добре колкото теб, но вярвай ми имам някаква идея.
                        Но има друго което разбирам, двигателя на колата която карам е напракти същия, и знам че като се наложи да тегля закъсал колега е като куц кон (а една кола е 1-2 тона). Това означава че чудесата от картинките са плод на скорости, предавателни числа, оси, задвижване, диференциал ..... Нека това се опитаме да разгадаем.
                        А иначе нищо чудно да произвеждат в гараж под наем нает в завода на фолксваген.
                        колата ти не е предвидена за теглене, затова е "куц кон" който със сигурност /заедно с теглената кола отзад/ ще изпревари тая машинка /празна/ на равен асфалт... проблема е, че съединителя няма да издържи, гумите ще пробуксуват и т.н., но най-вероятно ще успееш да поместиш самолета и с твоя "куц кон", който всъщност е хрътка...
                        колко к.с. е една лебедка, а изважда 2тона джип от най-гадната кал...

                        като стана дума за коне, сещам се, че едно време са теглили жп вагоните с коне или волове, за по-евтино /не е имало достатъчно локомотиви/...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          Двама души могат да бутат четириосен вагон, забравих колко тежи, нещо към 30 тона, и товари 80 Маневрените локомотиви са по няколстотин коня, играчки, а пък местят композиции по 100 вагона. Един път приказвах с един, карането на влака било съвсем ужасна работа, бетер офроуда. Значи, трябва да се направи точна сметка, и да се спазват съвсем точно скоростите по маршрута. Иначе му е трудно да се качва по баирите, и по никой начин не може да се спре на спускането. Колелата стигали за няколко минути влачене с блокирани спирачки. Те са чугунени, и имат бандажи от модифициран чугун, не знам в ква посока. Като блокират, от загряването започват да подскачат, тия бандажи се разбиват, всичко се счупва, и влака пада от релсите. Като бях малък все се чудех отде накъде машинистите са с висше образование, сега ме е страх и да се замислям)

                          Коментар


                          • #14
                            да ама я виж колко е сцеплението на релсата с колелото колкото 5 стотинки какъв проблем да тегли 100 вагона тоя влак

                            Коментар


                            • #15
                              Ето още малко снимки на интересните и хубави машинки SUPACAT










                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X