Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карета?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Карета?

    Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
    Приятно ми е, да чета такъв професионален пост по темата.
    Ти какъв вариант би предложил?
    В смисъл какви по-здрави карета и как?
    Можеш ли да ги направиш?
    Предполагам говориш на мен,че в линеен и дървовиден режим нещата изглеждат различно. Аз правя определени неща,иначе имаме работници,сещаш се,ДДС осигуровки,фирма,данъци,транспорт. Тоест,аз не съм човек който в мазето си нещо търка с пила,нещо капва с електрожена и прочие.Машините също са наше производство.
    А за специалният метод за вадене на "инатливо каре" режат се три съседни съчма,става като се подпъхват телчета да не се върти сачмата,и с малък ъглошлайф и малък диск,се отнема от съчмата толкова че да се извади,внимава се да не се закача сепараторът.Като махнеш три съседни съчми,карето може да се разглоби и с пръта,после на хидравлична преса.
    Иначе ние има машина за вадене. Не всяко каре иска да излезе лесно,по ред причини.
    Какво точно ме питаш,мога ли да направя ?

    Коментар


    • #47
      От: Карета?

      Да споделиш, дали някакви по-здрави карета, примерно от Нива или каквото там да е, могат да се пригодят за Ферозата?
      В предишния си пост пишеше, че по някакво странно съвпадение, броя на шлиците и диаметъра съвпадали...
      Това всъщност питах.
      Поздрави!
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #48
        От: Карета?

        Пак казвам!!! На въпроса - Карето на Нивата има ли място да влезе в главината на Ферозата? Аз отговорих - Да, ама трябва да проверя! Не съм мерил и не съм сигурен! Да не си сложиш каре и чак тогава да премериш
        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

        Коментар


        • #49
          От: Карета?

          Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
          Да споделиш, дали някакви по-здрави карета, примерно от Нива или каквото там да е, могат да се пригодят за Ферозата?
          В предишния си пост пишеше, че по някакво странно съвпадение, броя на шлиците и диаметъра съвпадали...
          Това всъщност питах.
          Поздрави!
          Това което съм казал,е съобразно карето което беше при мен за ремонт.Имайте предвид,че при асемблиране на автомобил на конвейра,доставчиците може да са повече от един.Така както съединителят може да Люк, Закс,Валео или Берг енд Бек, така и често се случва /предимно на японски марки сглобявани в Европа/ полуоските един път да са японски,друг път европейски,понякога американски.При вграждането е важно дължината и шлиците към колелото,и тези към скоростната кутия, а тези вътре биват по скоро "фирмен почерк" тоест за производителят на автомобилът,който естествено не е производител на частите /голяма част/ а ги поръчва в специализирани фирми,та за него полуоската е възел,той я иска работеща и с гаранция името на подиспълнителят /две са най големите GKN и NTN/.С толкова много обяснения искам да кажа,че два еднакви уж автомобила,слезнали от един конвейр в рамките на две седмици разлика,това че на едниният карето е 22 шлица ВЪТРЕ,води до голяма степен на вероятност толкова да са и на другият автомобил,но не я гарантира напълно.
          Има случаи на карета които не излизат в нито един каталог,сваляш го от Рено Еспейс да речем,но просто тази конкретно полуоска е произведена в САЩ.Говоря по принцип, Дайхатсу тази шарения по мои наблюдения не го засяга. Интересно че въпреки и дъщерна на Тойота ,карето на Фероза е по малко от на Корола 1.3 , и с друг брой зъби,или поне модул, но не става.Значи,каретата,здравината им,ресурсът е вързан с диаметърът на съчмите,а те не са безкрайно разнообразие - 14.30, 14.60,15.10, 15,875 ,16,669, 17.475 ,18. 00 ,18.25 , 19.00 ,
          19 .875 ,20.00 , 20.65 /размерите са наум,тук таме може да бъркам с някоя стотна,и идват от инчове повечето които не са кръгло число/ Тоест колкото е по голяма съчмата,всичко друго е в зависимост от нея.

          Коментар


          • #50
            От: Карета?

            Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
            Никак не си дотегнал. Давай още, ако има. Ако трябва и нова тема ще отворим.
            Току що правих на Дайхатсу Териос. То например е с "карантия" на Нисан Микра, Мазда 121 и в тоз порядък.С тези точно вътрешни шлици,не съществува каре с по големи пропорции,но същите вътрешни шлици,тоест да става за присадка понеже е по "юнашко".
            Всъщност рециклирането се състои в шлайфане на всичките контактни повърхности към които опират съчмите,към нови диаметри насочени към нови,по големи съчми.Тоест,контактните петна стават по големи,като пример,въпросното Дайхатсу е с оригинални съчми 14.30 , а сега е с 14.80 ,което изобщо не е стандартна съчма и се произвежда само по поръчка,за бройка не по малко от 5000 броя. Всъщност границата е тънка,от предположението дали не си правя реклама,и нека модератор да прецени,ако трябва да трие.

            Коментар


            • #51
              От: Карета?

              Не знам, какво биха могли да кажат модераторите, но аз ти благодаря за професионалните обяснения.
              Много пъти съм се питал, в какво точно се състои рециклирането на едно каре.
              Сега ми се изясни.
              Отново благодаря!
              Your conscience is all you can take to your grave.

              Коментар


              • #52
                От: Карета?

                Първоначално публикуван от TigerHunter Преглед на мнение
                Не знам, какво биха могли да кажат модераторите, но аз ти благодаря за професионалните обяснения.
                Много пъти съм се питал, в какво точно се състои рециклирането на едно каре.
                Сега ми се изясни.
                Отново благодаря!
                Карето се състои от три детайла,- звезда,сепаратор,и чаша,съчмите не ги слагам.Говорим за външно каре,вътрешните имат друго предназначение и конструкция,плюс това за външно говорим само за конструкция Rzeppa /Алфред Рзепа конструктор във Форд 1926 година изобретява този възел за предаване на въртящ момент под ъгъл с константно съотношение между ъглова и периферна линейна скорост http://en.wikipedia.org/wiki/Constant-velocity_joint / . Два от детайлите- звездата и сепараторът са с обемна закалка,колкото и да навлизаш твърдостта е на лице,тоест термообработки не се налагат.Третият - чашата е мек отвън,но вътре е с ТВЧ закалка,закалка в достатъчна за обработка дълбочина.
                При рециклирането на точно тази конструкция /защото има например конструкции fixed tripod cv joint - при някои френски автомобили,при Дачия Соленца,Логан и Сандеро,където подходът и технологията са други,там има и напластяване/ та при тази конструкция,ако износването се дължи на голям пробег в ПРАВИЛНА среда!! правилна имам предвид маслен клин,и ни молекула вода,та обработките повтарят заводските обработки,също както при основен ремонт на двигател,- какво се прави ? имаме ремонтни размери и се шлайфа по тях.
                Последният технологичен повик е вътрешно и външно каре -Rzeppa CV Joint , а надлъжните промени се извършват във пръта от шлици на съчмени плъзгачи- линейни лагери тоест.

                Коментар


                • #53
                  От: Карета?

                  Молба към модератора:
                  Тази тема излиза най-отгоре в гугъл за рециклиране на карета.
                  Понеже аз съм от активните много хора ми звънят да ме питат дали аз ремонтирам карета.
                  НЕ, аз не ремонтирам карета! Нямям нищо общо с този бизнес и познавам този майстор само като негов клиент.
                  Факт е, че съм доволен от работата му!
                  Днес ме потърси поредния човек, потърсил в гугъл, жител на Стара Загора.
                  Разговарях с майстора и с негово съгласие ще постна телефона му.
                  Човека ми обясни, че не се рекламира в интернет защото има достатъчно работа.
                  Все пак се съгласи да напиша тук телефона му.
                  0ВВВ70В279

                  Молбата ми към модератора е да слее този пост с пост N41 от тази тема или да изкопира горното в пост N41
                  Благодаря!
                  Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                  Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X