Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Карета?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Карета?

    Пази я тая тайна, никой да не разбере!
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #32
      От: Карета?

      Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
      Успя ли да извадиш външното ? Понякога е трудно до невъзможност,и има само един трик,който е таен разбира се
      Не съм мъчил много. Ударих веднъж, два пъти с дръжката на чука, но не би.
      Отказах се, че не ми е спешно.
      Да е таен, да е таен, колко да е таен трика?
      Какво пиеш, да те почерпя?
      Your conscience is all you can take to your grave.

      Коментар


      • #33
        От: Карета?

        Предполагам че е на същата зегерка, ако може така да се нарече, каквато е на шлиците дето влизат в дифа.
        По скоро е с кръгло сечение, отколкото зегерка. Не знам точно как се казва...
        Your conscience is all you can take to your grave.

        Коментар


        • #34
          От: Карета?

          Много интересно, но не е с кръгло сечение. Вероятно "фаската" на карето е по-полегата.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #35
            От: Карета?

            Зависи къде удряш,защото удрянето бива и НЕПРАВИЛНО. Признай си къде удари ? Да те поизмъча малко с тайният метод,давам ти право на три предположения. Какво пия ли,в момента пия мавруд за отличници,но имам и Рубин за доценти,а пък ракията ми - за Генерални секретари.

            Коментар


            • #36
              От: Карета?

              Сечението е кръгло,пружинна тел- 1.5 ,1-6, 1.8 мм.

              Коментар


              • #37
                От: Карета?

                Глупости,ще я разберете разбира се,след малко мисля да ви я кажа.

                Коментар


                • #38
                  От: Карета?

                  Ами, хванах полуоската и ударих с дръжката на чука (800гр) надолу. С дръжката на чука едва ли можеш да удариш точно, но както казах не съм се и престаравал. По-нататък ще го разглобявам, за да го нося на рециклиране.
                  Не съм сигурен, точно каква е зегерката, само погледнах схемата и ми заприлича на същата като на шлиците към дифа.

                  Може би трябва да се удари по оста на карето, оставяйки полуоската да виси...
                  Де да знам, ама със сигурност се избива, щото няма зегерка на чашата, както вътрешното...
                  Your conscience is all you can take to your grave.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Карета?

                    Ако ще го носиш да се рециклира,остави го на пръта,те ще си го извадят/при Кольо ,или при Жан ?/ Иначе хващаш пръта здраво за менгеме,взимаш меко парче желязо,и с голям чук удряш рязко по звездата.Внимаваш да не докосва желязото въобще сепаратора.Не излезе ли до седмият,осмият път - не нахалстваш повече.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Карета?

                      Благодаря!
                      Като тръгна да го разглобявам, ще пробвам.
                      Your conscience is all you can take to your grave.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Карета?

                        Ако до сега не си свалял каре такъв тип слушай много внимателно човека! Удря се САМО по вътрешната черупка и само в "аксиална" посока. Ако маншона ти е скъсан го изрежи за да не ти пречи и да ти променя ъгъла на чукане. Като завиеш карето максимално в някоя посока на отсрещната страна вътрешната черупка лъсва като гол г@з. Ако карето ти е счупено или са ставали разни нерегламентирани неща занасяш цялата полуоска на рециклаторите . Хората ще ти я проверят дали бие и т.н. Освен това има и друго. В Пловдив има една такава работилница за рециклиране на карета, където преди седмица бях клиент. Човека иска задължително полуоската защото сглобява карето към нея с маншон и грес И ДАВА ГАРАНЦИЯ!!! Гаранцията е 6 месеца мисля, не е кой знае какво, но е и на маншона. На мен карето ми се строши на офф. Докъто се прибера до вкъщи пръта беше извън часката на карето. Как оцеля вътрешното още не ми е ясно, но външното беше направо унищожено. Занесох цялата полуоска заедно с вътрешното. Между другото, като напериш колата с джака вадиш вътрешното и даже маслото не изтича. Взех си полуоската от човека срещу 70 кинта и вече съм в движение.
                        В процеса на разговори с майстора разбрах, че в случай на раздробена черупка или друго много тежко състояние на някоя част човека използва само оста на карето, към която присажда ново каре. На мен конкретно ми предложи ако пак го строша (което е почти сигурно с тези торсиони) присаждане на каре от Нива или Нисан. И двете са доста по-масивни, шлиците са същите, а Феро позволява защото има много място между шарнирите. Това последното съм го проверявал само визуално, без мерене.
                        Кажи ако мога да помогна с друго.

                        А зегерката ми е превоъгълна! Преди рециклажа купих ново каре от Евро07 което неставаше (вероятно е от фултайм, незнам), в комплекта му имаше зегерка - правоъгълна!!! Не е важно. Успех!
                        Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                        Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Карета?

                          Човека иска задължително полуоската защото сглобява карето към нея с маншон и грес И ДАВА ГАРАНЦИЯ!!! Гаранцията е 6 месеца мисля, не е кой знае какво, но е и на маншона.
                          Ами,този човек съм аз. Правоъгълни са зегерките за горно закопчаване,а японците практикуват долно и средно закопчаване. Твоето каре е с най разпространените в "природата" вътрешни шлици- 22 шлица. Има море от такива карета,- режеш и си поставяш от Мазда,Форд,Опел,но най юнашкото е на Нива. Руснака кой го знае защо,но е съпоставимо ката размери,пропорции на карантията - с карето на Патрол или G класа, кой знае защо обаче шлиците са с вашите параметри,бройки и диаметър.Какво като карето е здраво,след като вече прътът на полуоската се явява несъразмерен като издръжливост на въртящ момент съпоставен с издръжливостта на карето.
                          Пазара е пълен с ментета,четири завода в Китай блъскат на поразия,и е въпрос на късмет кой точно китаец е бил на смяна.Общо взето не постигат точностите на обработката по всички параметри. Онзи ден отказах една китайска полуоска на Пежо Партнер, - ще хвърля труд,а резултатът няма да ме радва,все едно да строиш къща върху калпави основи.
                          4х4 система,без междинен диференциал поставя този възел- карето в по натоварени условия отколкото в един нормален лек автомобил с предно,а твоето кара като габарити и възможности е идентично с това на Мазда 323 да кажем 1.3 , и с Опел Кадет 1.3 като ресурс на възможности е идентично. Даже едно Нисан Съни 4х4 има по юнашки карета от Ферозата.
                          Не знам чичо японец защо такива малки каренца е сложил. При теб счупването е следствие, а не инцидент.Тоест деформации в материала са се натрупвали,не е от износвания,натискът във времето е натискал материала в зоните където отиват съчмите при максимален завой,и той малко,по малко е поддавал.Да кажем така,- ако карето по принцип предава въртящ момент до 55 градуса,то на прав път,тоест на нула градуса възможностите му са най големи,и най малки са рисковете за "здравето му" колкото по остър става ъгълът,- възможностите падат ,и растат рисковете.Тоест тук сега обсъждаме съвсем други случки с карета,различни от нормално износеното каре на едно такси навъртяло 300 000 км.Между другото да вметна,че каретата се износват от каране на прав път,но чукат в завой.
                          Дълго стана,дано не съм дотегнал,но материята е специфична.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Карета?

                            Приятно ми е, да чета такъв професионален пост по темата.
                            Ти какъв вариант би предложил?
                            В смисъл какви по-здрави карета и как?
                            Можеш ли да ги направиш?
                            Your conscience is all you can take to your grave.

                            Коментар


                            • #44
                              От: Карета?

                              Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                              Ами,този човек съм аз.
                              Изненадааааа
                              Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                              Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Карета?

                                Първоначално публикуван от To6o Преглед на мнение
                                Ами,този човек съм аз. Правоъгълни са зегерките за горно закопчаване,а японците практикуват долно и средно закопчаване. Твоето каре е с най разпространените в "природата" вътрешни шлици- 22 шлица. Има море от такива карета,- режеш и си поставяш от Мазда,Форд,Опел,но най юнашкото е на Нива. Руснака кой го знае защо,но е съпоставимо ката размери,пропорции на карантията - с карето на Патрол или G класа, кой знае защо обаче шлиците са с вашите параметри,бройки и диаметър.Какво като карето е здраво,след като вече прътът на полуоската се явява несъразмерен като издръжливост на въртящ момент съпоставен с издръжливостта на карето.
                                Пазара е пълен с ментета,четири завода в Китай блъскат на поразия,и е въпрос на късмет кой точно китаец е бил на смяна.Общо взето не постигат точностите на обработката по всички параметри. Онзи ден отказах една китайска полуоска на Пежо Партнер, - ще хвърля труд,а резултатът няма да ме радва,все едно да строиш къща върху калпави основи.
                                4х4 система,без междинен диференциал поставя този възел- карето в по натоварени условия отколкото в един нормален лек автомобил с предно,а твоето кара като габарити и възможности е идентично с това на Мазда 323 да кажем 1.3 , и с Опел Кадет 1.3 като ресурс на възможности е идентично. Даже едно Нисан Съни 4х4 има по юнашки карета от Ферозата.
                                Не знам чичо японец защо такива малки каренца е сложил. При теб счупването е следствие, а не инцидент.Тоест деформации в материала са се натрупвали,не е от износвания,натискът във времето е натискал материала в зоните където отиват съчмите при максимален завой,и той малко,по малко е поддавал.Да кажем така,- ако карето по принцип предава въртящ момент до 55 градуса,то на прав път,тоест на нула градуса възможностите му са най големи,и най малки са рисковете за "здравето му" колкото по остър става ъгълът,- възможностите падат ,и растат рисковете.Тоест тук сега обсъждаме съвсем други случки с карета,различни от нормално износеното каре на едно такси навъртяло 300 000 км.Между другото да вметна,че каретата се износват от каране на прав път,но чукат в завой.
                                Дълго стана,дано не съм дотегнал,но материята е специфична.
                                Никак не си дотегнал. Давай още, ако има. Ако трябва и нова тема ще отворим.
                                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X