Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Реставрация на ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Реставрация на ГАЗ 69

    Здравейте колеги.Реших да започа поредното преобразяване и за целта трябваше да намеря още едно ръждиво желязо.Не след дълго открих един екземпляр,който на снимките изглеждаше подходящ.След кратка и експедитивна подготовка,въпросния екземпляр влезе в моя двор.Не може да си представите каква беше изненадата ми след като го видях.Оказа се,че е произведена през 1970 година,на 66000 километра и е в перфектно състояние.Като казвам в перфектно състояние,единствената забележка е,че боята е изгоряла от слънцето.Двигателят работи като часовник.Всички кабели са екранирани(за първи път виждам такова нещо).Ходовата част е стегната все едно ,че сега излиза от магазинаСкоростния лост и лостовете на раздатката нямат никакъв луфт,като че ли не е карана.Интериора е напълно запазен,седалките са без забележка и всички прибори на таблото работят.Просто ЧУДО.И тук възникна големия въпрос,какво да правим сега.Дружината стоеше с наточени флексове,резаци,ключове,отверки клещи и други подобни,но след едночасово обикаляне,ентусиазма ни за преобразяване се изпари тотално.След още половин час пушене на цигари и чесане по главите взехме единодушно решение.Никакво рязане,само реглаж на спирачки,съединител,смяна на масла,пребоядисване и големи гуми.Всякакви други промени ще са просто грехота спрямо този велик автомобил.Толкова засега от мен. Живот и здраве ще се видим утре.
    Прикачени файлове
    Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
    Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

  • #2
    До: Реставрация на ГАЗ 69

    Честито,много запазен екземпляр.
    0осем9осем7шест0осем7едно
    Миро

    Коментар


    • #3
      До: Реставрация на ГАЗ 69

      Колега тази красавица няма нужда от никаква реставрация. Гледай си я както е в оригинал - това ще е много по-ценно и за теб в бъдеще (дай боже). Честито за находката - пази я! Бих я вкарал под навес...

      Коментар


      • #4
        До: Реставрация на ГАЗ 69

        Даже не е за големи гуми, а само за оригинален вид. Вече е много трудно да се намери автомобил в подобно състояние и ще е грехота да се реже и доработва, колега. Ще се радвам много утре да се видим и да побъбрим по оригиналните джипки. Всъщност, да се постигне 100% огригинален вид не е по-лесно от това да се направи смислена доработка, но процеса е еднопосочен - по-лесно е да срежеш и промениш, отколкото да го върнеш към заводското състояние.
        Поздравления за удачната покупка!
        0886 854 174

        Коментар


        • #5
          До: Реставрация на ГАЗ 69

          Честито колега,много безаварийни километри.Не вярвах че още има толкова запазени машини от този модел.

          Коментар


          • #6
            До: Реставрация на ГАЗ 69

            Колега, поздравления за чудесната находка и за това че си решил да я възстановиш без да променяш нищо!Чара на тази машина е в оригиналния и вид.
            Според мен това не са и реалните километри ,на много по малко е....

            Коментар


            • #7
              До: Реставрация на ГАЗ 69

              Уникална!
              Аз също бих я запазил в заводски вид.
              Успех и много да те слуша!
              Случайни хора УАЗ не карат

              Коментар


              • #8
                До: Реставрация на ГАЗ 69

                Таа джипка сигурно е излизала от гаража само да им измият прахта и нее карана много то си вижда .С здраве да си я караш .
                [SIGPIC][/SIGPIC][B]Bore[/B]

                Коментар


                • #9
                  До: Реставрация на ГАЗ 69

                  Честито и от мен колега със здраве да си я караш.
                  А няма ли оште някоя и друга така запазена текезарка дето си тарси нов собственик?
                  :D

                  Коментар


                  • #10
                    До: Реставрация на ГАЗ 69

                    Честито и от мен, пожелавам ти много безаварийни километри с нея.

                    Коментар


                    • #11
                      До: Реставрация на ГАЗ 69

                      Честито и от мен колега , да си я карап със здраве, това е едни чудесен екземпляр, за щастие имам и аз честа да карам един такъв на 20 000 км. М20 мотор почти всичко оригинално Страхотна машина
                      Газ 69 2.4i
                      Густо майна, пътят свърши !!!
                      GSM: О895 7О6О59

                      Коментар


                      • #12
                        До: Реставрация на ГАЗ 69

                        Здравейте колеги , може ли някой от вас да сподели какви проблеми с оригиналния двигател могат да възникнат от употребата на безоловен бензин с по-високо октаново число и как могат да се избегнат.
                        Аз не искам просто да съм първи , искам като се обърна въобще да не виждам втория !!!
                        Куражът не е липса на страх. Куражът е способността да действаш ефективно въпреки страха.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Реставрация на ГАЗ 69

                          Първоначално публикуван от kokocholi Преглед на мнение
                          Здравейте колеги , може ли някой от вас да сподели какви проблеми с оригиналния двигател могат да възникнат от употребата на безоловен бензин с по-високо октаново число и как могат да се избегнат.
                          Колега погледнали това ?

                          http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=50216

                          Поздрави
                          Газ 69 2.4i
                          Густо майна, пътят свърши !!!
                          GSM: О895 7О6О59

                          Коментар


                          • #14
                            До: Реставрация на ГАЗ 69

                            За да не стигаш до приключения,смени мотора,и без това е много куцо магаре.А цените на подходчщите Уазкови или Волгови мотори са около 200-300лв.

                            Коментар


                            • #15
                              До: Реставрация на ГАЗ 69

                              За да не стигаш до приключения,смени мотора,и без това е много куцо магаре.А цените на подходящите Уазкови или Волгови мотори са около 200-300лв.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X